Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Victor napisał:

Kiedyś wjeżdżałem na Aiguille de Midi-dzieci do lat 3 zabronione a nierekomendowane do lat 5,fakt,że tam jest konkretna wysokość i dorośli nawet mdleli w wagonie na górze,ale na Kasprowym zawsze ze zdumieniem patrzyłem na aktywnych rodziców z bąblem na ręku . Nawet na tym zdjęciu dostrzegam takich aktywnych rodziców z maleństwem którzy płacą zeby pstryknąć focie u góry na social media 🤦‍♂️ 🤷‍♂️ chore …

A te 1900 metrów to już jakąś strefa śmierci i potrzeba aklimatyzacji? Nigdy nie widziałem, żeby ktoś tam zemdlał. Bo niby od czego? Co najwyżej jak ktoś ma lek wysokości, to może w gacie narobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Hextor napisał:

A te 1900 metrów to już jakąś strefa śmierci i potrzeba aklimatyzacji? Nigdy nie widziałem, żeby ktoś tam zemdlał. Bo niby od czego? Co najwyżej jak ktoś ma lek wysokości, to może w gacie narobić. 

Różnica ciśnień na krótkim odcinku, różnie ludzie to odczuwają. Niektórym wystarczy przełknąć ślinę;-)

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, sstar napisał:

Różnica ciśnień na krótkim odcinku, różnie ludzie to odczuwają. Niektórym wystarczy przełknąć ślinę;-)

Jak jeszcze było "cygaro" w Kaprun to jednego razu jechał Polak i w pewnym momencie zaczął się drzeć jak opętany. Nikt nie wiedział co mu się dzieje a on za głowę się złapał i darł się nieziemsko. Co się później okazało miał zawalone zatoki i przy dużej zmianie ciśnienia dostał bólu jak to potem określił tak jak by mu ktoś siekierę w głowę wbił... Ale tam było 1500 metrow różnicy wysokości. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

@Narciarz ze Śląska ..po prostu przejedz sie kiedyś na Kasprowy ..odnoszę wrażenie że nie byłeś nigdy w tych okolicach

Byłem raptem 3 razy w życiu tam na nartach, ostatni raz raz z 10 lat temu. Trasy są świetne, zwłaszcza Goryczkowa (ale tam wyciąg do kitu), ale rzadko czynne i - co najważniejsze - nie ma pewności, że danego dnia pojeździsz. Do tego ta logistyka: parking płatny, transport pod wyciąg - płatny i niepewny, kibel - płatny, na kolejkę warto mieć bilet na godzinę konkretną!

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Byłem raptem 3 razy w życiu tam na nartach, ostatni raz raz z 10 lat temu. Trasy są świetne, zwłaszcza Goryczkowa (ale tam wyciąg do kitu), ale rzadko czynne i - co najważniejsze - nie ma pewności, że danego dnia pojeździsz. Do tego ta logistyka: parking płatny, transport pod wyciąg - płatny i niepewny, kibel - płatny, na kolejkę warto mieć bilet na godzinę konkretną!

Czyli nic nie wiesz...Jak wszędzie, nigdy nie wiesz jak będzie wialo; Goryczkowa dziala od 1 dnia dostępności w tym roku;pod wyciąg walisz z buta 1 km; kibel jest darmowy; gondola ma określoną przepustowość i właśnie po to rezerwujesz wyjazd, co jest przywolejem narciarskim....

Edytowane przez Jusik2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fafek napisał:

Po pierwsze primo: ze względu na silny wiatr, dzisiaj kolejki krzesełkowe nie działają. Więc jeśli powyższe zdjęcie jest z dzisiaj, to jest to odpowiedź dla bijącego pianę kolegi, dlaczego nie ma w kolejce narciarzy 😛 Jak nie z dzisiaj, to w sumie możliwe, że było tak samo, bo pizga ostatnio ciągle.

@mig12345, ale w sumie popatrz na to tak: przychodzisz do Kuźnic tuż przed otwarciem kolejki. Jak jesteś w takim terminie jak teraz, to prawdopodobnie czeka cię spora kolejka (aczkolwiek obstawiam, że mniej niż godzina). Po wjeździe na górę masz przez cały dzień pół-puste stoki, bo kolejka wywozi w większości pieszych. Przecież to jest bajka :)

A że drogo? A gdzie jest tanio? Dawniej dzienny na Kasprowym potrafił kosztować 2 razy tyle, co na inne polskie górki. A teraz? Kasprowy 165-185 (zależnie od terminu zakupu i online/kasa). Skolnity/Kasina/itp 160, TatrySki 170...

Nie byłem tam jeszcze na nartach, chociaż jeżdżę na nich już 60 lat. I w dodatku nie odczuwam z tego powodu jakiegokolwiek dyskomfortu i najmniejszej potrzeby... jak to powiadano: "Tatry to piękne góry, ale leza stanowczo za blisko Zakopanego"....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mig12345 napisał:

Nie byłem tam jeszcze na nartach, chociaż jeżdżę na nich już 60 lat. I w dodatku nie odczuwam z tego powodu jakiegokolwiek dyskomfortu i najmniejszej potrzeby... jak to powiadano: "Tatry to piękne góry, ale leza stanowczo za blisko Zakopanego"....

Mi tez jakoś tak samo wyszło, byłem w Bachledce, Strbskim, Łomnicy z fr. Muldami, nawet Szpiglasowej, czy okolicach Waksmundzkiego, a jakoś Kasprowy mnie ominął, nie to, że bym nie chciał, ale jakoś logistyka mi nigdy nie siadła, małe i większe niedogodności odstręczają. Ale może będzie jak ze Śnieżką, z której w końcu z przypadku i rozpędu zjechałem, a jakoś nigdy nie planowałem i nie upatrywałem za punkt honoru... szczególnie gdy ukochana Studicni Hora opodal...

E21AE1E5-E22A-43D7-B388-D6720171C31D.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mig12345 napisał:

Nie byłem tam jeszcze na nartach, chociaż jeżdżę na nich już 60 lat. I w dodatku nie odczuwam z tego powodu jakiegokolwiek dyskomfortu i najmniejszej potrzeby... jak to powiadano: "Tatry to piękne góry, ale leza stanowczo za blisko Zakopanego"....

Wg Malczewskiego to Pępek świata... ps choć niektórzy pełni wyrzeczeń i zapału ruszają https://www.skiforum.pl/topic/61162-nartowanie-krzyska-natalii-alias-leosia-i-rafala/?do=findComment&comment=713274

0CB494AA-6504-43B8-8D2C-4045BE9069AA.jpeg

2BAC7652-92CF-4ED4-AF5C-2B6F370AAD9F.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praciaki zawsze full ;) zwlaszcza na gorze. Do Szczyrku czy innej Wisly daleko a tu warun zawsze, wygodna 6 osobowa kanapa przyjemna polanka do tego snowpark, jazda wieczorna knajpka no i hotel plus szkolenia dla dzieciakow tez generuja ruch. I co ciekawe nawet transport z parkingu busikami nie odstrasza. Zawsze lubilem tam zaczynac lub konczyc sezon bo sniegu walili po kokarde.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślenice. Warun dla koneserów, rano szklanka aż ratrak puścili w obawie o ludzi, a potem bardzo szybko ciężka mokra kasza. Muszę powiedzieć że mocno mnie dzisiaj zweryfikowały te warunki i pierwsze zjazdy były bardzo trudne. Potem już lepiej, ale czworogłowe spalone. Na szczęście ludzi niewiele i oczywiście żadnych kolejek.

 

20231230_083815.jpg

20231230_083827.jpg

20231230_121924.jpg

20231230_121930.jpg

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wolcjusz napisał:

Myślenice. Warun dla koneserów, rano szklanka aż ratrak puścili w obawie o ludzi, a potem bardzo szybko ciężka mokra kasza. Muszę powiedzieć że mocno mnie dzisiaj zweryfikowały te warunki i pierwsze zjazdy były bardzo trudne. Potem już lepiej, ale czworogłowe spalone. Na szczęście ludzi niewiele i oczywiście żadnych kolejek.

Kurcze, aż dziwne bo zimno nie było (aczkolwiek mieszkam aż 15 km od nich, więc niby nie to samo). W czwartek była tylko kasza. Zmiana nart na szersze po godzinie załatwiła sprawę, była frajda w kasowych odsypach. Niedawno też się weryfikowałem na Grapaski i w sumie nie było źle na tym lodzie. Ostrożnie, ale ok. Patrzyłem jednak z zazdrością na lepszych jak sobie cięli równo. 

może się uda w Myślenicach spiknąć. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...