Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

To zmienia troszkę ogólny ogląd tej ceny.. ale nie zmienia faktu, że taki skipass powinien kosztować stówkę max..
Też tak uważam 100 zł by wystarczyło a przecież 100 zł to też nie jest tak mało. Tak samo chopok mogło by być 120zł. Ale to nie mój problem pojade se gdzie indziej
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przenajświętsza panienko, przeczytałem wypowiedż prezesa.:eek: Teraz mozna już zrobić sobie przerwę na posiłek.:applause: Można wybrać sobie nawet lokalizację baru czy knajpy na stoku!:cheerful: Można też reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne, po prostu udać się na inny wyciąg jak zamkną ci ten na którym jeżdzisz! Można swobodnie wybierać sobie trasy po których chcemy się poruszać! Coś wspaniałego.:cheerful: Mnie się to w głowie nie mieści. Czy ja oszalałem czy ten prezes?:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela na Kasprowym

Bylem z rodzina w niedziele (1.12) na Kasprowym. Piekne slonce, -9 stopni i juz ok. 80 cm sniegu, jak podawano. Pierwsi maniacy bialego szalenstwa tez juz zostali zauwazeni - ski tourowcy i tacy, ktorzy dymali pod gorke z bucika. Na tzw. oko i z tego co rozpytalem jednego z jezdzacych kolegow warunki do jazdy nawet nienajgorsze. Oczywiscie trasy nieprzygotowane.

Wyjazd do gory przypomnial mi najgorsze moje skojarzenia z Kasprowym. Ludzi do kas zero, ale mimo to zanim weszlismy do wagonika do jazdy w gore czekalismy 20 minut. Powrot mial byc o 15:10, wiec przyszlimy 2 minuty przed i uslyszelismy najpierw, ze jazda bedzie o 15:20, a potem o 15:30. I tu mnie jasny cos trafia - bo wagonik speed ma dobry, tylko co z tego jak wiekszosc czasu stoi na peronie i czeka. Wiem, ze kto kwestia narzucona przez park - co nie zmienia faktu, ze nie moge na to patrzyc jak sie ten sprzet marnuje.

Z ciekawostek - z nudow gadalem z Panem z kiosku z widokowkami na gorze, ktorzy twierdzi ze mlody Gasienica-Byrcyn sie dogadal z PKLem i ma "puscic Gubalowke". Pytalem jednak innych lokalsow - m.in. dwoch kierowcow taxi - ktorzy w to nie bardzo wierzyli. Pozyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba upadł na głowę! 135 zł? :eek:

Nawet taki uparty narciarz jak ja,sobie Kasprowego odpuści. :frustrating:

Nie wiem czy ktoś tu już o tym pisał,ale na "fejsie" ,po sporej burzy,powstała petycja do PKL! Każdy zainteresowany może skopiować i wysłać do władz PKL. Czy to ma sens,mam wątpliwości,ale po opublikowaniu nowego cennika poruszenie sporę,więc może... :rolleyes::

Przyłączyć można się tutaj

Profil Kasprowego prowadzi jakaś Pani,która pracuję na górze i raczej nie jest żadną reklamą,więc chyba nie złamałem regulaminu. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodatkowo można sobie jeździć kolejką z Kuźnic ile się chce

Można, tylko po... co? (nie wspominając o każdorazowym odstaniu 1h w kolejce)

Za to czego nie można? Nie można już sobie zrobić spaceru pod Goryczkową i oszczędzić sporo kasy.

Nie można już sobie jeździć na karnetach punktowych, bo taka opcja też zlikwidowana...

Można za to sobie poczytać marketingowy bełkot nowych właścicieli o tym jak to teraz będzie cudnie... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dzisiaj jeżdżąc w Tatrzańskiej Łomnicy porownywałem ją z Kasprowym Wierchem.

Tak naprawdę jazda w Łomnicy jest dopiero sensowna, kiedy jedzie się minimum ze Skalnatego Plesa na dół, traktując ten zjazd jako jeden zjazd. To jest już dość długa trasa. Ten odcinek obsługiwany jest przez dwie gondole z przesiadką, podobnie trochę jak na Kasprowym.

Karnet za tą jazdę kosztuje 30€, czyli około 125 zł.

Po obecnych zmianach na Kasprowym, gdzie karnet kosztuje 135 zł z nieograniczoną ilością wjazdów kolejką od dołu do góry, zmienia się charakter jazdy. Zaznaczam, że to moje zdanie. Każdy inaczej traktuje swoją jazdę. Ja tylko twierdzę, że zjazd na przykład Goryczkową, przez Polaka i potem nartostradą do Kuźnic to jest już kawał trasy i zapewniam, że na nartostradzie da się jechać szybko. Tak więc pod warunkiem, że są dobre warunki śniegowe, można będzie na Kasprowym nieźle pojeździć. Do tej pory struktura opłaty za karnety i wjazd kolejką nie pozwalała na takie korzystanie ze zjazdów. Zawsze kupowaliśmy jeden wjazd na górę i dalej jazda w kotłach. Teraz przy dobrej zimie, można polatać na dół również piękną nartostradą przez Gąsienicową jak i wspomnianą Goryczkową do Kuźnic.

Ot tak, marząc o śniegu w Tatrach se pomyślałem.

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeżdżąc w Tatrzańskiej Łomnicy porownywałem ją z Kasprowym Wierchem.

Tak naprawdę jazda w Łomnicy jest dopiero sensowna, kiedy jedzie się minimum ze Skalnatego Plesa na dół, traktując ten zjazd jako jeden zjazd. To jest już dość długa trasa. Ten odcinek obsługiwany jest przez dwie gondole z przesiadką, podobnie trochę jak na Kasprowym.

Można też podjechać pomarańczowym krzesłem i przesiąść się na gondole.

Karnet za tą jazdę kosztuje 30€, czyli około 125 zł.

Należy dodać, że w cenie masz parking pod samym wyciągiem oraz toalety. Na Kasprowym musisz doliczyć parking płatny za każdą godzinę, dojazd busem oraz opłatę za kibelek - wychodzi dodatkowe kilkadziesiąt zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku...parking na całej ulicy Balcera jest bezpłatny. Z Balcera, jak staniesz blisko, do busa masz klikadziesiąt metrów. Toalety przy stacji w Kuźnicach są bezpłatne, podobnie przy dolnej stacji wyciągu na Goryczkowej. Bus, rzeczywiście płatny i sam fakt dojazdu z nartami w łapach jest upierdliwy.

Tak, krzesłem jeździłem dzisiaj też.

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku...parking na całej ulicy Balcera jest bezpłatny. Z Balcera, jak staniesz blisko, do busa masz klikadziesiąt metrów. Toalety przy stacji w Kuźnicach są bezpłatne, podobnie przy dolnej stacji wyciągu na Goryczkowej. Bus, rzeczywiście płatny i sam fakt dojazdu z nartami w łapach jest upierdliwy.

ale to są już nie wszystkim znane "myczki" :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja prasowa z dzisiejszej wizyty na Kasprowym : http://tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&strona=1&id=21683

We wtorek, co prawda na Kasprowym brakowało słońca, ale widoczność była niezła, do tego trochę świeżego śniegu, a trasa w Kotle Gąsienicowym wyratrakowana. Mimo to na narty nie wybrało się wiele osób.

Może po słabszej sprzedaży karnetów w tym sezonie coś do nich dotrze, a może postawią na turystykę pieszą i zlikwidują trasy narciarskie :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 200zl? :)

Wysłane z mojego Monster X5 przy użyciu Tapatalka

Do karnetu dolicz busy, parkingi, kible i inne niewatpliwe atrakcje, które w innych miejscach są za darmo...ok, nic za darmo nie ma, wiec są w cenie.

Nie wiem czy razem wyjdzie aż 200, ale z pewnością Kasprowy to jedna z najdroższych górek w Europie... choć i tak ją wielbię :)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie demonizujmy, tak jak pisał wcześniej Bończa.

- Karnet 135zł (dla mnie za drogo)

- Bus 2zł * 2 = 4zł

- Parking free

- Kible free

------------------

135zł + 4zł = 139zł

Ewentualnie są parkingi gdzie parkujesz za 20zł ale masz transport busem gratis jadąc w 4 osoby (a tak chyba najczęściej się jeździ na takie gorki) to wychodzi

135zł + 5zł + 2zł powrót = 142zł

Wiec nie 200zł tylko 139-142zł oczywiście żeby nie było to jest dla mnie za drogo :P ale piszmy o tym obiektywnie a nie 200zł :P

Bończa: nie do końca zgodze się z porównaniem T.Ł do Kasprowego bo dla mnie:

Na Łomnicy mamy wiecej terenów narciarskich szczegolnie jak dodamy francuska mulde i zleb na lewo. Tylko ze klimat jest jak na każdym stoku bo widzisz przed sobą dolinę nie ma do konca tego klimatu. Kasprowy ma swietny klimat jezeli jest piekna pogoda... tutaj jest jazda rzeczywiscie w kotlach czujesz jakbys byl w srodku gor. Dlatego ciezko mi sie zgodzic z przyjemnoscia jazdy po nartostradzie... ciekaw jestem ile osob rzeczywiscie zjezdza z Kasprowego do Kuznic i tak np. 10 razy. Wydaje mi sie ze i tak wiekszosc osob bedzie jezdzic w kotlach a na koniec zjazd nartostrada do Kuźnic. A teraz porownajmy ceny:

Teraz 135zł (za ok 6h jazdy od 9 do 15)

Wczesniej 125zł ale... byla opcja budzetowa dla osob nie mających tyle kasy co inni bo:

- Spacer do krzesła ok 1h-1,5h i kupowało sie karnet za 90zł w sezonie lub 70zł poza sezonem do tego w pon były promocje -20% albo z Plusa promocja tez -20% co dawało juz ceny karnetow 72zł i 56zł.

I tak osoba ktora w kwietniu wybrała sie z buta i skorzystala z promocji placila 56zł za ok 8h jazdy co daje cene 7zł/h, teraz wychodzi 16,90zł/h i tutaj jest spora roznica...

Coz dla mnie w obecnym sezonie Kasprowy pozostanie tylko dla skiturow chybaze żona bedzie marudzic ze chce na kolejke to ja raz moze zabiore :P

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku...parking na całej ulicy Balcera jest bezpłatny. Z Balcera, jak staniesz blisko, do busa masz klikadziesiąt metrów. Toalety przy stacji w Kuźnicach są bezpłatne, podobnie przy dolnej stacji wyciągu na Goryczkowej. Bus, rzeczywiście płatny i sam fakt dojazdu z nartami w łapach jest upierdliwy.

Jak staniesz blisko na Balzera to masz pół kilometra, jak gorzej to 1,5 :) i właściwie nie na parkingu gdzie można normalnie się ogarnąć, tylko przy drodze.

Chyba, że jakimś cudem znajdziesz parę metrów przy Drodze na Bystre - to może być bliżej.

Chyba nie sugerujesz, żeby zjeżdżać do kibla do Kuźnic za każdym razem.

Nartostradę do Kuźnic nawet lubię, lubię nawet tę prze Gąsienicową, choć rzadko jest czynna, i wiąże się z podejściem... ale problem jest w tym, że nie wiesz co w Kuźnicach zastaniesz :) Zaryzykujesz zjazd na dół kiedy może być tam kolejka na godzinę, dwie, a może trzy? :)

Panowie nie demonizujmy, tak jak pisał wcześniej Bończa.

- Karnet 135zł (dla mnie za drogo)

- Bus 2zł * 2 = 4zł

- Parking free

- Kible free

------------------

135zł + 4zł = 139zł

Panowie, trzymajmy się faktów :)

A te są takie, że 99% ludzi musi zapłacić za parking - za cały dzień ok. 18-20 zł (3 lata temu tak było?)

Busiki przypadkiem nie po 3 zł/os.?

Do kibli na dół nie będę zjeżdżał - u góry były po 2 zł/szt.

Przechowalnia na górze płatna, trzymam tam dopóki jeżdżę na Gąsienicowej, na Goryczkowej rzucam na dole.

Nie wiem jak teraz, dane mam sprzed 3 sezonów - 2 opuściłem, pewnie nie potaniało :)

A, i na Kasprowym nie jeździ się do 15, tylko nawet do 16.45 - na wiosnę na pewno (gdzieś od połowy marca?), czyli można być np. o 17 pod szczytem i pojechać po bezludnej górce aż do Kuźnic - to lubię :)

Ewentualnie są parkingi gdzie parkujesz za 20zł ale masz transport busem gratis jadąc w 4 osoby (a tak chyba najczęściej się jeździ na takie gorki) to wychodzi

135zł + 5zł + 2zł powrót = 142zł

Jadę na narty, nie szukać parkingów - podjeżdżam na ul. B. Czecha - tam są dość obszerne i płatne. W zamian nie mam żadnego busa w cenie - chyba, że coś się zmieniło.

Cieszę się ew. tylko jeśli mam dość blisko, i nie muszę zasuwać np. spod Krokwi ...choć wtedy warto rozważyć odwrót :)

Bończa: nie do końca zgodze się z porównaniem T.Ł do Kasprowego bo dla mnie:

Na Łomnicy mamy wiecej terenów narciarskich szczegolnie jak dodamy francuska mulde i zleb na lewo. Tylko ze klimat jest jak na każdym stoku bo widzisz przed sobą dolinę nie ma do konca tego klimatu. Kasprowy ma swietny klimat jezeli jest piekna pogoda... tutaj jest jazda rzeczywiscie w kotlach czujesz jakbys byl w srodku gor. Dlatego ciezko mi sie zgodzic z przyjemnoscia jazdy po nartostradzie... ciekaw jestem ile osob rzeczywiscie zjezdza z Kasprowego do Kuznic i tak np. 10 razy. Wydaje mi sie ze i tak wiekszosc osob bedzie jezdzic w kotlach a na koniec zjazd nartostrada do Kuźnic. A teraz porownajmy ceny:

Powiem krótko - wolę Kasprowy i jego 2 kotły :)

135 zł dla mnie byłoby do przyjęcia ...może - gdyby to było za komplet usług. Dla mnie to polska góra gór, święta itp. Przy sprzyjających warunkach dla mnie tam jest nieporównanie lepiej niż gdziekolwiek w PL, no ale od 2 sezonów mnie stać :/;)

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...