Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam jakieś tanie Reusch, ale przy obecnej aurze marzły mi ręce podczas ostatniego nartowania. Pogoda na mój wyjazd raczej mroźna i pochmurna się zapowiada, wiec chciałbym coś lepszego zakupić, może z jakąś membraną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

membrana raczej nie zdecyduje o lepszej termice, chociaż z gore-texem będą suche; szukaj z primaloft, a jeszcze cieplejsze - bez palcy, ale to mało wygodne rozwiązanie;  miałem kiedyś bardzo ciepłe Leki, żona ostatnio kupiła Level, chyba na -20; tak, czy inaczej, jakie bym nie kupił starczają na 1 sezon - softshell, skóra, nakładki ze skóry na kciuk i dłoń, krawędzie robią swoje i tną równo, i tak już od paru lat; nawet raz zareklamowałem Reusch z takimi "sznytami", oczywiście odrzucona;

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gabrik napisał:

Obecnie posiadam jakieś tanie Reusch, ale przy obecnej aurze marzły mi ręce podczas ostatniego nartowania. Pogoda na mój wyjazd raczej mroźna i pochmurna się zapowiada, wiec chciałbym coś lepszego zakupić, może z jakąś membraną?

Kup cienkie podkładowe jedwabne. 

Dla dużych mrozów, ogrzewacz chemiczny. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiejkolwiek firmy z ociepleniem Primaloft albo 3M...Hestra którą poleca Jan to oczywiście potentat ale czasem można wyczepić jakieś rękawice równie dobre a nieco tańsze (jeśli nie potrzebujesz systemu 3D Leki) to popatrz na oferte BD... firma zacna i produkty solidne.. no i Ziener.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od sezonu czy 2 używam rękawiczki mittens. Do - 18 nie marzłem (większych mrozów nie sprawdzałem). Żadnych problemów z chwytem kijków czy nart, a myślałem że to może być problem w mittenach. Do tego mają gumki na nadgarstki i tasiemkę, nie ma problemu ze ściąganiem i robieniem zdjęć telefonem, wcześniej miałem zawsze z tym problem. Bardzo dobre wykonanie, kolor czarno-białe, marka Hestra. Inne rękawice (6-7 par) odpoczywają, no chyba, że tyczki są to wtedy z ochraniaczami Reusch, Leki lub Ziener.

Edytowane przez marionen
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ziener’y nigdy mi jeszcze dłoń nie zmarzła w L2A na lodowcu było dobre -20 rączka ciepła a stopa w chwilę zmarzła , tjedyny feler to przy częstym ściąganiu żeby cyknąć fotkę zrobi się gnój w środku 🤷‍♂️

IMG_0860.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Od wielu lat w trakcie mrozów używam tych rękawic Reusch. Polecam 

Rękawice Reusch

A jak sprawdza się taka wersja 3 palczasta? Czy palce od małego do środkowego są w jednej jakby kieszonce czy wewnątrz posiadają swoje oddzielne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, gabrik napisał:

A jak sprawdza się taka wersja 3 palczasta? Czy palce od małego do środkowego są w jednej jakby kieszonce czy wewnątrz posiadają swoje oddzielne?

Ja też mam podobne do @JC. Super sprawa i wbrew pozorom nie ma problemu z niczym. Odpowiadając na pytanie - palce są razem. Ponieważ mam (już trochę mniejsze) problemy z termiką, to wspomagam się też 2-gą para wewnątrz. Pisałem kiedyś o tym:

 

 

 

 

Edytowane przez mifilim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawiczki dla drwali Delta Plus bądź pokrewne w sklepach BHP :) ..  

Jakimś cudem poznasz po nich trenera narciarstwa :) bo większość kolegów w to poszła :) ... Na tele w Pucharze Świata w gronie trenerskim też dominowały niekoniecznie firmowe wynalazki :) ...

Mam ładne fajne chyba Zeiner, ale jak mam ciąć sobie o krawędzie o zrobione narty, to wolę skórkę z koziej dupy wykończoną niby misiem za to z atestami BHP :) .. przy cenie w granicy 60 PLN idealne .. przy trochę więcej czasu niż średnia krajowa na stoku i robocie idealne. A zdjęcia w ładnych to robi sobie Curex :)

Pozdrawiam,

M.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gabrik napisał:

A jak sprawdza się taka wersja 3 palczasta? Czy palce od małego do środkowego są w jednej jakby kieszonce czy wewnątrz posiadają swoje oddzielne?

Tak, w rękawicach typu lobster, trzy palce mają osobne miejsca. Sprawdzają się bardzo dobrze i nie ma problemu z praktycznym użytkowaniem tzn. zapinaniem butów, chwytaniem gogli, odpinaniem zamków itd. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Szukam nowych rękawic - coś w cenie ok. 250 zł :-)

Znalazłem kilka modeli, które według Was byłyby najlepsze (przy okazji najcieplejsze)

viking branson gtx

viking encore

viking hudson gore-tex

spyder overweb gtx

Kinetixx Barny

Reusch Baseplate R-TEX

Reusch Stanley GTX

Campus Arton

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...