Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

 Szczyrk Skrzyczne start 08.12.2016

Cytat

Wobec utrzymujących się od kilku dni sprzyjających warunków pogodowych, najbliższy czwartek 8 grudnia przynosi oficjalną inaugurację sezonu narciarskiego na trasach Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Tego dnia z myślą o miłośnikach zimowego szaleństwa uruchomiona zostanie popularna wśród narciarzy niebieska trasa Ondraszek, prowadząca ze szczytu Skrzycznego na Jaworzynę. Z kolei na sobotę 10 grudnia planowana jest inauguracja sezonu na trasie FIS. To jednak zależne jest przede wszystkim od warunków pogodowych, jakie panować będą na stoku w nadchodzących dniach.

http://www.skrzyczne.cos.pl

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jestem zielony totalnie ale gdzie jest względnie niedaleko Krakowa (max.100km od) jakiś spoko stok, średnie nachylenie, żeby juz działał i zeby było MAŁO ludzi ? bo do białki to aż strach :( chce gdzieś spokojnie w jakiejś pipidówie pojeździć.

____________________
wyposażenie łazienek kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, crazyrider napisał:

słuchajcie jestem zielony totalnie ale gdzie jest względnie niedaleko Krakowa (max.100km od) jakiś spoko stok, średnie nachylenie, żeby juz działał i zeby było MAŁO ludzi ? bo do białki to aż strach :( chce gdzieś spokojnie w jakiejś pipidówie pojeździć.

____________________
wyposażenie łazienek kraków

zdecydowanie Korbielów :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek...

Zachęcony ostatnimi zdjęciami @johnny_narciarz postanowiłem odwiedzić dzisiaj Stożek. Dość nietypowo, jak na ten ośrodek, górny parking dosyć szybko zapełniony, oczywiście o kolejce do kasy, czy tłoku na stoku nie ma mowy. Pogoda dzisiaj bajkowa, lampa i lekki mrozik cały dzień, a przygotowanie tras bardzo dobre, żadnych przetarć, czy innych niespodzianek. Twardo, później miejscami lodowo - raczej w miejscach, gdzie dominował sztuczny śnieg, od godziny 11 należało uważać na pojawiające się gdzieniegdzie drobne kamyki, najczęściej na czerwonej, i w newralgicznych miejscach (zakręty) na niebieskiej - wszystko do ominięcia, bez dramatu. Trasa czarna utrzymała zdecydowanie najlepsze warunki do samego końca. Biorąc pod uwagę pogodę, przygotowanie tras i zakupiony skipass z groupon'a z rabatem za 38 zeta, to bardzo udane rozpoczęcie sezonu. :)

YDXJ1216.jpg

YDXJ1220.jpg

YDXJ1223.jpg

YDXJ1224.jpg

YDXJ1227.jpg

YDXJ1228.jpg

YDXJ1236.jpg

YDXJ1240.jpg

YDXJ1241.jpg

YDXJ1246.jpg

YDXJ1248.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcinn napisał:

Już myślałem że żeś zaginął xD

Pięknie,

To co jutro Wisła —Stok w Wiśle

Będziemy ok 15 .40

Przyjechałbym, ale dopadła mnie jakaś grypa :| - na stoku jeszcze było ok, ale już w samochodzie w ciepełku zupełnie mnie rozłożyło, co gorsze, piątkowy ZG też chyba będę musiał odpuścić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był mój pierwszy raz w tym sezonie. W pracy przygnało mnie do Ustronia więc wykorzystałem okazję do rozpoczęcia sezonu narciarskiego.

Wg szybkiego rozeznania to działały dzisiaj w pobliskiej Wiśle: Soszów (niebieska trasa), Stożek, Klepki i Siglany. Nie wiem jak Cienków.

Padło na Siglany, ponieważ nigdy tam nie byłem, a i z opisów wynikało, że stok łagodny czyli w sam raz na rozruch.

Karnet 2 godz. za 35 PLN, jak na talerzyk to nie tanio, ale albo jeździmy albo marudzimy.

Zacząłem o 12.38, ludzi na stoku ani razu nie było więcej jak 10, a bywało i 4 osobników razem ze mną.

Cały czas zachodzące już za drzewa słońce, lekki mrozik i bardzo dobrze przygotowany stok.

Pierwsze zjazdy niepewne, ale w 2 godzinie to już ogień, oczywiście na ile pozwalał łagodny ale dość szeroki stok

Skręty krótkie , długie, lewa, prawa strona, cały stok do dyspozycji. Zjechałem 29 razy. Było warto.

Bardzo słabo działał czytnik karnetów co mnie trochę irytowało.

Ale  jak się okazało przy zwrocie karnetu oddałem kartę z Pilska i wtedy do mnie dotarło, że dwa karnety w rękawie na tyle się zakłócały, ze czytnik kart w bramce nie wiedział, który karnet ma czytać.

Kilka fotek:

 

20161207_123626.jpg

20161207_123915.jpg

20161207_123931.jpg

20161207_123953.jpg

20161207_144031.jpg

20161207_144127.jpg

20161207_144152.jpg

20161207_145338.jpg

20161207_145342.jpg

20161207_124202.jpg

20161207_144105.jpg

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2016 o 13:01, pawelb91 napisał:

Cwaniaki z Jaworzyny zrobiły promocje oczywiście w swoim stylu... Brak 4h karnetu. Cały dzień na "jedynce" to za długo i za nudno, a 2h za krótko... Od tamtego sezonu też nie ma takiego rodzaju karnetu w marcu... 

Mam nadzieję ze jeszcze coś otworzą,kupiłem już bilety na 18 grudnia :) trzeba odwiedzić -  80 zł za dzienny karnet to fajna cena,

18 godzin temu, crazyrider napisał:

słuchajcie jestem zielony totalnie ale gdzie jest względnie niedaleko Krakowa (max.100km od) jakiś spoko stok, średnie nachylenie, żeby juz działał i zeby było MAŁO ludzi ? bo do białki to aż strach :( chce gdzieś spokojnie w jakiejś pipidówie pojeździć.

____________________
wyposażenie łazienek kraków

mocno przesadzasz są na chwilę obecną otwarte 3 trasy ludzi nie ma praktycznie wogóle a na dodatek mają przygotowane trzy kolejne trasy ....do otwarcia na sobotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

ze względu na ograniczenia urlopowe rozważam wyskoczenie z 3miasta na narty w polskie góry na 5-6 dni w okresie okołonoworocznym. Co polecicie pod kątem tras dla zaawansowanych i dobrych warunków?

Myślałem o Szczyrku, ale w temacie o BSA widzę, że komentarze nie są najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, quba0 napisał:

Czołem,

ze względu na ograniczenia urlopowe rozważam wyskoczenie z 3miasta na narty w polskie góry na 5-6 dni w okresie okołonoworocznym. Co polecicie pod kątem tras dla zaawansowanych i dobrych warunków?

Myślałem o Szczyrku, ale w temacie o BSA widzę, że komentarze nie są najlepsze :)

Jedz do Zakopanego , ja tam spędzam tydzień co roku i sie nie nudze w promieniu kilkunastu km masz masę fajnych osrodków a i wieczorem można pojezdzić w centrum.

Żona zadowlona bo po Krupówkach mozna pobiegać i każdego dnia w innej knajpie na piwku posiedzieć. 

ja przez tydzień odwiedzam :

Witów Ski, Jurgów , Małe ciche, Małe Suche, Kasprowy , Rusin Ski , Kotelnice 

wieczorem jak mi się chce wyskakuje w Zakopcu na Polanę Szymoszkową lub Harendę ( obydwa stoki ze słusznym nachyleniem) .

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...