Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Lexi napisał:

U mnie za oknem też.. zaraz ide do lasu na nartki. :) (czas rewelacyjny👍)

IMG_0517.thumb.jpg.c2887382f5dd2854a37485f943f3a88f.jpg

Cze

A ja nie mogłem się zdecydować, więc ubrałem się na narty i poszedłem na…… rower😉. Troszkę pojeździłem, ale także się poślizgałem, nawet gleba była, ale żyję i mam się dobrze😁.

pozdrawiam

549908DF-32CD-4D77-AE00-C9D8D9A12F94.thumb.jpeg.89f60fcc3931bca92c01cebd7a60e09f.jpeg

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Parametry techniczne (nominalne):

I sekcja - 1417 m - czas jazdy 9,1 minuty

II sekcja - 1341 m - czas jazdy 8,6 minuty

Maksymalna prędkość - 2,6 m/s (całkiem nieźle - tyle realnie jeżdżą wyciągi w Szczyrku)

Łączny czas = 17,7 minut - jak na 2,758 km wcale, wcale...

 

Ale rozumiem, że wyciąg już pewnie od dawna (rok produkcji 1993) nie jeździ te 2,6 m/s???

Najstarsi górale takiej prędkości nie poczuli.

W realu 15-20 min niezależnie jaka sekcja - szybciej nie pamiętam, chociaż unikam jak ognia.

Jak zaczynałem jazdę ładnych naście lat temu to można było na nocnej zaliczyć 3 wjazdy+zjazd na godzinę przy beku kolejki do wyciągu.

W kategorii najwolniejszych krzeseł w Sudetach jest na podium z Żmiją w CG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izydar napisał:

A propos CG

Był ktoś wczoraj/dzisiaj? Jak warunki na B, ile ludzi i jakie szanse na kolejny weekend na otwarcie A?

Waham się między CG a Czechami.

Czytałem w necie wypowiedzi z wczoraj. Na dziennych kolejek do wyciągów brak. Warun- na nocnych raczej twardo, po 18 pojawiał się momentami lód.

 
Brak przetarć oraz trawska.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grimson napisał:

Czytałem w necie wypowiedzi z wczoraj. Na dziennych kolejek do wyciągów brak. Warun- na nocnych raczej twardo, po 18 pojawiał się momentami lód.

 
Brak przetarć oraz trawska.

Dzięki.
Brzmi zachęcająco, może w połączeniu z Dolni Morawa? Liczę, że tydzień przed świętami ludzie będą mieli w głowach co innego niż narty :) . Moje doświadczenia z poprzednich lat to potwierdzają aczkolwiek zawsze to były Czechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, izydar napisał:

Dzięki.
Brzmi zachęcająco, może w połączeniu z Dolni Morawa? Liczę, że tydzień przed świętami ludzie będą mieli w głowach co innego niż narty :) . Moje doświadczenia z poprzednich lat to potwierdzają aczkolwiek zawsze to były Czechy.

Brzmi OK tym bardziej, że odpalili także B-Fis. Rok temu na otwarcie była tylko Efka oraz talerzyk wzdłuż końcówki B-Fis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marekbtl napisał:

Cze

A ja nie mogłem się zdecydować, więc ubrałem się na narty i poszedłem na…… rower😉. Troszkę pojeździłem, ale także się poślizgałem, nawet gleba była, ale żyję i mam się dobrze😁.

pozdrawiam

549908DF-32CD-4D77-AE00-C9D8D9A12F94.thumb.jpeg.89f60fcc3931bca92c01cebd7a60e09f.jpeg

Ja jednak na nartkach do lasu...

Zdravim

IMG_6124.thumb.jpg.c04fddb8a35297d76ff56731f68af7ac.jpg

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padło na Białkę. Warun na drogach dramatyczny, na Zakopiance tiry nie mogące podjechać pod górki i to już na pierwszych większych górkach od Krakowa. Największy problem był na podjeździe od Lubnia do tunelu. To co odwaliły służby utrzymania drogi to kryminał i naprawdę ktoś powienien za to ponieść konsekwencje. Liczba pługów do utrzymania tak trudnej drogi to jakiś żart!

Co do warunu na stoku. Duża ilość świeżego opadu, jazda po naturalnym śniegu. Czysta przyjemność!

Do 14 jazda po czerwonej to była poezja. Ludzi niezbyt dużo jak na Białkę, ale bardzo zwężone stoki (głównie wzdłóż głównej kanapy z parkingu) mocno zagęszczały ludzi. Do tego sporo idiotów na snowboadzie jadących na kręchę. Sam widziałem dwie sytuacje, po których mogło dojść do poważnych wypadków. W 1 przypadku idiota jadący na desce na krechę prawie wjechał w gościa spokojnia jadącego na nartach, zderzyli się krawędziemi nart i deski.

Oczywiście sporo też misiaków ma nartach. Naprawdę 1 lub 2 policjantów na nartach by się przydało na taki ośrodek. 

Poniżej kilka fot20221211_133851.thumb.jpg.d5d6e8f81b1f6586e581f0647021b485.jpg

20221211_133903.thumb.jpg.ebbd8001f8a505040eb98942165bb6c9.jpg

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krakus81 napisał:

Dzisiaj padło na Białkę. Warun na drogach dramatyczny, na Zakopiance tiry nie mogące podjechać pod górki i to już na pierwszych większych górkach od Krakowa. Największy problem był na podjeździe od Lubnia do tunelu. To co odwaliły służby utrzymania drogi to kryminał i naprawdę ktoś powienien za to ponieść konsekwencje. Liczba pługów do utrzymania tak trudnej drogi to jakiś żart!

Co do warunu na stoku. Duża ilość świeżego opadu, jazda po naturalnym śniegu. Czysta przyjemność!

Do 14 jazda po czerwonej to była poezja. Ludzi niezbyt dużo jak na Białkę, ale bardzo zwężone stoki (głównie wzdłóż głównej kanapy z parkingu) mocno zagęszczały ludzi. Do tego sporo idiotów na snowboadzie jadących na kręchę. Sam widziałem dwie sytuacje, po których mogło dojść do poważnych wypadków. W 1 przypadku idiota jadący na desce na krechę prawie wjechał w gościa spokojnia jadącego na nartach, zderzyli się krawędziemi nart i deski.

Oczywiście sporo też misiaków ma nartach. Naprawdę 1 lub 2 policjantów na nartach by się przydało na taki ośrodek. 

Poniżej kilka fot20221211_133851.thumb.jpg.d5d6e8f81b1f6586e581f0647021b485.jpg

20221211_133903.thumb.jpg.ebbd8001f8a505040eb98942165bb6c9.jpg

 

Cze

Czyli dobrze wybrałem sobotę, oczywiście ze względu na dojazd, bo warunki śniegowe też super, ale mgła była i zepsuła nieco nartowanie. Świeży śnieg na takim podkładzie to jeszcze lepsze niż beton. Tak zazdroszczę i chyba w tygodniu skoczę na Podhale.

Czy ktoś z was mierzy w jakiś sposób aktywności? Ja używam zegarka i jakieś głupoty mi pokazuje. W sobotę pokazał mi 68 km (w Białce - jakim cudem??? sporo razy zjechałem, ale nie aż tyle) i Vmax 158,8 km/h😀.

pozdrawiam

ps. Już wiem. Nie wyłączyłem zegarka po skończeniu nartowania. Część przebiegu chyba z samochodu i Vmax też, sam się chyba domyślił, że to niemożliwe wartości dla SL. Tylko mnie zastanawia skąd wiedział jakie mam narty🤔.

btw. Jaki Vmax wam wychodzi, może poprzednie nie są z czapy - tak do 90 km/h mi wychodzi - ale większość to ok 70-75km/h.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michas222k napisał:

Nie wiem z jaka prędkością jeździ, ale wiem z przejazdu turystycznego na wiosnę, że wyciąg puszczają nieco szybciej jak nikt nie wsiada i nie wysiada. Może obsługa się boi, że turyści/narciarze nie dadzą rady wsiąść/ wysiąść na większej prędkości. Tak było kiedyś, nie wiem jak jest obecnie...

Na Goryczkowej było takie zalecenie, że jak jest pusto, to na max., ale jak są ludzie, to... dwa razy wolniej. Chodziło o jakieś zalecenie techniczne. Może to to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle pada. Ja powoli zbliżam się do gór. Wczora z wieczora zjechałem jak brunet do Wrocka. Warunki drogowe trudne. Do gór bliżej już niż z Łodzi. Może jutro ruszę. Kusi Szklarska. W CzG już byłem. Dla odmiany więc. Oczywiście skitury. PS a natomiast w Tatrach podsumowując https://podroze.wprost.pl/10999423/trzy-osoby-zginely-w-lawinach-szokujace-kulisy-sobotniej-tragedii-w-tatrach.html

Edytowane przez sstar
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krakus81 napisał:

Wtorek ma być lampa. Gdybym mógł jechać, to wybrałbym Litwinkę lub coś innego co będzie juz otwartę. Białka więcej niż 1 x w sezonie, to jednak marnowanie dnia narciarskiego ;)

 

Cześć

Litwinka to fajna górka, od czasu do czasu tam zaglądam, ale Białka przy takim małym obłożeniu to uważam że niezła opcja i nie skreślałbym jej na rzecz innych stacji. Póki co to wąsko i trzy trasy otwarte - teraz dosypało śniegu i będą systematycznie otwierać. Jest z czego wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie - może nie ma szału jeśli chodzi o trasy, ale fis-y czy choćby czerwona z rana 6-ka (szkoda że to trasa przejazdowa - szybko się degraduje) są fajne. Remiaszów (10-ka) chyba podobny do Litwinki. Jest gdzie pojeździć - warunek jeden, ograniczona ilość narciarzy. Czyli teraz do świąt i na wiosnę pod koniec sezonu.

Ja w sobotę jeździłem na kolejkę - raz 6-ka raz 8-ka. W zależności gdzie było mniej ludzi w kolejce. Kotelnicę zaliczyłem tylko raz, mimo iż na krześle nie było dużo ludzi, trasa wąska i tu było tłoczno.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas trochę popadało, tak ze 20 cm śniegu. Nastąpiła wiec zmiana dyscypliny i narty zostały wyciągnięte na spacerek. Rano przed pracą tak jeszcze spacerowo, wieczorkiem może podejdę na lokalne "górki".

DSC-6257.jpg

Komuś ten śnieg się bardzo podobał.

DSC-6247.jpg

Śniegu jak na zdjęciach.

DSC-6241.jpg

Nieco dalej w lesie.

DSC-6252.jpg

Chłopak nadawałby się chyba na psa lawinowego, pod śniegiem znajduje różne wspaniałości (niedobry Pan mu je tylko potem zabiera).

DSC-6255.jpg

Uwielbiam ten śnieg.

DSC-6271.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sstar napisał:

Ciągle pada. Ja powoli zbliżam się do gór. Wczora z wieczora zjechałem jak brunet do Wrocka. Warunki drogowe trudne. Do gór bliżej już niż z Łodzi. Może jutro ruszę. Kusi Szklarska. W CzG już byłem. Dla odmiany więc. Oczywiście skitury. PS a natomiast w Tatrach podsumowując https://podroze.wprost.pl/10999423/trzy-osoby-zginely-w-lawinach-szokujace-kulisy-sobotniej-tragedii-w-tatrach.html

Szklarska może być dobrym wyborem. Tam od kilku dni pada białe, plus armatki produkują na Puchatku nową dostawę śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, brachol napisał:

Ktoś podpowie na czwartek lepiej uderzać do Czarnej Góry czy Zieleńca? Będę miał jednego kolegę ze sobą, który ładnych kilka lat nie jeździł na nartach.

PS

@marekbtl

Vmax wskazuje, że jechałeś przez niemiecką autostradę...

Cześć

Niestety nie, czasami "troszeczkę" naginam przepisy, ale droga lux nieomal jak autostrada, choć nią nie jest, a że nogę mam ciężką.......czasami mi się zdarza, szczególnie jak Żonie wysłałem SMS-a o 16.00 że wyjeżdżam, a o 17.30 nadal na stoku i powtarzam jak mantrę "jeszcze raz i koniec" ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, brachol napisał:

Ktoś podpowie na czwartek lepiej uderzać do Czarnej Góry czy Zieleńca? Będę miał jednego kolegę ze sobą, który ładnych kilka lat nie jeździł na nartach.

PS

@marekbtl

Vmax wskazuje, że jechałeś przez niemiecką autostradę...

Witam

W Zieleńcu więcej tras otwartych no i jak kolega kilka lat nie jeździł to tam będzie mu łatwiej. 

W Czarnej Górze na razie tylko trasa B przy Luxtorpedzie  czynna i Efka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, brachol napisał:

Ktoś podpowie na czwartek lepiej uderzać do Czarnej Góry czy Zieleńca? Będę miał jednego kolegę ze sobą, który ładnych kilka lat nie jeździł na nartach.

PS

@marekbtl

Vmax wskazuje, że jechałeś przez niemiecką autostradę...

Więcej, krótkich tras otwartych w Zielencu. Na CG jedna długa i reszta krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marekbtl napisał:

ale Białka przy takim małym obłożeniu to uważam że niezła opcja i nie skreślałbym jej na rzecz innych stacji.

Pod warunkiem że bedzie wszystko sukcesywnie otwierane a nie zamykane - 8 dzisiaj już jest zamknięta. Nie wierze że nie miał kto jeździć - czyli jeśli ktoś przyjechał dziś "bo Białka sie otwiera" został wyruchany bez mydła..I o ile trąbili na lewo i prawo o tym co otwierają i kiedy o tyle o zamykaniu stoków nikt sie nie zająknął ani na stronie ani na fb.. fajansiarze

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lexi napisał:

Pod warunkiem że bedzie wszystko sukcesywnie otwierane a nie zamykane - 8 dzisiaj już jest zamknięta. Nie wierze że nie miał kto jeździć - czyli jeśli ktoś przyjechał dziś "bo Białka sie otwiera" został wyruchany bez mydła..I o ile trąbili na lewo i prawo o tym co otwierają i kiedy o tyle o zamykaniu stoków nikt sie nie zająknął ani na stronie ani na fb.. fajansiarze

Cześć

To masz rację, aż do nich to niepodobne, widocznie ekonomia bierze górę i jadą na koniku zwanym marką. Sama Kotelnica w takim wydaniu jak w sobotę + czerwona - to trochę mało jak na taką stację oraz warunki jakie obecnie panują. A to że nie poinformowali klientów o zmianie - to już jest żenujące. Być może chcą otworzyć całą 8-kę - bo też tylko część była otwarta i dzisiaj ją robią, niemniej jednak jakieś info powinno być z ich strony. Czyżby ich zima zaskoczyła jak drogowców?

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Cześć

Niestety nie, czasami "troszeczkę" naginam przepisy, ale droga lux nieomal jak autostrada, choć nią nie jest, a że nogę mam ciężką.......czasami mi się zdarza, szczególnie jak Żonie wysłałem SMS-a o 16.00 że wyjeżdżam, a o 17.30 nadal na stoku i powtarzam jak mantrę "jeszcze raz i koniec" ;)

pozdrawiam

Pamiętaj by zwolnić w tunelu, jest tam odcinkowy pomiar prędkości. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, moruniek napisał:

Pamiętaj by zwolnić w tunelu, jest tam odcinkowy pomiar prędkości. 

Jechałem na tempomacie ;) , całe szczęście że tablica jest duża i widoczna, chcą zarabiać na zagranicznych gościach, nie jak Częstochowa-Łódź swego czasu, tablica w takim miejscu, żebyś przypadkiem nie wiedział o pomiarze. Kosztowało mnie 500 PLN.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brachol napisał:

Ktoś podpowie na czwartek lepiej uderzać do Czarnej Góry czy Zieleńca? Będę miał jednego kolegę ze sobą, który ładnych kilka lat nie jeździł na nartach.

PS

@marekbtl

Vmax wskazuje, że jechałeś przez niemiecką autostradę...

Jak lubisz długie trasy ( niestety tylko jedna otwarta) to Czarna, Jak wolisz większy wybór tras ale krótszych i kolega niepewnie się czuję na nartach ( dla pocztkujacy większy wybór różnych tras) to Zieleniec. W obu ośrodkach nie powinno być tłoczno. Ja raczej wybrałbym Czarna i katował ich trasę B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...