mamad

Polska warunki narciarskie 16/17

3289 postów w tym temacie

Od soboty zapowiadany jest mróz i opady śniegu :happy:

Na Kasprowym :)

To się zgadza, prognoza pogody na weekend dla Kasprowego Wierchu mówi o ujemnych temperaturach i opadach śniegu :). Przez trzy dni ma spać, wg prognozy, prawie 50 cm śniegu.

Czyli mam szykować toury? :applause:

A może Chopok otworzą? Włączą naśnieżanie i będzie łącznie metr... :wink:

Zerknijmy szerzej:rolleyes:: Po 20 listopada bedzie przedzimie plusy z minusami opday wszystkiego jednym słowem klapa pogodowa:mad:: Na początku grudnia wieksze ochłodzenie tylko na zachodzie i pomorzu w dzień na plusie. Później na chwilke cieplej by około 10 grudnia ochłodzenie zdecydowanie wieksze:cool:: Mam nadzieje ze około 15 przyszłaby Bożonarodzeniowa odwilż a wtedy BN bedzie:rolleyes:: Koniec narazie pozostańmy przy 10 grudnia:stupid:

Chyba idzie zima prognozy zapowiadają niskie temperatury i opady śniegu szczególnie w górach. Czyżby od 28. 11 można było nartować np na Białym Krzyżu który jak zwykle otworzy pierwszy nowy sezon a może tym razem będzie to ktoś inny, pożyjemy zobaczymy. Teraz własnie tam leje jak z cebra ale to dobrze bo zbiorniki na wode będą pełne i ruszy naśnieżanie.

Edytowano przez Milzbi
literówka

Naprawdę spokojnie z tymi nartami. Pisałem że początek grudnia atak zimy co prawda po 20 przedzimie czyli wyżej bedzie sypać ale akurat przełom listopada i grudnia to spore ocieplenie i znów wiatry. Niestety jednak 2 dekada grudnia zapowiada się bardzo śnieżna i mroźna a to może oznaczać przeklęte ocieplenie na święta. Oby nie narazie do 15 grudnia zima może ocieplenie jednak wpadnie do nas przed świętami by na wigilie zima pokazała jaka jest śnieżna:biggrin: Oczywiście to prognozy oby jednak sie nie sprawdziły i zima przyszła 1 grudnia a odeszła w zapomnienie 31 marca:rolleyes:: 4 miechy mrozy toż to prawie Syberia:biggrin:

2 osoby lubią to

Tu potrzeba słabych ciągłych opadów:tongue:

Wkleiłem cytat z wątku o Korbielowie bo tam to już było nie w temacie.Sam jako bardziej ,,siedziący'' w temacie wiesz ,że ciągłe słabe opady to w górach już prawie nie wystepują . Albo leje w cyklach po 5 do7 dni z sumami 100-300mm wody, z przerwami 10-15 dni i tak przez pół roku lub dłużej .Wtedy mamy wiekszą lub mniejszą powódz a sumy roczne do 1500mm. Druga wersja górskiej pogody to większa lub mniejsza posucha ale i tak jak już pada to to przewaznie ulewny deszcz (czyli duży spływ powierzchniowy). Dlatego stacje narciarskie powinny mieć zbiorniki ,nawet jak w pobliżu płynie rzeka czy potok. Klimat się zmienia na obfitujący w zjawiska ekstremalne typu :susza ,powódz, gwałtowne i ulewne burze, trąby powietrzne...Dlaczego tak jest ,to temat do dyskusji,której na forum narciarskim nie będę podejmował.

Wkleiłem cytat z wątku o Korbielowie bo tam to już było nie w temacie.Sam jako bardziej ,,siedziący'' w temacie wiesz ,że ciągłe słabe opady to w górach już prawie nie wystepują . Albo leje w cyklach po 5 do7 dni z sumami 100-300mm wody, z przerwami 10-15 dni i tak przez pół roku lub dłużej .Wtedy mamy wiekszą lub mniejszą powódz a sumy roczne do 1500mm. Druga wersja górskiej pogody to większa lub mniejsza posucha ale i tak jak już pada to to przewaznie ulewny deszcz (czyli duży spływ powierzchniowy). Dlatego stacje narciarskie powinny mieć zbiorniki ,nawet jak w pobliżu płynie rzeka czy potok. Klimat się zmienia na obfitujący w zjawiska ekstremalne typu :susza ,powódz, gwałtowne i ulewne burze, trąby powietrzne...Dlaczego tak jest ,to temat do dyskusji,której na forum narciarskim nie będę podejmował.

Janek zgadzam się dlatego najlepsze co może się teraz stać to wielkie opady śniegu i powolne topnienie:happy: Jeśli chodzi o zbiorniki na rzekach to ciężko bo właściciel takiego zbiornika po zapełnieniu w czasie opadów będzie miał obowiązek utrzymywania przepływu minimalnego w rzece poniżej zbiornika zwłaszcza w czasie suszy a tym sposobem zbiornik znów stanie się pusty. Patrz Jezioro Żywieckie w tym roku katastrofa. To forma pożyczki którą i tak będą musieli oddać. Takie mamy przepisy i dobrze bo inaczej każdy czerpał by wodę w ilościach chorych a jednak fajnie pstrąga rzecznego złapać i na grila wrzucić:laughing: Narty czekają i jeszcze chwila a się doczekają a ja z nimi:redface:

P.S Bezpiecznej środy życze. Uważajcie bo będzie niebezpiecznie:frustrating:

Edytowano przez mamad

Szykuje sie ostry atak zimy w Alpach http://www.wetteronline.de/wettertrend/ischgl , również w Tatrach http://www.wetteronline.de/wetter/kasprowy-wierch , w Beskidach też zimowo od weekendu ,ale w łagodniejszej formie Tu prognoza dla centrum Szczyrku ,wyżej będzie bardziej zimowo http://www.wetteronline.de/wetter/szczyrk .

2 osoby lubią to

Mam nadzieję, że w grudniu trochę śniegu w Szczyrku spadnie. Jadę tam po świętach z pewną obawą czy chociaż połowa będzie czynna po tradycyjnym świątecznym ociepleniu...

A jak lubelskie i świętokrzyskie? Z tego co widziałem, to najbliższy miesiąc (koniec listopada i połowa grudnia) ma być z taką typową pluchą. Temperatura w okolicach 0 (-1 *- 3*), lepiej z nocą (mrozy do -5*), ale opady to w większości deszcz ze śniegiem (jakiś długich epizodów zimowych nie przewidują). Chyba, że masz janek inne wiadomości?

W grudniowy weekend w pierwszej połowie miesiąca planuję odwiedzić jakąś lubelską stacyjkę albo Bełchatów. Zobaczymy...

Szykuje sie ostry atak zimy w Alpach http://www.wetteronline.de/wettertrend/ischgl , również w Tatrach http://www.wetteronline.de/wetter/kasprowy-wierch , w Beskidach też zimowo od weekendu ,ale w łagodniejszej formie Tu prognoza dla centrum Szczyrku ,wyżej będzie bardziej zimowo http://www.wetteronline.de/wetter/szczyrk .

tatry dostaną rykoszetem - głownie francja , szwajcaria i austria.

http://wepowder.com/forecast

1 osoba lubi to

Gdzie w TV mogę znaleźć prognozę pogody dla narciarzy gównie w Austrii ?

Jak sobie zrobisz zeza na talerzu od NC+ i zmienisz parę ustawień w dekoderze to będziesz odbierać wszystkie nie kodowanie programy AT IT DE i tam są prognozy pogody, a w naszych telewizjach to zapomnij:rolleyes::.

A poza tym po co kombinować, w necie masz prognozy i informacje o warunkach dostępne 24/h, aktualizowane co najmniej 2 razy dziennie:rolleyes::

W telewizji jest mało szczególowa prognoza - post wyżej masz moim zdaniem jedna z lepszych stron jest tam dużo wartościowych informacji np: na jakiej wysokości jest 0 stopni itd...

przykład: http://wepowder.com/playgrounds/zillertal

1 osoba lubi to

W górach zima. Poniżej - Czarny Groń, Szczyrk, Zieleniec

czarny-gron-kamera-2015-11-21.jpg

son-kamera-2015-11-21.jpg

zieleniec-kamera-2015-11-21.jpg

czarny-gron-kamera-2015-11-21.jpg.1856891d8d69dab056ff0bf1c3ed66e4.jpg

son-kamera-2015-11-21.jpg.19e9078ea6923337e670348a7983a452.jpg

zieleniec-kamera-2015-11-21.jpg.fb9e0939277cbb9cb213a3e8f2095de9.jpg

3 osoby lubią to

Jurgów też biały: http://www.jurgowski.pl/kamery

Białka biała as well :)

http://www.bialkatatrzanska.pl/widok-z-kamer.html

Prognozy na yr.no są optymistyczne. Uparcie od kilku sezonów sprawdzam prognozy, właśnie na tej stronie. Moim zdaniem sprawdzają się:

http://www.yr.no/sted/Polen/Lillepolen/Jurg%C3%B3w/langtidsvarsel.html

Oby do zimy!

Edytowano przez FerraEnzo
Zmiana linku

Szczyrk Solisko 7.30 1,5 stopnia... idzie zima oby

golgota.jpg

golgota.jpg.35b8bb4719e9066949a2512a6a2dac6e.jpg

2 osoby lubią to

jak znam Johnnego , to już pewnie coś kombinuje :biggrin:

Na Białym Krzyżu spokojnie można na podkładzie z trawy

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez quba0
      Cześć,
      wybieram się na upragniony wyjazd narciarski do Sölden, na majówkę. Czy ktoś z Was był ostatnio w tamtych rejonach i jest w stanie mnie pocieszyć lub dobić jak wyglądają warunki na trasach w górnych rejonach lodowca? Czy jest szansa pojeździć po twardym czy już nie bardzo?

Dzięki,
      Kuba
    • Przez xPaulla
      Witam wszystkich serdecznie, właśnie zameldowaliśmy się w Poroninie i szukamy informacji gdzie obecnie panują najlepsze warunki narciarskie w okolicy. W tamtym roku na początku marca na kotelnicy panowały świetne warunki a teraz pogoda pokrzyżowała nieco plany. Dochodzą do nas słuchy, że kotelnica masakra - muldy, mokry śnieg i niebezpiecznie. Mógłby ktoś coś doradzić jak to wygląda? Dodam, że ja na desce średnio - zaawansowana, ale na mokrym śniegu nigdy nie jeździłam i mam obawy. Prosimy o wszelkie odpowiedzi, zostajemy do poniedziałku. Jeżeli będzie to koniecznie bierzemy także pod uwagę wyjazd na Słowację, ale z oględzin różnych stron internetowych nie wygląda to ciekawie. Pozdrawiamy 
    • Przez SkiFrik
      Wiem, że wszędzie już niezła wiosna i wiele się nie spodziewam, proszę jednak o podpowiedź gdzie jeszcze jako takiej zimy można szukać? Wszędzie w nasze góry mam podobnie daleko, no może do Szczyrku jest szansa przedostać się najszybciej. Proszę więc o podpowiedź, gdzie z największym prawdopodobieństwem zrealizuję w najbliższy weekend następujący plan:
      wyjazd z WAW w pt o 13.00 z córką 4,5 letnią, jazda autem nie dłużej niż 5,5 godziny dojazd gdzieś gdzie można spać blisko stoku w sobotę i niedzielę jazda od rana, żeby śnieg jeszcze był zimny dla córki dobrze by było jakby była taśma, ewentualnie jakiś talerzyk po prawie płaskim - czyli łagodne stoki! i wypożyczalnia ze sprzętem dla maluchów i jeszcze jakaś fajna szkółka, to już wypas, to wtedy i ja coś zjadę jak będzie po czym Dla mnie ważne, żeby było raczej z dala od totalnej komerchy w stylu zapiekanek xxl itp, bo na małe nóżki tych nart to i tak za dużo nie będzie więc żeby po nartach otoczenie było dość estetyczne. No ale warunki śniegowe priorytetem. Podpowiecie?
      Mi w pierwszej kolejności ze względu na łatwy dojazd przychodził na myśl Szczyrk z jazdą na BSA (taśma) lub Białym Krzyżu. O BSA myślałem także w kontekście tego, że chyba dużo śniegu zrobili, więc może się utrzyma, ale czytałem tu na forum, że z dzieckiem średnio. Jakie więc alternatywy? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    • Przez artix
      Dziś z córką odwiedziłem ponownie Szczyrk. 
      Rano szybkie spotkanie z Marionen i Anią poczym rozdzielamy się.  Maroionen ma wyższe cele niż slizganie się 😎 
      Gigant.
      Pare zjazdów na Dużem Skrzycznem
      i postanawiamy uciekać na małe. Nie byłem wcześniej więc chęć tym bardziej wielka. Bylo lodowo i zimno ❄ jazda mało przyjemna. W nocy było dużo na minusie,  a co się dzieje po odwilzy pisać nie muszę. Decyzja więc była strzałem w 10.
      Góra dostajemy się na drugą stronę. Świetna przygoda dla mojej córki i przepiękne widoki gdyż słońce zaczyna przebijać się coraz mocniej.
      Mimo prób nie udało się poznać Andyiego  Może się jeszcze kiedyś uda.
      Na Małym fajna jazda. Dużo lepsze warunki w porównaniu z Dużym.  
      Jeździmy cały czas góra dół. Kolejny polski ośrodek z wielkim potencjałem. 
      W pewnym momencie zauważam odpiera kieszeń w spodniach córki. 
      Pytam,  gdzie twój telefon. Prawie płacz 😢 
      Panika, córką się trzęsie, ja próbuję dzwonić na jej telefon. 
      Jest sygnał. Odbiera Pan w knajpie na górze. Telefon znaleźli Rosjanie i oddali do baru 
      Nowy iPhone 6
      Gdy pojechaliśmy byli tam na kolejnego kielicha.  Tym razem ja uregulowałem rachunek i serdecznie podziękowałem. 
      Dobrzy ludzie.
      Cdn
    • Przez manias
      Hej,
      Planowałem sobie przedłużyć najbliższy weekend po feriach (02.03-06.03) i wyjechać gdzieś na narty w jakieś polskie góry.
      Patrząc na prognozy pogody chyba to nie ma wielkiego sensu. - Co sądzicie?
      Jeżeli tak, to gdzie mogą być najlepsze warunki?
      Jeżeli nie, to czy jeszcze w marcu będzie sensowna pora na taki wyjazd?