Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów, 

Czy to dobre miejsce aby zapytać czy Jasna/Chopok to właściwy adres na Słowacji na ostatni tydzień Stycznia 2017 ? Pogodę trudno przewidzieć, ale jak wyglądają historyczne temperatury i opady śniegu dla tego okresu?  

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Blixten napisał:

ostatni tydzień Stycznia 2017 ?

Może być dużo narciarzy, ferie mają

16 – 29 stycznia 2017 r.

  • lubelskie,
  • łódzkie,
  • podkarpackie,
  • pomorskie,
  • śląskie

23 stycznia – 5 lutego 2017 r.

  • podlaskie,
  • warmińsko-mazurskie
27 minut temu, Blixten napisał:

W jak wyglądają historyczne temperatury i opady śniegu dla tego okresu?  

http://www.skiinfo.pl/niskie-tatry-polnoc/jasna-nizke-tatry-chopok-sever/historia-opadow-sniegu.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli z tym lodowiskiem ? 


W grudniu i styczniu na Chopoku często zamiast śniegu jest lodowisko. Powstaje ono, gdy śnieg topi się podczas odwilży (np. w ciągu dnia) i zamarza podczas mrozów (np. w nocy). Na pokrywie śnieżnej tworzy się minimalna warstwa lodu, która powoduje, że bardzo ciężko jest skręcić albo zahamować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, leitner napisał:

 


W grudniu i styczniu na Chopoku często zamiast śniegu jest lodowisko. Powstaje ono, gdy śnieg topi się podczas odwilży (np. w ciągu dnia) i zamarza podczas mrozów (np. w nocy). Na pokrywie śnieżnej tworzy się minimalna warstwa lodu, która powoduje, że bardzo ciężko jest skręcić albo zahamować.

 

Na Chopoku to głównie dlatego że mocno fuka i wszystko zwiewa z tras tych wyżej położonych. Planuje być tam z tydzień w styczniu ale raczej przed feriami. Oby śnieg dopisał w tym roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 godzinę temu, leitner napisał:

Mapa Chopoku z 1988r (znaleziona na słowackim forum). Szkoda, że teraz nie ma kilku "zjazdovek", które istniały kiedyś.

chopek.jpg

Cześć

Marcin a ten orczyk wiodący stromo do góry po prawej stronie patrząc na rysunek jeszcze istnieje? On wiódł do takiego pięknego usłanego rumoszem kotła. Ja tam bardzo dawno nie byłem a Ewka jak była ze dwa czy trzy lata temu to lało tak, że nie bardzo wiedziały gdzie jeżdżą?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mitek napisał:

Cześć

Marcin a ten orczyk wiodący stromo do góry po prawej stronie patrząc na rysunek jeszcze istnieje? On wiódł do takiego pięknego usłanego rumoszem kotła. Ja tam bardzo dawno nie byłem a Ewka jak była ze dwa czy trzy lata temu to lało tak, że nie bardzo wiedziały gdzie jeżdżą?

Pozdrowienia

Cześć

Orczyk istnieje, ale od wielu lat (@Jasiek wie więcej) nie działa. Podobno jest za mało śniegu, ale trasa jest też nieutrzymywana.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Utrzymywana to ona nigdy nie była ...to znaczy w jakim sensie. To była/jest zajebista trasa. Jeździło się między głazami i kosówką bez żadnych wytycznych trasy przecinając linie orczyka. Sam orczyk tez był niezły bo w dołkach wisiałeś w powietrzu miejscami chyba na wysokości metra albo więcej. Jedno z piękniejszych miejsc w jakich kiedykolwiek byłem na nartach. Ma gdzieś chyba jakieś zdjęcie albo dwa to podrzucę Marcinie.

Pozdrowienia

PS Jasiek dlaczego ten orczyk już praktycznie nie istnieje dla narciarzy??

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Utrzymywana to ona nigdy nie była ...to znaczy w jakim sensie. To była/jest zajebista trasa. Jeździło się między głazami i kosówką bez żadnych wytycznych trasy przecinając linie orczyka. Sam orczyk tez był niezły bo w dołkach wisiałeś w powietrzu miejscami chyba na wysokości metra albo więcej. Jedno z piękniejszych miejsc w jakich kiedykolwiek byłem na nartach. Ma gdzieś chyba jakieś zdjęcie albo dwa to podrzucę Marcinie.

Pozdrowienia

PS Jasiek dlaczego ten orczyk już praktycznie nie istnieje dla narciarzy??

Ja mimo kilku wizyt na Chopoku w ostatnich latach tez nigdy nie miałem okazji tam jeździć. Ci co jeździli wszyscy mówili, ze tam jest bardzo pięknie. Znalazłem informacje w sieci, ze jest tam problem z zagrożeniem lawinowym. Prawdopodobnie jak jest mało śniegu to sie nie da, a jak śnieg jest, to boja sie lawin. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zobacz Fafek - znalazłem jedyne zdjęcie jakie mam z tego miejsca j jest praktycznie identyczne jak Twoje tylko chyba śniegu nieco więcej u mnie było. Niestety nie ma zielonego pojęcia kiedy dokładnie to było w każdym razie lata 90 gdzies koło 94, 95 chyba.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...