Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mops napisał:

Ja tak widzę przebieg trasy 22. Ten wariant jako 22C. Przecinka, gdzie była kiedyś trasa powoli zarasta. Myślę że to ostatni moment żeby uratować ten odcinek trasy. A jakie były tam problemy ze trasę zamknięto? Polish_20200131_084841269.thumb.jpg.f80eafb0bc061e056717f03a867040a3.jpg

Teraz na starą Kaskadę

20180304_102021.thumb.jpg.82d1013c6dd22ee41ba06e2670c6f082.jpg

Tak wygląda stara Kaskada: Jaworzyna - Szczyrk, szkoda że parę lat była grodzona i miejscami zarasta samosiejkami.

20180304_102215.thumb.jpg.737cf4011cdc4bac6bddf78cea6c9db7.jpg

20180304_102355.thumb.jpg.893d28d4039525a661fe7072ad209042.jpg

20180304_102411.thumb.jpg.af9fa12213a5a38f39b98dc6545e069d.jpg

20180304_102516.thumb.jpg.4150b4e8a0b06a6e24757eeab46ec43f.jpg

20180304_102524.thumb.jpg.8616a6255d41227b465e932c0862b97e.jpg

20180304_102554.thumb.jpg.17990f7a87392f3e56b1f7e0c62696b9.jpg

20180304_102612.thumb.jpg.a70c9e2e71013da6129992a84c6ffd67.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba do stałych bywalców o odświeżenie pamięci 😜 Chodzi mi o warianty zjazdu ze Skrzycznego do Jaworzyny. Poprzednio przez ostatnie 2 wyjazdy ze względu na żonę jeździliśmy tylko Ondraszkiem. Jakoś obawia sie ciemnych kolorów tras na mapce 😛A jezdzi już naprawdę nieźle. Wcześniej jeździłem już na COSie innymi trasami ale to było kilkanaście lat temu i po prostu nie pamiętam. Przechodząc do pytania. Który odcinek FISu jest najtrudniejszy? Dobrze mi sie kojarzy, ze początek jest łagodny i potem mozna odbić w lewo bo dalej jest stromo?  To samo pytanie odnośnie Kaskady. Tu z kolei chyba na początku jest ostra ścianka? Ogólnie chodzi mi o najłagodniejszą wersję zjazdu poza Ondraszkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WojtekM napisał:

Tak, dalej jest Grzebień. Przed Grzebieniem przecinasz ślad orczyka i jesteś na Kaskadzie.

Dokładnie jak pisze Wojtek, od Grzebienia zaczyna się trudny FIS i nie wpadnij na pomysł jazdy od szczytu Kaskadą, bo ścianka na Kaskadzie to najtrudniejsza trasa w Szczyrku i ten odcinek powinien być na czarno, a początek FIS do Grzebienia na czerwono.

mapa_tras_big.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Stusi napisał:

Ogólnie chodzi mi o najłagodniejszą wersję zjazdu poza Ondraszkiem.

Nie ma takiej moim zdaniem Albo ścianka na Kaskadzie (często górna część trasy nieczynna) ,albo ścianka na FIS-ie przed łącznikiem do Kaskady (przed tzw. ,,grzebieniem")……….              Przy okazji . Byłem wczoraj na COS. Wyjazd bardzo udany (podobnie jak ten z przed tygodnia) a warunki ,jak na ta zimę dobre. Na ściance na FIS-ie (23)przed łącznikiem do ,,Kaskady" warunki ,jak dla mnie bardzo trudne ,ale pozostały fragment trasy FIS-Kaskada do Jaworzyny warunki oceniam na mocny dobry. Spory wiatr w porywach do 65km/h ,a po 13-tej opady śniegu. Cztery godziny 11 zjazdów :9 razy Ondraszek i dwa FIS-Kaskada. Cały czas na luzie ,kolejki do kanapy 3-6 minut, wolny przejazd z zatrzymaniami krzesła z Jaworzyny na Skrzyczne (silny wiatr). Resztę bardzo dobrze i z dużym optymizmem opisał syn @mops. SON dalej bojkotuję. Powody te same to nie będę powtarzał. Uwaga krytyczna do COS ,to dalej nieczynne szafki w poczekalni przy dolnej stacji krzesła na Skrzyczne.

202001304024.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Stusi napisał:

Wielkie dzięki za cenne informacje. To jeszcze jedno pytanie. A FIS od Jaworzyny do dołu jak wyglada? Bo w ubiegłym roku żona jechała dolnym odcinkiem Kaskady i bylo spoko. Łudzę się że do końca lutego otworzą którąś trase do samego dołu... 

FIS nie idzie przez Jaworzynę. Grzebień wczoraj po lewej muldy prawa strona lód. Doliny najlepsze (talerzyk). Na trasy do samego dołu nie licz. Nie ma szans (raczej). Teraz w Szczyrku ogromna ulewa, będzie dobrze jeśli nie zamkną 21 i Dolin. 

Przy krześle na dole jest może 5 cm a wieczorem nic nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janek57 czyli wczoraj pewnie się gdzieś minęliśmy nie wiedząc o tym. Mogłeś zajrzeć na Doliny. Tam świetnie nasnieżyli. I mało ludzi. Do talerzyka na bieżąco. Raz tylko 8 minut bo wyciąg stanął i nie chciał ruszyć. Obsługa weszła na 2 czy 3 słup licząc od dołu, dźgnęli linę kijkiem i po minucie wyciąg ruszył. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mops napisał:

Jest, ale zamknięta. Na ściance wychodzi trawa. Na trasie orczyka wczoraj też miejscami trawa. Raczej nie otworzą 22 w tym sezonie 

Rok temu też tak myślałem, gdy po deszczu i ciepłych wiatrach na tej ściance nic śniegu nie zostało, a potem wystarczyło kilka dni intensywnego śniegu i do marca była czynna.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koliber napisał:

Rok temu też tak myślałem, gdy po deszczu i ciepłych wiatrach na tej ściance nic śniegu nie zostało, a potem wystarczyło kilka dni intensywnego śniegu i do marca była czynna.

Tylko w prognozach nie ma śniegu a jest dużo deszczu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mops napisał:

FIS nie idzie przez Jaworzynę. Grzebień wczoraj po lewej muldy prawa strona lód. Doliny najlepsze (talerzyk). Na trasy do samego dołu nie licz. Nie ma szans (raczej). Teraz w Szczyrku ogromna ulewa, będzie dobrze jeśli nie zamkną 21 i Dolin. 

Przy krześle na dole jest może 5 cm a wieczorem nic nie będzie 

Racja. Chodziło mi oczywiście o odcinek od dolin do dołu bo kompletnie nie pamiętam jak on wyglądał. Kojarzę tylko jakiś mostek... Eh ale z tego co piszecie to i tak tylko dywagacje bo ta pogoda masakra... 😞 Liczyłem ze jak u mnie w Wlkp. leje to w górach snieg pada...

Edytowane przez Stusi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mifilim napisał:

Mam prośbę do bywalców. Wygląda na to, że w niedzielę rano będę na COS i nie wiem jak sytuacja z parkowaniem - co, jak, gdzie. Proszę  o pomoc bo ostatni raz byłem tam w 94 roku 😂. Dzięki 

Albo na chodniku wzdłuż drogi za free, albo kilka metrów powyżej dolnej stacji, po przeciwnej stronie drogi za sklepem Delikatesy Centrum, jest wielki prywatny parking, płatny 20zł za dzień. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pasazer85 napisał:

Albo na chodniku wzdłuż drogi za free, albo kilka metrów powyżej dolnej stacji, po przeciwnej stronie drogi za sklepem Delikatesy Centrum, jest wielki prywatny parking, płatny 20zł za dzień. 

Ten parking jest teraz za 10 zł za wjazd! A miejsce tam zawsze jest :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...