Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Pewnie wzięli śnieg na inne trasy.

Pytanie:
- Czy takie trasy powinny być czynne??? (z kamery i nie dotyczy tylko Szczyrku):
image.thumb.png.041804c05027ec71482e82ea20cd8641.png

w czasach kiedy jeszcze jeździłem do Szczyrku takie warunki uznawaliśmy za zupełnie przyzwoite

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lexi napisał:

To by klęska dla stacji była...przede wszystkim wizerunkowa (nie mówiąc o wtopionych środkach).

To prawda byłaby to wielka klęska. 

Eliminacje o godzinie 9 (może będzie warun jeszcze jako tako), natomiast ciężko mi sobie wyobrazić decydujące finały w godzinach 13-14:30 przy tych temperaturach....

Podgląd live, trybuny przy mecie stoją.
image.thumb.png.055d26426c7a360034a62a737ef3826d.png

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, pawelb91 said:

To prawda byłaby to wielka klęska. 

Eliminacje o godzinie 9 (może będzie warun jeszcze jako tako), natomiast ciężko mi sobie wyobrazić decydujące finały w godzinach 13-14:30 przy tych temperaturach....

To może zamienić to miejscami - zacząć od finałów, a eliminacje zostawić na koniec.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Stusi said:

A jak wygląda trasa nr 1? Bo wg strony niby jest otwarta, czyli teoretycznie da się zjechać do gondoli. 

7 hours ago, Jeeb said:

jaki ma sens to zaoranie ?

Na 3-ce były już znaczne przewężenia i wytopy wyżej, co nie występuje na 1-ce, więc uznali że zabiorą śnieg stąd z 3-ki, żeby dołożyć na ostatni wspólny fragment 1,3, czyli dojazd do gondoli i utrzymać 1-kę.

Jedynka cały czas otwarta na całej szerokości. Od góry do pierwszego minięcia z gondolą warunki bardzo dobre. Od tego miejsca śnieg "brązowy", przemieszany z kamieniami, ale jest go jeszcze dużo (tzn. śniegu i kamieni). Tak że polecam żużlówki.

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Podoba mi się pojęcie <żużlówki>. Nie wiem, niegdyś typowo szczyrkowskie, teraz się rozszerza. Ale - przypuszczam - w Alpach nieznane.

Tak, bo w Alpach używa się szutrówki...

  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Podoba mi się pojęcie <żużlówki>. Nie wiem, niegdyś typowo szczyrkowskie, teraz się rozszerza. Ale - przypuszczam - w Alpach nieznane.

W nogach śpisz:) nie ma co cwaniakować. Nie chcesz, siedź w domu. Ale po co krytykować? Jest jak jest. Ja lubię ciapę jak jest pasek 2-3m to znaczy że da się zjechać w dobrych warunkach. Tylko trzeba chcieć i umieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Karpacz Kopa na FB wrzuciła starą, sprawdzoną metodę wywoływania opadów śniegu -> modlitwa narciarza o śnieg:

image.thumb.png.411c4f64e04d915a4dbe49136ad1b797.png

To teraz rozumiem, skąd nazwa Svaty Petr w Szpindlu...

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

W nogach śpisz:) nie ma co cwaniakować. Nie chcesz, siedź w domu. Ale po co krytykować? Jest jak jest. Ja lubię ciapę jak jest pasek 2-3m to znaczy że da się zjechać w dobrych warunkach. Tylko trzeba chcieć i umieć.

Kolega mnie nie lubi, nie poradzę. Krytykuję, bo jest co. Z całą stanowczością uważam, że tego typu trasy nie powinny być powszechnie otwarte (i charakterystyczne - kiedyś nie były). Ktoś chce na własną odpowiedzialność na skitury, proszę.

Ale nie powinno się tam wpuszczać powszechnego tłumu narciarzy, w tym dzieci, nadto kto zapłaci za zniszczone narty???

Macie inne zdanie? Proszę bardzo. Ale pozwólcie mi zachować moje.

Dołączam aktualny widok z oficjalnej kamery, to nie są nawet zdjęcia specjalnie zrobione na użytek tezy, po prostu odpalam kamery i co widzę???

image.thumb.png.007475babf79ecb5d96fbee0ba308387.png

image.thumb.png.5be521efa60249781c6914fae9da033a.png

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinn napisał:

Dzień dobry

Marcinn!

Nie spotkamy się w tym sezonie na Czantorii, ja wcześniej nie dałem rady (obowiązki instruktorskie i podobne), a od ponad tygodnia stacja zamknięta i już się nie otworzy. Planowałem urlop 2 dni, ale już się nie uda.

Osobny wątek to informacja, że mój karnet 2 x 2 dni mają w nosie: nie ma mowy ani o prolongacie na przyszły sezon, ani o zwrocie pieniędzy. Nawet nie chciałem zwrotu, ale mogli przedłużyć...

Raczej nie odpuszczę tego karnetu, jak trzeba to wydam i 1000 zł do tych 160 zł, aby bez walki nie oddam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinn napisał:

Soszów jeszcze dycha

Soszów, Klepki, Siglany, Czarny Groń, Słotwiny, Białka, może Złoty Groń - tam mają (jeszcze) naprawdę spory zapas. Powinni przetwać jeszcze tydzień, a potem ochłodzenie. Przynajmniej prognozy (do tej pory zawodne) tak mówią.

Osobną kwestią są temperatury w trakcie dnia narciarskiego - dość wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Z całą stanowczością uważam, że tego typu trasy nie powinny być powszechnie otwarte (i charakterystyczne - kiedyś nie były).

 

Oj, tu bym się kłócił - kiedyś na takich trasa warunki oznaczano jako "trudne" (a "bardzo trudne" były wtedy, gdy śnieg leżał tylko po bokach - po 2m do zsunięcia się, a po środku nie było go wcale).

 

14 godzin temu, grimson napisał:

Karpacz Kopa na FB wrzuciła starą, sprawdzoną metodę wywoływania opadów śniegu -> modlitwa narciarza o śnieg:

No i chyba poskutkowało - od kilku dni pada mniej więcej od wysokości Jana. Górną część trasy Z Kopy już ładnie przysypało, ale wciąż widoczna jest ziemia na odcinku nad talerzykiem. Myślę, że jest szansa w marcu lub kwietniu. Pamiętam, że w tych miesiącach są trochę większe różnice w temperaturze między dniem a nocą, a także między wysokościami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Narciarz ze Śląska said:

Kolega mnie nie lubi, nie poradzę. Krytykuję, bo jest co. Z całą stanowczością uważam, że tego typu trasy nie powinny być powszechnie otwarte (i charakterystyczne - kiedyś nie były). Ktoś chce na własną odpowiedzialność na skitury, proszę.

Ale nie powinno się tam wpuszczać powszechnego tłumu narciarzy, w tym dzieci, nadto kto zapłaci za zniszczone narty???

Macie inne zdanie? Proszę bardzo. Ale pozwólcie mi zachować moje.

Dołączam aktualny widok z oficjalnej kamery, to nie są nawet zdjęcia specjalnie zrobione na użytek tezy, po prostu odpalam kamery i co widzę???

image.thumb.png.007475babf79ecb5d96fbee0ba308387.png

image.thumb.png.5be521efa60249781c6914fae9da033a.png

To jest igranie ze zdrowiem, trasa zjazdowa na koniec dnia jeszcze może ujdzie dla w miarę sprawnych narciarzy, kto nie czuje się na siłach jedzie krzesłem. No ale są jeszcze ferie więc nie zamykamy, klient łyknie bo nie ma alternatywy (wyjazd zagraniczny to czas dojazdu i koszty) to samo było w styczniu w zeszłym roku.

CG zmieniła ustawienia kamer kilka dni temu, by nie było widać tragicznej sytuacji na dole

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

W nogach śpisz:) nie ma co cwaniakować. Nie chcesz, siedź w domu. Ale po co krytykować? Jest jak jest. Ja lubię ciapę jak jest pasek 2-3m to znaczy że da się zjechać w dobrych warunkach. Tylko trzeba chcieć i umieć.

Potwierdzam. Np kolorystycznie i kamerowo to wygląda słabo a w praktyce źle nie jest. Zero kamieni. Nie dla pursytów. Mala Upa kilka dni temu.

IMG_7693.jpeg
IMG_7686.jpeg

 

Edytowane przez sstar
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pawel_ts napisał:

CG zmieniła ustawienia kamer kilka dni temu, by nie było widać tragicznej sytuacji na dole

Czyli kolejne akcje podobne do tych roku temu gdy wyłączyli kamery na swojej stronie. 

Wszystkim odradzam i będę odradzał ten kierunek, za takie praktyki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawelb91 napisał:

Czyli kolejne akcje podobne do tych roku temu gdy wyłączyli kamery na swojej stronie. 

Wszystkim odradzam i będę odradzał ten kierunek, za takie praktyki.

Ja bym się nie zniechęcał. Choć rozumiem też tych co zostaną w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku Kasina zamknęła się dosyć niespodziewanie dzień po mojej ostatniej wizycie gdzieś około 20 marca. Śniegu mieli jeszcze w cholerę, ale nie było komu jeździć. A ubiegły rok, to nie była przecież sroga zima. Styczeń był o wiele cieplejszy niż w tym roku, luty również ciepły. Jednak skoro tegoroczny luty idzie na historyczny rekord, to jest pogrom. A cały kolejny tydzień i najbliższy weekend na południu PL powyżej 10C i to momentami dobrze powyżej. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...