Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2023/24


korylcio

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Zbyszek, dzięki za spotkanie i jakieś tam wspólne skręty. Szału nie było, bo śnieg tępy i płasko, ale na pierwszy kontakt może być. Dobrze że kanapa wolna była. Do następnego razu, może na jakiejś lepszej górce. Jaworzyna??

pozdrawiam

ps. Chyba mi mignął w knajpie @Narciarz ze Śląska, ale nie jestem pewien.

Chyba nieprędko Jaworzyna, na razie śnieżą 2,reszta rozkopana. Może Arena, ona ruszy wcześniej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Zbyszek, dzięki za spotkanie i jakieś tam wspólne skręty. Szału nie było, bo śnieg tępy i płasko, ale na pierwszy kontakt może być. Dobrze że kanapa wolna była. Do następnego razu, może na jakiejś lepszej górce. Jaworzyna??

pozdrawiam

ps. Chyba mi mignął w knajpie @Narciarz ze Śląska, ale nie jestem pewien.

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Podpytałbyś czy chcą wprowadzić jakiś karnet sezonowy na Jaworzynę i Kasprowy, coś napisali o nowej ofercie dla narciarzy na te 2 ośrodki. 

Tak, zmienili zdanie, będą sezonówki a ich szczegóły  podadzą w najbliższym tygodniu razem z ofertą dla klubów sportowych... 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marekbtl napisał:

Cze

Nie byłem pewien, a trzeba było zagadać….

pozdro

Był taki program kiedyś, o budowie, czy coś. Tam ładna pani inspektor. W tle facet mówi do innego faceta:
- Patrz, jaka ładna pani, pracowałem dziś z nią, ale wstydziłem się podejść.
Na co pani (niby nie słyszy) się odzywa:
- To trzeba było zagadać!

Nie wiem, czy oddałem to wiernie, ale mniej więcej o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Master%20(15).jpg
Dwóch wariatów w Tyliczu

 Ruszyłoooooooooooo!

Ruszyłoooooooooooo – z dwunastoma <o> na cześć dwunastu (przysłowiowych, bo nie liczyłem dokładnie) armat, które doprowadziły do tego, że 25. listopada razem z kolegą Krzysztofem mogłem zainaugurować sezon narciarski 2023/24. I to zainaugurować nie na lodowcu (jak to mi się w życiu zdarzało) w Alpach, ale tu, u nas, w Polsce! Czym pobiłem własny wyczyn z dwóch ostatnich lat:
- dwa lata temu zaczynałem 4. grudnia w Zieleńcu:
Tylicz 27 listopada 2022 r. Sezon otwarty. Vini, vidi, vici | Blog o nartach
- rok temu 27. listopada też w Tyliczu:
Zieleniec. Na dzień św. Barbary to narciarska stolica Polski | Blog o nartach

Na początek przyznam, że nie wierzyłem. Jakieś 10 dni przed inauguracją Master wrzucił na FB informację o <inauguracji sezonu w sobotę 25. listopada>. Całość wyglądała mocno kontrowersyjnie, zakrawało raczej na imprezę z orkiestrą i burmistrzem (czy kto tam, do jasnej, rządzi tym Tyliczem), niż realnym otwarciem sezonu na śniegu. Bo śniegu było wówczas całkowite 0 (słownie: zero) centymetrów – zarówno w Gdańsku, jak i w Rudzie Śląskiej, jak i we wspomnianym Tyliczu. Ale z kolei ja wrzuciłem to <info> na FB dla znajomych.

Natychmiastowy telefon od Krzysztofa nieco mnie zaskoczył:
— Jadymy!? — usłyszałem w słuchawce starośląskie raczej stwierdzenie, niż pytanie.
— No cóż, wiesz, łobejrzemy!? — próbowałem tonować entuzjastyczny nastrój. I podsumowałem: 
— Sztrytnij do mie we środa!

 

Więcej zdjęć i pełna relacja z Tylicza z wczoraj tutaj:
 

Ruszyłoooooooooooo | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ogólnie to duży ruch jak na końcówkę listopada. Do tej pory mówiło się, że przed Świętami nie opłaca się uruchamiać czegokolwiek na większą skalę, bo prawie nikt nie przyjedzie, a jednak... 

I to nie jakiś Szczyrk ze świetną komunikacją i bliskością kilkumilionowej aglomeracji, czy znana wszystkim Białka, a maleńki Tylicz "na końcu świata".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hextor napisał:

Jak to jest ze na malutkim pagórki 700 m.n.p.m nasniezyli, a na takim Skrzycznem prawie 1300 nie. Nie mówiąc już o Pilsku 1550 m.n.p.m. 

W Szczyrku, czy na Pilsku, nawet gdyby naśnieżyli jakąś trasę na górze, to jednak większość narciarzy nie lubi wjeżdżać z rękami w ręku, a potem tak samo zjeżdżać krzesłem. Dlatego na początku sezonu zwykle otwiera się stoki łatwo dostępne, no i krótkie. 

Ale faktycznie - tak reklamowali ten nowy orczyk na Hali Jaworzyna, by móc jak najwcześniej otwierać sezon - okaże się wkrótce, czy był to tylko kolejny chwyt marketingowy. Jak na razie, to od wielu miesięcy nawet kamera tam nie działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, koliber napisał:

W Szczyrku, czy na Pilsku, nawet gdyby naśnieżyli jakąś trasę na górze, to jednak większość narciarzy nie lubi wjeżdżać z rękami w ręku, a potem tak samo zjeżdżać krzesłem. Dlatego na początku sezonu zwykle otwiera się stoki łatwo dostępne, no i krótkie. 

Ale faktycznie - tak reklamowali ten nowy orczyk na Hali Jaworzyna, by móc jak najwcześniej otwierać sezon - okaże się wkrótce, czy był to tylko kolejny chwyt marketingowy. Jak na razie, to od wielu miesięcy nawet kamera tam nie działa.

Ja mam obawy, że w związku z rozkopaną inwestycją, nic tam nie będzie działać - bo nie puszczą narciarzy przez wykopki. Ale obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...