Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na narty do Włochy tylko z ubezpieczeniem


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Nie musi.

OC narciarskie kupione w np. w Polsce obowiązujące w Europie też działa.

Tak jak pisałem OC z innego ubezpieczenia też może pokrywać szkody na osobie wynikające z uprawiania amatorsko jazdy na nartach. Na pewno jest to opisane w OWU tylko kto to czyta. Kwestia oczywiście kwoty raczej nie będzie to 40 mln zł 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art. 28 dekretu ustawodawczego, który stanowi:

info ze skimania.it

 

W szczególności przytaczam ten paragraf dekretu, który wprowadza bardzo ważny element analizy:

W przypadku kolizji narciarzy zakłada się, o ile nie zostanie udowodnione inaczej, że każdy z nich w równym stopniu przyczynił się do powstania ewentualnych szkód.

Tłumacząc : biorąc pod uwagę, że często w wypadkach między narciarzami lub snowboardzistami praktycznie niemożliwe jest wyśledzenie, kto tak naprawdę spowodował całą sprawę, ustawodawca zdecydował się na zbieg winy . Odpowiedzialność zostanie automatycznie podzielona między strony.

Dlatego lepiej jest mieć również ubezpieczenie wypadkowe, aby mieć dodatkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej wobec osób trzecich.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nigdy nie wiecie,kiedy Wam się przyda ubezpieczenie OC.W tej chwili konferuję nad rozwiązaniem problemu z moją warszawską znajomą,która  przepychając się rowerem między rzędami aut na czerwonym,zahaczyła i podrapała jedno z nich.A jakie-tego nie wymyślilibyście w najśmielszych fantazjach...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marcinn napisał:

Leszku no chyba do więzienia nie pójdzie...

A co do ubezpieczenia OC to chyba nikt normalny bez tego się nie rusza na wojaże

Do więzienia nie,ale jeśli nie chwyci zakres OC w życiu prywatnym,związany z posiadaną polisą mieszkaniową,to wydatek będzie spory,bo auto nowe i na literę L...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Nigdy nie wiecie,kiedy Wam się przyda ubezpieczenie OC.W tej chwili konferuję nad rozwiązaniem problemu z moją warszawską znajomą,która  przepychając się rowerem między rzędami aut na czerwonym,zahaczyła i podrapała jedno z nich.A jakie-tego nie wymyślilibyście w najśmielszych fantazjach...

Dlatego warto przynależeć do AV, chociażby ze względu na zakres ich ubezpieczenia OC.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno dołączyłem do AV przy okazji promocji, głównie z myślą o OC na stoku i w bikeparku i ewentualnych kosztach ratowania mojej dupy na stoku, czy przy okazji jakiegoś górskiego spaceru. Wydaje mi się jednak, że porysowanego na drodze publicznej samochodu to raczej zakres nie obejmuje, nawet jeśli akurat turlałbym się mtbkiem na pobliskie single. No i w przypadku Lambo, to już znaczenie ma suma gwarancyjna, bo zawsze ma jakiś górny limit i może się okazać, że nie wystarczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wolcjusz napisał:

Sam niedawno dołączyłem do AV przy okazji promocji, głównie z myślą o OC na stoku i w bikeparku i ewentualnych kosztach ratowania mojej dupy na stoku, czy przy okazji jakiegoś górskiego spaceru. Wydaje mi się jednak, że porysowanego na drodze publicznej samochodu to raczej zakres nie obejmuje, nawet jeśli akurat turlałbym się mtbkiem na pobliskie single. No i w przypadku Lambo, to już znaczenie ma suma gwarancyjna, bo zawsze ma jakiś górny limit i może się okazać, że nie wystarczy.

Głowiłem się nad rozwiązaniem kłopotów,bo kiedyś sporo miałem do czynienia z wypadkami drogowymi i odpowiedzialnością uczestników,więc mnie poproszono.Nic mi nie przychodziło do głowy,więc zapytałem kolegę agenta ,mocno kompetentnego.A on myślał,myślał,i w końcu mówi,że klauzula o OC w życiu prywatnym jest umieszczana w wielu polisach,choćby ubezpieczeń nieruchomości,o czym nawet posiadacze nie wiedzą,albo ubezpieczeń pracowniczych.I nie jest przeważnie obwarowana specjalnie wyłączeniami,jak jest np. w ubezpieczeniu kosztów leczenia.Ta osoba znalazła ubezpieczenie mieszkania z limitem 50 000 pln i klauzulą OC w życiu prywatnym,bez ograniczenia do związków z tą nieruchomością,więc teraz czekamy,co będzie dalej.Zawsze lepiej wiedzieć o takich sprawach więcej niż mniej,gdyby nas to miało spotkać..

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wolcjusz napisał:

Sam niedawno dołączyłem do AV przy okazji promocji, głównie z myślą o OC na stoku i w bikeparku i ewentualnych kosztach ratowania mojej dupy na stoku, czy przy okazji jakiegoś górskiego spaceru. Wydaje mi się jednak, że porysowanego na drodze publicznej samochodu to raczej zakres nie obejmuje, nawet jeśli akurat turlałbym się mtbkiem na pobliskie single. No i w przypadku Lambo, to już znaczenie ma suma gwarancyjna, bo zawsze ma jakiś górny limit i może się okazać, że nie wystarczy.

Dlaczego nie miałoby zastosowania, w punkcie dotyczącym OC, nie masz wyłączeń ?

Zakres ubezpieczenia OC AV

"3. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na terenie Europy do wysokości 3 000 000,– EUR Przez cały rok, w całej Europie Ochroną objęte są zobowiązania odszkodowawcze z tytułu szkód osobowych oraz szkód rzeczowych. Udział własny w przypadku szkód rzeczowych wynosi 200,– euro"

https://www.alpenverein.pl/ubezpieczenie_ogolne_warunki_ubezpieczenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, że skoro objęte są aktywności związane górami, takie jak kolarstwo górskie, a szosowego nigdzie w opisie nie widziałem, to na drodze publicznej niekoniecznie będzie to działać, ale oczywiście pewności nie mam i być może kolizję z samochodem można pod to również podciągnąć.

Swoją drogą AV na wodzie też obowiązuje, więc ciekaw jestem czy np windsurfing można również podciągnąć.

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

czy zdarzyło się już komuś pojechać obojętnie gdzie na narty do Włoch, będąc zaszczepionym już trzecią dawką szczepionki ? Pytam w zakresie przedłużonych polskich paszportów covidowych i ich respektowania poza granicami naszego kraju. 

Dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 16:00, lski@interia.pl napisał:

Pojutrze rano wyjeżdżam na Kronplatz.Dobrze że mam wydrukowany certyfikat po dwóch dawkach,bo gdybym wydrukował po trzeciej,ten byłby nieważny.W Pyrzowicach nie wpuścili z takim pasażerów do samolotu,a ministerstwo się sumituje i wstrzymuje wydawanie po trzeciej,ze względu na błąd systemu.Sezon 21/22 będzie na pewno całkowicie normalny.

 

W dniu 3.12.2021 o 17:24, Przemekc1 napisał:

To jest nieprawda, sporo z tym zamieszania jest w mediach. Problemem jest dawka przypominająca po Johnsonie gdzie rzeczywiście certyfikat jest nieważny, jeżeli miałeś wcześniej dwudawkową to certyfikat z wpisem 3/3 jest ważny od początku.

Ważność certyfikatu może sprawdzić sobie każdy za pomocą darmowej aplikacji, czy to naszej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.cez.sws&hl=pl&gl=US

Czy np włoskiej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.ministerodellasalute.verificaC19&hl=en_US&gl=US

 

W dniu 3.12.2021 o 17:49, Przemekc1 napisał:

To od razu sam sobie odpowiem -właśnie sprawdziłem i w moim przypadku z systemu został całkowicie wycofany certyfikat jaki miałem wygenerowany zaraz po 3 dawce i mam tylko widoczny poprzedni, także chyba założenie jest, że przez te 2 tygodnie bez znaczenia czy to była nasza 3 dawka (astra/pfizer/moderna) czy też druga (JJ) trzeba się posługiwać starym certyfikatem. Nie zmienia to faktu, że w aplikacjach testujących nowy certyfikat, który sobie zapisałem jest w tych aplikacjach widoczny jako ważny.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić czy twój green pass jest wystarczający jest aplikacja włoskiego ministerstwa zdrowia verificaC19; skanujesz swój kod QR i uzyskujesz informację czy jest ważny na terenie EU i Włoch. Przed zeskanowaniem wybierasz czy chodzi Ci o "zwykły" czy "wzmocniony" certyfikat. To robi różnicę np w strefach pomarańczowej i czerwonej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...