Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, wkurzyłem się. Te prognozy w necie są nic nie warte. Pokazują prognozę na dwa tygodnie do przodu i od końca stycznia, pod koniec drugiego tygodnia pokazują powrót zimy. Jak minie parę dni, to zmieniają prognozę o 180 stopni i z minusa, robi się plus. Żenada. Wychodzi na to, że za tydzień lub dwa padną wszystkie stacje narciarskie i zostanie tylko Kasprowy. A zima pewnie wróci na Wielkanoc, kiedy już wszystkie stacje będą zamknięte na 4 spusty i ludzie zamiast o nartach beda myśleć o grillu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hextor napisał:

Dobra, wkurzyłem się. Te prognozy w necie są nic nie warte. Pokazują prognozę na dwa tygodnie do przodu i od końca stycznia, pod koniec drugiego tygodnia pokazują powrót zimy. Jak minie parę dni, to zmieniają prognozę o 180 stopni i z minusa, robi się plus. Żenada. Wychodzi na to, że za tydzień lub dwa padną wszystkie stacje narciarskie i zostanie tylko Kasprowy. A zima pewnie wróci na Wielkanoc, kiedy już wszystkie stacje będą zamknięte na 4 spusty i ludzie zamiast o nartach beda myśleć o grillu. 

No ale na co konkretnie się wkurzasz? Prognozy nie mają wpływu na pogodę, śnieg spadnie jak spadnie. Albo jeszcze pojeździmy w tym sezonie, albo już nie, ale to zależy od natury a nie od pogodynek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hextor napisał:

Wkurzam się zarówno na pogodę, jak i na pogodynki. Gdyby pokazywali prawdę od początku, to człowiek nie robił by sobie nadziei i nie chomikowal by karnetów z balck Friday, aż przyjdzie lepszy warun. 

Chytry 2x traci ;)

pozdrawiam

ps. Ja sobie w tym sezonie odpuściłem jakiekolwiek presale.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marcinn napisał:

Ustroń-Poniwiec

To jedno z nielicznych miejsc obok Stożka gdzie można pojeździć bez kolejek i się wyjeździć  w 2-3 godzinki

Dziś warunki bez zastrzeżeń … no może tylko brakowało mrozu w nocy 

 

 

 

IMG_3600.jpeg

IMG_3602.jpeg

IMG_3604.jpeg

IMG_3601.jpeg

IMG_3603.jpeg

IMG_3606.jpeg

IMG_3608.jpeg

IMG_3611.jpeg

IMG_3613.jpeg

IMG_3612.jpeg

IMG_3609.jpeg

Marcin, ale z Twoich fot wynika, że warun petarda. Serio. Śniegu sporo (nie to co w Winterbergu :) ), pogoda ok, mało ludzi. Żyć nie umierać.

pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hextor napisał:

Za rok też odpuszczę. 

Cze

Przy obecnej kapryśnej aurze i zmianach klimatycznych, to w PL trudno coś przewidzieć. Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu. Pewniakiem są tylko ośle łąki, gdzie śnieg praktycznie zawsze leży, o ile właściciel dba o stok. Lepiej inwestować w zagraniczne ośrodki - z wyprzedzeniem. Póki co to raczej jest gwarancja śniegu, szczególnie że są ich skupiska w niedalekiej odległości od siebie. Wypadowa miejscówka to chyba klucz. Nawet lepsza niż hotel na stoku. Pieniądze podobne jak w PL jak się dobrze poszuka.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz miałem zaklepana miejscówkę w Austrii, ale nie pojechałem bo syn złapał grypę dzień przed wyjazdem. :( I nie to, że moje dzieci są jakoś wyjątkowo chorowite, poprzednio były chore w lecie na ospe, jak na wakacje jechaliśmy. Później ponad pół roku zdrowe, nie licząc pierduł typu katar.

Na szczęście udało się przełożyć na połowę marca, może nikt się wtedy nie rozchoruje. 

Edytowane przez Hextor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marekbtl napisał:

Marcin, ale z Twoich fot wynika, że warun petarda. Serio. Śniegu sporo (nie to co w Winterbergu :) ), pogoda ok, mało ludzi. Żyć nie umierać.

pozdro

Zgadza się 

Tak jak napisałem brakowało mi tylko zmrożonego stoku o który ciężko  jak w nocy było + 4 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marekbtl napisał:

Cze

Przy obecnej kapryśnej aurze i zmianach klimatycznych, to w PL trudno coś przewidzieć. Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu. Pewniakiem są tylko ośle łąki, gdzie śnieg praktycznie zawsze leży, o ile właściciel dba o stok. Lepiej inwestować w zagraniczne ośrodki - z wyprzedzeniem. Póki co to raczej jest gwarancja śniegu, szczególnie że są ich skupiska w niedalekiej odległości od siebie. Wypadowa miejscówka to chyba klucz. Nawet lepsza niż hotel na stoku. Pieniądze podobne jak w PL jak się dobrze poszuka.

pozdro

Ja też prawie nie kupiłem żadnych karnetów w przedsprzedaży na ośrodki w Polsce, prawie dlatego że kupiłem 5x Jaworzynę i teraz muszę tam rzeźbić w strachu że stopnieje 😂 

Pingwiny mnie nie interesują, a nikt z bliżej i dalej rozumianego regionu okolicznego nie wrzucał dobrej oferty. W tamtym sezonie miałem trochę skipassów na Rytro, w tym nie ale zniżki w kasie dla Sądeczaków więc wygodnie i niczym się nie ryzykowało. Tylko szkoda że byłem tam mniej niż 10 razy. W lutym ani razu i pewnie już w tym sezonie nie będę - tego szkoda mi najbardziej. 

Też mam plany w przyszłosezonowe inwestowanie w Alpy. Najważniejsze to zaklepać sobie noclegi takie jakie odpowiadają w jakiejś sensownej cenie, o to najtrudniej.

Regionalnie na narty też będę się chciał wybrać jeśli warunki będą sensowne, nic na siłę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pawelb91 napisał:

Ja też prawie nie kupiłem żadnych karnetów w przedsprzedaży na ośrodki w Polsce,

Ja jeszcze "dojeżdżam" z zeszłego roku.. jeszcze 2 zostały na Czarny Groń i jeden na Kasinę...

Jedzie ktoś w przyszłym tygodniu do Kasiny?.. (oczywiście jak będzie po co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lexi napisał:

Ja jeszcze "dojeżdżam" z zeszłego roku.. jeszcze 2 zostały na Czarny Groń i jeden na Kasinę...

Jedzie ktoś w przyszłym tygodniu do Kasiny?.. (oczywiście jak będzie po co)

Jak z zeszłego roku? Przecież one są ważne tylko na jeden sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra dzisiaj, nie było przymrozku jak wczoraj, dlatego od otwarcia dość miękko, ale jeździło się w tych warunkach naprawdę dobrze, pojeżdżone 4 h. Dzisiaj tylko Żmija i dwie czerwone przy niej, D trzymała dłużej i jest tam większa warstwa śniegu niż na C, na C w dolnej części  po jednej stronie przetarcia, ale bez tragedii. Wszystkie zdjęcia z ok. 12-13:

 

 

 

 

 

 

SAVE_20240215_180905.jpg

SAVE_20240215_180929.jpg

SAVE_20240215_181010.jpg

SAVE_20240215_185716.jpg

SAVE_20240215_185732.jpg

SAVE_20240215_185746.jpg

SAVE_20240215_185801.jpg

SAVE_20240215_185812.jpg

SAVE_20240215_185825.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinn napisał:

Zgadza się 

Tak jak napisałem brakowało mi tylko zmrożonego stoku o który ciężko  jak w nocy było + 4 

Tak się zastanawiam jak im się to spina finansowo. Byłem w zeszłym roku pod koniec lutego i było może z 20 osób? Generalnie fajny klimat tam jest. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hextor napisał:

Jak z zeszłego roku? Przecież one są ważne tylko na jeden sezon. 

Sprzedawca chwali się że "bezpieczne zwroty" - oczywiście nie specjalnie kwapi sie do tego ale jak dokładnie przeczytasz i będziesz konsekwentny to możesz to wyegzekwować - ja miałem na Spytkowice i pare do Czarnego Gronia - zgodziłem sie żeby to przerobili na sezon 23/24.. Spytkowice wykorzystałem i częściowo CzG..jeszcze 2 zostały (z jednym karnetem był kłopot jakiś).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Hextor napisał:

Jak z zeszłego roku? Przecież one są ważne tylko na jeden sezon. 

Mam jeszcze dwa czterogodzinne na skolnity na ten sezon. W związku z tym, że musieli zamknąć ośrodek, pozwalają je wykorzystać do 31.01.2025

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, surfing napisał:

Ustroń Poniwiec  tzw. Mała Czantoria

Kiedyś bardzo lubiłem ten stok:) tak jak pisze Marcin ilość ludzi minimum. Jedyne co często kamienie luźne latają ale stosunek jakości do ceny dla mnie bez pytań:)

Na nocne z Gliwic byłem tam w 45min. 2-3h o nokaut.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...