Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać zgodnie z moimi przewidywaniami oficjalną teorię o napełnieniu zbiornika w 22 +- 4 dni można wsadzić między bajki...

W ciągu 14 dni progres jest bardzo mizerny. Prawdopodobnie stan wód jest na tyle niski że nie da się ze względów prawnych szybciej go napełnić.

Można już założyć że jeśli zima będzie słaba to w tym roku wody do naśnieżania zabraknie NAPEWNO!.

 

Stan na 31 PAŹDZIERNIKA:

22853126_1779381445470393_20399920634871

STAN NA 14. LISTOPADA:

23559423_1604066256316449_85829559682910

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr1 napisał:

Na drugiej stronie zbiornika jest kreska w poprzek i druga pionowa. Z tego można określić ile jest wody. Oceniam, że zbiornik jest napełniony najwyżej w 1/5. Czyli pełen będzie za około 2 miesiące przy tym tempie napełniania.

Średnica się zwiększa wraz z wysokością więc tempo przyrostu poziomu będzie maleć.

Jak przyjdą mrozy to ilość wody w potokach znacznie się zmniejszy co na pewno także utrudni pobór.

Gdyby chcieć napełnić zbiornik 100 000 m3 w przeciągu zakładanych 26 dni to zasilanie musiałoby wynosić aż 160m3/h co z góry brzmiało hurra optymistycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, shuger napisał:

Średnica się zwiększa wraz z wysokością więc tempo przyrostu poziomu będzie maleć.

Jak przyjdą mrozy to ilość wody w potokach znacznie się zmniejszy co na pewno także utrudni pobór.

Gdyby chcieć napełnić zbiornik 100 000 m3 w przeciągu zakładanych 26 dni to zasilanie musiałoby wynosić aż 160m3/h co z góry brzmiało hurra optymistycznie...

Cześć

Przepraszam a znasz się jakoś na tym w sensie profesji czy tak tylko liczysz?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marek_kapica napisał:

Teraz się zaczną sprzeczki czy zbiornik jest w połowie pusty, czy w połowie pełny :D

Do tej beczki miodu trzeba dodać trochę obiektywnej łyżki dziegciu...

Bo o ile zbiornik jest naprawdę spory i to wielki plus dla TMR że nie szczędzili na to kasy to zwyczajnie siłą rzeczy prawie niemożliwe było jego wybudowanie i napełnienie na czas...

Za rok będzie już doskonale ;) W tym 3majmy kciuki żeby zima dopisała :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, shuger napisał:

Gdyby chcieć napełnić zbiornik 100 000 m3 w przeciągu zakładanych 26 dni to zasilanie musiałoby wynosić aż 160m3/h co z góry brzmiało hurra optymistycznie...

Problemem może być tylko i wyłącznie wydajność pomp. Rzeki górskie mają w tej chwili przepływy 1,0 - 2,5 m3/s. Wody nie brakuje. Średnioroczny przepływ w Żylicy to 1,3 m3/s, czyli 4680m3/h.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie nt. skipassów dziennych. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że w Szczyrku mają wprowadzić nowość, na skale ponoć europejską, polegającą na tym, że cena dziennego skipassu będzie uzależniona od ilości osób na stoku. W skrócie miało być tak: mało ludzi -> niższa cena za skipass, więcej ludzi -> drożej. 

Czy ktoś coś wie na temat? Czy dojdzie to do skutku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jaca10 napisał:

Mam pytanie nt. skipassów dziennych. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że w Szczyrku mają wprowadzić nowość, na skale ponoć europejską, polegającą na tym, że cena dziennego skipassu będzie uzależniona od ilości osób na stoku. W skrócie miało być tak: mało ludzi -> niższa cena za skipass, więcej ludzi -> drożej. 

Czy ktoś coś wie na temat? Czy dojdzie to do skutku?

Były takie wstępne plany, ale póki co zrezygnowano z tego. Może kiedyś do tego wrócą. Na razie zostaje najtańsza opcja 79 zł/dzień z Gopassem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie Gopass pojawiły się właśnie zniżkowe skipassy do Szczyrku za 49 zł. Mają obowiązywać w okresie od 1.12 do 25.12, ale data początkowa chyba jednak mało realna. Wygląda, że będą obowiązywać w SON, COS i w BSA, ale z wyłączeniem jazdy wieczornej...

Gopass_Szczyrk.jpg

Edytowane przez tobiasz7777
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zarejestrowałem się na Gopass-ie aby na przyszłość mieć możliwość zakupu tańszego karnetu przez neta. Wczoraj otrzymałem maila z informacją o możliwości zakupu promocyjnych karnetów za 49 zeta ważnych do 25 grudnia. Można zakupić max 8 takich karnetów i tu pytanie do znawców. Czy mogę zakupić karnet zniżkowy dla osoby która nie posiada Gopass-a czy też tylko dla siebie ? Inna sprawa to przy próbie zakupu system zapytał o datę wykorzystania, czy naprawdę muszę ją określać ? Co w przypadku gdy zakupię karnet a z jakiejś przyczyny nie będę miał możliwości wykorzystać ? Czy jest znana kolejność naśnieżania tras ? 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jezusie! @Jusik2002 zadaj pytanie! a nie czy mogę...czy będę mógł jak coś tam...

człowieku jak byś trochę poczytał forum to byś wiedział! 

Karnet jest " ne zbywalny" 

czyli nie możesz kupić komuś...xxx i mu dać !  

człowieki pomyśleć trzeba tak choć troszkę... odrobinkę... 

Jak ktoś chce zakombinować jak w Polsce!!!!! to tu się nie uda !!!!!

to jest cywilizowany kraj i na autostradzie nie stoi się na bramkach tylko wziiiiiuuuu! aż 130km :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem dawać fotek ale... wiem że na forum jest wc...j normalnych co chcą pojeździć a nie zastanawiają się ile wody potrzeba itd. 

JEST BEST!!! tylko czy Bosi to zauważą~! ale personel mówi że jest OK!

 

DSC_7658.thumb.JPG.80584f25499dd318fd0daffa87d0c98c.JPGDSC_7662.thumb.JPG.cb6e1a7321e8b3d70046d0abee261c16.JPG

Na co oni (BOSI) znaczy czekają? !!!! pół metra pod butem!

A jeszcze jutro mają  święto!!!!!  tysiące Czechów i Słowaków ma wolne!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...