Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dzisiaj wybrałem się w poszukiwanie śniegu właśnie na Pilsko. Pokrywa śnieżna zaczyna się od ok. 1000 m n.p.m. Na Hali Miziowej jest ok 30 cm. śniegu na samym Pilsku "po kolana" czyli +\- 40 cm. To co na kamerkach wyglądało jak opad śniegu to tylko zadymka bo wiatr faktycznie chciał urwać głowę(szczególnie na szczycie). Jeśli chodzi o trasy to jest jeden problem. Śnieg w wielu miejscach jest przewiany a podkład to skorupa lodu. Tak że według mnie jest jeszcze potrzebne ok. 40 cm śniegu aby coś się w temacie ruszyło pzdr.

S5003247.jpg

S5003249.jpg

S5003252.jpg

S5003243.jpg

S5003247.jpg.59691677f1c374d5f23f9a8148ed64b7.jpg

S5003249.jpg.ed84e93ec3e4b39920a7109ec808aced.jpg

S5003252.jpg.2f64d5096d2508271319c30ed4337d80.jpg

S5003243.jpg.c256c3529adefac8101e230ee750f160.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że właściciele Pilska będą mieć teraz spinę, żeby zrobić wyciąg na Miziową. I od następnej zimy zaczynać sezon od najwyżej położonych tras.

Jeżeli na szczycie jest 40 cm naturalnego śniegu, to spokojnie by się dało otworzyć tam trasy gdyby było naśnieżanie i nowa kanapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba widać małe światełko w tunelu

Jeżeli nic się nie zmieni to chyba warunki śniegowe w górach powinny poprawić się po 25 grudnia może wystartują w Beskidach dłuższe trasy takie inne jak np. Biały Krzyż może Fis na Skrzycznem ruszy podobno powyżej 1000 m jest niewielka pokrywa śnieżna. Mam takie życzenia jeszcze przed świętami, kiedyś gdzieś słyszałem że tam wysoko też lubią śnieg i zimę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daremne żale - próżny trud,

Bezsilne złorzeczenia! Temperatura obróci w wodę śnieg co jest do przewidzenia :biggrin::biggrin: http://www.wetteronline.de/wettertrend/krynica

Janek to optymista. Zimy nie bedzie jeszcze miesiac. Ba conajmniej miesiac prawdziwej zimy nie zaznamy nie liczac tych 8 do 10 dni ochlodzenia w ciagu najblizszego miesiaca.

Czy ci wróżbici z fusów mogą wreszcie zamilknąć ? :confused::

Przecież i tak nikt nie wierzy prognozom dłuższym niż 2 dni a w szczególności z "www.wetteronline.de" :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ci wróżbici z fusów mogą wreszcie zamilknąć ? :confused::

Przecież i tak nikt nie wierzy prognozom dłuższym niż 2 dni a w szczególności z "www.wetteronline.de" :eek:

Jak na razie "ci wróżbici" jak ich nazwałeś mają racje! Niestety. I myślę, że uciszanie ich niczego w pogodzie nie zmieni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ci wróżbici z fusów mogą wreszcie zamilknąć ? :confused::

Jak napisał JC, najgorsze jest to, że się im te prognozy sprawdzają. Oczywiście nie 1:1, ale jak piszą, że będzie ciepło to tak jest. Jak ma nadejść ochłodzenie to nadchodzi.

I tak dużo ryzykują, każda ewentualna pomyłka zostanie im boleśnie wypomniana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał JC, najgorsze jest to, że się im te prognozy sprawdzają. Oczywiście nie 1:1, ale jak piszą, że będzie ciepło to tak jest. Jak ma nadejść ochłodzenie to nadchodzi.

I tak dużo ryzykują, każda ewentualna pomyłka zostanie im boleśnie wypomniana.

No sprawdzają im się mniej więcej, ale to dlatego, że wszyscy widzimy, że na przestrzeni ostatnich lat zima się przesunęła o jeden miesiąc i teraz zaczyna się w styczniu, a nie w grudniu. Do tego sprawdzają sobie pogodę długoterminową na google i na 2 tygodnie są w stanie mniej więcej napisać coś sensownego. Natomiast prognozy na styczeń, luty i marzec to zwykły trolling. Ciekawe, że wielkie centra obliczeniowe nie są w stanie sensownie podać pogody na dłużej niż dwa tygodnie, a forumowi eksperci przewidują na ponad 2 miesiące do przodu. A wyśmiani nie zostaną bo wypatrzą ochłodzenie na jakimś portalu kilka dni wcześniej i napiszą tutaj, że się prognozy zmieniły.

Ale ja też mogę się tak pobawić :) Przewiduje ochłodzenie w górach po świętach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo muszę się z Tobą zgodzić. Ja tam lubię poczytać ich prognozy, czasami człowiek się wkurza, ale to na brak zimy a nie personalnie. Zobaczymy co będzie.

Ale ja też mogę się tak pobawić :) Przewiduje ochłodzenie w górach po świętach!

Oby Ci się sprawdziło! Nawet piwo Ci postawie :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...