Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Nie! Słowacy, a co, wolałbyś "Szczyrk Lyžiarske Stredisko"? [emoji23]
Zdecydowanie lepiej- gdyby Szczyrk był ze 20 km na południe. ... :-).

Po prostu irytuje mnie nazywanie wszystkiego po angielskawemu - czy trzeba czy tez nie. Na nartach lubie jeździć po stoku a nie w resorcie po arenie. Wlasnie... coś mi to cyrkiem pachnie. :-)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mig12345 napisał:

Zdecydowanie lepiej- gdyby Szczyrk był ze 20 km na południe. ... :-).

Po prostu irytuje mnie nazywanie wszystkiego po angielskawemu - czy trzeba czy tez nie. Na nartach lubie jeździć po stoku a nie w resorcie po arenie. Wlasnie... coś mi to cyrkiem pachnie. :-)

Cześć

Mam podobne odczucia Michale. Pretensjonalne i dziecinne niemalże.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Szczyrku oraz zapomnianych ośrodkach narciarskich:

Czy nastąpi inwestycyjna "ucieczka do przodu"?

 
Tej zimy czaka nas pewna niespodzianka. "Skansen narciarski" Szczyrk przeszedł zasadniczą przebudowę. Cztery nowe koleje: ma Jaworzynę, na Halę Skrzyczeńską (dwie) i na Malinów. Poszerzone lub nowe (obejście Golgoty, czarna na Beskidzie) trasy. Wspólny skipass na trzy ośrodki. I perspektywa dalszych inwestycji w przyszłości. Na obecny sezon Szczyrk oferuje już sześć nowoczesnych kolei narciarskich. To dużo. Naprawdę dużo.

Oto mapa ze strony www.szczyrkowski.pl:
Szczyrk.jpg

Przy okazji nasuwa się refleksja, czy Szczyrk spowoduje u "konkurencji" inwestycyjną "ucieczkę do przodu"? Gdzie jeszcze w Beskidach są tradycje narciarskie, a obecnie jest kicha. Oto moje TOP10:
  • Miejsce 1 - Pilsko
Aż szkoda pisać na ten temat. A jeszcze parę lat temu wydawało się, że coś ruszy. I ruszyło. Powstało jedno krzesło (na dole ośrodka), drugie krzesło (na Buczynkę), po czym tego drugiego do dziś nie uruchomiono. Podobno sypie się też "żółwik" transportowy w wyższe partie ośrodka. Jeździć może się da, ale w porównaniu z możliwościami tego miejsca jest zupełna kicha.
  • Miejsce 2 - Gubałówka
Przekleństwem Gubałówki i chyba całego Zakopanego jest "niewymagający turysta z Warszawy". Czy jest dobrze, czy jest źle, on i tak przyjedzie do miasta oraz wjedzie na Gubałówkę. Trasa jest zamknięta dla narciarzy od lat już kilkunastu, spór z właścicielami działek stoi w miejscu, i nikt już chyba tam nie tęskni za narciarzami. A kawałek dalej nieczynna jest od dekad trasa na Butorowym Wierchu. Jest dobrze, bo jest targowisko na dole, targowisko na górze i oscypki się sprzedają. Zakopane narciarską stolicą Polski? To żart.
  • Miejsce 3 - Kasprowy Wierch
Jedyne w Polsce miejsce o alpejskich krajobrazach. Ale absurdów i braków tam występuje tyle, że potencjał (a zwłaszcza szansa na zmiany) jest mniejszy, niż na Gubałówce. Jakie to absurdy? Wyliczam te najważniejsze:
- mała przepustowość głównej kolei (360 osób na godzinę), co powoduje kolejki;
- brak parkingu pod wyciągami;
- w zasadzie to brak porządnego parkingu w ogóle;
- ten co jest, jest ... płatny;
- dojazd pod wyciąg jest dodatkowo ... płatny;
- ubikacje są ... płatne;
- trasy są rzadko ratrakowane;
- makabrycznie wolne krzesło na Goryczkowej;
- przejście z Goryczkowej na Gąsienicową wymaga kilkusetmetrowego spaceru pod górę i naprzeciw jadącym narciarzom;
- brak naśnieżania;
- zjazd do doliny to ścieżka, a nie trasa;
- do tego ceny jak w Alpach.
Wystarczy?
  • Miejsce 4 - Brenna
Narciarska miejscowość z wieloma niewielkimi, ale idealnymi do szusowania terenami i bez ... jednej porządnej stacji narciarskiej. Ilość nowoczesnych wyciągów: zero. W zasadzie to nie wiadomo, dlaczego położona w dolinie otoczonej górami i tak blisko aglomeracji śląskiej miejscowość (złożona niemal w komplecie z domków turystycznych) została tak bardzo w tyle!
  • Miejsce 5 - Szyndzielnia
Jest fajna i długa gondola. I nie ma ... możliwości zjazdu na nartach.  Kiedyś była Sahara, ale jest nieczynna od dekad. Możliwości tego miejsca są fantastyczne. Lokalizacja - świetna, gdyż w zasadzie góra jest położona w dużym mieście - Bielsku-Białej. I zamiast świetnej stacji narciarskiej mamy erzac w postaci krótkiej łąki na Dębowcu wyposażonej na szczęście w nowoczesny wyciąg i oświetlenie.
  • Miejsce 6 - Ochodzita
Pięknie położona góra z niezłym potencjałem. W zeszłym sezonie zamknięta. Naturalny taki nasz mały "Kronplatz", oczywiście z zachowaniem proporcji. Aż prosi się o inwestycję, nowoczesną kolej i wyrównanie tras. A jest tam miejsce naprawdę na szerokie trasy.
  • Miejsce 7 - Druga strona Żaru
Kiedyś dla partyjnych dygnitarzy odpoczywających w Kozubniku funkcjonował mały wyciąg orczykowy. Teraz podobno Kozubnik odżywa lub ma odżyć. Warto też niejako przy okazji odkopać pomysł połączenia dwóch stron góry. Warunki naturalne (no nie do końca naturalne, bo Żar to ... sztucznie wyprofilowana góra) do tego są znakomite.
  • Miejsce 8 - Beskidek
Slalomowa trasa dziś powoli zarasta i straszy. Czy rozwój miejscowości nie wpłynie na przywrócenie jej do życia. Możliwości wydają się być dwie:
- wyprofilowanie i zasilenie wyciągiem samego Beskidka dla celów przywrócenia trasy treningowej;
- połączenie z Beskidem, skąd jest równy, stały i naturalny spad.
  • Miejsce 9 - Nosal
Kolejna znana trasa treningowa. Krótka, nawet bardzo krótka (ok. 600 m), ale zdrowo stroma. Nigdy nie była zasilana jakimś porządnym wyciągiem, ale ten jedyny z jednoosobowymi krzesłami już niestety padł. Czy powstanie coś nowego? To znów problem motywacji (lub raczej jej braku) Zakopanego, które na zimę staje się ... bazą noclegową dla Białki.
  • Miejsce 10 - Sucha Dolina

Stare mapy ośrodka są imponujące. Dolina wielu wyciągów i tras. Tylko dlaczego jest nieczynna? Czy jest szansa na jakąkolwiek zmianę? To miejsce na naprawdę fajny i spójny ośrodek.

Link: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2017/11/czy-nastapi-inwestycyjna-ucieczka-do.html

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mig12345 napisał:


Po prostu irytuje mnie nazywanie wszystkiego po angielskawemu - czy trzeba czy tez nie. Na nartach lubie jeździć po stoku a nie w resorcie po arenie. Wlasnie... coś mi to cyrkiem pachnie. :-)

 

4 minuty temu, Mitek napisał:

Mam podobne odczucia Michale. Pretensjonalne i dziecinne niemalże.

Panowie! więcej luzu, przecież te wszystkie nazwy są na potrzeby handlowe i reklamowe, i to nie dla nas - TMR-owi łatwiej będzie zapraszać Czechów, Węgrów, Rosjan i innych do "ski resortu" niż do "ośrodka narciarskiego" w Szczyrku. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadzają wam wpisy nie na temat, wyrażacie święte oburzenie, a dokładacie kolejne swoje, również nie związane z tematem. Mógłby ktoś mi zdefiniować kto to jest prawdziwy użytkownik? Ostatnio słowo „prawdziwy”, chyba jest zbyt często nadużywane, przez co się dezawuuje.
A żeby było w temacie, to już niedługo:
dd36b5cf758c51fd3a4b1d07b5c1677b.jpg
4f5a3798c3c5b22e51ac36b56b83e192.jpg
Trzeba jeszcze przeczekać ten miesiąc do wielkiego otwarcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło strasznie do przodu, ale ciągle jeszcze to wygląda, jak plac budowy. Ale po tym, co widzimy od wiosny, wierzę, że ruszy w terminie.

Zresztą mamy nową jakość inwestycji w Polsce. Porównania z inwestycjami państwowymi i samorządowymi są druzgocące. Weźmy taki stadion w B-B, który przez 1,5 roku nie mógł zostać dokończony i potem odebrany...

Co na to wpływa? Pewnie dostępność kasy. Ale nie tylko. Państwo, samorządy i firmy państwowe kasę te mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posprzątałem wątek. Proszę piszmy na temat, a jeżeli pojawi się ciekawy temat poboczny, zakładamy nowy wątek

Kolejna sprawa, to jeżeli ktoś ma inne zdanie, to nie obrażajmy kogoś za to. Takie jego prawo, a nasze nie zgadzać się z nim.

Łączą nas narty, więc koniec z osobistymi wycieczkami.

Proszę!

Jacek /  Admin

  • Like 4
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, keisyzrk napisał:

Panowie! więcej luzu

   Co roku jesienią pojawia się na forum wzmożona nerwowość, czepialstwo, pretensje, zaczepki. A to wszystko z powodu niedoboru " Białego" - zalecam cierpliwość, przeglądanie zdjęć, albumów, filmów, stron internetowych, na których "Białe" występuje w dużej ilości.

  Albo (jeżeli ktoś obawia się, że nie dotrwa na miejscu do opadów "Białego") niech wybierze się do regionów, gdzie "Białe" już występuje w wystarczającej ilości do zjeżdżania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie komponuje się ten złoty kolor gondolek z tą piękną jesienią w tle! :) 

Te gondolki to chyba podobne do południowych na Chopku, tylko jakby węższe :rolleyes: czy to złudzenie

ch_pol.thumb.jpg.a87c3b324895b5b5089d12e96df857e1.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/11/2017 at 4:44 PM, mig12345 said:

Zdecydowanie lepiej- gdyby Szczyrk był ze 20 km na południe. ... :-).

Po prostu irytuje mnie nazywanie wszystkiego po angielskawemu - czy trzeba czy tez nie. Na nartach lubie jeździć po stoku a nie w resorcie po arenie. Wlasnie... coś mi to cyrkiem pachnie. :-)

A co ja mam powiedzieć, skoro rodak, który jeszcze niedawno miał wykupione ubezpieczenie na samochód, teraz mówi mi, że niedługo kończy mu się "inszurans", a zamiast w trzy-pokojowym mieszkaniu, mieszka "na flacie z trzema bedami". Chociaż nie wiem, czy i tak to nie lepsze od tych, co w ogóle już postów na facebook'u po polsku nie piszą. Ale i w Polsce, koledzy ze Stolycy na swoich fejsbukowych profilach nazwy profesji mają "światowe" :D

 

Sorki za OT, bo wątek śledzę i nie wiem, czy po Nowym Roku do Szczyrku nie pojadę :) Mają rozmach. By tak w Szkocji ktoś tak zainwestował, bo narazie wielka radocha, że maszynę do śniegu udało się kupić (a i tak ze zbiórek, na drugą zbierają).

Edytowane przez paolomario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej pare zdjęć z SONu z niedzieli. Inwestycja robi naprawdę wrażenie obawiam się jedynie patrząc okiem laika czy zdążą z skończeniem prac w Solisku. Bardzo wątpię. A myślę, że na tym etapie rozbudowy ośrodka to miejsce jest kluczowe. Ale całość zapowiada się imponująco tylko szkoda że z mojej ukochanej Brennej jest tak blisko a jednak tak daleko. Przepraszam za jakość zdjęć ale było już późno. Pozdrawiam

20171112_161636.jpg

20171112_161709.jpg

20171112_161732.jpg

20171112_161746.jpg

20171112_163153.jpg

20171112_163239.jpg

  • Like 15
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...