Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś warunki jeszcze lepsze niż wczoraj. Kolejki na niezmienionym poziomie. Takich ferii mazowieckich i warunków nie pamiętam. Pojeżdzone ponad 3 godzinki. W ramach eksperymentu lepsza połowa dostała narty Head sztywniejsze od atomic cloud 9. Efektem była znaczenie lepsza jazda szczególnie na stromym i delikatnie oblodzonych lub betonowych fragmentach. Połówka zadowolona ze zmiany. Trzeba będzie poszukać bardziej ambitniejszych nart.

20240116_101710.jpg

20240116_101707.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tresor napisał:

Na Czarnym na tygodniu tłoczno (ale i tak przyzwoicie) jest tylko podczas małopolskich i śląskich ferii. Wawa tam nie jeździ. 

W zeszłym roku sporo dzieciaków z Warszawy było, rozmawiałem na krześle z opiekunką i mówiła że już kupę lat tam jezdzi ... dorosłych też trochę  patrząc po rejestracjach - samych kamperów na numerach warszawskich było pewnie z dziesięć - nawet im miejsce wydzielili...

F5710C08-083A-4387-8DE7-CC9D8C9897DF_1_105_c.jpg.c931275e831b62d51efc45bfa9937327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lexi napisał:

W zeszłym roku sporo dzieciaków z Warszawy było, rozmawiałem na krześle z opiekunką i mówiła że już kupę lat tam jezdzi ... dorosłych też trochę  patrząc po rejestracjach - samych kamperów na numerach warszawskich było pewnie z dziesięć - nawet im miejsce wydzielili...

F5710C08-083A-4387-8DE7-CC9D8C9897DF_1_105_c.jpg.c931275e831b62d51efc45bfa9937327.jpg

ja tej stacji jakoś wyjątkowo nie lubię. Może chodzi o słaby parking, może o tego busa, co człowiek czuje się jak w Gruzji, w więźniarce albo gdzieś na krańcu Świata. Jakoś nie czuje tej stacji i mi nie odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krakus81 napisał:

ja tej stacji jakoś wyjątkowo nie lubię. Może chodzi o słaby parking, może o tego busa, co człowiek czuje się jak w Gruzji, w więźniarce albo gdzieś na krańcu Świata. Jakoś nie czuje tej stacji i mi nie odpowiada. 

Ja też specjalnie nie przepadam (lubie mieć auto blisko - i graty które w nim mam)...ale ten stok mam na rzut beretem więc bywam na nim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie stacji w mieście to oczywiście Myślenice jak ktoś wspomniał do tego Dluga Polana w Nowym Targu. Ze Szklanej Góry widać Sulkowice i Kraków, ale stok znajduje się już na wsi. Kiedyś były też stoki narciarskie w Rabce, ale ponoć zatrzymała je wredna baba. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Andis napisał:

Stok w mieście, to też Przemyśl, nawet czynny w tym roku ;) Mam tu jakieś historyczne zdjęcie, ale miasta akurat mało widać...

 

Górka w Przemyślu jest naprawdę ok i rzeczywiście jest bardzo blisko centrum sporego przecież miasta. Krzesło trochę przedpotopowe, bo to już na starcie kilkanaście lat temu była używka, ale lubię tę stację. No i ceny mają niezłe, 4 godz. za 80 zł, a opcja 4x4 godz. w dowolne wybrane dni w sezonie za 170 zł. Polecam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andis napisał:

Stok w mieście, to też Przemyśl, nawet czynny w tym roku ;) Mam tu jakieś historyczne zdjęcie, ale miasta akurat mało widać...

Jako były "lokals" muszę zgodnie z patriotyzmem lokalnym napisać parę słów o górce w Przemyślu i mieście, dla tych co nie znają, albo boją się zapuszczać we wschodnie tereny, gdzie niedźwiedzie chodzą po ulicach😜

Górka nie jest wyzwaniem, ma ok. 800m, łagodne nachylenie. Przyjemna na wyjazd rodzinny, gdzie nie wszyscy są mistrzami ciętego. Dobra do nauki, bo oprócz początkowych 100 metrów jest w miarę równomiernie niebiesko nachylona. Krzesło nie jest najnowsze, ale lepsze to niż orczyk. U podnóża górki jest duży parking (autem 3 minuty od centrum miasta!), gdzie najlepiej zostawić auto, wjechać krzesłem nr 1, a następnie przesiąść się na krzesło nr 2, które jeździ wzdłuż stoku. Można też wjechać autem na szczyt, ale przestrzeń parkingowa jest bardzo mała. Na dolnym parkingu od 2 lat istnieje również niewielka strefa dla kamperów, ale nie wiem jak działa w zimie. 

Największym plusem jest piękne miasto, dużo zabytków, fajna trasa podziemna pod rynkiem.

Dla chcących troszkę szybszej jazdy jest otwarty kilka sezonów temu stok w Wańkowej, natomiast sportowo to już zostaje Laworta o czerwonym nachyleniu i długości >1km.

Żeby nie odbiegać za bardzo  od tematu wątku... w Przemyślu warunki śniegowe są dobre, niestety z uwagi na różnice temperaturowe w stosunku do południowych miejscowości naśnieżanie rusza trochę później, więc sezon jest krótszy. Obecnie dzięki ostatnim mrozom udało się całkiem dobrze naśnieżyć, więc nie ma mowy o żadnych prześwitach.

Jeśli chodzi o Lawortę, warstwa śniegu jest trochę grubsza, twardo, ale nie lodowo, krawędź fajnie trzyma. Bardzo niewielka ilość ludzi jest dodatkowym plusem.

Wańkowa niestety nie była testowana w ostatnich dniach, więc nie mogę się wypowiedzieć co do warunków.

P.S. foto z Laworty

 

IMG20240112105433.jpg

IMG20240112115557.jpg

Edytowane przez Redster
  • Like 12
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcinn napisał:

Ps. A propo dzisiejszej Czantori 

Zapomniłem pozdrowić brać forumową od kolegi Janka, który jak większość pamięta jeździ od lat z Rudy Śląskiej pociągiem na narty….szacunek 👏🙂

IMG_2859.jpeg

"Odpozdrawiamy" @janek57 serdecznie... 

Edytowane przez Lexi
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Redster napisał:

Jako były "lokals" muszę zgodnie z patriotyzmem lokalnym napisać parę słów o górce w Przemyślu i mieście, dla tych co nie znają, albo boją się zapuszczać we wschodnie tereny, gdzie niedźwiedzie chodzą po ulicach😜

Górka nie jest wyzwaniem, ma ok. 800m, łagodne nachylenie. Przyjemna na wyjazd rodzinny, gdzie nie wszyscy są mistrzami ciętego. Dobra do nauki, bo oprócz początkowych 100 metrów jest w miarę równomiernie niebiesko nachylona. Krzesło nie jest najnowsze, ale lepsze to niż orczyk. U podnóża górki jest duży parking (autem 3 minuty od centrum miasta!), gdzie najlepiej zostawić auto, wjechać krzesłem nr 1, a następnie przesiąść się na krzesło nr 2, które jeździ wzdłuż stoku. Można też wjechać autem na szczyt, ale przestrzeń parkingowa jest bardzo mała. Na dolnym parkingu od 2 lat istnieje również niewielka strefa dla kamperów, ale nie wiem jak działa w zimie. 

Największym plusem jest piękne miasto, dużo zabytków, fajna trasa podziemna pod rynkiem.

Dla chcących troszkę szybszej jazdy jest otwarty kilka sezonów temu stok w Wańkowej, natomiast sportowo to już zostaje Laworta o czerwonym nachyleniu i długości >1km.

Żeby nie odbiegać za bardzo  od tematu wątku... w Przemyślu warunki śniegowe są dobre, niestety z uwagi na różnice temperaturowe w stosunku do południowych miejscowości naśnieżanie rusza trochę później, więc sezon jest krótszy. Obecnie dzięki ostatnim mrozom udało się całkiem dobrze naśnieżyć, więc nie ma mowy o żadnych prześwitach.

Jeśli chodzi o Lawortę, warstwa śniegu jest trochę grubsza, twardo, ale nie lodowo, krawędź fajnie trzyma. Bardzo niewielka ilość ludzi jest dodatkowym plusem.

Wańkowa niestety nie była testowana w ostatnich dniach, więc nie mogę się wypowiedzieć co do warunków.

P.S. foto z Laworty

 

IMG20240112105433.jpg

IMG20240112115557.jpg

Jutro Laworta,może będziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria, od dzisiaj jazda wieczorna 17:30 – 20:30 

CZYNNE TRASY NARCIARSKIE:

TRASA NUMER 1 CZERWONA O DŁUGOŚCI 1900 M

JAZDA DZIENNA W GODZINACH 08:00 – 15:00

PRZERWA NA RATRAKOWANIE 15:30 – 17:30

JAZDA WIECZORNA 17:30 – 20:30 

WYCIĄG SOLISKO O DŁUGOŚCI 340 M  08:30 – 15:00

Czynna też Lisia Polana do nauki https://lisia-polana.pl/page/kamera

image.jpeg.37748b45b47be58307df7d658771912f.jpeg

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...