Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegly weekend:

"Ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR Włodzimierz Lach poinformował, że tego dnia interweniowano kilkanaście razy. - Biały Krzyż, Juliany, Wisła. Było dużo wypadków. Najpoważniejszych obrażeń doznała 30-latka, która złamała oba podudzia na wysokości stawu skokowego i dłoń. Jechała na sankach z boku trasy na Julianach - powiedział Lach."

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PavloS_ napisał:

W sumie zjechać na sankach...🤪. Ale co tam będzie sie działo... W Bielsku na Dębowcu w niedziele juz niezła jazda na sankach itp po zlodzonej ziemi po próbach  snieżenia ale pare razy o krakse tam bylo blisko z tego co widziałem.  

Raz próbowałem zjechać na sankach z trasy narciarskiej: to niemal samobójstwo. Najłagodniejsza trasa jest za trudna. Dlatego trasy saneczkowe są zwykle wytaczane osobno (Dolni Morava, Semmering), są dłuższe niż trasa narciarska do tego samego wyciągu i mają mniejszy kąt nachylenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy ktoś był w ostatnim czasie na Skrzycznem? Czy FIS(jako trasa jakby nie było treningowa, czyli chyba otwarta w ostatnim czsie) jest utrzymany do dolin na błysk, czy na słowo honoru a może w ogóle? Czy ktoś cokolwiek przez ten czas robił z Ondraszkiem? A może mnie ktoś kosmicznie zaskoczy i napisze, że przejezdne jest na sam dół. Albo ktoś mnie powali zupełnie na ziemię pisząc, że widział ratraki na Kaskadzie. Poproszę o jakiekolwiek info o tej wg mnie lepszej części Szczyrku.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z administratorem COSu i jest duża szansa na otwarcie FISoweskiej + ondraszka do samego dołu. Rzekomo naśnieżają + naturalny opad ma tym pomóc.

 

PS: na kamerce "COS dolna stacja" widać, że rozkładają siatki ochraniające. Może coś z tego będzie.

Edytowane przez korylcio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, korylcio napisał:

Rozmawiałem z administratorem COSu i jest duża szansa na otwarcie FISoweskiej + ondraszka do samego dołu. Rzekomo naśnieżają + naturalny opad ma tym pomóc.

Naśnieżają przynajmniej we wtorek tak było armatki pracowały na Fisie i Ondraszku od Jaworzyny do dolnej stacji  o można było zjechać do samego dołu bez kontaktu z kruszywem.

Trasa Fis warunki bardzo dobre , natomiast na Kaskadzie na tej ściance wystawała trawa i kamienie.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stusi napisał:

Zjazd do samego dołu był by super. Tylko na razie na stronie nie ma w ogóle żadnego oficjalnego info o otwarciu ośrodka. O dostępnych trasach już nie wspominając. 

Jest oficjalna informacja na stronie. Jutro zawody, Fis będzie częściowo zamknięty. Startują od 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, korylcio napisał:

W tym momencie COS wypada lepiej niż SON w przygotowaniach na jutro.

Dosyć często pada na tym forum takie stwierdzenie, że COS ma lepiej przygotowane trasy niż SON. I ja się z tym jak najbardziej zgadzam. Tyle, że w ostatnich latach COS ma(Kaskadę odpuszczali) całe dwie trasy z czego jedna to leśna dróżka, którą przy odpowiednim opadzie wystarczy przejechać ratrakiem(może parę razy w te i z powrotem, ale na pewno dużo szerzej jak na szerokość 1 ratraka tam nie ma). FIS jak jest utrzymany tak jak ma być to czysta poezja. Tyle tylko, że trafić na otwarty FIS to niełatwa sprawa. Brakuje mi w działaniach COSu jakiegoś terminarza zawodów(treningów) odbywającego się na tej trasie. Pojechałem w zeszłym roku w marcu do Szczyrku. Pogoda bajka. W COS oczywiście zawody(do samej 16 było zamknięte) za to w SON oczywiście zamknięte Juliany. Bardzo rzadko mi się w życiu udawało, żeby w Szczyrku "chodziło wszystko" i nie było jakiś zamknięć treningowych. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zimnik napisał:

Szczególnie przy porównaniu czarnych tras   Fis kontra Bieńkula która kiedyś pamiętał była dośnieżana ale na Fisie naśnieżyć się da

A co to jest Bieńkula. Na mapie jest taka trasa, ale w rzeczywistości to ktoś ją ma zamiar kiedykolwiek otworzyć?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bemek napisał:

W Piątek będzie ocieplenie to na sam dół zjedziemy na  rolkach nie na nartach

Piszesz głupoty. Gwarantuje Ci, że do połowy marca będą warunki narciarskie. Ubity śnieg nie znika nawet po kilku dniach dodatnich temperatur.  Dodatkowo cześć doby jest z minusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Honza said:

Piszesz głupoty. Gwarantuje Ci, że do połowy marca będą warunki narciarskie. Ubity śnieg nie znika nawet po kilku dniach dodatnich temperatur.  Dodatkowo cześć doby jest z minusem. 

Tyle, że zapowiada się więcej niż kilka dni. Będzie cieplunio:

image.png.8ba70a496628ee764492be5d18e388d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...