Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyslec ze na np takim Pitztal'u jest jedna restauracja i wystarczy, osrodek nie wiele wiekszy od Pilska, a u nas karczm, restauracji nastawiaja, a nie bedzie komu w nich siedziec.. :)

Taak tylko tam ludzie zarabiają o wiele więcej niż tu i stać ich na taki wyszynk. Jednak nie ma jak "hamburger" za 7zł,- w tyakiej budzie.. czy "łoscyperk" za 3zł,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna stacja krzesła zaplanowana jest dużo niżej, koło Jontka!

Spod Jontka będzie się wyjeżdżać aż na Buczynkę? :applause:

Dla mnie to byłby dobry pomysł.Teraz było tak,że narciarze przesiadający się z dolnego wyciągu na górny blokowali przejazd narciarzom jadącym w dół.

To rozwiązałoby problem!

No to jeszcze cytat z wypowiedzi Krystyny Jędrzejas,dyrektora kompleksu Jontek-Pilsko-Korbielów:

"To pierwszy etap modernizacji całego ośrodka,który mamy zamiar oddać do użytku już w grudniu.W drugim etapie planowana jest budowa kolei gondolowej o długości trzech kilometrów,która wywozić będzie turystów na Halę Miziową.

Na uroczystość otwarcia obecnie budowanego krzesełka,zaproszono prezydenta Bronisława Komorowskiego.Wszyscy liczą,że będzie tu stałym gościem. :)

Można się śmiać,ale kiedyś napisał tu Bończa,że jak się "góra" zaangażuje,niezależnie od opcji politycznej,to wiele rzeczy wcześniej niemożliwych staje się możliwymi.Oby faktycznie tak było! :rolleyes::

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze cytat z wypowiedzi Krystyny Jędrzejas,dyrektora kompleksu Jontek-Pilsko-Korbielów:

"To pierwszy etap modernizacji całego ośrodka,który mamy zamiar oddać do użytku już w grudniu.W drugim etapie planowana jest budowa kolei gondolowej o długości trzech kilometrów,która wywozić będzie turystów na Halę Miziową.

Ja słyszałem już 3 różne wersje odnośnie przyszłego sezonu - wg jednej ma powstać gondola z Jontka na Miziową, wg innej krzesła ze Szczawin na Miziową, wg jeszcze innej krzesła na Buczynkę. Ważne, że mamy w końcu pierwszą porządną (i trzecią w ogóle) kolej krzesełkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem już 3 różne wersje odnośnie przyszłego sezonu - wg jednej ma powstać gondola z Jontka na Miziową, wg innej krzesła ze Szczawin na Miziową, wg jeszcze innej krzesła na Buczynkę. Ważne, że mamy w końcu pierwszą porządną (i trzecią w ogóle) kolej krzesełkową.

Też słyszałem wiele wersji... :wink:

To wypowiedź obecnej pani dyrektor tego obiektu,więc można wierzyć,że tak faktycznie będzie.

No chyba,ze wszawobrodzi namieszają... :proud:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje są różne, bo u nas z reguły dopóki wyciąg nie stoi, to nie wiadomo, czy uda się go postawić. W naszym pięknym kraju im mniej ludzi wie o planach budowy, tym lepiej dla inwestycji i większe szanse, że nie zostanie ona zablokowana. Pewnie wielokrotnie jest tak, że inwestor (albo ktoś za niego) wrzuca coś do sieci tylko dla zmylenia przeciwnika :confused: , a niestety my, fani inwestycji narciarskich, się tym podpalamy i robimy nadzieje.

Niestety dla nas, ale podejrzewam, że większość inwestujących w naszych górach wolałaby, aby informacje o planach budowy pojawiały się w mediach czy internecie jak najpóźniej i pewnie też dlatego, w wielu ośrodkach, dopóki inwestycja nie dobiega końca dopóty informacji o niej ciężko szukać na ich stronach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC ma chyba rację pisząc o dolnej stacji przy Jontku dla kolejki na Buczynkę. Wydaję mi się jednak, że nie będzie to krzesło...:smile: W planach rozbudowy ośrodka pojawiały się dwie gondole i to może być jedna z nich. Wtedy budynek na Solisku, zakręt i poprowadzenie kolejki trasą dotychczasowych orczyków nie będzie problemem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem już 3 różne wersje odnośnie przyszłego sezonu - wg jednej ma powstać gondola z Jontka na Miziową, wg innej krzesła ze Szczawin na Miziową, wg jeszcze innej krzesła na Buczynkę.

te 3 wyciągi się nie wykluczają, mogą powstać wszystkie w jednym roku :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas już dwóch. Trzymam Cię za słowo! Czekamy na następnych.

Też mam zamiar pierwszy raz w życiu odwiedzić Pilsko . Byłem na Babiej Górze,Rysach , na nartach pod Matterhornem i Mont Blanc a na Pilsku ani razu w życiu. Koniec stycznia dopiero ze szwagrem i jego bajtlami. Samemu pociągiem i autobusem to ciężko chociaż nie wykluczam.W styczniu ,,wychodzi " mi w prognozach niezła zima bo na luty to średnio 3 stopnie powyżej normy czyli wiosennie. Grudzień cieplejszy niż w zeszłym roku ale w normie czyli w Katowicach średnia temperatura około 0- minus jeden C. W górach odpowiednio zimniej . W grudniu powinno sporo padać a w styczniu raczej sucho . No i w ten sposób przemyciłem ,,prognozę'' pogody dla narciarzy. Aha . Pierwszy konkretny podmuch zimy w końcówce listopada czyli 25-30.11.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu pociągiem i autobusem to ciężko chociaż nie wykluczam.

Bodajże dwa lub trzy lata temu miałem okazję jechać publicznym transportem na trzy dni do Korbielowa na narty. Pociągiem z Łodzi do Bielska, tam przesiadka na pociąg do Żywca, stamtąd PKS do Korbielowa. Gdybyś wyjazdy rozkładał na chociaż dwa dni, byłoby Ci o wiele łatwiej to ogarnąć Janku :). A jeśli kanapa stanie, Pilsko będzie kusić jak nigdy wcześniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar pierwszy raz w życiu odwiedzić Pilsko . Byłem na Babiej Górze,Rysach , na nartach pod Matterhornem i Mont Blanc a na Pilsku ani razu w życiu. Koniec stycznia dopiero ze szwagrem i jego bajtlami. Samemu pociągiem i autobusem to ciężko chociaż nie wykluczam.W styczniu ,,wychodzi " mi w prognozach niezła zima bo na luty to średnio 3 stopnie powyżej normy czyli wiosennie. Grudzień cieplejszy niż w zeszłym roku ale w normie czyli w Katowicach średnia temperatura około 0- minus jeden C. W górach odpowiednio zimniej . W grudniu powinno sporo padać a w styczniu raczej sucho . No i w ten sposób przemyciłem ,,prognozę'' pogody dla narciarzy. Aha . Pierwszy konkretny podmuch zimy w końcówce listopada czyli 25-30.11.:smile:

Janek polecam, tylko wstrzel się w dobre okienko pogodowe, bo bywa że na górze mało co widać. I koniecznie trzeba zwiedzić cały ośrodek, Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar pierwszy raz w życiu odwiedzić Pilsko . Byłem na Babiej Górze,Rysach , na nartach pod Matterhornem i Mont Blanc a na Pilsku ani razu w życiu. Koniec stycznia dopiero ze szwagrem i jego bajtlami. Samemu pociągiem i autobusem to ciężko chociaż nie wykluczam.W styczniu ,,wychodzi " mi w prognozach niezła zima bo na luty to średnio 3 stopnie powyżej normy czyli wiosennie. Grudzień cieplejszy niż w zeszłym roku ale w normie czyli w Katowicach średnia temperatura około 0- minus jeden C. W górach odpowiednio zimniej . W grudniu powinno sporo padać a w styczniu raczej sucho . No i w ten sposób przemyciłem ,,prognozę'' pogody dla narciarzy. Aha . Pierwszy konkretny podmuch zimy w końcówce listopada czyli 25-30.11.:smile:

no i najlepiej omijaj feria śląskie

w tygodniu masz pusto, równo i bez kolejek

z pogodą sobie radzisz więc pewnie trafisz :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże dwa lub trzy lata temu miałem okazję jechać publicznym transportem na trzy dni do Korbielowa na narty. Pociągiem z Łodzi do Bielska, tam przesiadka na pociąg do Żywca, stamtąd PKS do Korbielowa. Gdybyś wyjazdy rozkładał na chociaż dwa dni, byłoby Ci o wiele łatwiej to ogarnąć Janku :). A jeśli kanapa stanie, Pilsko będzie kusić jak nigdy wcześniej..

Do Ustronia ,Szczyrku, Wisły spokojnie w jeden dzień obracam i co spanie w domu to w domu.Przeważnie na drugi dzień byłem w pracy.Z Rudy śl. jednak dużo bliżej w Beskidy niż z Łodzi. Teraz mam wolne przynajmniej do marca to mogę dłużej pojeździć i później wrócić do chałpy.Wolę raz w roku pojechać w Alpy na 6 dni szusowania a w Polsce można się trochę ponudzić w wagonie Kolei śląskich , przeważnie w dosyć nowoczesnych ..Elfach''. Muszę zestawić dojazd do Korbielowa bo jak poczytam pozytywne relacje to prędzej się wybiorę a nie w czasie śląskich ferii autem ze szwagrem. Teraz to czekamy wszyscy Tutaj (bo poza narciarzami to mało kto)na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ustronia ,Szczyrku, Wisły spokojnie w jeden dzień obracam i co spanie w domu to w domu.Przeważnie na drugi dzień byłem w pracy.Z Rudy śl. jednak dużo bliżej w Beskidy niż z Łodzi. Teraz mam wolne przynajmniej do marca to mogę dłużej pojeździć i później wrócić do chałpy.Wolę raz w roku pojechać w Alpy na 6 dni szusowania a w Polsce można się trochę ponudzić w wagonie Kolei śląskich , przeważnie w dosyć nowoczesnych ..Elfach''. Muszę zestawić dojazd do Korbielowa bo jak poczytam pozytywne relacje to prędzej się wybiorę a nie w czasie śląskich ferii autem ze szwagrem. Teraz to czekamy wszyscy Tutaj (bo poza narciarzami to mało kto)na zimę.

Na budowie przy śniadaniu pod Dębowcem obok kolejki już o niczym innym się nie gada chociaż wszystkich nas czeka zima w "filcokach" przy łopacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu ,,wychodzi " mi w prognozach niezła zima bo na luty to średnio 3 stopnie powyżej normy czyli wiosennie. Grudzień cieplejszy niż w zeszłym roku ale w normie czyli w Katowicach średnia temperatura około 0- minus jeden C. W górach odpowiednio zimniej . W grudniu powinno sporo padać a w styczniu raczej sucho . No i w ten sposób przemyciłem ,,prognozę'' pogody dla narciarzy. Aha . Pierwszy konkretny podmuch zimy w końcówce listopada czyli 25-30.11.:smile:

widzę, że znowu bawisz się w długoterminowe przepowiednie pogodowe, w końcu każdy ma jakieś pasje i dobrze, ale nieśmiało tylko przypomnę, że przepowiednie z zeszłego roku nie sprawdziły Ci się chyba nawet w 1%, tak więc na Twoim miejscu byłbym raczej ostrożny z "przemycaniem" pogody:happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...