Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.05.2023 o 16:06, Jusik2002 napisał:

I tu powinien Pingwin wejść do gry. Miałby wreszcie coś fajnego pod swoimi skrzydłami... Ciekawe dlaczego nie interesują go takie inwestycje tylko jakieś mniejsze górki?

Oby nie pingwin buduje stacje dla rodzin z dziećmi i łatwymi trasami. W dodatku jest tam zawsze pełno ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narty pilsko napisał:

Oby nie pingwin buduje stacje dla rodzin z dziećmi i łatwymi trasami. W dodatku jest tam zawsze pełno ludzi. 

Ale przynajmniej jest jakość i widać inwestycje, czego nie można powiedzieć o wielu innych ośrodkach. W mojej ocenie Pongwin to idealny potencjalny nabywca...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jusik2002 napisał:

Ale przynajmniej jest jakość i widać inwestycje, czego nie można powiedzieć o wielu innych ośrodkach. W mojej ocenie Pongwin to idealny potencjalny nabywca...

Cze

W Zwardoniu nic się nie da zbudować, tylko zagospodarować z głową to co jest. Stok porządnie naśnieżyć i przygotować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

W Zwardoniu nic się nie da zbudować, tylko zagospodarować z głową to co jest. Stok porządnie naśnieżyć i przygotować.

pozdrawiam

Ale ja piszę o Wierchomli a nie Zwardoniu. A w Zwardoniu samo gospodarowanie dużego beż wspólnego karnetu ze Zwardon ski to totalny bezsens...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Narty pilsko napisał:

Oby nie pingwin buduje stacje dla rodzin z dziećmi i łatwymi trasami. W dodatku jest tam zawsze pełno ludzi. 

Niekoniecznie - na Skolnitym trasy są ciekawe, a ludzi mało.

W Kasinie nie byłem, ale końcówka też podobno do łatwych nie należy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koliber napisał:

W Kasinie nie byłem, ale końcówka też podobno do łatwych nie należy.

Trudna też nie jest, większym tam problemem i "trudnością" jest szerokość, za wąsko na tą przepustowość kolejki, a "czarna" trasa tylko dlatego że jeszcze węższa, tak to by była czerwoną i to nie jakąś bordową. Ośrodki Pingwina mi się nie podobają i nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelb91 napisał:

Trudna też nie jest, większym tam problemem i "trudnością" jest szerokość, za wąsko na tą przepustowość kolejki, a "czarna" trasa tylko dlatego że jeszcze węższa, tak to by była czerwoną i to nie jakąś bordową. Ośrodki Pingwina mi się nie podobają i nie korzystam.

To ona nawet "awansowała" na czarną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy temat dotyczący planów budowy Centrum Sportu Sosnówka koło Karpacza. Kilka lat temu temat przewinął się przez nasze forum, ale od tej pory, 5 lat, nie było nowych informacji, aż do końca kwietnia tego roku. W sieci jest sporo nowych tekstów dotyczących tej inwestycji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2023 o 21:08, Jusik2002 napisał:

A co to jest w dzisiejszych czasach za wielka inwestycja na 70 baniek w ośrodek narciarski ? Jedna kanapa w Szczyrku o długości 1000m będzie kosztować prawie 45 baniek. Więc inwestycja w Szawnik można powiedzieć jest nisko budżetowa dla fajnego inwestora. Pingwin pewnie nie weźmie a Wielka szkoda...

Cały PKL został sprzedany za 250 mln zł i... odkupiony po paru latach za 500 mln zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2023 o 22:00, Hextor napisał:

Może by się PKL pokusiło? Mają kasę i Jaworzynę niedaleko. 

PKL na Jaworzynie ma budowac kolejną kolej, to grube dziesiątki milionów. A przecież w dotychczasowych stacjach spod znaku PKL jest plan inwestycyjny, np. na Mosornym, ale pewnie coś Szczawnica ma też obiecane, itp. Wchodzenie w nowe lokalizacje chyba nie byłoby rozsądne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tu jednej nowej inwestycji, nie jakiejś szalonej, żadnej wypasionej kanapy, tylko... naśnieżanie trasy nr 5, tej, którą wchodziliśmy:

 

P1060224.JPG

 Obiecywałem przyglądać się narciarskim widokom także... wiosną, latem i jesienią. I dotrzymuję obietnicy: miało być 800+, będzie 800+, to znaczy – sorry, nie ten temat – są zdjęcia z pierwszej wycieczki.

 

Trasa wycieczki:

 

  • parking pod Cieńkowem;
  • wejście szlakiem w okolicach trasy nr 5;
  • wizyta w knajpie Ranczo Cieńków;
  • górna stacja wyciągu;
  • górna część Skoczni im. Adama Małysza;
  • mały zalew i wodospad;
  • powrót na parking pod skocznią i wzdłuż rzeki Malinki.
Oto początek z widokami:
P1060228.JPG
 
P1060229%20(2).JPG
 
P1060236.JPG
 
P1060238%20(2).JPG
 
Na górze:
P1060237%20(2).JPG

Więcej:

https://twojinstruktor.blogspot.com/2023/05/spacer-kondycyjny-w-oczekiwaniu-na-zime.html

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jeeb napisał:

a jakie jest Twoje zdanie @lski@interia.pl na ten temat ?

Dalej samowolka z poparciem miejscowych polityków czy lepiej ochrona przyrody ?

 

Moje zdanie-oczywiście budować tak,jak się nie da w tym kraju inaczej.Wysokość kar w stosunku do przychodów z inwestycji jasno to pokazuje.I nie ma tu nic do rzeczy fakt,że Florek to mój kolega z Politechniki i zawodów narciarskich.Może prawie nic-o karach i samowolkach nie rozmawialiśmy,za to z pierwszej ręki wiem od lat o prawdziwej motywacji urzędników,od których zależy decyzja  i ekologów,którzy moga na nią wpływać...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Doczytałem do słowa PiS i przestałem dalej czytać. Znowu przewał.

Nie ma to nic wspólnego z PiSem.Zaczal budować 20 lat temu, za własne pieniądze, żadnych SSK. A środowiska łapówkarzy, wymuszających łapówki na inwestorach jest jeszcze starsze... 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2023 o 08:17, lski@interia.pl napisał:

Autor artykułu jest przeciwny budowie wyciągów narciarskich na terenie PPK motywując to tym, że będzie to miało negatywny wpływ na przyrodę. Zapomniał tylko napisać, że przez teren parku przebiegają drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne jak również linia kolejowa. Znajdują się na jego terenie liczne stacje benzynowe , linie energetyczne, zakłady przemysłowe, itd. 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2023 o 17:57, WojtekM napisał:

Doczytałem do słowa PiS i przestałem dalej czytać. Znowu przewał.

60 mln zł będzie kosztować budowa nowej stacji narciarskiej na stoku Nosala w Zakopanem. Jej inwestorem jest Tatrzański Park Narodowy, ale pieniądze na budowę daje państwo, przez co nowa trasa narciarska staje się... inwestycją strategiczną naszego kraju. Stało się tak po tym, jak w lobbing za reaktywacją trasy na Nosalu włączył się Prezydent Andrzej Duda.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...