Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Po wczorajszym Zieleńcu dzisiaj pobliska Czarna Góra. Czynna tylko trasa czerwona B FIS przy Luxtorpedzie i Effka. Jutro ma ruszyć czarna A i krzesełka Żmija i czerwona D przy niej. Warunki: spadło w nocy sporo świezego puchu i w ciągu dnia praktycznie cały czas też pruszył śnieg. Tak że po wczorajszych wymuskanych trasach w Zieleńcu dzisiaj była bardzo fajna jazda w puchu (część ludzi narzekała, że nie wyratrakowane, że nie równo itp). Ale dzięki temu więszość narciarzy jeździła wolniej i ostrożniej 🙂 Do 13 nie widziałem żadnego wypadku na stoku a to w Czarnej rzadkość.

Lekki mrozik, -5 C, na górze tradycyjnie trochę wiało.  Narciarzy mało, praktycznie jazda na okrągło.

Nie wiem jak będzie jutro i w najbliższych dniach ale uwaga na podjazd na parkingi przy Luxtorpedzie, ten obok hotelu Biała Perła. Sporo aut rano miało tam problem z wjechaniem, tak że lepiej parkować na głównym parkingu  przy Effce.

 

 

IMG_20221216_093424.jpg

IMG_20221216_094307.jpg

IMG_20221216_092324.jpg

IMG_20221216_092315.jpg

IMG_20221216_092915.jpg

IMG_20221215_143557.jpg

  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Taki off troszkę, nie mogłem się powstrzymać - tak się cieszę jak dziecko. Mikołaja nie było, bo byłem niegrzeczny, za to pod choinkę sam sobie prezent sprawiłem - bo się nie będę nikogo juz prosił. Test na Rusinie owocny - Kastle RX 12 SL 165cm już jadą do mnie. Takie same jak kolegi @Lexi, tylko czarne wiązania wziąłem przezornie, coby mi kolega nie podmienił przy najbliższej okazji ;). Jak coś to mam Atomy S9 159cm na zbyciu - tanio, okazja, polecam. Lekko śmigane :).

pozdrawiam

ps. No ten kleks jest zajebisty - bo czerwony, cofam wszelkie poprzednie uwagi a propos szaty graficznej Kastle - chyba o innej marce wtedy myślałem - te są śliczne ;)

IMG_0559.jpg.345f51c1e1af71a50cbb01a4cf58f50f.thumb.jpg.344510dd2c8e157f02620983a94a90f7.jpg

 

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam 

Po wczorajszym Zieleńcu dzisiaj pobliska Czarna Góra. Czynna tylko trasa czerwona B FIS przy Luxtorpedzie i Effka. Jutro ma ruszyć czarna A i krzesełka Żmija i czerwona D przy niej. Warunki: spadło w nocy sporo świezego puchu i w ciągu dnia praktycznie cały czas też pruszył śnieg. Tak że po wczorajszych wymuskanych trasach w Zieleńcu dzisiaj była bardzo fajna jazda w puchu (część ludzi narzekała, że nie wyratrakowane, że nie równo itp). Ale dzięki temu więszość narciarzy jeździła wolniej i ostrożniej 🙂 Do 13 nie widziałem żadnego wypadku na stoku a to w Czarnej rzadkość.

Lekki mrozik, -5 C, na górze tradycyjnie trochę wiało.  Narciarzy mało, praktycznie jazda na okrągło.

Nie wiem jak będzie jutro i w najbliższych dniach ale uwaga na podjazd na parkingi przy Luxtorpedzie, ten obok hotelu Biała Perła. Sporo aut rano miało tam problem z wjechaniem, tak że lepiej parkować na głównym parkingu  przy Effce.

 

 

IMG_20221216_093424.jpg

IMG_20221216_094307.jpg

IMG_20221216_092324.jpg

IMG_20221216_092315.jpg

IMG_20221216_092915.jpg

IMG_20221215_143557.jpg

Od samego rana na stoku pustki. Większy ruch na stoku po godz 11- wg kamerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2022 o 08:31, marekbtl napisał:

Cze

Ja będę w niedziele, chwile w Białce potem mogę podjechać do Jurgowa, zależne od ilości ludzi (kamerki to skarb!), macie tam jakiś trening?

pozdrawiam

Mamy zawody w sobotę i niedzielę,ale jednak niedzielne odpuszczam,nie chce mi się znowu tyle jechać,a jutro na Litwince będę pewnie od rana do wieczora,bo rano gigant a potem slalom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, z zazdrością się ogląda te piękne zimowe kadry po ostatnich opadach śniegu! U nas naturalnego białego bardzo niewiele - tak z 1 cm, ale cały tydzień mroźny i naśnieżyli armatkami Szczecińską Gubałówkę. Dobre i to.

Wyciąg działał dzisiaj od 14.00, pierwszy dzień taki na rozruch - jeszcze coś tam poprawiali w trakcie przy orczyku i przy oświetleniu. Temperatura - przyjemne -2 do -1 stopni, jeździło dosłownie kilka osób. Udało mi się być na stoku przed piętnastą i rozpocząć sezon na stoku. 

Armatki cały czas na chodzie, pewnie gromadzą zapasy na zapowiadaną odwilż. Śnieg taki sobie, jak to sztuczny - na dole pole zamarzniętych "kartofli". Pewnie jutro i pojutrze zjadą się tłumy.

IMG_20221216_150724.thumb.jpg.fa4734bb0ee047ce681f425e9d23c497.jpg

IMG_20221216_150140.thumb.jpg.ecd3ccd9b0e077f9a4453d456df874ab.jpg

IMG_20221216_160539.thumb.jpg.829c2ea497b6a6631d67aa1636e490e4.jpg

IMG_20221216_160531.thumb.jpg.e6ab1f964af7e8f970b06f4896dfbcb7.jpg 

Edytowane przez tanova
  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekbtl napisał:

Cze

Taki off troszkę, nie mogłem się powstrzymać - tak się cieszę jak dziecko. Mikołaja nie było, bo byłem niegrzeczny, za to pod choinkę sam sobie prezent sprawiłem - bo się nie będę nikogo juz prosił. Test na Rusinie owocny - Kastle RX 12 SL 165cm już jadą do mnie. Takie same jak kolegi @Lexi, tylko czarne wiązania wziąłem przezornie, coby mi kolega nie podmienił przy najbliższej okazji ;). Jak coś to mam Atomy S9 159cm na zbyciu - tanio, okazja, polecam. Lekko śmigane :).

pozdrawiam

ps. No ten kleks jest zajebisty - bo czerwony, cofam wszelkie poprzednie uwagi a propos szaty graficznej Kastle - chyba o innej marce wtedy myślałem - te są śliczne ;)

IMG_0559.jpg.345f51c1e1af71a50cbb01a4cf58f50f.thumb.jpg.344510dd2c8e157f02620983a94a90f7.jpg

 

Witam 

Zmartwiłeś mnie tym testem i tą decyzją.

Też jeżdżę na redsterach i też uważam że to bardzo dobra narta🙂 

A Ty tak rachu ciachu Atomici w odstawkę i... Kastle???😉

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Mamy zawody w sobotę i niedzielę,ale jednak niedzielne odpuszczam,nie chce mi się znowu tyle jechać,a jutro na Litwince będę pewnie od rana do wieczora,bo rano gigant a potem slalom...

Cze

Ale Ty mnie nie ciągaj abym Cię podziwiał i bił brawo, możemy pojeździć i pogadać, znajdź czas między zawodami - najlepiej w weekend :) - wiem będzie trudno

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

Ale Ty mnie nie ciągaj abym Cię podziwiał i bił brawo, możemy pojeździć i pogadać, znajdź czas między zawodami - najlepiej w weekend :) - wiem będzie trudno

pozdrawiam

Zawsze część stoku na Litwince jest do pojeżdżenia,nie zamykają całego.A od niedzieli do końca roku już tylko Jaworzyna na sezonówce,głównie w tygodniu i prawie codziennie,i chętnie się tam spotkam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam 

Zmartwiłeś mnie tym testem i tą decyzją.

Też jeżdżę na redsterach i też uważam że to bardzo dobra narta🙂 

A Ty tak rachu ciachu Atomici w odstawkę i... Kastle???😉

 

Cześć

Słuchaj sie no, ja się mocno przywiązuję do sprzętu i niechętnie zmieniam, na poprzednich dechach chyba 6-7 sezonów śmigałem. Atomica wybrałem po jazdach próbnych w jednym dniu, a tym samym w prawie identycznych warunkach śniegowych spośród 5-ciu innych konkurentów, bo najbardziej przypominały w zachowaniu poprzedniczki. Ale czwartek był przełomowy. Takiego efektu WOW to chyba może raz, czy dwa razy poczułem w życiu (narciarstwo oczywiście). Zakładam nartki (choć nigdy mi się nie podobały - ta plama na dziobach), zaczynam się bujać, dwa kontrolne skręty, trzeci już śmiało, a dalej już ogień. Uczucie takie, że na tych nartach możesz zrobić absolutnie wszystko. Jadą jak shinkansen bez krzty drgawki. Pewność jazdy, zacieśnianie skrętu, mimo iż dłuższe niż Atomy, skręt tak ciasny, że wprawił mnie w zdumienie, jak łatwo to zrobić, puszczam narty przy wyjściu i lecę, spaliłem fajkę w międzyczasie, lądowanie i powtórka. A warunki delikatnie się zmieniły i śnieg był gorszy niż o poranku, było chyba zero stopni, ale Kastle szły jak torpedy niewzruszone. Nie chciałem Lexiemu ich oddać, wiec wyciągnął Salomona dla odwrócenia uwagi😉. Cóż, Salomon fajny….i tyle.

pozdrawiam

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Zawsze część stoku na Litwince jest do pojeżdżenia,nie zamykają całego.A od niedzieli do końca roku już tylko Jaworzyna na sezonówce,głównie w tygodniu i prawie codziennie,i chętnie się tam spotkam...

Cze

To może pod koniec roku, ja będę w Krynicy 30.12-06.01

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było :)  Mimo, że sezon narciarski rozpocząłem w Tyrolu, także nadszedł czas by i w Polsce zacząć. Zaatakowałem Nową Osadę mimo obaw co do frekwencji... Ostatecznie o 16 rozpocząłem nartowanie, karnecik 90 zl za 2 godzinki a co tam... 

IMG_20221216_160658.thumb.jpg.c34f5fb912a3cd9940c009644c2a4602.jpg

Warunki bardzo dobre, twardo choć puszek zalegał. 

IMG_20221216_160719.thumb.jpg.7e176aeff11cc7d9c30d829b143f941d.jpg

Daje 3 dla ratrakowego za te dziury na trasach oraz pojedyncze krupy, niestety dość słabo to wyglądało, trzeba było uwazać.

 

IMG_20221216_161345.thumb.jpg.21426c61a7acf3b81922b7b7c1c3062a.jpg

Frekwencja niewielka na szczęście, bardzo miłe zaskoczenie- dostałem karnet na  4 godzinki w cenie 2 godzinnego, takie coś to ja szanuję:D. Nartowanie uważam za bardzo udane :) Dziękuje za uwagę. 

Edytowane przez Micheł
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aura nie zachęcała dziś do dalekich podróży wiec Szklana Góra jawiła mi sie na tyle niezobowiązująco że sie wybrałem.

Ludzi niemało wpadło na podobny pomysł wiec stok po jakiejś godzinie jazdy w ciągle padającym śniegu pokrył sie odsypami - na szczęście z lekkiego świeżego śniegu, mgła pojawiała sie i znikała..a ludzi przybywało wiec zmyłem sie po jakichś 2 godzinach coby innym ustąpić pola.

IMG_0570.thumb.jpg.c05434302a6b69b6cf5eb538b56c72ad.jpg

IMG_0573.thumb.jpg.e50cc8c74ce6c56f2e8c94944702f0ca.jpg

IMG_0582.thumb.jpg.2f2ece5ad2150636a1ad841ce470e742.jpg

 

Edytowane przez Lexi
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Plywak napisał:

Wybieram się jutro na 9 do Harbutowic. Może wpadniesz? :)

Cze

Ja jutro na EXPO jadę z synem na chwilę z rana, potem gdzie mniej ludzi. Lubię ten blichtr i splendor białczański😁

pozdrawiam

ps Mam karnety kupione na start sezonu i muszę je wykorzystać, a jeszcze mam 3 dni do zrobienia, a 24.12 tuż, tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...