Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, obserwuję niektóre ośrodki z dobrym dojazdem z Warszawy na bieżąco, ale wszędzie wygląda mizernie. W zeszłym roku o tej porze byłem w środku sezonu, kończyłem w kwietniu ale teraz to do kwietnia chyba wszystko spłynie z deszczem.

Tapnięte Tapatalkiem z Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jak dziś weszłam na stronę Zieleńca, to widzę, że chodzi 60% ośrodka, więc wczoraj nam się jeszcze udało :).

Było widać wczoraj i przedwczoraj, że deszcz spłukuje stoki - w stronę Dusznik płynęła cała kaskada, ale zanim wszystko spłynie, to chyba jeszcze trochę potrwa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalR napisał:

W zeszłym roku o tej porze byłem w środku sezonu, kończyłem w kwietniu ale teraz to do kwietnia chyba wszystko spłynie z deszczem.

W tym roku mieliśmy zimę zimą (grudzień, styczeń ,do 14-16 luty) a marzec nie dosyć ,że jest ciepły to jeszcze dosyć mokry . Teraz w Szczyrku +11 stopni i deszcz. Dane ze stacji meteo bo W Rudzie śląskiej +12. Zeszłoroczny marzec był wyraźnie chłodniejszy ,ale za to bardzo ciepły grudzień15 i luty 16,tylko dosyć mroźny styczeń 2016. Ja z zakończonego już sezonu 16/17 (w moim przypadku) jestem zadowolony dużo bardziej niż z poprzedniego 15/16 i zaczynam od jutra sezon rowerowy . Narty schowałem głęboko w szafie.Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MichalR napisał:

Liczę że jeszcze gdzieś mi się uda zakończyć sezon

Na Kasprowym. Jak dla mnie jest tam za drogo , a w kwietniu potrafią być fatalne warunki, czego doświadczyłem rok temu. Jak by mnie było stać pojechałbym na kilka dni w Alpy (po raz drugi w tym sezonie) z początkiem kwietnia.W tym sezonie tylko zaglądanie na Forum mi pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, janek57 napisał:

... i zaczynam od jutra sezon rowerowy . Narty schowałem głęboko w szafie.Pozdrawiam

Ja sezon motocyklowy rozpocząłem 15 lutego :o a od 2 tygodni moto stoi pod domem. Ale to nie wyklucza nart. W weekend narty a w tygodniu moto.

PS. Wczoraj wróciłem z Pilska (piękne śmiganie i super warun) i po konserwacji też schowałem narty... ale do boxa bo za tydzień Chopok i za dwa... i przez święta a może i majówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, janek57 napisał:

Na Kasprowym. Jak dla mnie jest tam za drogo , a w kwietniu potrafią być fatalne warunki, czego doświadczyłem rok temu. Jak by mnie było stać pojechałbym na kilka dni w Alpy (po raz drugi w tym sezonie) z początkiem kwietnia.W tym sezonie tylko zaglądanie na Forum mi pozostało.

I to jest Janku kierunek dobrej zmiany !  Płacić 150 zł za skipas, stać w ogromnej kolejce, to  do przyjęcia tylko dla zdeterminowanych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wielofish napisał:

Kasprowy tani nie jest, ale 150 jeszcze nie kosztuje. Po wyrobieniu karty PKLPASS to koszt 117 zł. 

Jak nie liczyć 150 czy 117 to w ch... pieniędzy za jedną trasę! 

Przeliczając na jurki to min 27 a za 20 pojeździsz na Chopku który daje Ci obecnie 45km. 

PS. Wiem powiecie, że to jazda na "Świętej Górze Narciarzy" ale mnie to jakoś nie jara! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chopok dla mnie za daleko się tłuc z Warszawy na weekend, optymalnie jest do Białki albo na Szrenicę. Ale tam już warunków powoli brak, w Szklarskiej cały dół dziś spłynął, Białka jak wytrzyma to będzie jedyna opcja. A jak nie to trudno, jakoś przeżyję [emoji6]

Tapnięte Tapatalkiem z Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MichalR napisał:

Na Chopok dla mnie za daleko się tłuc z Warszawy na weekend, optymalnie jest do Białki albo na Szrenicę. Ale tam już warunków powoli brak, w Szklarskiej cały dół dziś spłynął, Białka jak wytrzyma to będzie jedyna opcja. A jak nie to trudno, jakoś przeżyję emoji6.png

Da się!

Ostatnio spotkałem na Chopku ludzi z Gdańska (serdecznie pozdrawiam) którzy przylecieli na niedziele :o Szacun Panie! Ponoć się da nawet w tygodniu!  siadasz po pracy, lecisz całą noc, ranem jesteś na Chopku pojeździsz do 16 i zaraz z rana  jesteś w pracy! 

PS. wiesz jaki warun na Pilsku! 20-30 świeżego! 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niedowiarków na szybko filmik ze zjazdu za szczytu trochę inaczej niż normalnie:

PS. sory że z rękawicy ale to taka jakaś wena twórcza mnie naszła :) 

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na Pilsku bardziej już dbają o tory pod orczykami ze Szczawin na Miziową?[emoji6] Dawno tam nie byłem a to jedna z moich ulubionych gór w Polsce, więc kto wie czy tam nie wyląduję. O tory pytam ze względu na dziecko, bo młody ma niewielkie doświadczenie na wyrwirączkach [emoji6]

Tapnięte Tapatalkiem z Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, MichalR said:

A czy na Pilsku bardziej już dbają o tory pod orczykami ze Szczawin na Miziową?emoji6.png Dawno tam nie byłem a to jedna z moich ulubionych gór w Polsce, więc kto wie czy tam nie wyląduję. O tory pytam ze względu na dziecko, bo młody ma niewielkie doświadczenie na wyrwirączkach emoji6.png

 

Stan torów w niedzielę nie budził żadnych zastrzeżeń. Po świeżym opadzie śniegu w zasadzie jest tak zawsze. Problemy zaczynają się po odwilży jak chwyci mróz, wtedy może być nierówne lodowisko. W przyszły weekend będzie raczej ciepło więc tory powinny być miękkie i w miarę bezpieczne.

Tylko na Pilsku nie ma żadnej wyrwirączki obecnie. 

Jest natomiast wyrwityłek z Miziowej na Kopiec. Ten orczyk wyrywa przy starcie na pionową ściankę tak, że można się nieźle zdziwić i często ludzie na tej ściance zostają na glebie.

Takie są uroki naszego kochanego Pilska i niech tak zostanie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek napisał:

Jak nie liczyć 150 czy 117 to w ch... pieniędzy za jedną trasę! 

Przeliczając na jurki to min 27 a za 20 pojeździsz na Chopku który daje Ci obecnie 45km. 

Chopok kosztuje obecnie 31 EUR, a w sezonie 38 EUR. Obecnie różnica w cenie rzeczywiście nie jest duża. 
Oba miejsca łączy jedna kwestia, która mnie zniechęca - wrażliwość na wiatr. Na Kasprowy to jeszcze można wcześniej zadzwonić - mają stację meteorologiczną, ale prognozy odnośnie Chopoka często się nie sprawdzają. W sezonie oznacza to korzystanie z kilku wyciągów i gigantyczne kolejki - kasy nie zwracają przy zakupie na kilka dni. Można jeszcze uciec do Szczyrbskie pleso, ale to 60 km dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny napisze tylko tyle: i znów się mylisz! Warto czytać forum :P   pisał o tym  @bolec :

cytuję: "...Ważny od 20. 3. 2017 do 28. 4. 2017Jednodňový skipas platný v stredisku Jasná od 20.3.2017 do konca lyžiarskej sezóny. Neplatí v dátumoch 13.4. - 17.4. 2017 a 29.4.-30.4. 2017 a v dňoch údržby lanových dráh (viac informácií o lanových dráhach nájdete na www.jasna.sk).  19.9 EUR "

 
Co do prognoz, warunków i jeżdżenia na kilku wyciągach i gigantycznych kolejkach... nie będę komentował. Niech taka opinia pozostanie. Im mniej narciarzy tym dla mniej lepiej.
PS. W tym roku byłem tam 31 dni i nie zauważyłem :o ale jak tak mówisz to widocznie wiesz o czym! 
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Jasiek napisał:

Co do ceny napisze tylko tyle: i znów się mylisz! Warto czytać forum :P   pisał o tym  @bolec :

cytuję: "...Ważny od 20. 3. 2017 do 28. 4. 2017Jednodňový skipas platný v stredisku Jasná od 20.3.2017 do konca lyžiarskej sezóny. Neplatí v dátumoch 13.4. - 17.4. 2017 a 29.4.-30.4. 2017 a v dňoch údržby lanových dráh (viac informácií o lanových dráhach nájdete na www.jasna.sk).  19.9 EUR

 

 

Ważny od 20. 3. 2017 do 28. 4. 2017 Jednodňový skipas platný v strediskách Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso od 20.3.2017 do konca lyžiarskej sezóny. Neplatí v dátumoch 13.4. - 17.4. 2017 a 29.4.-30.4. 2017 a v dňoch údržby lanových dráh (viac informácií o lanových dráhach nájdete na www.vt.sk). 16.9 EUR "
 
Co do prognoz, warunków i jeżdżenia na kilku wyciągach i gigantycznych kolejkach... nie będę komentował. Niech taka opinia pozostanie. Im mniej narciarzy tym dla mniej lepiej. PS. W tym roku byłem tam 31 dni i nie zauważyłem :o ale jak tak mówisz to widocznie wiesz o czym! 

A możesz źródło tych informacji podać na jasna.sk widnieją ceny, które ja podałem. Nie wiem też skąd sformułowanie "znowu", ponieważ wcześniej nie podałem żadnych nieprawidłowych informacji. Teraz też cytują informacje z oficjalnej strony. 

Kolejki są wówczas, gdy wieje wiatr, bo wówczas działają zwykle same orczyki - nie raz byłem w takiej sytuacji (już po okresie kiedy puścili kolej na dwóch linach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację, bez "znowu" :)

Jak masz Gopass to masz zniżki :D a nak nie masz no to płać 38...31... itd.

PS. TMR musi jakoś nazbierać na Szczyrk :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jasiek napisał:

Co do prognoz, warunków i jeżdżenia na kilku wyciągach i gigantycznych kolejkach... nie będę komentował. Niech taka opinia pozostanie. Im mniej narciarzy tym dla mniej lepiej.

Dokładnie :) Podobną idiotyczną dyskusję toczyłem właśnie "gdzieś indziej: :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...