Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Made in Poland


Antoni Jakubiak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jak czytam takie tematy to mnie Drodzy Koledzy i Koleżanki wstrząsa.

Pomijając kolegę z orłami, który jest oczywistym kosmitą, to aby uprawiać jakąkolwiek działalność sportową amatorsko ( czyli na przykład pojechać sobie na narty na tydzień) wystarczy jedynie chcieć.

Pozdrowienia

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

[...] to aby uprawiać jakąkolwiek działalność sportową amatorsko ( czyli na przykład pojechać sobie na narty na tydzień) wystarczy jedynie chcieć.

Nie zgadzam się, do sportu, turystyki i rozrywki trzeba podchodzić odpowiedzialnie. Odpowiedzialność polega na świadomości ekologicznej oraz gospodarczej. Ekonomicznej, bo tydzień na nartach to spory wydatek, i warto, żeby te pieniądze zostały w kraju. Dlatego jest ten temat tutaj. Świadomość ekologiczna, to zupełnie inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Antoni Jakubiak napisał:

Nie zgadzam się, do sportu, turystyki i rozrywki trzeba podchodzić odpowiedzialnie. Odpowiedzialność polega na świadomości ekologicznej oraz gospodarczej. Ekonomicznej, bo tydzień na nartach to spory wydatek, i warto, żeby te pieniądze zostały w kraju. Dlatego jest ten temat tutaj. Świadomość ekologiczna, to zupełnie inny temat.

I dlatego z powodu świadomości ekologicznej należy kupować rzeczy trwałe i dobrze przemyślane. A ponieważ marka 4F od której zaczęliśmy dyskusję taka, w mojej ocenie, nie jest to nie należy jej nabywać.

Co do świadomości gospodarczej to mam świadomość, że wspominana marka zatrudnia dalekowschodnie szwalnie i międzynarodowy transport więc jej polskość sprowadza się do stosunkowo niewielkiego podatku od zysku. Bo wszystkie inne koszty i podatki  plus serwis ma dokładnie takie same jak np Decathlon. Wobec tego nieznaczny udział "polskości" nie rekompensuje ogólnej tandety. A powiem więcej można poczuć się jeleniem skubanym pod płaszczykiem umów sponsorskich. A można też uznać, że przez tandetę 4F działa przeciwko naszemu krajowi.

Wydaje mi się, że sam osobiście podchodzę wyjątkowo odpowiedzialnie do rekreacji i turystyki bardzo dokładnie przyglądając się kupowanemu sprzętowi i wyposażeniu. Jak widzę możliwość to nabywam "nasze" rzeczy (np Eksplo gdzie zostawiłem parę tysięcy, może też dam szansę Attiq - zebrałem opinie paru kolegów użytkowników) ale jak sam zauważyłeś temat jest zbyt skomplikowany aby ślepo wciągać orła na pierś jak sztandar.

Edytowane przez Wujot
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Antoni Jakubiak napisał:

Nie zgadzam się, do sportu, turystyki i rozrywki trzeba podchodzić odpowiedzialnie. Odpowiedzialność polega na świadomości ekologicznej oraz gospodarczej. Ekonomicznej, bo tydzień na nartach to spory wydatek, i warto, żeby te pieniądze zostały w kraju. Dlatego jest ten temat tutaj. Świadomość ekologiczna, to zupełnie inny temat.

Spora cześć pieniędzy które zostawiasz w polskich firmach to podatek - pieniądze które są obecnie  traktowane jak fundusz partyjny ........ja na to nie dołożę grosza z własnej woli. 

Co do ekologii to @Wujot ma racje - im trwalszą rzecz kupisz tym lepiej  nawet jeśli nie jest zrobiona z makulatury - mam i używam rzeczy zrobione  przez firmy  które dawno już nie istnieją (zabiła je ekonomia) - są niezniszczalnie ekologiczne....no chyba ze sie mylimy i wkrótce będziemy jeździć na nartach z otrębów które po sezonie zostawiamy na stoku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wujot napisał:

Wydaje mi się, że sam osobiście podchodzę wyjątkowo odpowiedzialnie do rekreacji i turystyki bardzo dokładnie przyglądając się kupowanemu sprzętowi i wyposażeniu. Jak widzę możliwość to nabywam "nasze" rzeczy

Mam podobnie.
A żeby nie był, że tylko "zagraniczne" to  "naszych" jest jeszcze firma Kwark, która specjalizuje się wyrobach z Polartec Power Stretch Pro i wychodzi im to całkiem nieźle.  

Pozdrawiam
mirekn

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Wujot. Ze względu na ekologię, często lepiej jest kupować rzeczy trwałe. 

Można, było by posortować listę producentów pod względem Polskości, na przykład najpierw firmy, które mają Polskie szwalnie, później te które mają polski projekty, sponsoring, sklepy...

W dobie globalizacji, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakiej Polski chcemy. Czy chcemy mieć tutaj szwalnie, czy  może lepiej centra projektowe lub ośrodki badawczo rozwojowe. Moim zdaniem, fajnie by było wyprodukować w Polsce i wypromować na Świecie materiały o parametrach lepszych od Gore Tex, czasami jednak, żeby to zrobić, trzeba zacząć biznes od naszywania metek z Polską flagą. 

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Antoni Jakubiak napisał:

Zgadzam się z @Wujot. Ze względu na ekologię, często lepiej jest kupować rzeczy trwałe. 

Można, było by posortować listę producentów pod względem Polskości, na przykład najpierw firmy, które mają Polskie szwalnie, później te które mają polski projekty, sponsoring, sklepy...

W dobie globalizacji, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakiej Polski chcemy. Czy chcemy mieć tutaj szwalnie, czy  może lepiej centra projektowe lub ośrodki badawczo rozwojowe. Moim zdaniem, fajnie by było wyprodukować w Polsce i wypromować na Świecie materiały o parametrach lepszych od Gore Tex, czasami jednak, żeby to zrobić, trzeba zacząć biznes od naszywania metek z Polską flagą. 

Chciałem Ci dać lajka gdyby nie ostatnie zdanie. Jak usytuujesz się w tandecie to Goretexu nie wyprodukujesz. 

Na pewno lepiej mieć centra rozwojowe lub po prostu silne marki a mniej marżową robotę zlecić innym. Ale umówmy się, że bardzo delikatnie rzecz biorąc nasza gospodarka nie jest innowacyjna ani nie ma silnych marek. Korzystamy z swobody handlu i trochę niższych stawek wykwalifikowanej kadry (bo to na szczęście wcale nie jest łatwe do kupienia - wide hinduscy programiści). Nie mniej jednak każdą polską markę, która prezentuje rzetelne podejście do klienta i dobry poziom będę wspierał. Na pewno do tworzonej listy można dopisać Małachowskiego i Roberts. No i wspomniane Eksplo. Może też Pajak.

 

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Antoni Jakubiak napisał:

W dobie globalizacji, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakiej Polski chcemy. Czy chcemy mieć tutaj szwalnie, czy  może lepiej centra projektowe lub ośrodki badawczo rozwojowe. Moim zdaniem, fajnie by było wyprodukować w Polsce i wypromować na Świecie materiały o parametrach lepszych od Gore Tex, czasami jednak, żeby to zrobić, trzeba zacząć biznes od naszywania metek z Polską flagą. 

To co napiszę to tylko moja opinia ;) 
Powyższy tekst to czysta demagogia i nachalna próba lansowania 4F. 
Zwrot "czasami jednak" jasno wskazuje na to, że prezentujesz tę ścieżkę (tj. naszywanie flagi) dojścia do "światowego poziomu jeżeli chodzi o produkcję materiałów"  jako pewnik co wg mnie oczywiście jest nieprawdą. 

Pozdrawiam
mirekn

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Antoni Jakubiak napisał:

Usuń z tej listy 4F i będzie git, bo to zgniłe jajko w dobrym zestawieniu!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie pofantazjować odnośnie naszywania flagi..😉

Otóż o ile Małachowski czy Pająk nie budzą żadnych wątpliwości w tym względzie o tyle na ten przykład takie  Bergson czy Outhorn to raczej sie kojarzą z flagą któregoś z krajów skandynawskich (zapewne z założenia tak miało być).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lexi napisał:

Prawidłowo…..buble z reguły sie przecenia - wypadałoby jeszcze poinformować nabywce że to bubel.

Mam coś tam Marmota w tym lekką kurtke „do plecaka” chciałem BD ale nie było rozmiaru) - kurtka bez jakiegoś szału ale lekka i szczelna.

Wszystko szyte z goretexu, wszystkie szwy podklejone. W cenie ok. 1000zł to ok. 80% asortymentu jest z gore. Kurteczka bardzo leciutka i bardzo cieniutka. Może materiał nie powinien być zbyt cieńki i delikatny.

Cięższe i bardziej pancerne kurtki są trwalsze. Ciężką kurtkę TNF ważącą prawie kilogram z membraną 2.5 warstwową od eVent mam od 2015 roku i jest nie do zajechania.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, Ziemowit napisał:

Wszystko szyte z goretexu, wszystkie szwy podklejone. W cenie ok. 1000zł to ok. 80% asortymentu jest z gore. Kurteczka bardzo leciutka i bardzo cieniutka. Może materiał nie powinien być zbyt cieńki i delikatny.

Ta moja ma jakaś inna membranę (nie Gore-Tex) zapewne dlatego była ponad połowę tańsza. Z założenia ma służyć do noszenia w plecaku wiec waga była b.ważna (wg producenta 290g), na drugim miejscu zamki wentylacyjne i regulacja kaptura.

Wszystkie tego typu laminaty z "zintegrowaną podszewką" są delikatne..to co solidne musi być ciężkie - na ryby mam Goretexowy, pancerny komplet z demobilu Bundeswehry wazy "tonę".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lexi napisał:

 

Ta moja ma jakaś inna membranę (nie Gore-Tex) zapewne dlatego była ponad połowę tańsza. Z założenia ma służyć do noszenia w plecaku wiec waga była b.ważna (wg producenta 290g), na drugim miejscu zamki wentylacyjne i regulacja kaptura.

Wszystkie tego typu laminaty z "zintegrowaną podszewką" są delikatne..to co solidne musi być ciężkie - na ryby mam Goretexowy, pancerny komplet z demobilu Bundeswehry wazy "tonę".

Ja też tak do sprawy podchodzę, 300 gramowa markowa awaryjna kurteczka, co by nic to nie ważyło w plecaku. Teraz zawsze noszę 250 gramowe foliowe poczno przeciwdeszczowe za 40zł, przynajmniej nie puści wody. :D A gdy zapowiadają jakiś większy deszcz to pancerna kurtka.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ziemowit napisał:

Wszystko szyte z goretexu, wszystkie szwy podklejone. W cenie ok. 1000zł to ok. 80% asortymentu jest z gore. Kurteczka bardzo leciutka i bardzo cieniutka. Może materiał nie powinien być zbyt cieńki i delikatny.

Cięższe i bardziej pancerne kurtki są trwalsze. Ciężką kurtkę TNF ważącą prawie kilogram z membraną 2.5 warstwową od eVent mam od 2015 roku i jest nie do zajechania.

To jest pochodną koncepcji ubierania. Jeśli za podstawową przyjmiesz bielizna + SS to kurtka membranowa jest wtedy awaryjna na deszcz lub niską temperaturę. W takim układzie im lżejsza tym lepsza. Pojawiły się od pewnego czasu fajne lekkie kurtki gdzie rękawy i barki są z laminatu 2,5 (np C-Knite) a reszta z Paclite czy Acive Shell. Wagi są pod 300 g.

A na rowerze to już waga i objętość są kluczowe bo tam 300 g jest nie do przyjęcia (objętość). Dlatego są kurtki od 80 g (bez kaptura i nieprzepuszczalne). Moja ma 150 g i dzięki temu mam ją zawsze, nawet po to aby ubrać w pociągu gdy szaleją z klimą. Bo reszta letnich ciuchów rowerowych  to jest łącznie 300 g (gacie, nogawki, rękawki, koszulka) i termicznie to jest skromnie. Więc w razie jakiejkolwiek przygody kurtka musi być. Nawet przeciw komarom.

Ale minimalistyczna. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mirekn napisał:

 Może Marmot PreCip Eco Jacket z membrana NanoPro™ Eco ? Też miałem długggggie lata ;) Coś około 280 g.

Pozdrawiam

mirekn 

To entrance (Toray) jak udało mi się ustalić. Też mam i poza szeleszczeniem i słabym wyglądem ;)

 jest OK.

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...