Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, leitner napisał:

Zaczęli ostro śnieżyć dolne północne trasy. Jeśli dalej będą w taki sposób naśnieżać to, według mnie, na początku otworzą coś takiego:

Koleje linowe: Lućky - Vyhliadka, Zahradky - Rovna Hola, Rovna Hola - Konsky Grun, Biela Put, Twinliner "Biedronka na Priehybę i Funitel. Na weekend otworzą pewnie Koliesko-Lukova i Zahradky - Priehyba. Na południu krzesło na Kosodrevinę i gondolę na Chopok

Trasy: 13, 5a, 5, 14, 2b, 2a, 1b i być może 1c. Jak pogoda im nie przeszkodzi, to otworzą też 1c. Niepewny jest wg mnie FIS i czarna 33a.

Chyba wpadłeś w hura optymizm! :D

A tymi cyferkami to mnie dobijasz! 8 sezon tam jeżdżę po 30-40 dni w sezonie ale gdzie jest 13, 5a, 5, 14, 2a, 2b itd. ??? to muszę mapkę włączyć!

Aaaa no to już wiem: czyli wg ciebie te niebieskie... te które tak lubisz :D ale to chyba żarty z Twojej strony! Bo jak chciałbym się poślizgać, to bym na BK podskoczył!

Ja mam nadzieje że choć trochę dla narciarzy otworzą: np. Szczyt-Prehiba i to już będzie OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jasiek napisał:

Chyba wpadłeś w hura optymizm! :D

A tymi cyferkami to mnie dobijasz! 8 sezon tam jeżdżę po 30-40 dni w sezonie ale gdzie jest 13, 5a, 5, 14, 2a, 2b itd. ??? to muszę mapkę włączyć!

Aaaa no to już wiem: czyli wg ciebie te niebieskie... te które tak lubisz :D ale to chyba żarty z Twojej strony! Bo jak chciałbym się poślizgać, to bym na BK podskoczył!

Ja mam nadzieje że choć trochę dla narciarzy otworzą: np. Szczyt-Prehiba i to już będzie OK. 

Ja po drugim wyjeździe na Chopok znałem całą numerację (z wyjątkiem niektórych trawersów). Jedynie cały czas nie umiem zapamiętać, że krótka prosta trasa na Krupovą to 36 :) Już przed pierwszym wyjazdem na Chopok znałem prawie cały układ tras (prawie codziennie patrzyłem na mapkę - mam dobrą pamięć wzrokową) - to bardzo uprościło jazdę (tata z bratem co chwila wyciągali mapki, a ja wiedziałem mniej więcej którędy trzeba jechać, żeby dostać się np. do Funitelu, którym byliśmy zachwyceni).

Wiem, że chciałbyś, żeby otworzyli najpierw 32, 33a, 1, 1abc, 7, 2 i FIS. Oj sorry. Tzn dwie czarnulki na południu, trasę Chopok-Priehyba-Zahradky, czarną Lukova-Koliesko, Priehyba - Koliesko i FIS Konsky - Zahradky. Niestety przez silne wiatry naśnieżenie wyżej położonych tras jest bardzo trudne.

Widać jednak, że ruszyło co nieco na trasie z Chopka. Pytanie ile stopnieje do 3.12...

chopek.jpg

132.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner ty nie kumasz bazy! mówiąc językiem gimbazy itd (po waszemu)

Numerki są dla nowicjuszy! takich jak ty! 

Człowieki jeżdżący na Chopoku (łącznie ze Słovakami) nie wiedzą gdzie jest trasa nr... 

każdy mówi jak ludzie! Rovna Hola - Zahradki, Szczyt - Prehiba, Prehiba - Koliesko!!! teraz kumasz baze???

PS. i jeszcze jedno trawersy pomiędzy trasami to nie są trasy! każdy Slovak Ci to powie! wiem że byłeś tam 2... może 3 razy a chcesz wypłynąć na znawcę Chopoka i kurortów Słowackich ale sorry Duuuużo ci brakuje kolego!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jasiek napisał:

Leitner ty nie kumasz bazy! mówiąc językiem gimbazy itd (po waszemu)

Numerki są dla nowicjuszy! takich jak ty! 

Człowieki jeżdżący na Chopoku (łącznie ze Słovakami) nie wiedzą gdzie jest trasa nr... 

każdy mówi jak ludzie! Rovna Hola - Zahradki, Szczyt - Prehiba, Prehiba - Koliesko!!! teraz kumasz baze???

PS. i jeszcze jedno trawersy pomiędzy trasami to nie są trasy! każdy Slovak Ci to powie! wiem że byłeś tam 2... może 3 razy a chcesz wypłynąć na znawcę Chopoka i kurortów Słowackich ale sorry Duuuużo ci brakuje kolego!

Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej zajebistości...

Tak poważnie to Twoje wypowiedzi robią się męczące, wszystko Ci nie pasuje. Krytykujesz wszystko i wszystkich, a nie każdemu podobają się Twoje śmietnikowe posty pomiędzy tymi wnoszącymi coś do dyskusji np. leitnera, który wrzuca swoje spostrzeżenia, ciekawe zdjęcia itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner ty nie kumasz bazy! mówiąc językiem gimbazy itd (po waszemu)

Numerki są dla nowicjuszy! takich jak ty! 

Człowieki jeżdżący na Chopoku (łącznie ze Słovakami) nie wiedzą gdzie jest trasa nr... 

każdy mówi jak ludzie! Rovna Hola - Zahradki, Szczyt - Prehiba, Prehiba - Koliesko!!! teraz kumasz baze???

PS. i jeszcze jedno trawersy pomiędzy trasami to nie są trasy! każdy Slovak Ci to powie! wiem że byłeś tam 2... może 3 razy a chcesz wypłynąć na znawcę Chopoka i kurortów Słowackich ale sorry Duuuużo ci brakuje kolego!

Powiem tak... Niektórzy (na pewno nie początkujący) będą mówić o trasach ich nazwami: Pretekarska, Majova, Vyhliadkova, Zjazdarska, Vrbicka, Spravodliva, Slalomovy Svach, Treningova (wiem, trochę skaczę stronami), Jeleni Gtun itd. Jednak większość ludzi odwiedzających to forum nie zna nazw tras. Dużo precyzyjniej jest napisać "dolna Pretekarska" albo 1, niż Priehyba-Zahradky. Podałeś prztkład Priehyba-Koliesko - może to oznaczać czerwoną trasę albo trawers-trasę niebieską. Jednak jak piszę relacje, to staram się napisać wszystkie trzy określenia trasy.

Nie jestem znawcą Chopoka (chociaż ja i parę osób z tego forum mamy większą wiedzę o inwestycjach na Chopku niż niektórzy wysoko postawieni ludzie w TMR!), bo, tak jak piszesz, byłem tam tylko 3 razy (w sumie ok. 17dni). Po prostu piszę, jak się czegoś dowiem lub wnioskuję z tych trzech sezonów.

Podobnie jest z innymi kurortami slowackimi (w sumie to oprócz Vysokich Tatr niczego nie kojarzę).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ptk89 napisał:

Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej zajebistości...

Tak poważnie to Twoje wypowiedzi robią się męczące, wszystko Ci nie pasuje. Krytykujesz wszystko i wszystkich, a nie każdemu podobają się Twoje śmietnikowe posty pomiędzy tymi wnoszącymi coś do dyskusji np. leitnera, który wrzuca swoje spostrzeżenia, ciekawe zdjęcia itp.

Też Cię kocham :x

PS. i co tam na moim profilu wyczytałeś?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jasiek napisał:

Też Cię kocham :x

PS. i co tam na moim profilu wyczytałeś?

Przeglądając Twój profil utwierdziłem się w tym co napisałem wyżej. Jesteś wszechwiedząca(w praktyce pewnie mało wiedząca) maruda, której nikt i nic nie pasuje.

Na Chopoku nie byłem nigdy, dopiero wybieram się w tym sezonie i nie przyszło mi nawet do głowy by marudzić na to co piszą ludzie jak leitner. Mapka do ręki i sprawdzam po numerkach, gdzie trasa leży, na jakie odcinki przypada i jakiego jest typu. Jakby każdy tak marudził i pier***ił trzy po trzy to nie było by sensu prowadzić forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jasiek napisał:

FerraEnzo widzę że lubisz mapki to spójrz na stronę 36 i moją mapkę, fajna! 

Piszesz że nie twoja bajka... to na ch... się w ....

ale wiesz wali mnie to co ty o mnie i o innych! Ja akurat Marcina poznałem i może sobie nie raz tu napstykaliśmy ale zawsze  SZACUN PANIE i zawsze na pokojowej stopie a ty co adwokat diabła? i że mam mu piwo! on nieletni i wiem że nie pije! ale pewnie przyjdzie czas że razem browara się napijemy. A ty nie musisz nas przytulać do piersi. Dzięki poradzimy sobie!

PS. Marcin jak tak Ferro naciska... a Ty masz ochotę, to wiesz... Kosodrevina albo Koliesko (w zależności od warunków)  3-4.12 godz.10.30! Fajna ekipa się szykuje! 

 

Zabronisz mi się wtrącać ? Jakbyś nie zauważył, korzystasz z forum. Nie podoba mi się to, że ciśniesz po chłopaku! Po mnie też próbowałeś ale za cienki jesteś. Piwo pić z kimś kto chwilę wcześniej Ci publicznie nawrzuca...super sprawa!

Ja tymczasem znikam z tego forum. Za dużo tu chamstwa i jadu, nie chcę być częścią tej społeczności.

Napiszę jeszcze dwa słowa pożegnania, jest kilka osób którym chciałem podziękować.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MX5 napisał:

PTK89 ty chyba nie wiesz oczy piszesz! Gość siedzi tam miesiąc albo dwa na sezon a ty pierd...sz że nie wie o czym pisze!  

Wiem że kretyni są wśród nas ale sorry! chcesz się zaliczyć do nich!

no to szacun!

Gucio mnie interesuje ile ten człowiek spędza dni na Chopoku. Po prostu ma debilne reakcje na wpisy innych użytkowników i psuje przez to atmosferę na tym forum. Ja byłem być może pierwszym który zwrócił na to uwagę. Jak widać jestem "świeży" na forum i od razu posty Jaśka rzuciły mi się w oczy - są wyśmiewcze, ironiczne i szkalujące inne osoby.

@Admin Kolega Jasiek jak dla mnie powinien dostać czasowego bana by trochę ochłonął od kontaktu z innymi ludźmi i nabrał szacunku do wypowiedzi innych osób, bo ktoś inny też może wiele wiedzieć i być może chce się tym podzielić z takimi świeżakami jak ja.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, leitner napisał:

Ja po drugim wyjeździe na Chopok znałem całą numerację (z wyjątkiem niektórych trawersów). Jedynie cały czas nie umiem zapamiętać, że krótka prosta trasa na Krupovą to 36 :) Już przed pierwszym wyjazdem na Chopok znałem prawie cały układ tras (prawie codziennie patrzyłem na mapkę - mam dobrą pamięć wzrokową) - to bardzo uprościło jazdę (tata z bratem co chwila wyciągali mapki, a ja wiedziałem mniej więcej którędy trzeba jechać, żeby dostać się np. do Funitelu, którym byliśmy zachwyceni).

 

132.jpg

 

Piękna fotka. Dzięki że ją wrzuciłeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, idealist napisał:

Nowy silnik forum to za mało... Zero sensownej moderacji ostatnimi czasy... Fajnie jak by się to zmieniło!

Popieram kandydaturę użytkownika  Idealist na stanowisko moderatora forum

 

a wracając na Chopok to może jeszcze się nie podniecać i poczekać do zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha, to się uśmiałam... To forum to jest męskie i takich powinno mieć modów, a mi wystarczy prowadzenie od 10 lat innego, hobbistycznego forum. A tutaj byli już wyspecjalizowani panowie, tylko się zmyli chyba... 

Szkoda, że zimy nie widać, bo byłoby mniej czasu na naparzanie się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka to jedno, w głowie i tak każdy ma swój własny obraz Chopoka, z trasami które go interesują. W ogóle numeracja tras na Chopoku mi się nie podoba - typowo "naciągany" marketing, sugerujący, że jest aż 36 tras (choć w Alpach to też ma miejsce), do tego zaznaczone trasy nieczynne od wielu lat (3,4,6). Poza tym jedna trasa dzieli się na kilka odcinków o różnych numerach... niezbyt mi to pasuje. Dla mnie Chopok to 8 interesujących zjazdów i tylko na te zwracam uwagę, gdy podają warunki:

- 32+31+36, czyli zjazd pod gondolą na południe (na sam dół)

- 34 ("Panorama") + 33 do samego dołu na południe - od tego roku z naśnieżaniem

- 1c+11a+11 z Chopoka na Zahradki

- 5 z Równej Holi na Zahradki

- 1 z Priehyby na Zahradki

- 12 z Priehyby na Zahradki

- 2+13 - przejazd z Priehyby na Otupne

- 10 jako relaksacyjna trasa na koniec dnia.

 

Nie przepadam za trasami nr 1a i 7 (dość jednostajne nachylenie) oraz 33a i 35 (dziwny śnieg w tych "kotłach" - już od rana wysokie muldy). Reszta niebieskich to faktycznie trawersy.

 

 

Edytowane przez koliber
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka to jedno, w głowie i tak każdy ma swój własny obraz Chopoka, z trasami które go interesują. W ogóle numeracja tras na Chopoku mi się nie podoba - typowo "naciągany" marketing, sugerujący, że jest aż 36 tras (choć w Alpach to też ma miejsce), do tego zaznaczone trasy nieczynne od wielu lat (3,4,6).  


Zauważyłem, że kiedy jest dużo śniegu, trasy 6 (czarna "pod"Priehyba-Zahradky) i 6 (czarna z prwej strony od Lukovej) są oficjalnie otwierane (na mapce online i w realu - na "6" cały czas są tabliczki z numerem trasy)., chociaż nieratrakowane.

Ja mam podobny układ ulubionych tras z wyjątkiem 32 (czarna Choook-Kosodrevina) i 31 (czerwona Kosodrevina-Srdiećko) - nie lubię tych tras przez warunki (jak jeździłem na 32, to zawsze wystawały tam kamienie - podobnie na ściance 31). Za to kocham 33a i 33 (Chopok - Predne Dereśe - Krupova).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o czarne trasy na Chopoku - czy można je w jakimś stopniu porównać do czarnej FIS na COS Skrzyczne? Chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia poziomu trudności tras na Chopoku.


MOIM zdaniem jak potrafisz zjechać FIS-em za Grzebieniem (ścianka), to zjedziesz z każdej trasy na Chopoku. Ale to tylko moje zdanie.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, leitner napisał:

 


MOIM zdaniem jak potrafisz zjechać FIS-em za Grzebieniem (ścianka), to zjedziesz z każdej trasy na Chopoku. Ale to tylko moje zdanie.

Wg mnie kazdy moze wyrazac swoje zdanie, wiec leitnerku nie przejmuj sie :). Tak mozna porownac , stromosc jest porownywalna, natomiast to jest tym razem moje zdanie :) ze te czarne trasy na poludniu chopoka sa szersze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, leitner napisał:

 


Zauważyłem, że kiedy jest dużo śniegu, trasy 6 (czarna "pod"Priehyba-Zahradky) i 6 (czarna z prwej strony od Lukovej) są oficjalnie otwierane (na mapce online i w realu - na "6" cały czas są tabliczki z numerem trasy)., chociaż nieratrakowane.

 

Dla mnie to równoznaczne z "nieczynne":) Bo jeśli liczyć nieratrakowane trasy, to i cały teren między trasami można też wliczyć jako trasy.

Co do porównania z FIS-em ze Skrzycznego, to tak jak napisał borygo, trasy na Chopoku są szersze i mają bardziej jednostajne nachylenie (stromizna na dużej długości, ale jest jakby bezpieczniej)j.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...