Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Tikeyo napisał:

Forumowicze, gdzie polecacie dziś wieczorną jazdę? Myślę za godzinkę gdzieś wyskoczyć w Beskid Śląski ale niewiem jak warun. Coś polecacie? Myślę soszow albo w inną stronę jak coś czarny gron? 

Nie wiem jak Cienków, ale Korbielów mogę polecić za 20zł pewne warunki. Stoki dzisiaj otwarte mają jeszcze zbyt słabo zbitą pokrywę a to przy 10 stopniach robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana 2 godziny na Słotwinach. O 8:00 byliśmy pod bramkami.

Bardzo fajnie pojeździliśmy. Rano mimo dodatniej temperatury było bardzo twardo, coś a'la firn. Trochę mgła i co ciekawe w dolinie, nie na szczycie. Miejscami drobne przetarcia.

Po 9 zaczęło wyglądać słoneczko, stok został trochę rozjeżdżony i jeździło się przyjemniej. Brak kolejek. Kolejny udany dzień na nartach, a idzie kolejne ochłodzenie!

 

20161210_095504.jpg

20161210_095508.jpg

20161210_095515.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mamad napisał:

Zauważyłem pewne dziwne rzeczy. Pilsko halny plus 10 za to 20 km obok Kamesznica i moja stacja plus 1. Takie ciekawostki to tylko jak się tu żyje. Szczyrk się też broni. Ogólnie różnica przy 7 km wyniosła 6 stopni. Bardzo ciekawe ale jak znaczne. Można mieć stok i śnieg popłynie a 10 km obok właściciel tonie od śniegu i się śmieje. Pozdrawiam górala ja dziś zaliczyłem mały wyciąg w Ciścu. Warunki świetne twardo i przyjemnie ludzi brak:D

W tym Ciscu, pod M.Baranią u kuzyna mojej żonki Pawła Sł. Jaki ten świat mały.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zawitałem z dzieciakami na Klepki. Jak na zapowiadaną odwilż, to warunki naprawdę super. Trasa fajnie przygotowana, choć wiadomo,  śnieg nieco miękki. Rano, ok 8 praktycznie pustki. Później nieco więcej narciarzy plus szkółki, co przy takim małym stoku trochę było widoczne, ale bez żadnej tragedii. Dodatkowo jazda bez ale w zasadzie bez kolejki.

Bardzo udana sobota. Pozdrawiam.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj śmigałem na Jursówce w Siemiechowie , 4 godzinki , warunki dobre o 9 twardo , po 11 na wierzchu miękko ale pod spodem twardo :o , temperatura 12*C, od 4 do 15 osób na stoku 2 snowboardzistów ze mną , ogólnie miła atmosfera , 4 godziny około 8 km przejeżdżone :D , niestety ocieplenie ,otwierają ponownie dopiero we wtorek , stok na duży plus co prawda tylko 350 metrów , ale można się nieźle na męczyć , przez te 240 minut :D , jak ktoś ma blisko polecam . 

IMAG0915.jpg

IMAG0920.jpg

IMAG0922.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kamil11111 napisał:

Dzisiaj śmigałem na Jursówce w Siemiechowie 

 

Ooo pierunie - aleś mi wspomnienia zapodał - w Siemiechowie u rodziny na wsi niejedne wakacje spędzałem :D Małe wzniesienia-górki tam owszem - były - już lecę patrzyć, gdzie to ten stok działa :)

Edytowane przez fundu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Rano o siódmej się odezwę. Prawdopodobnie o 9,00 zamelduję się pod Baranią w Słowik Ski przy Cesarce, ?

Sorry, Mamad w gardle mnie drapie a na środę muszę być w formie. Po świętach się umówimy może jakiś Giant dla nas zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mamad napisał:

Jeździłem sam cały stok dla mnie. Pozdrowienia i polecam twardo równo warunki świetne. Mały wyciąg w Ciscu a wyjeździ się człowiek tysiąc razy więcej lepiej niż w Białce.

Wstąpię popatrzyć po pysznym obiadku u Wandzi i Jędrusia w Milówce.WP_20161211_003.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solisko w Korbielowie, od 8:00  pochmurno nawet w miarę twardo, miejscami przetarcia i bardzo mało ludzi. Z czasem coraz bardziej miękko ale i słonce wyjrzało zza chmur.Ludzi trochę przybyło ale bez tłoku za to snieg jakby bardziej w brąz wpadł. Uruchomiona obok Baba...tylko nie wiadomo po co bo trasa obok niej bardzo przetarta. Chyba tylko po to zeby ludzi na karnety naciągnąć bo i tak potem szli na Solisko.  Widziałem chodzący wyciąg krzesełkowy na Szczawiny lecz nie wiem jakie warunki. Po rozmowie z goprowcem i wracającym panem z góry zrezygnowałem z wyjazdu na Miziową - może  następnym razem. Dziś moje otwarcie sezonu wiec jestem zadowolony:)

IMG_20161211_080259.jpg

IMG_20161211_080848.jpg

IMG_20161211_094020.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pysznym góralskim jedzonku w Milówce:

WP_20161211_001.jpg

w drodze powrotnej zachęconymi konwersacją z Mamadem i reklamą przy drodze postanowiliśmy odwiedzić rodzinkę mojej żonki w prowadzonym przez nich ośrodku Słowik Ski w Ciscu k/Węgierskiej Górki:

WP_20161211_004.jpg

Dojazd klimatyczny, przez las:

WP_20161211_005.jpg

Jako, że jestem lekko przeziębiony nart nie zabrałem. Ale ośrodek ma własną wypożyczalnię sprzętu, bar i szkółkę dla dzieci więc jakbym mógł nie skorzystać z możliwości pośmigania po stoku. Stok ma około 500m długości, dwuosobowy orczyk, naśnieżanie, ratrak i oświetlenie. Pięć armatek przygotowuje stok w dwie doby, poza tym zima w tym roku sama pomogła w przygotowaniach do naśnieżenia.

WP_20161211_007.jpg

WP_20161211_008.jpg

WP_20161211_012.jpg

Nachylenie stoku pozwala się nawet nieźle rozpędzić i sporo pokręcić po mocno zróżnicowanym terenie:

 

Poza tym gra muzyczka:

 

Ośrodek zajmuje się szczególnie szkoleniem młodzieży i dzieci, z boku trasy wyposażony w wyciąg zaczepowy

WP_20161211_024.jpg

Miło się pośmigało na Headach;

WP_20161211_026.jpg

Wszystko to w bardzo rozsądnej cenie, 20 czy 25zł za kilka godzin przy trasie na własność a poszaleć można.

WP_20161211_009.jpg

WP_20161211_010.jpg

WP_20161211_017.jpg

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...