Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Ratrak napisał:

Będąc w Zakopanem najlepiej wyskakiwać na: Bachledovą na Słowacji, Kasprowy, Jurgów i Suche.

Harenda owszem fajna, ale ze względu na południową wystawę - w słoneczny dzień da się jeździć przez pierwsze 2 godziny z rana. Potem już masakra.

Bachledowa to już daleko się robi 40 km w dwie strony dalej niż kotelnica czy Jurgów po za tym tam są orczyki których nie lubię :)

Harenda jest w podwieczór ratrakowana i się wieczorem ogarnia a jak jezdziłem wielokrotnie ludzi było bardzo mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, jodek1 said:

Bachledowa to już daleko się robi 40 km w dwie strony dalej niż kotelnica czy Jurgów po za tym tam są orczyki których nie lubię :)

Harenda jest w podwieczór ratrakowana i się wieczorem ogarnia a jak jezdziłem wielokrotnie ludzi było bardzo mało 

Nie pomyliłeś Bachledovej ze Strednicą. Jednak na Bachledovej jakieś kanapy mają, a ta wschodnia obsługuje trasę, której nie ma ani na Kotelnicy ani w Jurgowie.

Szeroką, stromiejącą, dość długą z ostrzejszą ścianką na końcu i zwykle świetnie przygotowaną oraz pustą :)  No i to nie jedyna taka trasa tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jodek1 napisał:

Bachledowa to już daleko się robi 40 km w dwie strony dalej niż kotelnica czy Jurgów po za tym tam są orczyki których nie lubię :)

Harenda jest w podwieczór ratrakowana i się wieczorem ogarnia a jak jezdziłem wielokrotnie ludzi było bardzo mało 

Coś pomieszałeś z tymi orczykami. A trasy 3 i 4 - mega :).

 

mapa.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dzisiaj wyskoczyć do Białki!

Na miejscu miła niespodzianka bo zostały otwarte trasy 6a i 8. Dwa zjazdy na Kotelnicy i później od razu na pasiekę. Rano fajny zmrożony śnieg, w ciągu dnia coraz cieplej i zaczęło się robić miękko - ale bez tragedii (o tym czemu bez tragedii, dalej)

Zero kolejek. W weekend otwierają kolejne trasy!

PS. Rozjeździłem nowe narciochy. Powiem tak...bajka! Po zeszłotygodniowej wizycie na Słotwinach byłem załamany, nałożyło się kilka rzeczy (złe samopoczucie, nieułożone buty i chyba psychika) przez które ciężko było mi ogarnąć osławione mastery.

Dzisiaj to już inna bajka, na twardym elegancko, na miękkim (a po 11 było bardzo miękko i odsypy) tak jak na twardym (serio), promień 18 m; nie odczuwam większej różnicy w stosunku do Rally. Ale szybkość przejścia ze skrętu w skręt jest bajeczna i ta stabilność. Dzięki @Mitek !!!

@artix Uwierz na słowo i wypróbuj! Nie pisałbym tego gdybym wcześniej nie jeździł na Rally :) Sorry za OT, ale musiałem!

 

 

 

 

G0011510.JPG

G0011512.JPG

G0011514.JPG

GOPR1523.JPG

GOPR1525.JPG

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła-stok STOK

Pojeżdziliśmy dzisiaj od 16,a właściwie troszkę szybciej w na prawdę dobrych warunkach na nowo otwartej kanapie

Godzinka na okrętkę ,pożniej kolejka z minuty na minutę coraz większa,nie było sensu się męczyć

Co mogę powiedzieć o nowej kanapie to że du góry wjeżdża w 5,5 min(niewyprzęngana 4)

Przy wysiadaniu na górze zdecydowanie za mało miejsca do odbicia w lewo czy w prawo

Natomiast doszła z prawej strony dosyć szeroka niebieska trasa

Nowoczesny system wyłapywania karnetu przy przekraczaniu bramek działa b.dobrze

Tak samo jak i monitoring wyłapujący delikwentów odsprzedających karnety :D

Ogólnie zainwestowali pieniążki spore,ale i kawał roboty zrobili

Co jeszcze 9_9 na górze powstał okrąglak z herbatką,pywkiem itp.

Z prawej strony plac zabaw z ruchomą taśmą dla najmłodszych

Cennik jak większość stacji w Wiśle   http://www.hotelstok.pl/stok-stacjai-narciarska-stok-wisla-kolejlinowa

IMAG1499.jpg

IMAG1501.jpg

IMAG1503.jpg

IMAG1504.jpg

IMAG1506.jpg

IMAG1508.jpg

IMAG1509.jpg

IMAG1512.jpg

IMAG1515.jpg

IMAG1516.jpg

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

@leitner
Jak się będzie dojeżdżać na nartach do dolnej stacji nowej gondoli? Cały czas byłem przekonany, że ona powstanie w miejsce jednego z orczyków na Czyrnej.

Od trasy nr.3 będzie zrobiony dojazd do gondoli. Być może będzie też coś z samej Czyrnej, ale nic o tym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, leitner napisał:

Od trasy nr.3 będzie zrobiony dojazd do gondoli. Być może będzie też coś z samej Czyrnej, ale nic o tym nie wiem.

Spokojnie dojedziemy poprzez trasy krasnala i drugiego nieczynnego orczyka nad samym parkingiem. Wielokrotnie tamtędy "nordingowałem" w drodze na H.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, marcinn said:

Myślę że troszkę tak 9_9

Ale na wysiadanie z kanapy miejsca co pies napłakał :/

Może wsłuchają się w uwagi narciarzy i co nieco po sezonie poprawią.

Wiem, że od modernizacji nie ma odwrotu, ale ubywa nam kameralnych orczykowych ośrodków z umiarkowaną ilością narciarzy.

Niedługo orczyk będzie atrakcją .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 14 ruszyła stacja narciarska Czorsztyn-Ski. Na początek udostępniono dla narciarzy kolej dwu osobową B i trasę narciarską 1 (czyli 1200m). Trwa śnieżenie i przygotowywanie tras 2,3 które zapewne zostaną oddane w następnej kolejności do użytku - kiedy? zależeć to będzie tylko i wyłącznie od pogody. Natomiast kolej A jest gotowa do pracy, i przy większej frekwencji w weekend zostanie pewnie uruchomiona.
Warunki dobre, na stoku twardo dzięki specyficznemu klimatowi jaki panuje na tej górze temperatura około godziny 15 oscylowała w granicach 0C
Dziś obowiązywała specjalna cena - wszyscy jeździli za 5zł, a pomimo to ludzi dosłownie kilka osób.
058c95166c5b84f2b307ac1556cb7bbc.jpg
A widoki przepiękne
1d358b82afd12369b47061f9c3e8cd37.jpg

Przed południem będąc służbowo w Szczawnicy rzuciłem okiem na Palenicę i przygotowania PKL do sezonu zimowego. Szafranówka praktycznie gotowa do sezonu, natomiast na trasie Palenica 2 ciagle trwa naśnieżanie i tu tego śniegu jeszcze jest za mało aby można było przygotować trasę.
891ecb7932021c793a514a0c1b1f02a7.jpg



Pozdrawiam
Paweł

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno w to uwierzyć jutro Start sezonu na Jurasówce w Siemiechowie , jest to miejscowość położona niedaleko Tarnowa (Małopolski biegun ciepłaxD) Co prawda stok jest długości 350 metrów , ale myslę że będzie można rozgrzać sie przed nadchodzącym sezonem :) . 

siemiechów.jpg

Edytowane przez kamil11111
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...