Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czechy - gdzie na rower?


JC

Czechy - gdzie na rower?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Planuję nagranie kilku vlogów rowerowych w Czechach. Które z wymienionych ośrodków polecacie lub chcielibyście zobaczyć na filmach?

    • - SkiResort Černá hora-Pec
      3
    • Skiareál Špindlerův Mlýn
      4
    • Sportovní areál Harrachov
      4
    • Ski centrum Deštné
      2
    • Dolní Morava relax & sport resort
      6
    • Ještěd
      10
    • Ski Arena Jizerky
      4
    • Ski areál Kouty
      5
    • Ski Karlov
      4


Rekomendowane odpowiedzi

  • JC featured i pinned this temat

Nie głosowałem ale jestem z okolicy, byłem tam na rowerze to parę słów.

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=50.728541P14.969774P14@b=2

 

Jested góra przy Libercu- fajny rowerowy /asfaltowy podjazd. Można jechać z dwóch stron od Liberca i z Svetla pod Jestedem czy Krizany. Drogi się łączą i ostatnie kilka km podjazdu ta sama droga . Ośrodek narciarski( nie korzystałem ) ale  z mapy wygląda nie najgorzej w sensie długie jak na nasze warunki  trasy.  Można kupić karnet  w pakiecie z dużym Parkiem Wodnym-Babylon.

Po północnej stronie Liberca- Góry Izerskie a tam tych rowerowych tras sporo....ładna np. zapora Josefuf Dul.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JC napisał:

Czy ktoś, kto głosował na Jested, może napisać kilka słów dlaczego poleca ten ośrodek, lub dlaczego chce żebym go odwiedził?

O ile dobrze pamiętam to ja wrzuciłem. Chcę zobaczycrelacje i ocenić czy rower(y) (z dzieckiem lub bez) w tej okolicy miałby sens.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na Jested, co prawda nigdy tam nie byłem, ale wydaje się być fajnym miejscem ze sportową duszą, skocznie narciarskie (organizator MŚ 2009) trochę zapomniane w ostatnich latach, trasy narciarskie wydają się być ciekawe - przynajmniej na mapie, pewnie jest jeszcze potencjał na ulepszenie ośrodka, ze szczytu fajna panorama. O trasach rowerowych tam w sumie zbytnio nic nie wiem, więc ciekawie byłoby się czegoś dowiedzieć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mysiauek napisał:

O ile dobrze pamiętam to ja wrzuciłem. Chcę zobaczycrelacje i ocenić czy rower(y) (z dzieckiem lub bez) w tej okolicy miałby sens.

Konkretnie Jested /Liberec  to może nie tak super, akurat  dla dzieci chyba średnio ( sam podjazd pod Jested to samochody, szeroka droga,dość stromo)  ale zaraz obok  w czeskich Izerskich jak najbardziej. Sieć rowerowa naprawdę rozwinięta  : dużo wąskich asfaltów, czasem  szutry, takie magistrale rowerowe ,  karkołomne zjazdy/podjazdy  to rzadkość, bary ( z tych bardziej znanych Kralovka, na Knajpie, Smedava,Hubertka....choc te 2 ost. od Liberca kawałek) ..... przewyższenia też można zrobić, tam cała kultura rowerowa, jeżdżą rodzinami.

Znam tylko co po niektóre drogi,  ale bardziej mi się tam podoba niż przereklamowane Jakuszyce. Nie tak znowu często tam jeździmy  , co najwyżej kilka razy w sezonie bo  kółko z przekroczeniem granicy w Jakuszycach, powrót Smrekiem albo przez Nove Mesto to choćby nie wiadomo co to i tak 140 km wychodzi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, agnel2748 napisał:

Konkretnie Jested /Liberec  to może nie tak super, akurat  dla dzieci chyba średnio ( sam podjazd pod Jested to samochody, szeroka droga,dość stromo)  ale zaraz obok  w czeskich Izerskich jak najbardziej. Sieć rowerowa naprawdę rozwinięta  : dużo wąskich asfaltów, czasem  szutry, takie magistrale rowerowe ,  karkołomne zjazdy/podjazdy  to rzadkość, bary ( z tych bardziej znanych Kralovka, na Knajpie, Smedava,Hubertka....choc te 2 ost. od Liberca kawałek) ..... przewyższenia też można zrobić, tam cała kultura rowerowa, jeżdżą rodzinami.

Znam tylko co po niektóre drogi,  ale bardziej mi się tam podoba niż przereklamowane Jakuszyce. Nie tak znowu często tam jeździmy  , co najwyżej kilka razy w sezonie bo  kółko z przekroczeniem granicy w Jakuszycach, powrót Smrekiem albo przez Nove Mesto to choćby nie wiadomo co to i tak 140 km wychodzi.

Dzięki. Ja mam małe dziecko, rower 16 cali :) ale wygląda na to, że zaraz tata będzie bardziej zmęczony niż ten mały robal. Szukamy nawet dalszych miejsc ale bez tej całej stonki ludzkiej. Mamy pare takich w Polsce, ale Czechy są ... na wyciągnięcie ręki a odkąd pracuje z Czechami to naprawdę polubiłem tych ludzi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mysiauek napisał:

Dzięki. Ja mam małe dziecko, rower 16 cali :) ale wygląda na to, że zaraz tata będzie bardziej zmęczony niż ten mały robal. Szukamy nawet dalszych miejsc ale bez tej całej stonki ludzkiej. Mamy pare takich w Polsce, ale Czechy są ... na wyciągnięcie ręki a odkąd pracuje z Czechami to naprawdę polubiłem tych ludzi. 

To mam nadzieję, że uda mi się odkryć coś dla Ciebie w Czechach. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JC napisał:

Czy ktoś, kto głosował na Jested, może napisać kilka słów dlaczego poleca ten ośrodek, lub dlaczego chce żebym go odwiedził?

Na stokach wokół Jestedt zaczynałem powrót do nart, a moje dzieci tam stawiały 1 kroki. Ale to było 15 lat temu.

Mam stosunkowo blisko więc jestem zainteresowany jakie warunki na MTB są w tych okolicach. Góry Izerskie znam tylko w okolicach Świeradowa po obu stronach granicy. Liczę na to,że pomożesz odkryć nowe fajne miejscówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...