Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam. To lokalna gazeta.

Liczy się kolejne krzesełko.

Już planują przedłużenie, a to dobrze rokuje by połączyć Krynicę z Jaworzyną wyciągami.

Nie wiem czy nie zauważyliście, ale po przeciwnej stronie ulicy czarny potok, tam gdzie jest gondola, wycięty jest pas lasu, a po lewej, tam gdzie azoty, jest polana, a więc można by stworzyć ośrodek Azoty-Henryk-Jaworzyna :D

Szkoda że na jaworzynie nie zainwestowali w wyprzęgane krzesła :/ Oby ta zima była mroźna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej brak inwestycji :( ale informacji chyba nie było:

Karpacz Kopa. Zawieszono plany budowy nowego wyciągu.

Budowa nowego wyciągu na Kopę, który miał zastąpić wysłużoną kolejkę "Zbyszek" miała ruszyć w tym roku. Ale projekt zawieszono. Dlaczego?

Kilka dni temu spółka Miejskie Koleje Linowe poprosiła o zawieszenie procedury rozpatrywania wniosku o pozwolenie na budowę nowej kolejki. To oznacza, że budowa wyciągu kanapowego na Kopę przesunie się o kilka lat. – Rozłożyła nas biurokracja – mówi Waldemar Draheim, dyrektor Miejskich Kolei Linowych.

Inwestycja ma kosztować ok. 25 mln zł. W miejsce wysłużonego wyciągu Zbyszek miała stanąć czteroosobowa kolejka kanapowa. Starania o budowę, kompletowanie dokumentacji oraz pozwoleń trwało 7 lat. W końcu w kwietniu spółka złożyła starostwie jeleniogórskim wniosek o pozwolenie na budowę. Jednak spółka planowała podzielić inwestycję na etapy. Ale okazało się, że to wymaga kolejnych uzgodnień z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Konieczne będą też nowe pozwolenia środowiskowe. Stąd wniosek o zawieszenie.

MKL nie rezygnują. Ma nadzieję, że jeszcze w tym roku dostanie zgodę na budowę kolejki transportowej, co jest podstawą rozpoczęcia nowej inwestycji.

Może uda się też wybudować dla narciarzy łącznik z parkingu pod dolną stację wyciągu.

http://jeleniagora.naszemiasto.pl/artykul/karpacz-kopa-zawieszono-plany-budowy-nowego-wyciagu,2392823,art,t,id,tm.html

Jeśli problemem jest faktycznie tylko rozłożenie budowy na dwa lata i przez to potrzebna jest nowa papierologia, to chyba mogliby poświęcić góra 2 miesiące wysokiego sezonu letnio-jesiennego i wybudować to w całości na raz. Dziwna polityka...

Edytowane przez artkas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda że nic do przodu w temacie Kopy. Naprawdę by się tam przydał. To przecież jedna z najlepszych gór narciarskich w naszym kraju ( a przynajmniej była) . To było moje pierwsze w życiu jednoosobowe krzesło i chyba najstarszy wyciąg tego typu działający w Polsce. Ale czas już na zmiany, zwłaszcza że to kolej całoroczna. A tak w temacie absurdalnych wyciągów, to kiedy budowa 8 os wyprzęganego krzesła w Bytomiu - Suchej Górze??? :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może nowość, ale że zimą wyciąg nie ruszył ani razu, to wybrałem się po raz pierwszy zobaczyć zmodernizowaną trasę w Ustroniu-Poniwcu. Jest idealnie równiutka, o prawie jednostajnym nachyleniu i wystarczająco szeroka (jak na wyciąg o przepustowości 1600 os/h). Wyciąg jedzie strasznie pomału, ale to pewnie z uwagi na trudniejsze wysiadanie turystów. Okolica piękna, zwłaszcza dojście doliną.A na Czantorii bez zmian - na niebieskiej nic się nie dzieje w kwestii naśnieżania.[ATTACH=CONFIG]16422[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]16423[/ATTACH]

poniwiec2.jpg

poniwiec1.jpg

poniwiec2.jpg.015735790c7b09be33d1477aa5955017.jpg

poniwiec1.jpg.87e07f6fc286ea0f3f30c123dfc35d77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może nowość, ale że zimą wyciąg nie ruszył ani razu, to wybrałem się po raz pierwszy zobaczyć zmodernizowaną trasę w Ustroniu-Poniwcu. Jest idealnie równiutka, o prawie jednostajnym nachyleniu i wystarczająco szeroka (jak na wyciąg o przepustowości 1600 os/h). Wyciąg jedzie strasznie pomału, ale to pewnie z uwagi na trudniejsze wysiadanie turystów. Okolica piękna, zwłaszcza dojście doliną.

A na Czantorii bez zmian - na niebieskiej nic się nie dzieje w kwestii naśnieżania.

[ATTACH=CONFIG]16422[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]16423[/ATTACH]

Taki już los polaka :D Małe ośrodki powstają, i modernizują się, a duże stoją. i nic. (Nie licząc Białki, Szczyrku i innych takich :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Beskid

http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=859

Tu jest ciekawy artykuł. Tatralift sprzedała cztery wyprzęgane kolejki. Korbelów – buczynka 1450 m 2000 os/h, Szczyrk 4-os krzesło, Czarna góra 6-os krzesło i do Rosji. A w Korbielowie także niewyprzęgane krzesło 2200 os/h 900 m chyba Szczawiny-miziowa

Witam,

Na FB Solisko arena pojawiła się informacja, że wyprzęgana czwórka z Tatraliftu to jednak zakup na Beskid. Długość 773m. Wg wcześniejszych zapowiedzi miała być 6-ka. Zgadza się natomiast harmonogram prac- ma być gotowa na sezon 2015-16.

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Moje tajne źrodła doniosły, że w SN Rusiń-Ski postawią 6-osobową kanapę jeszcze w tym roku!!! Producentem jest szwajcarski Bartholet.

Doppel i Leitner stracą spory kawałek polskiego tortu. Bartholet już się u nas zadomowił, to ich następny wyciąg, a Tatralift zaczął produkować wyprzęgane zabawki, pewnie to jeszcze nie ten poziom co zachodni konkurenci, ale szacunek dla Słowaków.

Swoją drogą to jak dużym kawałkiem Doppelo-Leitnerowskiego tortu jest Polska? Mam wrażenie, że nasz kawałek to ciężko będzie ukroić nożem, bo jest szerokości owego noża :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kontynuując myśl, jeśli coraz więcej kanap w PL będzie wg zapowiedzi pochodzić z Tatralift / wyprzęgana i niewyprzęgana Pilsko, wyprzęgana Beskid / można domniemywać, że ceny Słowaków są zdecydowanie niższe, niż konkurencji z Austrii i Włoch. Właściwie tylko się cieszyć z tego powodu - jeśli jakość będzie porównywalna.

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kontynuując myśl, jeśli coraz więcej kanap w PL będzie wg zapowiedzi pochodzić z Tatralift / wyprzęgana i niewyprzęgana Pilsko, wyprzęgana Beskid / można domniemywać, że ceny Słowaków są zdecydowanie niższe, niż konkurencji z Austrii i Włoch. Właściwie tylko się cieszyć z tego powodu - jeśli jakość będzie porównywalna.

Pozdrawiam A.

Też tak myśle że pilsko i beskid dlatego stawia te kanapy tańsze żeby jednak ceny karnetów nie były aż tak wysokie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpacz - na Kopie będą nowe inwestycje

Prezydium Rady Naukowej Karkonoskiego Parku Narodowego w dniu dzisiejszym tj. 26.09.2014r. podjęła uchwałę w sprawie wydania pozytywnej opinii dla dokumentacji technicznej opracowanej na potrzeby inwestycji pn. „Przebudowa i budowa kolei linowej na Kopę wraz z rozbudową infrastruktury technicznej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydium Rady Naukowej Karkonoskiego Parku Narodowego w dniu dzisiejszym tj. 26.09.2014r. podjęła uchwałę w sprawie wydania pozytywnej opinii dla dokumentacji technicznej opracowanej na potrzeby inwestycji pn. „Przebudowa i budowa kolei linowej na Kopę wraz z rozbudową infrastruktury technicznej

No tylko właściwie co daje ta opinia? Jak należy ją interpretować w świetle informacji z poprzedniej strony tego wątku, którą wrzuciłem?

Czy nie jest to kolejny dokument (różne opinie już wcześniej też były), który ma pokazać, że ekologia jest ważna dla inwestora w świetle ciągłych zastrzeżeń np. Pracowni i tyle, a sama budowa niekonieczne się rozpocznie, bo są jeszcze dziesiątki innych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - nowe inwestycje

A ja myślałem że JC da przez weekend jakieś nowe zdjęcia z Korbielowa a tu Krynica i jeszcze takie duże fajne te zdjęcia na forum a z Korbielowa to zawsze takie małe te zdjęcia na stronie a nie duże na forum.

Mówisz i masz ?

W Korbielowie trwa montaż dolnej stacji kolei na Buczynkę

upa5edej.jpg

nehu4ate.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białce grube prace praktycznie skończone. Leżą już pierwsze słupy. Ruszyła budowa drugiego krzesła. Widać juz zarys drugiej trasya9aqaryd.jpg
To widok z dołu na trasę z Wysokiego Wierchu.Zdjęcie poniżej to widok na tą samą trasę ale z nowo budowanej trasy z Jankulakowskiego Wierchu. Oddanie tej trasy wraz z wyciągiem do użytku planowane jest na Luty. Na razie wykarczowano drzewa, prace niwelacyjne ruszają lada dzień.

20140928_150215.jpg

Poniżej kilka zdjęć z nowej trasy z Jankulakowskiego Wierchu. Oddanie tej trasy i wyciągu ma się odbyć jeszcze przed świętami.Nachylenie - standard Białczański90% trasy z trawersem na stronę prawą.Zdjęcia robiłem idąc od góry do mniej więcej połowy.Chylę czoła przed Jackiem, jeśli przeszedł z samego dołu na górę, ponieważ po ostatnich opadach trasa to jedno wielkie bagno.

20140928_145525.jpg

20140928_145616.jpg

20140928_145729.jpg

20140928_145733.jpg

20140928_145738.jpg

20140928_145922.jpg

20140928_150210.jpg

Między nową trasą a tą już istniejącą na Jankulakowskim Wierchu wkomponowano pokaźny zasobnik na wodę.Zbudowano go jeszcze w poprzednim sezonie.

20140928_150459.jpg

20140928_150547.jpg

Przy okazji - trasa do narciarstwa biegowego:

20140928_150743.jpg

Ciekawostki (zasłyszane, ręki uciąć nie dam)- Na Jankulakowskim Wierchu powstanie duża Karczma.- Obie powstające koleje to 6 os. produkty Doppelmayr - ponoć nowe prototypy- Na Jankulakowski Wierch prowadzi obecnie szutrowa droga, będzie wyasfaltowana jak tylko dojdzie do porozumienia między gminą a Ośrodkiem w sprawie współfinansowania- większość terenów na których prowadzone są inwestycje jest wykupiona przez spółkę- na razie nie wiadomo nic o połączeniu z Rusińskim Wierchem.PS. Cieszę się jak nie wiem co, ponieważ nie bywam w tym ośrodku w ogóle;) A każde kolejne krzesło na Kotelnicy, oznacza odrobinę ludu mniej w okolicznych mniejszych ośrodkach.

20140928_150215.jpg.03ca3f540b758f9ba7940a9383a70ec8.jpg

20140928_145525.jpg.67fdcd0c35015b21cce6b3961e64a2cb.jpg

20140928_145616.jpg.d12e3f0eb43fd61d567e621ec5eb67e7.jpg

20140928_145729.jpg.6573741d179e750aec35240bb2be6dd2.jpg

20140928_145733.jpg.3c7dbba19c46d939889b0512ae4d8543.jpg

20140928_145738.jpg.fbfdec48f3e7295c549032c4ba0b84db.jpg

20140928_145922.jpg.a2cb84bcbcfa0951d4fc9ab3d82543e6.jpg

20140928_150210.jpg.a41d3828967baa329fd18acfea59375b.jpg

20140928_150459.jpg.bcff37131abb8709c9d0b6b238ace06c.jpg

20140928_150547.jpg.54381393cfc9074b3b3f708d2a6de875.jpg

20140928_150743.jpg.ae2acb2f5db7763ea2db35db64581ba5.jpg

Edytowane przez John
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - nowe inwestycje

Chylę czoła przed Jackiem, jeśli przeszedł z samego dołu na górę, ponieważ po ostatnich opadach trasa to jedno wielkie

- na razie nie wiadomo nic o połączeniu z Rusińskim Wierchem

Dzięki, ale ja juz tak mam. Miałem zejść kilka metrów a zbiegłem na dół, bo przecież tam już budują i trza fotę strzelić. W Krynicy i w Zdiarze też się przebiegłem góra - dół!

Lubię sobie w niedziele w górach po błocie pobiegać :).

dadara9u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...