Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pol04

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

11 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Ostatnio za dużo roweru, więc postanowiłem ruszyć gdzies na narty. Aura jest jaka jest, wiele ośrodków przerwało działalność, bądź działa trochę na siłę... Wybór dla mnie był jasny: Beskid Sport Arena! Jako jedynmi w okolicy mają Snowbox i do tego gęsto ustawione armaty. Efekty widać choćby na kamerach. Póki co, na podbeskidziu prezentują się  najlepiej. Chwalone przeze mnie Poniwiec czy Stok już stoją. W ogóle w okolicy jest mizeria. :( Ale w nocy było mroźno, to też spodziewałem się polepszenia warunków. Tym bardziej, że koło domu odczuwalna temperatura to co najmniej -5 st! Do tego stopnia odczuwalna, że zabieram najcieplejszą kurtkę, tj. najgrubszą i szczelną i jeszcze Softshell... Pewnie będzie twardo i lodowo, więc zabieram moje Porgressory. 

Ruch w okolicach godziny 17 masakryczny! Wlekę się aż do wyjazdu na Fullwypasówkę. Czy raczej pobocznych skrótów. Dalej już z górki - cegła na gaz i do Szczyrku. Uważać należ jedynie na tzw. "Czarny Lód". Na szczęście korków brak i ok. 17.30 melduję się na miejscu. Tłumów brak, bez trudu parkuję na górnym parkingu. Wysiadam z samochodu i coś się nie zgadza... Jest mi strasznie ciepło! Jak to? U mnie tak pizgało! No inwersja! Jakbym nie zobaczył/poczuł, to bym nie uwierzył. Tablica informacyjna podaje +6 st, ale odczuwalna na poziomie +15! To nie żart! Na prawdę ciężko w tym Szczyrku mają... 

P1200190.thumb.JPG.659eb5ed598e000860303ff56477dbf6.JPG

P1200189.thumb.JPG.faee3a2ed123144d98ee54a3ba03105c.JPG

Jak widać, otwarte są niebieskie trasy, oraz górna część czerwonej. Teoretycznie śniegu wydaję się być dość wszędzie, ale po dokładniejszej obdukcji widać, że słusznie postąpili. To jak z tymi warunkami? Ciężki temat na tym Forum... ;) Górna warstwa pokrywy to kopny, mokry, ciężki śnieg, ale tuż pod nim bardzo twardo! Niemal lodowo! Trochę szok... Narty miałem niby nie na te warunki, ale po trzecim zjeździe się "wstrzeliłem" i od tej pory był mega Fun! Na tępych krawędziach i sztywnych nartach się nie pojeździ, ale śmig był mega! A może potrzebowałem się tylko zaadoptować do innych nart? Dotychczas jeździłem jedynie na Rictorach. Może. Najważniejsze, że jest dużo lepiej, niż tego oczekiwałem. 

P1200199.thumb.JPG.4e1cec5ba190f7847ec500bef56681f5.JPG

Trasy nie były ratrakowane, ale chyba w tych warunkach to nikogo nie dziwi? Mimo tego, w większości trasy nie były nadmiernie zmęczone. Ba! Początek czerwonej był świetny! Później nieco gorsza wspólna część obu tras i za tunelem znowu fajnie! Uwaga! podaję warunki narciarskie, z uwzględnieniem warunków pogodowych:

- dla Johnny'ego, Jaśka i paru innych mi podobnych: bardzo dobre!

- dla doświadczonych,zaawansowanych: dobre/dostateczne

- dla początkujących, wymagających, martwiących się o sprzęt: dostateczne/miejscami trudne

- dla wiecznie marudzących: do du... ,trzeba czekać na mróz i kataklizm śniegowy! 

To może o frekwencji, która mnie zaskoczyła. Spodziewałem się raczej sporej ilości ludzi, ze względu na mały wybór i powszechnie znany tu system naśnieżania. Nic z tych rzeczy! Znowu powinienem napisać: "paaanie, pustki!" ;) Często kanapą jadę sam. Przy okazji widzę, że popękane Bubliny z zeszłego roku wymienione i już wszystko ok. Wyciąg działa bez zarzutu. 

P1200191.thumb.JPG.f3f05c6f093c9941793e2f9346f31b2f.JPG

Czarna trasa, jak wspominałem, niestety zamknięta, ale wygląda nieźle! 

P1200196.thumb.JPG.355eb7b8092c3defc464417560a8cc11.JPG

Po ok. 2 godzinach jazdy pojawiły się miejsca z przebarwieniami, ale łatwe do ominięcia. Raczej niegroźne dla sprzętu i nas samych. Ogólnie grubość pokrywy na dobrym ibezpiecznym poziomie. Daja rady w tych trudnych chwilach! 

P1200202.thumb.JPG.e4f83e5d35984734b5a5b1bfff82d96f.JPG

P1200200.thumb.JPG.510a66bebfa403b4b4aef3151c8c7615.JPG

P1200205.thumb.JPG.3f235cb45176ee940f39370efbb5246a.JPG

P1200207.thumb.JPG.f5469dccc6eb6c37a4f488e15e37de7c.JPG

P1200209.thumb.JPG.b84de7b2424efb53cb2f6d8f7b546ff7.JPG

Wspomnę jeszcze, że na górnej polanie, tam gdzie się uczą, warunki idealne! Nawet sztruks jeszcze był widoczny! Sprawdziłem. :) 

P1200211.thumb.JPG.855ae2d1f2e8d65c3d71bddf25d7be49.JPG

Te 3 godzinki minęły za szybko! Było świetnie, choć pewnie znowu zostanę oskarżony o lobbing... Ale mi się podobało! Myślałem, że złe narty zabrałem, a trafiłem w punkt! Niestety ciepło jest i na to nikt nic nie poradzi. Inwersja chyba co dzień! :( Kto dziś był, to wie jaka była odczuwalna temperatura. Spokojnie mogłem pojeździć w krótkich gaciach, tak było ciepło, ale kto uwierzy? Rozpiąłem kurtkę, pod którą miałem jedynie cienką koszulkę i... dalej było zbyt gorąco! Szok! Jak żyć? ;) 

Dla mnie 100% satysfakcji! 

 BSA w tym sezonie to już inny ośrodek,  czarna trasa, szerszy dojazd końcowy ,smakowity bar, nauka tylko na górze. Idealny na krótki wypad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, artix napisał:

Tylko 49 zl za 2 godziny ? To prawie jak za darmo 9_9

Wszędzie, gdzie są kanapy, obecnie za 2 godzinki trzeba dać 50 dych. Nie wiem, czy jest gdzieś taniej, przynajmniej za dnia. BSA tylko się dopasowała... 9_9

Poprawiła się infrastruktura w wielu ośrodkach, ale też ceny poszybowały. Być może za niedługo sezonówka będzie jedynym rozsądnym wyjściem dla dużo jeżdżących. 9_9

PS. W Zwardoniu jest chyba 35 zł, o ile pamiętam. :) 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johnny_narciarz napisał:

Wszędzie, gdzie są kanapy, obecnie za 2 godzinki trzeba dać 50 dych. Nie wiem, czy jest gdzieś taniej, przynajmniej za dnia. BSA tylko się dopasowała... 9_9

Poprawiła się infrastruktura w wielu ośrodkach, ale też ceny poszybowały. Być może za niedługo sezonówka będzie jedynym rozsądnym wyjściem dla dużo jeżdżących. 9_9

PS. W Zwardoniu jest chyba 35 zł, o ile pamiętam. :) 

E tam, w naszym podłódzkim Kamieńsku jest 40 pln za 4,5 godziny :D..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj byłem w BSA na 2 pierwsze godz. od otwarcia. W sobotę to był pierwszy dzień ze świeżą nocną dostawą białego z armat od chyba 2 tygodni. Warunki odczuwalnie się już poprawiły, ale dół czerwonej był nadal zamknięty i dośnieżany. Drugą godzinę wyjeżdżałem na górę już tylko talerzykiem. Dojazd do kanapy niebieską na jej dole mocno utrudniony z powodu cukrowych kopców. Ludzi przybywało i o 10.30 zawinąłem się.

Dzisiaj z rana było już prawie bardzo dobrze. Śniegu z armat znowu przybyło. Otwarli wszystkie trasy i brązowego już nie było nigdzie widać. Twardo, równo, szybko. 5-6 zjazdów było na prawdę fajnych po twardym, gładkim sztruksiku do samego dołu. Trochę lodowych i zmrożonych ziemnych grudek było, ale do ominięcia. Narciarzy feryjnych przybywało więc z Grzegorzem i Rafałem udaliśmy się na zasłużoną kawkę i już na stok nie wróciliśmy. Wolimy jeździć w mniej tłocznych warunkach. Mimo tylko 2 godzinnego nartowania wyjazd jak najbardziej udany.

Sobota:

20180113_084909.jpg

20180113_085110.jpg

20180113_102934.jpg

 

Niedziela:

20180114_083909.jpg

20180114_084352.jpg

20180114_084410.jpg

20180114_084446.jpg

20180114_092723.jpg

20180114_101845.jpg

20180114_101851.jpg

20180114_102000.jpg

20180114_102132.jpg

20180114_112721.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Była większa bo coraz więcej ludzi z SMR przeniosło się na BSA czego przykładem jestem ja. No i przyniosłem pecha bo kanapa się rozsypała. Dosłownie byłem jednym z ostatnich którzy dzisiaj wjechali na górę. Jak zjeżdżałem to już puste krzesła wjeżdżały na góry czyli opróżniali kanapy żeby zatrzymać kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, unky napisał:

Była większa bo coraz więcej ludzi z SMR przeniosło się na BSA czego przykładem jestem ja. No i przyniosłem pecha bo kanapa się rozsypała. Dosłownie byłem jednym z ostatnich którzy dzisiaj wjechali na górę. Jak zjeżdżałem to już puste krzesła wjeżdżały na góry czyli opróżniali kanapy żeby zatrzymać kolej.

ja rowniez....

najpierw jezdzilam godnola, potem solisko....2 razy na małe skrzyczne a potem sie przeniosłam....- wczoraj identycznie, ale dzisiaj wiecej ludzi bylo na BSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
11 godzin temu, koliber napisał:

Dziś godz. 10-12  Beskid

Na Beskidzie byłem pierwszy raz w życiu. Nie zauważyłem żadnych niedogodności, opisywanych w latach ubiegłych (problemy przy wsiadaniu / wysiadaniu, dojazd do stacji) - wg mnie wszystko jest w porządku. Jeśli niebieskie trasy w SMR wg niektórych są za trudne dla początkujących, to dopiero niebieska na BSA powinna mieć zdecydowanie czerwony kolor. Nie ma na niej ani jednego fragmentu, odpowiedniego dla początkujących (no, może te 20 metrów pod tunelem):) A może to zasługa tego, że przy takich mrozach śnieg jest twardy i szybki. Kolejka do wyciągu na ok. 5 minut, talerzyk jeździł pusty. Na wysokości wylotu z tunelu, widać po lewej (jadąc kanapą) wąską dróżkę, która zapewne będzie tą nową, niebieską trasą planowaną na 2019.

O SMR pisałem wczoraj, dziś niewiele zmian. Ludzi trochę mniej, ale nadal kolejki na 5-10 minut (z wyjątkiem niebieskiej kanapy). Przejechałem się "nieczynną" trasą 8a - muldy i trochę trawy, ale śniegu na tyle dużo, że każdy przeciętny narciarz sobie poradzi z omijaniem. Na podgrzewane kanapy trafiałem mniej więcej co drugi raz - dziś szczególnie dało się odczuć ten brak (-13).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłam pierwszy raz w BSA ale w zeszłym tygodniu. Było dosyć twardo i bardzo wietrznie (czy tam zawsze tak wieje?). Niebieska trasa była ok - szeroka, nie zauważyłam jakiejś szczególnej trudności, ale przejechałam nią raz bo najbardziej tam wiało :D

Czerwona trasa bardzo w porządku - tylko to skrzyżowanie z niebieską ciut niebezpieczne.

Czarna fajna, choć bardziej "bordowa" niż czarna, za to szkoda że trzeba się na nią lekko wdrapywać po zejściu z kanapy. I tak głównie nią jeździłam bo nachylenie i mniejszy tłok bardzo mi odpowiadały.

Ogólnie ośrodek bardzo ok, dobre zaplecze i urozmaicona oferta - mimo że trasy są krótkie, to można jeździć różnymi wariantami, co lubię :)

 

DSC_2961.JPG

DSC_2964.JPG

DSC_2965.JPG

Edytowane przez zając
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2018 o 19:30, zając napisał:

Też byłam pierwszy raz w BSA ale w zeszłym tygodniu. Było dosyć twardo i bardzo wietrznie (czy tam zawsze tak wieje?). Niebieska trasa była ok - szeroka, nie zauważyłam jakiejś szczególnej trudności, ale przejechałam nią raz bo najbardziej tam wiało :D

Czerwona trasa bardzo w porządku - tylko to skrzyżowanie z niebieską ciut niebezpieczne.

Czarna fajna, choć bardziej "bordowa" niż czarna, za to szkoda że trzeba się na nią lekko wdrapywać po zejściu z kanapy. I tak głównie nią jeździłam bo nachylenie i mniejszy tłok bardzo mi odpowiadały.

Ogólnie ośrodek bardzo ok, dobre zaplecze i urozmaicona oferta - mimo że trasy są krótkie, to można jeździć różnymi wariantami, co lubię :)

Potwierdzam większość uwag kolegi. :)

Też byłem tam pierwszy raz: 1 marca, na jeździe nocnej. Trasy były dobrze przygotowane - twarde ale równe, choć na czerwonej i zwłaszcza na czarnej było sporo lodu. Zgadzam się, że czarna to w SMR i COS najwyżej czerwona, z kolei niebieska fragmentami może być uznana za czerwoną.

Rzeczywiście, ośrodek jest dobrze zorganizowany z nowoczesną infrastrukturą, szybką kanapą i dobrym oświetleniem tras, na dwie-trzy godziny jazdy. Jedyny mankament to wąski, wyślizgany dojazd do kanapy. Jeśli do tego dodamy brak wyobraźni niektórych narciarzy, którzy podjeżdżają tam na dużej prędkości >:(, momentami robi się niebezpiecznie. No, ale głupota braci narciarskiej to temat na inny wątek...

Pozdrawiam.    

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...