Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 30.10.2017 o 16:47, JC napisał:

Dla wyjaśnienia, napełnianie zbiornika powinna zakończyć się za 22 dni +- 4 dni.
Na początek listopada zaplanowano testy systemu naśnieżania.

ale czy to aż tak jest bardzo skomplikowane?

PS. sory Panie Jacku ale nie wytrzymałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jasiek napisał:

ale czy to aż tak jest bardzo skomplikowane?

PS. sory Panie Jacku ale nie wytrzymałem

Racja... Dopiero budzę się z letniego snu :D i umknął mi ten wpis.

Co nie zmienia faktu że Twój wpis brzmi jakby pisał go "stary sfrustrowany dziad"... sorry :D

Nie porównuj Chopoka, bo tam jest potężny zasób zasilający którego na dodatek nie trzeba pompować 300 metrów w górę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 28.10.2017 at 7:01 PM, Góral spod Skrzycznego said:

Andrzej ja byłem jednym z pierwszych, 3 września. Mój brat kilka dni później. Zdecyduj się, na pewno warto tym bardziej, że kilka razy można odwiedzić Słowację.
 

 

On 29.10.2017 at 10:42 AM, surfing said:

Kupuj koniecznie, karnet sezonowy rewelacyjnie motywuje do znalezienia sobie czasu na wypad na narty, z Bielska można przyjechać pojeździć na 1-2 godzinny, jak nie masz karnetu to zazwyczaj jeździ się cały dzień lub szuka powodów aby nie pojechać (pogoda, korki itp.) Dla mieszkańców Bielska-Białej i okolic sprytny karnet powinien być obowiązkowy :)

Cały wtorek chodziło mi to po głowie, dokonałem zakupu o godz. 23:59 .

Będzie, co będzie :)

W zeszłym sezonie byłem w Szczyrku 12 razy, tak wynika z mojego albumu zdjęciowego (wszystkich wyjazdów ogółem było ok. 30). Jeżeli mam całosezonówkę to pewnie tą liczbę na Szczyrk przekroczę. Może w weekendy będzie mniej wyjazdów, ale w tygodniu krótkie wypady przed lub po pracy będą częstsze. Nie będę się wahał przed 1-2 godzinną jazdą poranną w BSA, tak jak niegdyś na Golgocie. A i po tourach też będzie można ze 2-3 razy na kanapie lub jakimś ostatnim orczyku śmignąć na górę.

Edytowane przez andy-w
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie no jaka to trasę szykują w Szczyrku na rozpoczęcie tego sezonu? Czy tylko ze 100 m, czy może coś więcej?
Ja myślę, że puszczą jako pierwszą Hala Skrzyczeńska - Solisko

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Chyba mówicie o dwóch różnych rzeczach.

W tę sobotę rusza sezon jesienny na BSA i trasa 200 m na górnej polanie.

SON ma ruszyć 16.12 i najprawdopodobniej będzie otwarte na raz kilka tras.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, leitner napisał:

Chyba mówicie o dwóch różnych rzeczach.

W tę sobotę rusza sezon jesienny na BSA i trasa 200 m na górnej polanie.

SON ma ruszyć 16.12 i najprawdopodobniej będzie otwarte na raz kilka tras.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
 

@leitner Mam nadzieję ,że Twoja przepowiednia się sprawdzi i SON czy jak się to teraz tam nazywa ruszy :D:D Ja mam "sprytnego" Słowacja ze Szczyrkiem i jak dla mnie ta opcja jest the best ponieważ mogę wybierać mieszkając w okolicy Bielska :D Jak faktycznie wspomniany termin wypali to zamiast planowanego w tym czasie Chopoka (zarezerwowane już noclegi) stawię się w Szczyrku :D:D:D:D

Edytowane przez bolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leitner napisał:

Chyba mówicie o dwóch różnych rzeczach.

W tę sobotę rusza sezon jesienny na BSA i trasa 200 m na górnej polanie.

SON ma ruszyć 16.12 i najprawdopodobniej będzie otwarte na raz kilka tras.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
 

A możesz mi napisać dlaczego dlaczego twierdzisz, że SON ruszy dopiero 16.12 ? 

Poniżej info jakie dostałem od nich w zeszłym tygodniu:

"Panie Krzysztofie,

W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim i ośrodkach partnerskich obowiązuje jeden wspólny sezon zimowy.

Orientacyjną datą od kiedy obowiązuje Sprytna Sezonówka  jest 1.12.2017 jednak zależne jest to jednak od warunków atmosferycznych i narciarskich.

Regulamin zastrzega sobie wcześniejsze bądź późniejsze rozpoczęcie sezonu narciarskiego.

Pozdrawiam serdecznie,

S pozdravom,

Kind regards,

Iwona Kwapisz"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też widziałem tą datę na ich profilu, jednocześnie w regulaminach itp. podają datę 01.12.2017. Odpowiedź powyżej udzielona przez SON, jest odpowiedzią na tak postawione moje pytanie:

"Od kiedy będzie można jeździć na wspólnym karnecie w Szczyrku. To znaczy jeżeli zdarzyłoby się, że np. COS otworzy swój ośrodek wcześniej od Państwa, będę mógł tam jeździć na zakupionych karnetach on-line przez system Gopass ? Na kiedy wstępne planujecie otwarcie ośrodka ?"

Zakładam więc, że mogą otworzyć część tras wcześniej (co jest zależne od pogody, zakończenia prac budowlanych, odbiorów itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej na pewno nie otworzą. Po takiej modernizacji nie będą otwierać raczej na ćwierć gwizdka, tylko porządnie i z rozmachem. 

Data 1.12.2017 jest pewnie związana z tym, że w okolicach 1-3.12 uruchomią Chopok albo Śtrbske Pleso na Słowacji. Jeśli miałbyś karnet ze Słowacją, to mógłbyś już wtedy jeździć nim. Zapewne jest to też związane z COSem i BSA, ale szczerze to nie wiem. 

W sobotę postaram się porozmawiać o tym z kimś z SON/TMR 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, leitner napisał:

.. 

W sobotę postaram się porozmawiać o tym z kimś z SON/TMR 

Gdybyś był uprzejmy, to zapytaj również, czy sprytna Tatry + Szczyrk zakupiona w wersji dopłaty do wiosennej przedpłaty, będzie też działać w COS i BSA. Pozdrawiam.

Edytowane przez aurigae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był uprzejmy, to zapytaj również, czy sprytna Tatry + Szczyrk zakupiona w wersji dopłaty do wiosennej przedpłaty, będzie też działać w COS i BSA. Pozdrawiam.
Z tego, co wiem, to ma działać w COS i BSA, ale upewnię się. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Forum śledzę od dawna, dlatego dalej nie dowierzam czemu tak długo zajęło mi zdecydowanie się na założenie konta ;)

Mam pytanie, które nasuwa się wielu moim znajomym, z ktorymi omawiamy postępy przy SONie i COS. Czy w Szczyrku planowana jest budowa bazy hotelowej „z prawdziwego zdarzenia”? W jednym z artykułów kolega wyczytał, że właściwie cała dolina jest już zabudowana i ewentualne inwestycje byłyby ograniczone do przebudowy obecnych już (zwykle starych) domów wczasowych.

Pytam także dlatego, że bez dobrej bazy Szczyrkowi będzie trudno przyciągnąć turystów na dłuższe wyjazdy narciarskie, którzy postawiliby na wyjazd w Polskę, zamiast wyjazdu do Austrii/Włoch.

pozdrawiam, dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, AdamTS2 said:

Wydaje mi się, że na pojęcie „baza hotelowa” składa się zarówno ilość, jak i jakość ;)

W Szczyrku już jest widoczny ruch budowlany. 

Wg mnie jak zapotrzebowanie będzie duże na noclegi (a zapewne będzie) to budowa nowych hoteli, pensjonatów i modernizacja obecnych ruszy z kopyta. Miejsce jeszcze się znajdzie. Nie wszystkie muszą być przy głównej drodze. Słyszałem od miejscowych, że działki już o 100% zdrożały, 500 PLN za metr to już normalna cena podobno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsc przybywa dość szybko. Przede wszystkim tzw. apartamentów. Jeśli chodzi o hotele to nadal możesz zarezerwować pokoje na ferie od ** do ****.  Przebudowa istniejących może być bardzo skuteczna co widać np. w Klimczoku. Pensjonaty też mają wolne miejsca. Last minute bywa trudne w ferie warszawskie. Nie rozumiem więc dlaczego Szczyrkowi ma być trudno przyciągnąć turystów na dłuższe wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu było kilka apartamentów na sprzedaż w Szczyrku. Gdy teraz przejrzy się oferty sprzedaży to nowych inwestycji jest sporo, większość z przeznaczeniem na aparthotel. Ceny nowych apartamentów od ubiegłego roku, też skoczyły nawet o kilkadziesiąt procent, a większość sprzedana jeszcze jako dziura w ziemi. Wystarczy przejechać się przez Szczyrk, żeby zobaczyć ile powstaje nowych inwestycji.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Rok temu było kilka apartamentów na sprzedaż w Szczyrku. Gdy teraz przejrzy się oferty sprzedaży to nowych inwestycji jest sporo, większość z przeznaczeniem na aparthotel. Ceny nowych apartamentów od ubiegłego roku, też skoczyły nawet o kilkadziesiąt procent, a większość sprzedana jeszcze jako dziura w ziemi. Wystarczy przejechać się przez Szczyrk, żeby zobaczyć ile powstaje nowych inwestycji.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Oczywiście, w żadnym wypadku nie kwestionuję liczby nowo-odremontowanych kwater, apartamentów i pensjonatów. Ale w kwestii hoteli, poprawcie mnie proszę jeśli się mylę ale do dyspozycji są: Skalite, Elbrus, Meta, Klimczok i Alpin. A to dalej nie jest baza dużego ośrodka narciarskiego, która potencjalnemu klientowi dalej możliwość wyboru spośród kilku równej klasy miejsc

 

EDIT: Szybko policzyłem: w tych 5 hotelach jest w sumie 365 pokoi, czyli w hotelach w Szczyrku może jednoczasowo mieszkać +/- 750 osób.

Edytowane przez AdamTS2
Dokończenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...