Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W Trójce PR była audycja dotycząca grupy PKP w tym PKL. Padły ciekawe stwierdzenia m.in. że spółka zostanie sprzedana bez względu na kraj z którego wywodzi się oferent jak i jego status prawny tj. czy spółka jest państwowa czy prywatna.

Audycja wedle zapewnień Pana Sołtysa ma pojawić się tutaj już wkrótce: http://www.polskieradio.pl/9/Audycja/7477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No załamać się można. Urzędnik będzie decydował kiedy naśnieżać Dębowiec?

Jak wyjaśnia Jan Pacia, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, kolejka linowa i wyciąg zostały już odebrane przez Urząd Dozoru Technicznego i są gotowe, żeby wozić narciarzy. Trwają też pozostałe odbiory i formalności oraz prace porządkowe. Przed otwarciem ośrodka wykonawca musi jeszcze pierwszy raz naśnieżyć trasę. Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, najprawdopodobniej stanie się to jednak dopiero po świętach. Długoterminowe prognozy wskazują bowiem, że wtedy ma przyjść prawdziwa zima i pokrywa śnieżna będzie mogła się utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No załamać się można. Urzędnik będzie decydował kiedy naśnieżać Dębowiec?

Ja chętnie się tam wybiorę i powiem im kiedy można naśnieżać :D Mogę nawet armatki włączyć, osobiście będę zadowolony, a ludzie będą mieli po czym jeździć. Aaa, jakby jeszcze mi ratrak dali to bym ich wyściskał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dębowca to chyba nie ma tam osoby z doświadczeniem w tych kwestiach, bo teraz mają 2 tygodnie mrozów

i mogą naśnieżać ile się da żeby mieć zapas śniegu w razie odwilży, śnieg sztuczny topi się znacznie wolniej od naturalnego, przy tej ilości

armatek jaką tam mają to mogliby teraz narobić nawet 1m śniegu i mieli by spokój do kwietnie ale może chodzi im o pieniądze za wodę, prąd itd.

i czekają na naturalny opad. Swoją drogą jeśli po świętach mróz odpuści to nie ruszą nawet do połowy stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi, nie wiem dlaczego o tym nie pomyślałem. Jadąc tam wczoraj zauważyłem, że w ciągu całej ulicy Karpackiej i Karbowej wzdłuż jezdni ciągle coś dłubią przy rozwiniętych tam rurach wodnych. Najdziwniejsze jest to, ze rury są wszędzie na wierzchu, są jedynie "przebite" pod drogami które odchodza od Karpackiej. Żeby było jeszcze ciekawiej część domów jest do tego rurociągu podłączona czymś co wygląda na ostra prowizorkę. Trójniki są zawinięte folią i taśmą. Nie mam pojęcia dlaczego, ale na pewno ma to związek z Dębowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to wymyslil, i moze bredze, ale co za baran pociagnol ten wyciag po przekatnej trasy ?

Wydaje mi sie ze widzialem wyciagi ktore nie ida w lini prostej i sa umieszczone po bokach poza trasami.

Chyba jednak bredzisz. Ten stok nie jest prostokątem. Kolej zaczyna się od lewej strony patrząc od dołu, potem przechodzi po przekątne, po czym znowu jest po lewej stronie stoku. Popatrz na całą fotorelację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak bredzisz. Ten stok nie jest prostokątem. Kolej zaczyna się od lewej strony patrząc od dołu, potem przechodzi po przekątne, po czym znowu jest po lewej stronie stoku. Popatrz na całą fotorelację.

Czyli nie dało się tego rozwiązać inaczej i ta podpora musi stać centralnie na stoku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie dało się tego rozwiązać inaczej i ta podpora musi stać centralnie na stoku ?

Nie wiem kto to wymyslil, i moze bredze, ale co za baran pociagnol ten wyciag po przekatnej trasy ?

Wydaje mi sie ze widzialem wyciagi ktore nie ida w lini prostej i sa umieszczone po bokach poza trasami.

Ten baran, to mój znajomy, który wytyczył większość wyciągów w tym regionie - Białka, Bukowina, Zakopane, Istebna...

Możesz mi wierzyć, że nie dało się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No załamać się można. Urzędnik będzie decydował kiedy naśnieżać Dębowiec?

Jak wyjaśnia Jan Pacia, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, kolejka linowa i wyciąg zostały już odebrane przez Urząd Dozoru Technicznego i są gotowe, żeby wozić narciarzy. Trwają też pozostałe odbiory i formalności oraz prace porządkowe. Przed otwarciem ośrodka wykonawca musi jeszcze pierwszy raz naśnieżyć trasę. Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, najprawdopodobniej stanie się to jednak dopiero po świętach. Długoterminowe prognozy wskazują bowiem, że wtedy ma przyjść prawdziwa zima i pokrywa śnieżna będzie mogła się utrzymać.

Cały tekst: http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,12999459,Nowy_osrodek_na_Debowcu_czeka_tylko_na_mrozy__ZDJECIA_.html#ixzz2EHGJWOlg

Przecież w nocy było -10C!

Teraz dopiero przeczytałem i szczena mi opadła. Dzisiaj o godz 8:00 miałem za oknem minus 15. W Beskidach tez było solidnie mroźno bo 10-15 stopni mrozu. Otóż jest na odwrót i po 15.12 mrozy będą znacznie mniejsze. No a jeżeli sprawdza się moje przewidywania to grudzień będzie najmroźniejszym miesiącem trwającej już meteorologicznej zimy (01.12-28.02) bo około 3 stopni poniżej średniej. Następne dwa dużo cieplejsze. Teraz naśnieżanie powinno iść na ful i na zapas. Dobrze robi np. Nowa osada . Tam armaty kurza aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...