Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

artix

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się pochwalić. Popełniłem naprawę mojego Judy. 

Siadła blokada. (Kompresja)

Rozebrałem gada, i jak się okazało uszkodzony został dolny O-ring w części olejowej. Olej przelał się z lagi na dno do obudowy i nawet po zablokowaniu pracował na części powietrznej. 

Pojechałem do pracy w nocy. Zabrałem z 20 o-ringow wymieniłem i zalalem UWAGA 😆 olej silnikowy 5/40 

Amor chodzi pieknie, a nawet lepiej niż na Ori oleju który jest dużo rzadszy. 

Zawsze byłem rebelem jeżeli chodziło o tuning aut i mi zostało 😜

 

Nie martwcie się, nie ja jedyny tak robię. W Szwecji dużo osób stosuje zwykły olej. 

Jest parę momentów w których trzeba uważać. Ogólnie jak się wir to nic trudnego.

Służę pomocą 😀

 

DSC_3560.JPG

Edytowane przez artix
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

Muszę się pochwalić. Popełniłem naprawę mojego Judy. 

Siadła blokada. (Kompresja)

Rozebrałem gada, i jak się okazało uszkodzony został dolny O-ring w części olejowej. Olej przelał się z lagi na dno do obudowy i nawet po zablokowaniu pracował na części powietrznej. 

Pojechałem do pracy w nocy. Zabrałem z 20 o-ringow wymieniłem i zalalem UWAGA 😆 olej silnikowy 5/40 

Amor chodzi pieknie, a nawet lepiej niż na Ori oleju który jest dużo rzadszy. 

Zawsze byłem rebelem jeżeli chodziło o tuning aut i mi zostało 😜

 

Nie martwcie się, nie ja jedyny tak robię. W Szwecji dużo osób stosuje zwykły olej. 

Jest parę momentów w których trzeba uważać. Ogólnie jak się wir to nic trudnego.

Służę pomocą 😀

 

DSC_3560.JPG

Świetna robota, ale za promowanie kradzieży należy się ban ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Spiochu, nie filozofuj, jedź gdziekolwiek z tego co Wujot Ci poleca.

Bez nadmiernych porównań.

Zaczynaj tak aby mieć najpierw podjazd. Parkingi sobie znajdź na mapy.cz, trasy masz na trailforks.com.

 

Jak zobaczysz sam trasy, to nabierzesz własnego rozeznania i opiszesz co Ci się podoba, co jest dla Ciebie za łatwe.

Wtedy Wujot pozna Twój poziom i następnym razem doradzi Ci idealnie. 🙂 

 

Zapomnieliście jeszcze o najbliższej miejscówce.

Dziś byłem w Parku Grabiszyńskim.(mam od domu 4-5km)  Bardzo fajna miejscówka.

Dużo leśnych ścieżek z naturalną nawierzchnią. Jest wzgórze do trenowania podjazdów (to z cmentarzem). Całkiem stromo(110m długości/11m przewyższenia) i do tego nawrotka. Jest też możliwość zjazdu po niskich schodach (jeszcze nie próbowałem).

Największą atrakcją jest jednak druga górka z wytyczonym singlem!! Co prawda ma on 200m, ale jest całkiem ciekawy. Na razie musiałem sporo hamować żeby go przejechać. Z rozpędu wcale nie był by taki prosty. Są hopki i bandy, jedna nawet z korzeniem w poprzek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to MTB temat ogólny
Godzinę temu, Spiochu napisał:

Zapomnieliście jeszcze o najbliższej miejscówce.

Dziś byłem w Parku Grabiszyńskim.(mam od domu 4-5km)  Bardzo fajna miejscówka.

Tak, fajna.

Ale jak się już jeździ w góry, to tam się nie wraca ... Chyba że masz koło domu.

Jest też na Osobowicach podobna klasa, Szaniec Szwedzki. https://en.mapy.cz/s/refocezege 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarioJ napisał:

Tak, fajna.

Ale jak się już jeździ w góry, to tam się nie wraca ... Chyba że masz koło domu.

Jest też na Osobowicach podobna klasa, Szaniec Szwedzki. https://en.mapy.cz/s/refocezege 

 

No właśnie mam blisko i nie muszę ruszać auta.

A na drugą stronę Wrocka to już nie opłaca się przebijać. W podobnym czasie dojadę na Ślężę.

Choć pewnie kiedyś zajrzę zobaczyć.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Największą atrakcją jest jednak druga górka z wytyczonym singlem!! Co prawda ma on 200m, ale jest całkiem ciekawy. Na razie musiałem sporo hamować żeby go przejechać. Z rozpędu wcale nie był by taki prosty. Są hopki i bandy, jedna nawet z korzeniem w poprzek.

 

No to mnie nieźle zaskoczyłeś bo... 15 lat mieszkałem przy parku i żadnej drugiej górki tam nie ma. Ale już wiem, chodzi Ci o tzw Górkę Miłości przy Racławickiej. Kawałek dalej. Całkiem fajna jest też jazda wałami Ślęzy po stronie południowej na odcinku Górka Cmentarna - Factory. Cały czas najbliżej rzeki (z przenioską przez tory kolejowe - uwaga bo dość ruchliwe). Miejscem odkryć mogą być też dla Ciebie tereny kolejowe i ogródków działkowych na odcinku Wrocław Grabiszyn i Pereca.

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MarioJ napisał:

Bez nadmiernych porównań.

Zaczynaj tak aby mieć najpierw podjazd. Parkingi sobie znajdź na mapy.cz, trasy masz na trailforks.com.

 

I widzisz @Wujot gdybyś choć trochę słuchał użytkowników, to byś zrobił na swoim serwisie rowerem.info ważną funkcję udostępniania trasy komuś innemu. A tak nie da się wrzucić odnośnika na forum (dla Spiocha) np. z czarną trasą Miękinia (blisko od Wrocławia, na zachód), tylko trzeba pisać jakieś DOT666 albo robić zrzuty ekranu.

Mam nadzieję że za taki przytyk się nie obrazisz 🙂 

@Spiochu na mapie https://rowerem.info/ jest filtr Singletrack i tam są trasy opisane przez Wujota. Z tej kategorii możesz w ciemno korzystać ze wszystkiego co Ci lokalizacyjnie pasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sstar napisał:

Tak zachwalacie jazdę w koło komina, ze chyba przywiozę z powrotem rower do Wrocka, żaden tam mtb…

Właściwie tylko bieganie ma taki sam potencjał - wychodzisz z domu i jesteś ...wszystko inne wymaga dojechania gdzieś a co za tym idzie wymaga czasu...a tego nie ma nigdy zbyt wiele. (no może jeszcze jakieś wrotki itp..)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MarioJ napisał:

 

I widzisz @Wujot gdybyś choć trochę słuchał użytkowników, to byś zrobił na swoim serwisie rowerem.info ważną funkcję udostępniania trasy komuś innemu. A tak nie da się wrzucić odnośnika na forum (dla Spiocha) np. z czarną trasą Miękinia (blisko od Wrocławia, na zachód), tylko trzeba pisać jakieś DOT666 albo robić zrzuty ekranu.

Mam nadzieję że za taki przytyk się nie obrazisz 🙂 

Mariusz mamy zrobione badania strony i znamy uwagi użytkowników. Stanowczo jednak przeceniasz moje i nasze możliwości. Jestem tutaj tylko redaktorem. Dzięki mojemu uporowi udało się przejechać prawie cały Dolny Śląsk i zinwentaryzować mniej więcej wszystko. Czyli 190 tematów. Choć zabraknie Olbrzymów i Singletracków Kaczawskich (z tych najważniejszych braków). Nawet nie wiem czy to zostanie jeszcze kiedyś dodane.  

W kwestii informatycznej. Wykorzystaliśmy gotowy skrypt jednego z ciut bardziej egzotycznych CMS, koledzy zrobili to za "psi grosz". A szczególnie już aplikacja była po gospodarsku. Od dawna wszyscy wiedzą, że na bazie rzetelnych treści, które stworzyłem i które są jednak podstawowe, należałoby zrobić przebudowę strony/aplikacji. Kolega co jest teraz p.o. odwołanego dyrektora stara się znaleźć na to pieniądze. 

Nawet o tym nie myślę, bo przejechanie tego wszystkiego i ogarnięcie zajęło mi 4 lata. Znalezienie informacji o danych trasach czasem graniczyło z cudem lub było wręcz niemożliwe (istniało tylko w terenie). Ale się udało. Jest teraz jedno miejsce gdzie jest prawie cały Dolny Śląsk. I jeden gościu co był prawie wszędzie (bo przecież nie wszystko zamieściłem). A w kwestii rozwoju produktu niech się zmóżdżają już mądrzejsi. 

Pochwalę Ci się, że w tym roku objechałem tematy, które w województwie dolnośląskim już się nie mieszczą ale w historycznym Dolnym Śląsku jak najbardziej. Czyli pasmo opolszczyzny wzdłuż Nysy Kłodzkiej, dalej okolice Żar, Żagania i przede wszystkim Łęknicy. A do do kompletu jeszcze  Łużyce po stronie niemieckiej (prawie całe). Objechałem też dalszy kawałek Odry do Nowej Soli i tamtejszy system "Kolej na rower" oraz zrobiłem autorskie rozeznanie okolic Sławy, Tarnawy Jeziernej, Wilcza itd. 

Może to się znajdzie na skromnej "autorskiej" stronie lub blogu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

 

I widzisz @Wujot gdybyś choć trochę słuchał użytkowników, to byś zrobił na swoim serwisie rowerem.info ważną funkcję udostępniania trasy komuś innemu. A tak nie da się wrzucić odnośnika na forum (dla Spiocha) np. z czarną trasą Miękinia (blisko od Wrocławia, na zachód), tylko trzeba pisać jakieś DOT666 albo robić zrzuty ekranu.

Mam nadzieję że za taki przytyk się nie obrazisz 🙂 

@Spiochu na mapie https://rowerem.info/ jest filtr Singletrack i tam są trasy opisane przez Wujota. Z tej kategorii możesz w ciemno korzystać ze wszystkiego co Ci lokalizacyjnie pasuje.

 

Dzięki za informację.

Niestety strona ma dwa poważne problemy.

1. Do tej pory nie wiedziałem że istnieje.

2. Nie działa. Na telefonie wyswietlił się tylko napis rowerem Dolny Slask. Przy poprzedniej probie pojawila sie mapa ale tras nie wyswietlalo obojetnie czego bym nie zaznaczyl.

Takze kupa roboty poszla na marne. Pewnie z jednej relacji na fejsie wiecej osob by skorzystalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spiochu napisał:

Dzięki za informację.

Niestety strona ma dwa poważne problemy.

1. Do tej pory nie wiedziałem że istnieje.

2. Nie działa. Na telefonie wyswietlił się tylko napis rowerem Dolny Slask. Przy poprzedniej probie pojawila sie mapa ale tras nie wyswietlalo obojetnie czego bym nie zaznaczyl.

Takze kupa roboty poszla na marne. Pewnie z jednej relacji na fejsie wiecej osob by skorzystalo.

Od dwóch dni rzeczywiście coś się dzieje - nie wiem co. Teraz strona na kompie mi się odpaliła szybko, a apka wisi.

Co do FB to jesteśmy rowerowym liderem w Polsce. I to nie jakimś liderem tylko następny po nas ma 3-6 x mniejszy ruch. Reszta to dosłownie plankton. Mam 24 K polubień - nie tak dużo ale nie tak mało. 

Dzisiaj mam 1/3 wyników tego co normalnie. Przeważnie tygodniowo jest do 15 K interakcji.

595717127_Statystykiz2021_10_06.thumb.JPG.62c5b0bf86233f309582cb8faf0c5833.JPG

Tutaj masz zasięgi ostatnich postów.

1026141537_statystykizasigi.thumb.JPG.ccc77e2a9ba4ceadae76062069810956.JPG

Możesz sobie to odnieść do ""czytelnictwa" tego forum. Oprócz tej strony mamy grupę na której idzie czasem parę postów dziennie. Choć teraz wszystko trochę siada. I tak będzie do kwietnia. 

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Spiochu napisał:

A to spoko. Myslalem ze jest tylko strona o ktorej malo kto wie.

Z tego co pamiętam, to w sezonie dochodziliśmy do 1000 użytkowników strony/aplikacji dziennie. To zdecydowanie więcej jak zakładaliśmy. Ale najogólniej to teraz byłaby pora aby wziąć oddech w pierś, uporządkować komunikację, przebudować stronę i ugruntować pozycję lidera bo reszta Polski jest o parę lat z tyłu. Problem jest taki, że jeszcze to trzeba zrozumieć i potrząsnąć kiesą. 

Na poziomie "braci rowerowej" wszyscy u nas już zrozumieli jak mocne narzędzia stworzyliśmy (mimo ich wad). Kiedyś musiałem się wbijać na rozmowy a teraz wszyscy do mnie od razu oddzwaniają i dosyłają mi materiały albo udzielają informacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wujot napisał:

Mariusz mamy zrobione badania strony i znamy uwagi użytkowników. Stanowczo jednak przeceniasz moje i nasze możliwości. Jestem tutaj tylko redaktorem. Dzięki mojemu uporowi udało się przejechać prawie cały Dolny Śląsk i zinwentaryzować mniej więcej wszystko. Czyli 190 tematów. Choć zabraknie Olbrzymów i Singletracków Kaczawskich (z tych najważniejszych braków). Nawet nie wiem czy to zostanie jeszcze kiedyś dodane.  

Ja tam Cię uważam za Twórcę i głównego prowodyra tego serwisu. 🙂 

Dlatego prosto do Ciebie kieruję swoje skromne wnioski. Brak tego odnośnika jest obecnie dla mnie najbardziej doskwierające. Wyszło też to w Waszych badaniach ?

Natomiast ogólnie przy tak dużej i rzetelnej bazie tras, braki funkcjonalne w tym serwisie teraz zaczynają doskwierać. To jest obecnie dość słaba noga tego serwisu. 

Dla mnie i tak to jest pierwsza trójka rowerowych serwisów: mapy.cz, rowerem.info i trailforks.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujot napisał:

Ale najogólniej to teraz byłaby pora aby wziąć oddech w pierś, uporządkować komunikację, przebudować stronę i ugruntować pozycję lidera bo reszta Polski jest o parę lat z tyłu. Problem jest taki, że jeszcze to trzeba zrozumieć i potrząsnąć kiesą. 

To trzymam kciuki. Są nadzieje na tą kiesę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarioJ napisał:

Ja tam Cię uważam za Twórcę i głównego prowodyra tego serwisu. 🙂 

Dlatego prosto do Ciebie kieruję swoje skromne wnioski. Brak tego odnośnika jest obecnie dla mnie najbardziej doskwierające. Wyszło też to w Waszych badaniach ?

Natomiast ogólnie przy tak dużej i rzetelnej bazie tras, braki funkcjonalne w tym serwisie teraz zaczynają doskwierać. To jest obecnie dość słaba noga tego serwisu. 

Dla mnie i tak to jest pierwsza trójka rowerowych serwisów: mapy.cz, rowerem.info i trailforks.com

 

Zgadza się brak wyszukiwarki to duży minus. Był z tym problem bo jak się odnosić do mapy? Ale prawdopodobnie nawet wycentrowanie trasy i podświetlenie początku byłoby OK. Tej funkcjonalności w tym CMS-ie nie było i musiałaby być dodana. Chciałbym też zrobić charakterystyki regionów i szersze (przewodnickie) tło ogólne. Niejako "nad" mapą.

Jeśli chodzi o inne serwisy rowerowe to wszystkim tłumaczę, że my jesteśmy tylko katalogiem tras. Takim oficjalnym przewodnikiem. Nie polecamy naszej pomocy nawigacyjnej (bo jest niewygodna). Oferujemy mapę, gpx-y i około 6000 zdjęć z tras. Wystarczy przecież obejrzeć te 20 fot z trasy aby wiedzieć czy się chce to jechać. 

Mapy.cz oferują najlepszą mapę OSM jaką znam i nienajgorsze planowanie trasy (ja wolę zdecydowanie BBRoutera co jest usługą w Locusie). Trailforksy to zjazdy nieformalne i dość spójna wycena trudności co jest bardzo fajne. A my to po prostu oficjałka - katalog produktów. Coś od czego można zacząć.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MarioJ napisał:

To trzymam kciuki. Są nadzieje na tą kiesę ?

 

Widzisz sporo się zdarzyło. Odszedł dyrektor DOT, zmienił się prezes (teraz jest Adam Zawada). Trudno mi prognozować czy kogoś nasz projekt na tyle interesuje aby go rozwijać. Sukces jest o tyle, że jednak został zauważony, a szczególnie siła naszego oddziaływania na fb gdzie przebijamy wszystko co jest robione na DŚ. Paru osobom zależy ale to nie one pociągają za sznurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...