Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody - Polska 20/21


WojtekM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
W dniu 14.11.2020 o 15:40, waldek71 napisał:

Człowiek, który pływa po morzach opowiadał mi, że co roku mają jakiś obowiązkowy kurs meteorologiczny. Na tym kursie jest uczony takich wiadomości jak, ta, że prognoza pogody więcej niż 2-3 dni naprzód nie jest niczym innymi, jak tylko wróżeniem z fusów. Trzymajmy się tego.

Może i wróżenie z fusów, ale mimo wszystko na razie dobrze to nie wygląda. Oby ten sezon nie był jeszcze gorszy pogodowo od poprzedniego. Szybko się ten sezon nie zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

Może i wróżenie z fusów, ale mimo wszystko na razie dobrze to nie wygląda. Oby ten sezon nie był jeszcze gorszy pogodowo od poprzedniego. Szybko się ten sezon nie zacznie.

Jeśli sytuacja wirusowa nie pozwoli na otwarcie stacji a pogoda do tego się dołączy to będzie trochę mniej żal. Chociaż ja za zimą zawsze jestem, czy to w sensie narciarskim czy nie. 

Z ciekawostek to właśnie równo 13 lat temu (17.11.2007) najwcześniej rozpocząłem sezon narciarski, było to na Jaworzynie Krynickiej, działała już wtedy główna trasa do gondoli, było sporo naturalnego śniegu (30-50cm) oraz udało im się dośnieżyć stok. Tydzień później jeździłem na Wierchomli, działała główna trasa przy krześle.
Był to mój jedyny narciarski listopad. 
Ciężko w to uwierzyć biorąc pod uwagę pogodę z kilku ostatnich lat. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Może i wróżenie z fusów, ale mimo wszystko na razie dobrze to nie wygląda. Oby ten sezon nie był jeszcze gorszy pogodowo od poprzedniego. Szybko się ten sezon nie zacznie.

Wg accuweather.com zdecydowanie lepiej niż w zeszłym roku, tylko covidowo wygląda to masakrycznie. Oby się coś zmieniło.

Edytowane przez WujB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pawelb91 napisał:

Był to mój jedyny narciarski listopad. 
Ciężko w to uwierzyć biorąc pod uwagę pogodę z kilku ostatnich lat. 

A mój jedyny narciarski listopad w Polsce miał miejsce rok później.

Tak wyglądał Szczyrk 30-11-2008 r. Działały Juliany i Golgota.

Kiedyś to były zimy ...

DSC02161.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 15:40, waldek71 napisał:

Człowiek, który pływa po morzach opowiadał mi, że co roku mają jakiś obowiązkowy kurs meteorologiczny. Na tym kursie jest uczony takich wiadomości jak, ta, że prognoza pogody więcej niż 2-3 dni naprzód nie jest niczym innymi, jak tylko wróżeniem z fusów. Trzymajmy się tego.

Słyszałem to już kilka razy i wydaje mi się że to taka półprawda. Bywają przecież okresy stabilnej pogody, którą z dużym prawdopodobieństwem jesteśmy w stanie określić poprawnie nawet na 4-5 dni w przód (np. stabilny wyż rosyjski), a bywają takie zawirowania, że jesteśmy mocno niepewni tego co wydarzy się już jutro. I dodatkowo - w górach przewidzieć trudniej, na nizinach łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bumer napisał:

Najgorzej byłoby, gdyby w tym roku zima zrobila psikusa i była śnieżna jak za dawnych lat, a ograniczenia uziemilyby nas w domach. To byłby dopiero splot nieszczęścia. 

Najgorszy ze scenariuszy. Ludzie by siedział i pisali po forach o polityce używając niecenzuralnych słów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ziemowit napisał:

Najgorszy ze scenariuszy. Ludzie by siedział i pisali po forach o polityce używając niecenzuralnych słów.

daj spoko - zobacz jak @waldek71 właśnie teraz śmiga na nartach w Zermatt

bergfex - Webcam Trockener Steg - Zermatt - Cam - Livecam

w przyszłym tygodniu ma spaść conajmniej pół metra śniegu

 

 

Edytowane przez Jeeb
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jeeb napisał:

daj spoko - zobacz jak @waldek71 wśnie teraz śmiga na nartach w Zermatt

bergfex - Webcam Trockener Steg - Zermatt - Cam - Livecam

Czytałem jego wpis i to nawet powolutku, by nie kończyć za szybko. A co się stało z KN?

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jeeb napisał:

COVID 20  🙂

Dostawca hostingu stwierdził, że KN jest zawirusowana i dał bloka? :P

Żeby nie oftopować napiszę, że zima zapowiada się trochę cieplej niż średnia wieloletnia, ale nie będzie to bardzo ciepła zima. Zimowe epizody będą się co jakiś czas powtarzać od Grudnia do Marca. Opady mają być w normie, więc nie będzie to sucha zima. Takie wnioski wyciągnąłem z przyglądania się różnym mapkom i wykresom od noaa.

Najgorszy scenariusz z możliwych to ciepła i sucha zima, bo oznacza to suszę na wiosnę i wielkie straty w rolnictwie. Wygląda na to, że to nas ominie.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...