Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Cześć

To masz rację, aż do nich to niepodobne, widocznie ekonomia bierze górę i jadą na koniku zwanym marką. Sama Kotelnica w takim wydaniu jak w sobotę + czerwona - to trochę mało jak na taką stację oraz warunki jakie obecnie panują. A to że nie poinformowali klientów o zmianie - to już jest żenujące. Być może chcą otworzyć całą 8-kę - bo też tylko część była otwarta i dzisiaj ją robią, niemniej jednak jakieś info powinno być z ich strony. Czyżby ich zima zaskoczyła jak drogowców?

pozdrawiam

Z tego, co widziałem na kamerach, to na tej "strasznej ściance w Białce" nikt nie jeździł, wyciąg pusty, trasa pusta, to po co mieli otwierać więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nadal pusto, więc po co więcej otwierać?
image.thumb.png.f5b529ad67268db8fe788956da7dcedc.png

Cześć

Tu nie chodzi o to czy otwarte czy nie, czy jest pusto czy pełno, chodzi o informacje na stronie, że w tym a tym dniu/okresie będą czynne te a te trasy - Białka to bardzo duży kompleks i ta informacja powinna się na stronie znaleść. Trzeba nie tylko dbać o stoki, ale także o image. Bo czasami może pozostać niesmak, a nie jest to trudne aby taką wzmiankę na stronie/FB zamieścić.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nadal pusto, więc po co więcej otwierać?
image.thumb.png.f5b529ad67268db8fe788956da7dcedc.png

Co to za bez sensu posty, nawet z ciekawości teraz włączyłem kamerkę i normalnie ten wyciąg jeździ razem z trasą numer 6 i są na nim (pojedynczy) narciarze. Co to 8 to ja stawiam, że jest zamknięta z powodu przygotowania bocznej trasy 8a + tras bardziej na lewo lub też po prostu jakaś awaria. Jest tam teraz zaparkowane sporo ratraków, pewnie nie chcieli tego robić przy ruchu narciarzy.

Trasa numer 8 jest wg strony zamknięta. Jeżeli tego info nie było w trakcie otwarcia stoku kiedy kupowało się karnet to moim zdaniem powinno się udać do kasy w celu rekompensaty, przynajmniej kiedyś jak miałem taką sytuację to dostałem karnet na parę godzin gratis

image.thumb.png.9f64783b8145a9e77d0a113912c36581.png

6 minut temu, marekbtl napisał:

Cześć

Tu nie chodzi o to czy otwarte czy nie, czy jest pusto czy pełno, chodzi o informacje na stronie, że w tym a tym dniu/okresie będą czynne te a te trasy - Białka to bardzo duży kompleks i ta informacja powinna się na stronie znaleść. Trzeba nie tylko dbać o stoki, ale także o image. Bo czasami może pozostać niesmak, a nie jest to trudne aby taką wzmiankę na stronie/FB zamieścić.

pozdrawiam

Tu się zgadzam, ta informacja powinna się pojawić również na stronie/FB skoro dzień wcześniej trasa była otwarta.

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Z tego, co widziałem na kamerach, to na tej "strasznej ściance w Białce" nikt nie jeździł, wyciąg pusty, trasa pusta, to po co mieli otwierać więcej?

Białka to ośrodek rodzinny, dla uczących sie i takich którzy sie nie uczą, nie umieją ale lubią...to 99% klijentów Białki. Więc trasa 6 jest najmniej istotna i gdyby jej nie było straty nie byłyby duże. To dla tego powstał objazd 7 - żeby niewprawni narciarze nie musieli walczyć o życie na 6 jadąc na Jankulowski czy Remiszów i Kaniówke (te trzy ostatnie są dużo ważniejsze niż 6).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lexi napisał:

Białka to ośrodek rodzinny, dla uczących sie i takich którzy sie nie uczą, nie umieją ale lubią...to 99% klijentów Białki. Więc trasa 6 jest najmniej istotna i gdyby jej nie było straty nie byłyby duże. To dla tego powstał objazd 7 - żeby niewprawni narciarze nie musieli walczyć o życie na 6 jadąc na Jankulowski czy Remiszów i Kaniówke (te trzy ostatnie są dużo ważniejsze niż 6).

Tak masz rację - 6/6a jest koniecznością a nie czymś co Białka must have, obwodnica nr 7 jest alternatywą dla większości początkujących. Fis trasy są na uboczu i równoległe do 4-ki więc nie kolidują, a przede wszystkim nie są niechcianą przeszkodą, bo 8-ka jest równie dobra do nauki jak 4-ka, ale tam jeszcze trzeba pacjenta dostarczyć w 1 kawałku z głównego parkingu ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Białka to ośrodek rodzinny, dla uczących sie i takich którzy sie nie uczą, nie umieją ale lubią...to 99% klijentów Białki. Więc trasa 6 jest najmniej istotna i gdyby jej nie było straty nie byłyby duże. To dla tego powstał objazd 7 - żeby niewprawni narciarze nie musieli walczyć o życie na 6 jadąc na Jankulowski czy Remiszów i Kaniówke (te trzy ostatnie są dużo ważniejsze niż 6).

"Walczyć o życie"?

O Matko Boska. Jestem instruktorem i moi podopieczni na 2. dzień na nartach jeżdżą z czerwonej na Soszowie! Czasem nawet słabszemu narciarzowi łatwiej jest wpoić skręty na lekko trudniejszej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

"Walczyć o życie"?

O Matko Boska. Jestem instruktorem i moi podopieczni na 2. dzień na nartach jeżdżą z czerwonej na Soszowie! Czasem nawet słabszemu narciarzowi łatwiej jest wpoić skręty na lekko trudniejszej trasie.

Tiaaa, trzeba było popatrzeć na kamerki w sobotę, na tym zlodzonym betonie. Trup się ścielił gęsto, Monte Cassino wymięka. A te czerwone krechy to nie pozostałości po zawodach, to desperaci poświęcający swoje życie, aby dostać na drugą stronę rzeki Kwai. Co tchórzliwsi (albo sprytniejsi) wybrali zamkniętą obwodnicę bez śniegu. W pewnym momencie myślałem że to jakiś próbny  Sylwester, takie iskry szły spod nart.

pozdrawiam

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Przemekc1 napisał:

Co to za bez sensu posty, nawet z ciekawości teraz włączyłem kamerkę i normalnie ten wyciąg jeździ razem z trasą numer 6 i są na nim (pojedynczy) narciarze. Co to 8 to ja stawiam, że jest zamknięta z powodu przygotowania bocznej trasy 8a + tras bardziej na lewo lub też po prostu jakaś awaria. Jest tam teraz zaparkowane sporo ratraków, pewnie nie chcieli tego robić przy ruchu narciarzy.

Trasa numer 8 jest wg strony zamknięta. Jeżeli tego info nie było w trakcie otwarcia stoku kiedy kupowało się karnet to moim zdaniem powinno się udać do kasy w celu rekompensaty, przynajmniej kiedyś jak miałem taką sytuację to dostałem karnet na parę godzin gratis

image.thumb.png.9f64783b8145a9e77d0a113912c36581.png

Tu się zgadzam, ta informacja powinna się pojawić również na stronie/FB skoro dzień wcześniej trasa była otwarta.

W niedziele jeździłem w Białce. Na niebieskiej kanapie porozmawiałem w rodzinką, która ujeżdżała trase nr 8 (?) przy niebieskiej kaniapie. Przyjechali z Krakowa tylko dla tej trasy, czują się tam komfortowo, kanapa jest zamykana, wygodna i z zabezpieczeniami dla dzieci. 

Na pozostałych trasach nawet nie jeździli. Z głównego parkingu na kanapie był mega wypizd, kanapa jest dosyć stara bez bubliny i kidstopów, a trasa przy niej obecnie mega wąska. 

To tyle odnośnie uczciwej informacji CO NAJMNIEJ 1 DZIEŃ WCZEŚNIEJ, ŻE COŚ ZAMYKAJĄ. 

Dla mnie osobiście to by nie miało znaczenia, bo ja i tak katowałem czerwoną "ściankę" ;)

Ale warto wejść w sytuację innych osób, słabiej jeżdzących, uczących się lub rodzin z malutkimi dziećmi. 

Gdybym przyjechał z moją młodszą córką ledwo postawioną na narty, to brak otwartej niebieskiej kanapy i trasy przy niej skreśliłby Białkę z planów wyjazdowych. 

 

Edytowane przez Krakus81
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

"Walczyć o życie"?

O Matko Boska. Jestem instruktorem i moi podopieczni na 2. dzień na nartach jeżdżą z czerwonej na Soszowie! Czasem nawet słabszemu narciarzowi łatwiej jest wpoić skręty na lekko trudniejszej trasie.

Idąc tym tokiem rozumowania - widocznie to sa zawodnicy przygotowujacy sie do startów..:)

(a tak na serio to dobrze świadczy o Twoich zdolnościach nauczania ...ale czego ma dowodzić? że Soszów bardziej niż Białka mniej?...)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Krakus81 napisał:

W niedziele jeździłem w Białce. Na niebieskiej kanapie porozmawiałem w rodzinką, która ujeżdżała trase nr 8 (?) przy niebieskiej kaniapie. Przyjechali z Krakowa tylko dla tej trasy, czują się tam komfortowo, kanapa jest zamykana, wygodna i z zabezpieczeniami dla dzieci. 

Podobnie pogrywają na Rusin Ski - chwalą sie sławetną super-wypasioną kanapą "Porsche" uruchamianą od "wielkiego dzwonu"...a co roku uruchamiają prastarą ślamazarną kanapę ..tak wolną że jak wyjedziesz na górę to dostrzegasz że twoje ciuchy przestały być modne...

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lexi napisał:

Podobnie pogrywają na Rusin Ski - chwalą sie sławetną super-wypasioną kanapą "Porsche" uruchamianą od "wielkiego dzwonu"...a co roku uruchamiają prastarą ślamazarną kanapę ..tak wolną że jak wyjedziesz na górę to dostrzegasz że twoje ciuchy przestały być modne...

Cześć

Ale jak już Porsche ruszy to na starej pustki. Problem z Porsche jest taki, że jest bardzo czuła na wiatr, znam tam parę osób, że jak stanie to nie da się jej włączyć - takie ma jakieś zabezpieczenia i ludzi trzeba ściągać z krzesełek ręcznie. Mieli już taka akcję i jak tylko troszkę mocniej wieje to ją wyłączają.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lexi napisał:

Podobnie pogrywają na Rusin Ski - chwalą sie sławetną super-wypasioną kanapą "Porsche" uruchamianą od "wielkiego dzwonu"...a co roku uruchamiają prastarą ślamazarną kanapę ..tak wolną że jak wyjedziesz na górę to dostrzegasz że twoje ciuchy przestały być modne...

Wiem, sam tego też doświadczyłem, choć lubię trasę przy tej prastarej kanapie. 

Porshe kanapa to święta-sylwester i ferie + weekendy w sezonie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krakus81 napisał:

W niedziele jeździłem w Białce. Na niebieskiej kanapie porozmawiałem w rodzinką, która ujeżdżała trase nr 8 (?) przy niebieskiej kaniapie. Przyjechali z Krakowa tylko dla tej trasy, czują się tam komfortowo, kanapa jest zamykana, wygodna i z zabezpieczeniami dla dzieci. 

Na pozostałych trasach nawet nie jeździli. Z głównego parkingu na kanapie był mega wypizd, kanapa jest dosyć stara bez bubliny i kidstopów, a trasa przy niej obecnie mega wąska. 

To tyle odnośnie uczciwej informacji CO NAJMNIEJ 1 DZIEŃ WCZEŚNIEJ, ŻE COŚ ZAMYKAJĄ. 

Dla mnie osobiście to by nie miało znaczenia, bo ja i tak katowałem czerwoną "ściankę" ;)

Ale warto wejść w sytuację innych osób, słabiej jeżdzących, uczących się lub rodzin z malutkimi dziećmi. 

Gdybym przyjechał z moją młodszą córką ledwo postawioną na narty, to brak otwartej niebieskiej kanapy i trasy przy niej skreśliłby Białkę z planów wyjazdowych. 

 

Teorie spiskowe w tym przypadku nie są potrzebne, choć faktycznie zabrakło informacji ze strony ośrodka. Niebieska kanapa ulega awarii i do tej pory nie udało się jej uruchomić mimo wszelkich prób i konsultacji bezpośrednich z Włochami. Jak dobrze pójdzie to ruszy pewnie dopiero jutro lub czwartek, a pozostałe pomarańczowe kanapy planowane na piątek.

 

Edytowane przez andrzej_bor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, andrzej_bor napisał:

Teorie spiskowe w tym przypadku nie są potrzebne, choć faktycznie zabrakło informacji ze strony ośrodka. Niebieska kanapa ulega awarii i do tej pory nie udało się jej uruchomić mimo wszelkich prób i konsultacji bezpośrednich z Włochami. Jak dobrze pójdzie to ruszy pewnie dopiero jutro lub czwartek, a pozostałe pomarańczowe kanapy planowane na piątek.

 

Nikt tutaj nie wnika w to dlaczego kanapa stanęła (i nie snuje teorii spiskowych, bo po co) - natomiast brak informacji powoduje spore zamieszanie a niekiedy koszta - skoro ludzie jadą specjalnie na ten stok z Krakowa. Nadwyręża to troche wizerunek Białki jako ośrodka traktującego poważnie swoich klientów.

ps. widziałem dziś kanapy wyjeżdżające z "garażu" więc może coś z tego będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lexi napisał:

Nikt tutaj nie wnika w to dlaczego kanapa stanęła (i nie snuje teorii spiskowych, bo po co) - natomiast brak informacji powoduje spore zamieszanie a niekiedy koszta - skoro ludzie jadą specjalnie na ten stok z Krakowa. Nadwyręża to troche wizerunek Białki jako ośrodka traktującego poważnie swoich klientów.

ps. widziałem dziś kanapy wyjeżdżające z "garażu" więc może coś z tego będzie..

Cichaj, jest info na stronie o awarii - pewnie JC dał im cynk że jest awantura ;)

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania - widocznie to sa zawodnicy przygotowujacy sie do startów..:)

(a tak na serio to dobrze świadczy o Twoich zdolnościach nauczania ...ale czego ma dowodzić? że Soszów bardziej niż Białka mniej?...)

Niczego nie ma dowodzić. Nie chodzi o to, aby ktoś jechał na wariata nie umiejąc. O nie! Ale nie ma postępów, bez stopniowania sobie trudności. Jedni łapią szybciej, inni wolniej, ale do k... n... zjazd z ostrej wyratrakowanej i szerokiej trasy to nic trudnego - przy odpowiedniej technice zjazdu!

Potem przyjdzie trochę świeżego śniegu i ten narciarz niebieskotrasowy... pojedzie do domu, bo... za trudno.
Tym bardziej sobie cenię takie stoki jak Siglany, gdzie trzeba też umieć wjechać wyciągiem. Bo wówczas wyciąg też uczy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...