Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zimy, że Chopok będzie oblegany, bo to "pewnik" - tak jak słońce latem na południu Europy.

TMR zrobił świetny interes - "zaklepał" sobie wszystkie najwyższe góry (Łomnica - do 2200m, Chopok - do 2000m, Pleso - do 1800m), co daje mu gwarancję dużych przychodów.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 13:27, pawelb91 napisał:

Myślałem kiedyś o nartach w Bansko, noclegi można w dobrej cenie znaleźć w miasteczku, idzie stamtąd od razu gondola do ośrodka. Ale Bansko na okolicę jest trochę takim magnesem jak Chopok na nasza okolicę, bywa tam tłoczno. Co prawda nie tak daleko (140km) jest jeszcze ośrodek Borovets, ale mam wrażenie że Bansko bardziej przyciąga ludzi, może też przez cykliczny Puchar Świata tam organizowany (który akurat będzie tam w ten weekend). Nie wiem jak aktualnie tam z cenami skipassów, kiedyś były atrakcyjne.

Lecz mam tam prawie 1300km, trochę daleko jak na taki kierunek. Już prędzej w Alpach coś mnie przyciągnie. 

Bansko można samolotem,tak jak ja objechałem teraz Gruzję.Myślę o tym,jeśil znajdę towarzystwo i prognozę,byłem tam w maju,wyglądało dobrze...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2024 o 12:24, pawelb91 napisał:

No i ciągłe dobudowywanie drogich apartamentów przy trasach w dolnych częściach, co przygnębia i popsuło odczuwanie przyrody i gór. Na szczęście Chopok odpuściłem już kilka lat temu. 

To duże  za domkami Chalets to hotel Damian. Jeszcze w budowie ale lokale na parterze i w podziemiu już działają. Na mapie Chopoka też już jest. A zanim budują się kolejne.

1.jpg

2.jpg

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolejne to chyba gigantyczny hotel w miejscu dawnego parkingu na Biela Put. Jeszcze w 2019 r. w czasie mojej poprzedniej wizyty na Chopoku tam parkowałem. Był to zresztą mój ulubiony parking, bo zwykle nocowałem w gierkowskim Sorea Marmot. Teraz na Biela Put nie ma już w zasadzie parkingu w sensownej cenie. Trzeba płacić co najmniej 15 euro. Są za to nowe hotele, ale już chyba znacznie więcej się tam nie da wcisnąć🙂. Choć pewnie naiwny jestem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Te kolejne to chyba gigantyczny hotel w miejscu dawnego parkingu na Biela Put. Jeszcze w 2019 r. w czasie mojej poprzedniej wizyty na Chopoku tam parkowałem. Był to zresztą mój ulubiony parking, bo zwykle nocowałem w gierkowskim Sorea Marmot. Teraz na Biela Put nie ma już w zasadzie parkingu w sensownej cenie. Trzeba płacić co najmniej 15 euro. Są za to nowe hotele, ale już chyba znacznie więcej się tam nie da wcisnąć🙂. Choć pewnie naiwny jestem.

Idą śladem Czarnej Góry (kanibalizacja otoczenia, w tym kwater), mnie się to nie podoba, ale trudno nie przyznać stacji, że na tym powinna zarobić. Gdzie tylko będą ci goście hotelowi parkowali???

Kolejna rzecz: karnet + 15 euro parking = coś nie tak. To nawet nie tyle nowe zwyczaje, to zwyczaje typowo wschodnie. Jeszcze kible po 5 euro powinni zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Stary bywalec said:

Ja mam tzw. Sprytną sezonówkę,co daje mi możliwość parkowania za darmo.

Tylko musisz być 40 minut przed otwarciem wyciągów, bo później już nie ma tych dedykowanych miejsc. Jak jadę wcześnie rano z Polski, to jednak spore wyzwanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Greg napisał:

Teraz chyba tylko ten na dole, z dojazdem skibusem jest za free - to na nim jest full ze świtem?

Dokładnie. Jest on chyba z 5 km od pierwszych wyciągów i w sezonie trzeba się wciskać do przepełnionych busów. Poza tym ceny od 7 euro (z gopass) do 20 euro w zadaszonym na Biela Put.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie raz tam można pojechać, zobaczyć,  poślizgać, postać w kolejkach  ;)

Byłem w tamtym tygodniu , zdecydowaliśmy się na 3 dni ze słońcem to plus (choć temp nie była korzystna dla warunków śniegowych ).

Parkingi ominąłem hotel mieliśmy z ski busem

Góra ok,  ale nie na 63-65EUR za dzień ( w Kasie chyba ponad 70EUR )

Z KRK blisko ale jak znowu Austriackie ferie mnie zblokują,  to jednak wybiorę te 1.2t km do makaronów.

PS: Pilzner trochę po-ratował ale nie we wszystkich barach :)

CHOP 1.jpg

CHOP 2.jpg

Edytowane przez audik
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nic lepszego w tej odległości się nie znajdzie. Dla ludzi z Małopolski i Śląska to +- 3 godz. jazdy. Jednak obecnie, przy cenach karnetów, które w sezonie są identyczne, jak w dobrym ośrodku alpejskim nie ma to większego sensu. Ceny alpejskie, kolejki polskie. Stosunek cena/jakość drastycznie tam spadły przez ostatnie 5-6 lat. W tamtym czasie spokojnie kupiło się karnet za 30-40 euro, tras było tyle samo, a ludzi jednak zauważalnie mniej. Teraz to już Białka dla bardziej wymagających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tresor napisał:

Wiadomo, że nic lepszego w tej odległości się nie znajdzie. Dla ludzi z Małopolski i Śląska to +- 3 godz. jazdy. Jednak obecnie, przy cenach karnetów, które w sezonie są identyczne, jak w dobrym ośrodku alpejskim nie ma to większego sensu. Ceny alpejskie, kolejki polskie. Stosunek cena/jakość drastycznie tam spadły przez ostatnie 5-6 lat. W tamtym czasie spokojnie kupiło się karnet za 30-40 euro, tras było tyle samo, a ludzi jednak zauważalnie mniej. Teraz to już Białka dla bardziej wymagających.

Masz rację .Ale mając "Sprytną sezonówkę" i tani apartament za powiedzmy 500-600 złotych za 6 nocy to nie ma co,wyjazd wychodzi po taniości. W przeciwieństwie do Alp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Stary bywalec napisał:

Masz rację .Ale mając "Sprytną sezonówkę" i tani apartament za powiedzmy 500-600 złotych za 6 nocy to nie ma co,wyjazd wychodzi po taniości. W przeciwieństwie do Alp. 

Jak mi znajdziesz tani apartament za stówę na noc i nie będzie to lokal, gdzie koszty dzielą się na 8 osób, to całuję rączki;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Jak mi znajdziesz tani apartament za stówę na noc i nie będzie to lokal, gdzie koszty dzielą się na 8 osób, to całuję rączki;)

Pavcina Lehota......tam szukaj .W grudniu płaciłem za 2 osoby ,5 nocy : 630 złotych.

W styczniu za 6 nocy ,także 2 osoby płaciłem niecałe 1300.

Da się ?????

Da się......

Edytowane przez Stary bywalec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2024 o 16:02, Stary bywalec napisał:

Masz rację .Ale mając "Sprytną sezonówkę" i tani apartament za powiedzmy 500-600 złotych za 6 nocy to nie ma co,wyjazd wychodzi po taniości. W przeciwieństwie do Alp. 

w zasadzie bez róznicy, w 3 lepiej jechać na Moltaler a w okoicy już Nassfeld i inne, problem powoli nie w pieniądzach a w czasie, wiadomo folwarczni nie mają czasu, pininiądz by się znalazł na fanaberie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 15:17, auer73 napisał:

Był ktoś w ostatnich dniach na Chopoku? Jakie warunki? Stoki płyną?

W zeszłą środę byłem na Tatrzańskiej i warunki koszmarne. 

Byłem w piątek 23.02 śniegu jeszcze było sporo ale w niektórych miejscach widać już było pierwsze braki. Warunki takie jak pogoda na górze twardo im niżej tym bardziej miękko i w miejscach gdzie na trasach są jakieś większe spadki muldy. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj, poniżej 1600 padał deszcz, a powyżej śnieg. Na górze śniegu w opór, im niżej tym więcej przecierek. Na stronie południowej warunki lepsze, dało się fajnie pojeździć. Jak pogoda nie pomoże to zaraz może nie być zjazdu do Lucky i Biela Put.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojtekly napisał:

Byłem wczoraj, poniżej 1600 padał deszcz, a powyżej śnieg. Na górze śniegu w opór, im niżej tym więcej przecierek. Na stronie południowej warunki lepsze, dało się fajnie pojeździć. Jak pogoda nie pomoże to zaraz może nie być zjazdu do Lucky i Biela Put.

Dużo ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...