Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, jacekma napisał:

Jacy ekolodzy?

Bądźmy konsekwentni i precyzyjni: nie ekolodzy ale ekoterrorysci, którym jakiś narciarz bzyknął żonę i teraz w akcie zemsty nie pozwalają prawilnym Bogom sztruksu zajadać kiełbasy i popijać  piwko przy odpowiednio głośnej muzie, przy stoku z podrzewanymi kanapami.

Raczej nie w akcie zemsty, bardziej podejrzewam czysty interes!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Raczej nie w akcie zemsty, bardziej podejrzewam czysty interes!

E tam, wszystko naraz: zawiść, zemsta i żądzą pieniądza a ochrona przyrody to tylko pretekst i żadnego ekoterrorysty na pewno nie obchodzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Narty pilsko napisał:

Na Soszowie od lat niema kolejek co roku tam jeżdżę na narty i na kanapach jadą zazwyczaj 2,3 osoby 

Aż dziw bierze bo to naprawdę kawał fajnej górki.... bede musiał "ekipe" tam wydrzeć w następnym sezonie - ale wiem że łatwo nie będzie... ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Aż dziw bierze bo to naprawdę kawał fajnej górki.... bede musiał "ekipe" tam wydrzeć w następnym sezonie - ale wiem że łatwo nie będzie... ;)

Warto się wybrać ponieważ jest mało ludzi i na ten sezon nowy właściciel wzmocnił system naśnieżania dlatego Soszów miał jeden z najdłuższych senonów w PL. Problemem Soszowa są krótkie trasy kiedy góra jest zamknięta to najdłuższa trasa to 5 ma 1300m. Zmianom która nastąpiła parę lat temu to że naśnieżają górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Aż dziw bierze bo to naprawdę kawał fajnej górki.... bede musiał "ekipe" tam wydrzeć w następnym sezonie - ale wiem że łatwo nie będzie... ;)

Jak już wjedziesz pod kanapę samochodem to potem będzie już łatwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie odwiedziłem ON w DE jakieś 500 km na północ od alp,to ta czerwona kropeczkaB3767302-2C56-4459-9BE2-A202FFC90801.thumb.jpeg.df2a215f850720e18554a8cb215b7146.jpeg

ON Winterberg koło Dortmundu w bliskości autobany A2, 23 km tras-wszystkie działające na górce 800mnpm, naliczyłem chyba z 5 lub 6 zbiorników, głównie kasza pod narta,parkingi z każdej strony ośrodka, kasy przy każdej kanapie.D1DC248F-AFDF-4AC4-919F-4C8F938DD0AB.thumb.jpeg.9640a2a96b4d39e34d8e0aeb7e06a72b.jpeg


Dlaczego Niemiec potrafi a w PL ciągła dyskusja?!

My  naprawdę mamy gdzie zrobić przyzwoity ON!

@Jeeb Gòrale z Zako to maja co najwyżej  oscypka i korbacze bo przestrzeń ZAKOPIAŃSKĄ wyprzedali dla  CEPRÓW ! Coś w klimat ‚warszafki” i słoików 😉. A Tatry to teren RP a nie patologii rodzinno-biznesowej !
 

Kilka zdjęć z tego malutkiego ale jakże zacnego ośrodka.

 

5F9C5C91-FF3F-4ED0-84D8-D16426F95EEE.jpeg

478E0BD9-4405-4976-AF45-569B4E10B9C8.jpeg

36F20BD1-7C5B-4432-8542-232E21E20483.jpeg

75C3E125-A241-4D37-8FBB-67FEE7DE7BA0.jpeg

091A89E0-ABCF-4CC8-A17D-62179515C7A9.jpeg

CBF7C2B2-D357-4765-85AA-81A8AAE1618B.jpeg

75975DB0-AB37-41CF-89E0-CD16472A9E12.jpeg

69B0B125-ECFC-4351-84A0-BE6AF306A84F.jpeg

9C745703-81CF-4CFE-AD05-88BDFE31C9DA.jpeg

5601F6CA-CEDC-4C92-BBC6-B837414D5EED.jpeg

70296A89-4044-4BFE-8A62-E7FD1999D9D8.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Victor napisał:

W tym sezonie odwiedziłem ON w DE jakieś 500 km na północ od alp,to ta czerwona kropeczkaB3767302-2C56-4459-9BE2-A202FFC90801.thumb.jpeg.df2a215f850720e18554a8cb215b7146.jpeg

ON Winterberg koło Dortmundu w bliskości autobany A2, 23 km tras-wszystkie działające na górce 800mnpm, naliczyłem chyba z 5 lub 6 zbiorników, głównie kasza pod narta,parkingi z każdej strony ośrodka, kasy przy każdej kanapie.D1DC248F-AFDF-4AC4-919F-4C8F938DD0AB.thumb.jpeg.9640a2a96b4d39e34d8e0aeb7e06a72b.jpeg


Dlaczego Niemiec potrafi a w PL ciągła dyskusja?!

My  naprawdę mamy gdzie zrobić przyzwoity ON!

@Jeeb Gòrale z Zako to maja co najwyżej  oscypka i korbacze bo przestrzeń ZAKOPIAŃSKĄ wyprzedali dla  CEPRÓW ! Coś w klimat ‚warszafki” i słoików 😉. A Tatry to teren RP a nie patologii rodzinno-biznesowej !
 

Kilka zdjęć z tego malutkiego ale jakże zacnego ośrodka.

 

5F9C5C91-FF3F-4ED0-84D8-D16426F95EEE.jpeg

478E0BD9-4405-4976-AF45-569B4E10B9C8.jpeg

36F20BD1-7C5B-4432-8542-232E21E20483.jpeg

75C3E125-A241-4D37-8FBB-67FEE7DE7BA0.jpeg

091A89E0-ABCF-4CC8-A17D-62179515C7A9.jpeg

CBF7C2B2-D357-4765-85AA-81A8AAE1618B.jpeg

75975DB0-AB37-41CF-89E0-CD16472A9E12.jpeg

69B0B125-ECFC-4351-84A0-BE6AF306A84F.jpeg

9C745703-81CF-4CFE-AD05-88BDFE31C9DA.jpeg

5601F6CA-CEDC-4C92-BBC6-B837414D5EED.jpeg

70296A89-4044-4BFE-8A62-E7FD1999D9D8.jpeg

Wygląda naprawdę fajnie nowe kanapy dobry system naśnieżania. Ile ten ON ma km tras?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Narty pilsko napisał:

Wygląda naprawdę fajnie nowe kanapy dobry system naśnieżania. Ile ten ON ma km tras?

 

51 minut temu, Victor napisał:

...ON Winterberg koło Dortmundu w bliskości autobany A2, 23 km tras-wszystkie działające na górce 800mnpm, naliczyłem chyba z 5 lub 6 zbiorników, głównie kasza pod narta,parkingi z każdej strony ośrodka, kasy przy każdej kanapie...

@Victor napisał dwadzieścia trzy kilometry tras...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MarioJ napisał:

Może nie chcesz docenić tego co mamy ?

Ja bardzo doceniam,nawet taki Kazimierz Dolny,doceniam ze komuś się chciało tam zainwestować i zrobić coś pozytywnego na lokalsów i nie tylko… 

Aczkolwiek bije do jednego miejsca.Mamy maj a śnieg jest tam gdzie praktycznie ON nie istnieje, coś się kręci ale nie tak jak powinno .

Wymienione przez Ciebie już są po sezonie . 
 

Mógłbym zacytować tego którego już nie ma : „Człowiek do drugiego człowieka jest mocny w pyskówkach, przekomarzankach”… znasz pewnie 😉

…i zapytać Ciebie; ile razy w tym sezonie byłeś w wymienionych przez siebie ON? 
Z Wrocka jesteś( lub mieszkasz) , wiec rzut beretem masz a jednak relacje które napisałeś,bardzo ciekawe-tu dzięki , od sąsiada….pomijam tą skandynawską która była ,przekozak” narciarsko👌,może kiedyś sam spróbuje .
 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lexi napisał:

Jakoś nie widzę różnicy... wygląda dokładnie jak kolejka do kolejki w Szczyrku w niedziele

Ależ oczywiście, region to jak dolny i górny Śląsk razem wzięte(pod względem liczebności mieszkańców ,Nadrenia i Westfalia jak się nie mylę )  , choć samego Niemca może w ten dzień było z 10% reszta to NL i BE. 
Ale sama górka wykorzystana z każdej strony a nie jedna trasa zrobiona i tyle .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Victor napisał:

Aczkolwiek bije do jednego miejsca.Mamy maj a śnieg jest tam gdzie praktycznie ON nie istnieje, coś się kręci ale nie tak jak powinno .

Wymienione przez Ciebie już są po sezonie . 
 

Mógłbym zacytować tego którego już nie ma : „Człowiek do drugiego człowieka jest mocny w pyskówkach, przekomarzankach”… znasz pewnie 😉

…i zapytać Ciebie; ile razy w tym sezonie byłeś w wymienionych przez siebie ON? 
Z Wrocka jesteś( lub mieszkasz) , wiec rzut beretem masz a jednak relacje które napisałeś,bardzo ciekawe-tu dzięki , od sąsiada….pomijam tą skandynawską która była ,przekozak” narciarsko👌,może kiedyś sam spróbuje .

 

Ja lubię dyskutować byle bez osobistych wycieczek i bez fantazjowania. Nie lubię pyskówek, chyba że ktoś inny je zacznie i mnie zmusi do udziału. Gdzie Ty tu widzisz jakąś pyskówkę ?

 

Ten ośrodek niemiecki też już z pewnością dzisiaj nie działa, tak samo jak nasz Zieleniec.

Byłem w Zieleńcu w ostatnim sezonie, ale nie piszę relacji z każdego mojego dnia narciarskiego. Szczyrku rzeczywiście obecnie nie lubię ze względu na TMR, ale inni go lubią, więc nie hejtuje tego ośrodka. Bardzo dużo ludzi tam jeździ, patrząc po foto tutaj które zamieszczacie.

Ja bym bardziej patrzył na popularność naszych ośrodków wśród rodaków. A ta jest wielka, więc chyba te ośrodki, które wymieniłem, nie są takie złe.

A Tatry, no cóż. Będzie renowacja kanapy na Goryczkową, którą popieram. Ale jako miłośnik przyrody w górach oraz skiturowiec, ja jestem przeciwko budowanie czegokolwiek nowego w Tatrach i w każdym najwyższym szczycie u nas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MarioJ napisał:

Ja lubię dyskutować byle bez osobistych wycieczek i bez fantazjowania. Nie lubię pyskówek, chyba że ktoś inny je zacznie i mnie zmusi do udziału. Gdzie Ty tu widzisz jakąś pyskówkę ?

 

Ten ośrodek niemiecki też już z pewnością dzisiaj nie działa, tak samo jak nasz Zieleniec.

Byłem w Zieleńcu w ostatnim sezonie, ale nie piszę relacji z każdego mojego dnia narciarskiego. Szczyrku rzeczywiście obecnie nie lubię ze względu na TMR, ale inni go lubią, więc nie hejtuje tego ośrodka. Bardzo dużo ludzi tam jeździ, patrząc po foto tutaj które zamieszczacie.

Ja bym bardziej patrzył na popularność naszych ośrodków wśród rodaków. A ta jest wielka, więc chyba te ośrodki, które wymieniłem, nie są takie złe.

A Tatry, no cóż. Będzie renowacja kanapy na Goryczkową, którą popieram. Ale jako miłośnik przyrody w górach oraz skiturowiec, ja jestem przeciwko budowanie czegokolwiek nowego w Tatrach i w każdym najwyższym szczycie u nas.

Może nie pyskówkę ,ale zaczepkę,przekomarzanie 😉

Ja osobiście nie mam nic do polskich ośrodków narciarskich aczkolwiek są to regionalne dla swoich,już to we wcześniejszych postach napisałem . 
 

Do mnie dziś nie trafiają argumenty eko przyrody Tatr,one  są tak duże ze każdy w nich znajdzie coś dla siebie,skiturowcy tym bardziej.  Codziennie ktoś spada i ginie,rodzice zabierają maleństwa w regiony w które nigdy nie powinni się wybrać,te Tatry codziennie są  zadeptywane ,na Kasprowy wjeżdża 90% turystyka niby aktywnych rodaków którzy z Kościeliska jadą autem w pobliże Krupówek bo po co z buta,damy w szpilkach jadą wagonikiem na górę i nikt im nie zwraca uwagi na dole ,można tak pisać w nieskończoność ..

Tu na forum,ktoś napisał że gdyby powstał ON o którym tak naprawdę każdy marzy tylko się broni wedle własnych upodobań , to wiele tras było by trudnych a wiec mógłby ten ON przyciągnąć naprawdę ciekawe towarzystwo narciarskie z innych regionów świata(tu korzyść dla najmłodszych na przyszłość,choć nie tylko  ) . Reszta by korzystała z  regionalnych które juz istnieją  . A przede wszystkim tam jest naruralny śnieg tak oczywisty dla tej aktywności .

W tym sezonie czytałem początkiem sezonu wielkie rozczarowanie ,wiele ośrodków było zamkniętych lub ograniczyło działalność przez warunki pogodowe ,nasz kolega @pawelb91 kręcił nosem a końcem sezonu spędził super czas na nartach poza domem gdzie pewnie z chęcią kończyłby go właśnie u siebie w domu. 

Mógłbym jeszcze napisać o Augustowie i obwodnicy i eko którzy się łańcuchami swego czasu mocowali do drzew …, ale chyba już nie będę pisał bo każdy wie ze w przyrodzie jak to w przyrodzie i ona sama sobie dobrze poradzi  

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Victor napisał:

one  są tak duże

Byłeś Viktor kiedyś w polskich Tatrach ?....chyba o innych górach piszemy - długość tatr to 57km, powierzchnia  785km kwadratowych - na Słowacji 610 a u nas zaledwie 175 kilometrów kwadratowych !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Lexi napisał:

175 kilometrów kwadratowych 

Te malusie  Tatry w ubiegłym roku odwiedziło 4,6 miliona osób gdzie tylko w lipcu i sierpniu 1.8 miliona . To jakoś Ci nie przeszkadza. 
Przypomnę narty to zima ! Jeździmy po  śniegu a reszta chodzi po nim 😉

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Victor napisał:

Może nie pyskówkę ,ale zaczepkę,przekomarzanie 😉

Ja osobiście nie mam nic do polskich ośrodków narciarskich aczkolwiek są to regionalne dla swoich,już to we wcześniejszych postach napisałem . 

 

To trochę nieopatrznie to intepretujesz. Zabieram głos bo po prostu mam nieco inne zdanie niż Ty.
Chyba o to chodzi na forach, żeby się wymieniać poglądami. 🙂 

Ja znam Zieleniec czy Czarną Górę jak własną kieszeń. Ostatnio córce opowiadałem jak Zieleniec kiedyś działał: każdy wyciąg to osobny karnet, mało parkingów, wyciągi orczykowe. Dzisiaj tam jest normalnie, baaaardzo normalnie. Góry są niskie, ale organizator wyciągnął z tego zbocza wszystko co się tylko dało. Ja osobiście bardzo pozytywnie oceniam takie ośrodki jak Zieleniec, Czarna Góra: niemal wszystko jest tam zorganizowane tak jak powinno być.

Oczywiście są tam tłumy i to rodzi problemy w konkretnym dniu dla narciarza. Ale z punktu widzenia poziomu infrastruktury, organizacji, wszystko jest zrobione super. Nawet Polacy nauczyli się jeździć poza szczytem sezonu w te ośrodki. Byłem np. w grudniu przed świętami, kiedy były dobre warunki śniegowe, parkingi w Zieleńcu były pełne już o 10. Do Czarnej chętnie jeżdżę, jak tylko udaje im się uruchomić wszystkie trasy.

Kiedyś jeździłem tam naprawdę sporo, jak ja się uczyłem jeździć, a później córka. Teraz Zieleniec już dla nas jest trochę za łatwy, fajny na rozgrzewkę albo na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Victor napisał:

W tym sezonie czytałem początkiem sezonu wielkie rozczarowanie ,wiele ośrodków było zamkniętych lub ograniczyło działalność przez warunki pogodowe ,nasz kolega @pawelb91 kręcił nosem a końcem sezonu spędził super czas na nartach poza domem gdzie pewnie z chęcią kończyłby go właśnie u siebie w domu. 
 

 

Jeśli chodzi o turystykę szlakową w Tatrach, to ja uważam że jest tego za dużo. I często są kłótnie w temacie kto bardziej ingeruje w przyrodę: bardzo duża liczba turystów letnich poruszających się po szlakach czy niewielka liczba skiturowców na śniegu poza szlakami. I z tego co wiem, to większy problem stanowią turyści po szlakach ze względu na ogromną ilość. To jest hipokryzja TPN, ale oni nie potrafią lub nie mają odwagi aby ograniczyć turystykę w Tatrach.

Jeżdżenie po różnych ośrodkach narciarskich, to jest też kwestia atrakcyjności i różnorodności wrażeń. Jako ludzie, zawsze będziemy jeździć w różne miejsca.

Chciałbym żeby jeszcze kilka ośrodków, które obecnie słabo działają, podniosły się na wyższy poziom, np. Pilsko, Szklarska lub Świeradów. Ale z drugiej strony nie podoba mi się masowość w najwyższych naszych górach: Tatry, Karkonosze. Osobiście w Karkonoszach pozwoliłbym na porządny rozwój jednego ośrodka, np. Szrenica, a drugi bym całkowicie zlikwidował, tzn. Kopa, łącznie z wyciągami. Z mojego punktu widzenia to szkoda przyrody i krajobrazu Karkonoszy. Tam nie ma miejsca na dwa duże ośrodki. Tak samo nie podoba mi się strasznie ruch samochodowy i cywilizacja ze Spindlerovego na Przełęcz Karkonoską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Victor napisał:

Te malusie  Tatry w ubiegłym roku odwiedziło 4,6 miliona osób gdzie tylko w lipcu i sierpniu 1.8 miliona . To jakoś Ci nie przeszkadza. 
Przypomnę narty to zima ! Jeździmy po  śniegu a reszta chodzi po nim 😉

 

Jakoś nie potrafie rozszyfrować tego Twojego wpisu...hmm

Tłok w górach zawsze mi przeszkadzał, wynika to z faktu ze ja akurat chodzę w góry po to żeby "poobcować" z przyrodą niekoniecznie w towarzystwie.

Natomiast zdaje sobie sprawę że inni ludzie mają inne upodobania i ich instynkt stadny jest rozwinięty mocniej niż u mnie - nie odmawiam im prawa do bycia w górach w towarzystwie miliona innych wielbicieli tłoku.

Jedyne co moge zrobić właśnie robie - ograniczyłem swoją bytność w Tatrach do okresów gdy jest pusto a w innych górach (tam gdzie można) chodzę poza szlakami.

Na zdjęciu poniżej nie ma jeszcze strasznego tłoku bo to nie jest łatwo dostępne miejsce...

aaa.jpg.ac9e2d28a2776cbabf26e4969dd2280a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Victor napisał:

Te malusie  Tatry w ubiegłym roku odwiedziło 4,6 miliona osób

Popatrz wiec jaka jest presja... takie Alpy (całe) odwiedza ponad 100 milionów ludzi ... ale one są około 1700 razy większe niż Tatry Polskie - policz sobie ile musiało by ludzi pojechać w Alpy żeby była podobna presja .... założę sie że przeliczysz kilka razy bo cyfra jest niewyobrażalna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Victor napisał:

W tym sezonie odwiedziłem ON w DE jakieś 500 km na północ od alp,to ta czerwona kropeczkaB3767302-2C56-4459-9BE2-A202FFC90801.thumb.jpeg.df2a215f850720e18554a8cb215b7146.jpeg

ON Winterberg koło Dortmundu w bliskości autobany A2, 23 km tras-wszystkie działające na górce 800mnpm, naliczyłem chyba z 5 lub 6 zbiorników, głównie kasza pod narta,parkingi z każdej strony ośrodka, kasy przy każdej kanapie.D1DC248F-AFDF-4AC4-919F-4C8F938DD0AB.thumb.jpeg.9640a2a96b4d39e34d8e0aeb7e06a72b.jpeg


Dlaczego Niemiec potrafi a w PL ciągła dyskusja?!

My  naprawdę mamy gdzie zrobić przyzwoity ON!

@Jeeb Gòrale z Zako to maja co najwyżej  oscypka i korbacze bo przestrzeń ZAKOPIAŃSKĄ wyprzedali dla  CEPRÓW ! Coś w klimat ‚warszafki” i słoików 😉. A Tatry to teren RP a nie patologii rodzinno-biznesowej !
 

Kilka zdjęć z tego malutkiego ale jakże zacnego ośrodka.

 

5F9C5C91-FF3F-4ED0-84D8-D16426F95EEE.jpeg

478E0BD9-4405-4976-AF45-569B4E10B9C8.jpeg

36F20BD1-7C5B-4432-8542-232E21E20483.jpeg

75C3E125-A241-4D37-8FBB-67FEE7DE7BA0.jpeg

091A89E0-ABCF-4CC8-A17D-62179515C7A9.jpeg

CBF7C2B2-D357-4765-85AA-81A8AAE1618B.jpeg

75975DB0-AB37-41CF-89E0-CD16472A9E12.jpeg

69B0B125-ECFC-4351-84A0-BE6AF306A84F.jpeg

9C745703-81CF-4CFE-AD05-88BDFE31C9DA.jpeg

5601F6CA-CEDC-4C92-BBC6-B837414D5EED.jpeg

70296A89-4044-4BFE-8A62-E7FD1999D9D8.jpeg

Mój kolega tam jeździ, odkryłem ten ośrodek (na razie internetowo) więc już dość dawno!
W tym sezonie było tam naprawdę OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lexi napisał:

Jakoś nie potrafie rozszyfrować tego Twojego wpisu...hmm

Tłok w górach zawsze mi przeszkadzał, wynika to z faktu ze ja akurat chodzę w góry po to żeby "poobcować" z przyrodą niekoniecznie w towarzystwie.

Natomiast zdaje sobie sprawę że inni ludzie mają inne upodobania i ich instynkt stadny jest rozwinięty mocniej niż u mnie - nie odmawiam im prawa do bycia w górach w towarzystwie miliona innych wielbicieli tłoku.

Jedyne co moge zrobić właśnie robie - ograniczyłem swoją bytność w Tatrach do okresów gdy jest pusto a w innych górach (tam gdzie można) chodzę poza szlakami.

Na zdjęciu poniżej nie ma jeszcze strasznego tłoku bo to nie jest łatwo dostępne miejsce...

aaa.jpg.ac9e2d28a2776cbabf26e4969dd2280a.jpg

Bo turyści w PL wybierają TYLKO miejsca spektakularne:
- Rysy

- Moskie Oko

- Kasprowy

i tam kumuluje się cały ruch...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...