Narty - skionline.pl
Jump to content
naczos

Szczyrk - COS Skrzyczne

Recommended Posts

5 minut temu, surfing napisał:

całodzienny na całość.

Można ten karnet kupić w COS Osobiście od dwóch sezonów kupuję tylko 4 godzinny (na COS)

Edited by janek57
  • Like 1

23 minuty temu, Mops napisał:

Na stronie informacja że Grzebień nieczynny 

W środę zakręt pod grzebieniem był wywiany do lodowego sztruksu nadziewanego kamieniami. Śnieg świeży był nad i pod zakrętem. 

• Like 2

Skrzyczne pięknie ale ludzi dużo, zjechałem parę razy do samego dołu i najlepiej jechać FIS do Kanionu i mostku, Grzebień nieczynny.

IMG_20200208_093808.thumb.jpg.66ffc00ad1643a217389818a6dfc7b3e.jpg

Grzebień

IMG_20200208_094537.thumb.jpg.7bf7283e363a12cfa610bfcb0330005c.jpg

Niebieska  trzy razy przepinka nart, dlatego do samego dołu i najlepiej jechać FIS  do Kanionu i mostku lub czerwoną.

IMG_20200208_103521.thumb.jpg.29e90b9019662f0373f592d0117c3ba7.jpg

Poniżej Dolin do 12:00 twardo plus lodoszreń. 

IMG_20200208_101951.thumb.jpg.3e2035947f0300b1828829c2d088209b.jpg

Widokówki ;) 

IMG_20200208_091809.thumb.jpg.439f3275b7f131ff2d1720abfb3ae591.jpg

IMG_20200208_091728.thumb.jpg.17886f356a3d166cff794efaecbedfcb.jpg

IMG_20200208_091332.thumb.jpg.806f0db8a22887c7a87d3089dcad8ba7.jpg

• Like 9

Dziś na COS bardzo fajnie. Wiatr owszem był ale nie tak dotkliwy jak na SMR. Ludzi też zdecydowanie mniej. Najdłuższa kolejka do dolnego talerzyka (ze względu na zawody na Dolinach). Stok przygotowany fajnie (choć twardo, co jest zaletą na czarnych i czerwonych trasach i to lubię, na niebieskich uważam raczej za wadę). Doliny po prawej zamknięte na zawody, ruch "cywilny" puszczony z lewej stony - miejscami słabo to wyglądało. 

Widokowo.

spacer.png

COS góra.

spacer.png

Przygotowanie tras.

spacer.png

Grzebień zamknięty.

spacer.png

Nieco niżej.

spacer.png

Całkiem sporo śniegu.

spacer.png

Doliny - zawody.

spacer.png

Czynna lewa strona - warunki tu raczej słabe. Miejscami wyłazi trawa.

spacer.png

Kolejka do talerzyka na dole. 

spacer.png

Na Jaworzynie - maksymalna kolejka do kanapy.

spacer.png

I META.

spacer.png

• Like 8
  • Thanks 1

Czesć. Mam pytanie do bywalców SN w Szczyrku. Wybieram się tam pierwszy raz i nie bardzo kumam sytuacji zs ski[pasami. Czy w Szczyrku na COS i MR obowiązuja dwa osobne skipasy? Czy można mając np. skipas COSu jeździć również na trasach MR bo jak widzę trasy te się przeplatają. Z góry dzięki za wyjaśnia.

16 minut temu, Argon napisał:

Czesć. Mam pytanie do bywalców SN w Szczyrku. Wybieram się tam pierwszy raz i nie bardzo kumam sytuacji zs ski[pasami. Czy w Szczyrku na COS i MR obowiązuja dwa osobne skipasy? Czy można mając np. skipas COSu jeździć również na trasach MR bo jak widzę trasy te się przeplatają. Z góry dzięki za wyjaśnia.

Można jeżeli masz karnet całodniowy :) 

Do tego, że w grudniu i styczniu zimy są kiepskie, już się przyzwyczailiśmy, ale na ogół przychodziły z opóźnieniem i nadrabiały w lutym i marcu. Tym razem to już chyba koniec marzeń o otwarciu "Kaskady", Kopy w Karpaczu, "Ścianki" na Szrenicy (a nawet Lollobrygidy), czy Goryczkowej na Kasprowym. Nawet wysokość n.p.m nie gwarantuje śniegu. Prawie cała ta zima to ok. +7 stopni na nizinach i trochę zimniej w górach. Do tej pory każdego roku zdarzały się choć na chwilę mrozy do -15 stopni, teraz może było ledwo kilka dni lekko poniżej zera.

Piekiełko do dołu

COS-jedziemy-ni-ej-do-METY.jpg

Piekiełko od dołu

COS-jedziemy-do-METY-cd.jpg

Zdjęciai @moruniek

Krzysiek, chyba lepiej zjeżdżać do Mety Fis do końca przez  Kanion na mostek i niebieską.

Którędy pojechać dalej ?

W prawo za domem. 

COS-kt-r-dy-pojecha.jpg

• Like 2

19 minut temu, surfing napisał:

Krzysiek, chyba lepiej zjeżdżać do Mety Fis do końca przez  Kanion na mostek i niebieską.

W prawo do mostka było już mocno dziś rozjeżdżone, pojechałem w lewo niebieską cały czas do dołu - było bardzo ok. Drugi raz, też w lewo, ale przeskoczyłem na czerwoną, koło domku i pod kanapę. Tu było już mocno zryte i raczej słabo ze śniegiem. W dół przez mostek nie jechałem, zakładałem, że tam będę musiał się wypinać, a te "moje" 2 warianty wyszły bez wypinania się. 

• Like 1

środa, 26.02.2020

UWAGA W dniu dzisiejszym Trasa FIS jest zamknięta ze Startu do Dolin ze względu na odbywające się zawody narciarskie

21 minut temu, Bemek napisał:

Jakieś informacje o warunkach na ten weekend ?  trochę  dosypało więc  powinno być ciut lepiej ?

Jest lepiej :) 

5 godzin temu, marcinn napisał:

Miało być Pilsko, ale czas nie pozwolił....

A było całkiem sympatycznie i bez kolejek w Szczyrku

Jak w nocy wszystko pięknie ratraki ubiją 🙄 i się solidnie zwiąże to będzie jutro jazda

Już przebieram nogami

Bo dziś było trochę turowania w sprzęcie zjazdowym że względu na świeży opad

Oczywiście pojeździłem i to solidnie

IMG_20200228_092728.jpg

IMG_20200228_092906.jpg

IMG_20200228_093002.jpg

IMG_20200228_093830.jpg

• Like 1

34 minuty temu, Bemek napisał:

Jakieś informacje o warunkach na ten weekend ?  trochę  dosypało więc  powinno być ciut lepiej ?

juto zamknięte, jak się sprawdzi ta prognoza to nie ma co podjeżdżać na parking nr 1

3.PNG

Śniegu dużo. Tylko że COS to samo jak SMR też z rana nie widział ratraka. Na Ondraszku ludzie stawali taki zasypany, plus śnieg tępy.  Fisem nie jechałem. Najgorzej na tych łącznikach. Ręce mnie bolą od kijkowania. To był bardzo głupi pomysł przemieszczać się między osrodkami. 

Teraz, Stusi napisał:

Śniegu dużo. Tylko że COS to samo jak SMR też z rana nie widział ratraka. Na Ondraszku ludzie stawali taki zasypany, plus śnieg tępy.  Fisem nie jechałem. Najgorzej na tych łącznikach. Ręce mnie bolą od kijkowania. To był bardzo głupi pomysł przemieszczać się między osrodkami. 

jutro wiatr zamyka ośrodek, co do odpychania - 10 zl kosztuje smarowanie nart (maszynowe, starcza), jakbyś dał tobyś nie odpychał się kijkami...