Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, moloo napisał:

Zaczęli śnieżyć na Lukova, ale jakoś im to marnie idzie, co druga armatka :(

Żeby to jeszcze były armatki 9_9 Lancami dużo dłużej to idzie. Jaki był główny powód braku armatek na Chopoku? Hałas? Przykładowo taka TF10 od Techno Alpin to pewnie wydajność jak z 5 lanc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na mapce LIVE i to co podpowiada mi doświadczenie z poprzednich lat, to chyba powrócili do starej metody naśnieżania i sezon rozpoczną od: Pretakarska, Majowa + niebieski trawers przez Rovną Hole. Koleje Funitel i Biedronkowy tramwaj.

 

nasniezanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich amatorow bialego szalenstwa na Chopoku :)

Poniewaz wybieram się po raz pierwszy na narty do Jasnej jako bardzo poczatkujaca narciarka (lepiej pozno niż wcale ;), chcialam prosic o odpowiedz na ponizsze pytania:

  1. Gdzie najlepiej wypozyczyc narty i buty dla 15latka? Z pewnoscia jest tam dużo wypozyczalni, więc pytam o najlepsza relacje ceny do jakosci? Zamierzamy jezdzic 5 dni, więc chcialabym zeby syn mogl sprobowac rozne buty/narty zeby sprawdzic które mu najbardziej odpowiadaja (i ewentualnie takie zakupic po sezonie). Jaki jest orientacyjny koszt wypozyczenia w terminie 26-30 grudnia?

  2. Czy mozecie polecic profesjonalnego i fajnego instruktora jazdy? Potrzebny jest tylko dla mnie, bo mój nastoletni syn i siostrzenice na stoku 'wymiataja', tylko ja taka sierota... ale już niedlugo... ;) Pomyslalam o wzieciu moze 2h lekcji przez pierwsze 2 dni – dla osoby, która jest fit, ale nigdy wczesniej nie jezdzila powinno chyba wystarczyc...? Orientacyjne ceny?

  3. Nocujemy w poblizu hotelu Tri Studnicky w 'Apartmány a štúdiá Miroslav'. Jak wyglada sprawa ze ski busami? Czy są zatloczone? Jestemy dosc blisko resortu, więc mam pewne obawy, czy będziemy w stanie wsiasc rano do busa...? Z jaka czestotliwoscia i od której godziny jezdza ski busy?

  4. W jakich godzinach są otwarte trasy? W terminie 26-30 grudnia rozumiem ze sa wszystkie czynne i regularnie nasniezane? Gdyby mi się znudzily zielone trasy, bo z tego co czytalam są tylko dwie, czy dobrym pomyslem jest wybrac się na jakas trase niebieska? Jesli tak, to jaka bylaby najlatwiejsza?  Odnosnie tras czarnych – które są najbardziej niebezpieczne? (zebym wiedziala gdzie dzieciaki maja zdecydowanie NIE jezdzic...)

  5. Gdzie w ciagu dnia można cos dobrego przekasic? Niekoniecznie obiad 2 daniowy ale jakieś bryndzowe pirohy/haluszki/kielbaske z grila/frytki i goraca czekolade? ;)

  6. Kupilam skipassy w ramach karty GoPass – rozumiem, ze moge ta karta placic tez za wypozyczenie sprzetu i jedzonko? Czy wykupione skipassy obejmuja tez przejazd ta kolejka gondolowa, która widzialam na zdjeciach (która wyjezdza na szczyt gory?)

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i porady :)

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Gdzie najlepiej wypozyczyc narty i buty dla 15latka? Jaki jest orientacyjny koszt wypozyczenia w terminie 26-30 grudnia? Wypożyczalni jest kilka przy każdej stacji startowej: Lucky, Zahradki, Biela Put a nawet w Mikulaszu (np. Intersport) Koszt: standardowe od 7-15, TOP 25-30 jurków. Jeżeli masz całosezonówkę to masz tesz opcję na Gopassie, za 169 masz wypożyczenie przez cały sezon całego stroju.  

  2. Czy mozecie polecic profesjonalnego i fajnego instruktora jazdy? szkółek jest kilka, ceny różne. Proponuję zacząć od BielA Put. Nie orientuję się kompletnie na jakim poziomie szkolą, nie korzystałem. 

  3. Jak wyglada sprawa ze ski busami? Czy są zatloczone? Jestemy dosc blisko resortu, więc mam pewne obawy, czy będziemy w stanie wsiasc rano do busa...? Z jaka czestotliwoscia i od której godziny jezdza ski busy? Apartmány Miroslav to nie jest blisko Chopoka. To drugi albo trzeci przystanek Skibusa od Mikulasza i rano będziecie mieli raczej luzik. Za to z powrotem...j może być tłoczno, szczególnie jak jeździ się do 15.30! Busy jeżdżą często. Co 15 min. rano i po południu. Później 11,12,13 z tego co kojarzę to co 30 min. Mieszkacie przy głównej trasie a więc łapiecie się na każdy. 

  4. W jakich godzinach są otwarte trasy? W terminie 26-30 grudnia rozumiem ze sa wszystkie czynne i regularnie nasniezane? Gdyby mi się znudzily zielone trasy, bo z tego co czytalam są tylko dwie, czy dobrym pomyslem jest wybrac się na jakas trase niebieska? Jesli tak, to jaka bylaby najlatwiejsza?  Odnosnie tras czarnych – które są najbardziej niebezpieczne? (zebym wiedziala gdzie dzieciaki maja zdecydowanie NIE jezdzic...) Zielonych nie ma! Te żółte to trawersy. Niebieskie są bardzo łatwe szczególnie Biela Put i Lucky (13,14). Wszystkie trasy szczytowe są trudne (nawet 1 znakowana jako czerwona) po kilku godzinach jest "zmuldzona" i staje się bardzo trudna dla początkujących.  

  5. Gdzie w ciagu dnia można cos dobrego przekasic? Niekoniecznie obiad 2 daniowy ale jakieś bryndzowe pirohy/haluszki/kielbaske z grila/frytki i goraca czekolade? ;) Zjeść można wszędzie ale dobrze? (to w Polsce :) ) a na Chopku to najtaniej Koliesko i Zahradki (knajpki na dole przy wyciągu). 

  6. Kupilam skipassy w ramach karty GoPass – rozumiem, ze moge ta karta placic tez za wypozyczenie sprzetu i jedzonko? Czy wykupione skipassy obejmuja tez przejazd ta kolejka gondolowa, która widzialam na zdjeciach (która wyjezdza na szczyt gory?) Jak płacić Gopassem? to nie jest karta kredytowa :) jak zapłacisz kartą lub gotówką to masz punkty które później możesz wykorzystać na różne zniżki np. wypożyczenie nart, ostrzenie, pivo... itd Skipassy masz na cały ośrodek północ i południe wszystkie koleje, kanapy, orczyki. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ioana napisał:

 

  1. W jakich godzinach są otwarte trasy? W terminie 26-30 grudnia rozumiem ze sa wszystkie czynne i regularnie nasniezane? Gdyby mi się znudzily zielone trasy, bo z tego co czytalam są tylko dwie, czy dobrym pomyslem jest wybrac się na jakas trase niebieska? Jesli tak, to jaka bylaby najlatwiejsza?  Odnosnie tras czarnych – które są najbardziej niebezpieczne? (zebym wiedziala gdzie dzieciaki maja zdecydowanie NIE jezdzic...)

  2. Gdzie w ciagu dnia można cos dobrego przekasic? Niekoniecznie obiad 2 daniowy ale jakieś bryndzowe pirohy/haluszki/kielbaske z grila/frytki i goraca czekolade? ;)

Uzupełnię nieco wpis Jaśka.

1. Trasy są otwarte w godzinach 8:30-15:30. W godzinach 18:00 - 21:00 jest czasami czynna trasa Biela Put (nr.13). W tym terminie nie ma pewności czy wszystkie trasy będą czynne. Naśnieżanie jest, ale wiele zależy od tego, ile wody jest w zbiorniku (rok temu przez suszę było kiepsko). Oprócz tras 5,14 i 13 polecam też 10 (Brhliska - obsługiwaną przez pomarańczową gondolę). Najtrudniejsze trasy to 3, 7, 1abc i 32. Chociaż jeśli nie będzie lodu ani muld (mało prawdopodobne w grudniu), to 1abc (ze szczytu) jest po prostu czerwona.

2. Zjeść lub napić się czekolady można praktycznie przy każdej dolnej i górnej stacji wyciągów. Na Chopoku jest kilka barów Apres-ski (takie okrąglaki). Z tym że raczej jest tam zimno.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, leitner napisał:

Uzupełnię nieco wpis Jaśka.

1. Trasy są otwarte w godzinach 8:30-15:30. W godzinach 18:00 - 21:00 jest czasami czynna trasa Biela Put (nr.13). W tym terminie nie ma pewności czy wszystkie trasy będą czynne. Naśnieżanie jest, ale wiele zależy od tego, ile wody jest w zbiorniku (rok temu przez suszę było kiepsko). Oprócz tras 5,14 i 13 polecam też 10 (Brhliska - obsługiwaną przez pomarańczową gondolę). Najtrudniejsze trasy to 3, 7, 1abc i 32. Chociaż jeśli nie będzie lodu ani muld (mało prawdopodobne w grudniu), to 1abc (ze szczytu) jest po prostu czerwona.

2. Zjeść lub napić się czekolady można praktycznie przy każdej dolnej i górnej stacji wyciągów. Na Chopoku jest kilka barów Apres-ski (takie okrąglaki). Z tym że raczej jest tam zimno.

 

Na 99% nawet połowa tras nie będzie czynna (jak co roku zresztą) no chyba że spadnie pół metra naturalnego.

Trasa 3 to freeride :eek:: i w grudniu raczej nie będzie przejezdna.

Piszesz 32... a 33 niby inna?

Moim zdaniem to 7 jak na czarną jest raczej spoko.

Ile razy byłeś w grudniu na Chopoku? Piszesz: mało prawdopodobne że na szczycie będą muldy w grudniu!  Będzie jak co roku... od 11 będą muldy po kolana, włącznie z wystającymi kamieniami. Przynajmniej tak było przez ostatnie 7 lat!

Co do jedzenia się nie wypowiadam, bo staram się nie stołować na stoku. A z ich menu najbardziej mi Zlaty Bazant podchodzi. Ale okrąglaków też nie polecam nie dość że zimno i tłoczno, to jeszcze zero klimatu a ceny z nieba! nawet jak na Chopok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Piszesz 32... a 33 niby inna?
Moim zdaniem to 7 jak na czarną jest raczej spoko.
Ile razy byłeś w grudniu na Chopoku? Piszesz: mało prawdopodobne że na szczycie będą muldy w grudniu!  Będzie jak co roku... od 11 będą muldy po kolana, włącznie z wystającymi kamieniami. Przynajmniej tak było przez ostatnie 7 lat!



Moim zdaniem 33 jest łatwiejsza od 32. Dużo przyjemniej jeździ mi się 33a niż czerwonym FISem.

Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że mało prawdopodobny jest brak lodu i muld w grudniu. Rok temu po świętach na 1c były lodowe muldy z kamieniami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MX5 napisał:

No napisvałeś się strasznie ;) a tu nawet nie ma podddziękowania! >:( 

Zastanawiam się czy ty znasz już wszystkie noclegownie w okolicy Chopoka i rozkład busów na pamięć :D Bo że trasy i knajpki to ok rozumie się. 

PS. dzięki za info o pozatrasówkach i trochę mnie zmartwiłeś ale może ten marzec jskoś wykombinuje żeby wyskoczyć. A ty kiedy zaczynasz?

Podziękowania? jakie podziękowania? ;) no cóż przyzwyczajam się już co do niektórych zwyczajów, niektórych forumowiczów. Kiedyś mnie to wq...o ale teraz... luzik! Ważne że kobieta została doinformowana. Mogę pomóc to dlaczego nie. Rozkładów nie znam bo wszędzie jeżdżę samochodem. Ja bym zaginął w środkach komunikacji miejskiej. Noclegów znam kilka nawet z niektórymi forumowiczami się podzieliłem informacjami. 

Plany na rozpoczęcie sezonu są na 3-4 tak jak rusza Jasna ale czy dojdzie do skutku? Przy moim cholernym tegorocznym pechu (wszystko ten pier...y przestępny!) to albo śniegu nie będzie, albo coś z autem, albo ze mną... wszystko może się zdarzyć! ale to jeszcze tylko 1,5 miesiąca, dam jakoś radę, chyba :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, keisyzrk napisał:

Jak znam Jaśka, to pewnie od września siedzi na Chopku i czeka na śnieg :D

Dobre... dobre... :D tak by pewnie było! żeby tylko człowieki nie musiały pracować.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli ostro śnieżyć dolne północne trasy. Jeśli dalej będą w taki sposób naśnieżać to, według mnie, na początku otworzą coś takiego:

Koleje linowe: Lućky - Vyhliadka, Zahradky - Rovna Hola, Rovna Hola - Konsky Grun, Biela Put, Twinliner "Biedronka na Priehybę i Funitel. Na weekend otworzą pewnie Koliesko-Lukova i Zahradky - Priehyba. Na południu krzesło na Kosodrevinę i gondolę na Chopok

Trasy: 13, 5a, 5, 14, 2b, 2a, 1b i być może 1c. Jak pogoda im nie przeszkodzi, to otworzą też 1c. Niepewny jest wg mnie FIS i czarna 33a.

 

1chopek.jpg

1skio.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2016 o 23:46, surfing napisał:

Moloo a skąd wiesz gdzie chciała szczytować Loana ;) i które zdjęcie jej się spodobało.

Karnet obejmuję również ,,ten rejon" oprócz wjazdu na Łomnicki Szczyt.

Ale koleżanka Loanna przecież napisała gdzie będzie szczytować: 

"...Poniewaz wybieram się po raz pierwszy na narty do Jasnej ..."  :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...