Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Czy ktoś ma sprawdzone serwisy pogodowe do oszacowania szans na jazdę w ten weekend? Obecnie zapowiadane (accuweather) porywy to ok. 23-26km/h, co by dawalo nadzieję... Ale w sumie tydzień temu było podobnie w prognozach wcześniejszych....

Pzdr

W dniu 18.02.2020 o 19:49, JC napisał:

Proszę już do użytkownika shuger nie pisać, ponieważ jego dostęp został zablokowany. Nie będzie mógł odpowiedzieć.

Nareszcie !!!!!

Trzeba było czekać kilka lat, żeby go zablokować ...

Dzisiaj dosypało około 10 cm świeżego śniegu. Oczywiście zmieniło to na korzyść warunki. Jazda w SMR przyjemna. Byłam krótko, jeździłam tylko na 7 i zjechałam do gondoli 1, więc przegląd niepełny. Swieży śnieg zagarnięty przez ratraki oczywiście uległ szybkiemu rozjeżdżeniu, ale sam w sobie był fajny. Swoją drogą, ratraki przejeżdżały 7-ką zaraz po otwarciu - pierwszy przejazd był po świeżo wyratrakowanym. Ale tak, że od razu kalafiory... Co i tak nie miało znaczenia, bo zostało zaraz rozjeżdżone. Od 7 przyjemniejszy śnieg (jakby mniej mięknący) na 1, choć ludziska jeździły tam różnie - mnóstwo młodziaków zjeżdżających na pełnym gazie na tyłach, brr.

Przyjemnie było popatrzyć na Szczyrk w szacie zimowej - ośnieżone drzewa.

Edited by Maria
  • Like 8

A ja dzisiaj odbiłem się od bramek. Nie działały nasze sezonówki. I nie tylko nasze. Komunikat na bramkach "Błąd kodowania". Panu w systemie wszystko działało. Wiec udaliśmy się razem do bramek - błąd kodowania. Wróciliśmy do infocentrum.  Przekodował najpierw moją sezonówkę na nową kartę, pod bramki -  zadziałała. Potem do infocentrum, przekodować karty moich dzieci, tak jakby nie mógł tego zrobić jednocześnie (upierał się, że musi sprawdzić czy zadziała, bo jeszcze nie mieli takiego błędu w systemie). Cała operacja trwała około 35 minut.  

Rano padał śnieg i było mglisto, spadło około 10 cm naturalnego. Dośnieżali też trasy, szczególnie na Pośrednim oraz na trasie z MS (choć z lanc dużo śniegu nie leciało, raczej mżawka). Śnieg pokrył wczorajszy beton, fajna jazda po naturalnym. Im wyżej, tym większa mgła. Po godzinie 12:00 przebiło się słońce. My skończyliśmy jazdę około 12:30, bo byliśmy cali jak sople lodowe. Gdyby nie poranny incydent (kolejny w tym sezonie) z naszymi karnetami, dzień byłby jeszcze lepszy.

Mglisto i dżdżysto.

spacer.png

spacer.png

Na górze.

spacer.png

3 znacznie poprawiły się warunki na niej - szkoda że oficjalnie zamknięta i nieprzygotowana.  

spacer.png

Poniżej zakrętu.

spacer.png

• Like 14
  • Thanks 1

6 minut temu, moruniek napisał:

Wznawiają jutro jazdę wieczorną. Pytanie jak to się ma do zapowiadanego wiatru. 

spacer.png

Czyli rozumiem "trójka" również od jutra otwarta?

30 minut temu, lika napisał:

Czyli rozumiem "trójka" również od jutra otwarta?

Wg, mojej oceny, mają na niej wystarczającą ilość śniegu, by ją jutro otworzyć. Trzeba tylko, chcieć ją wyratrakować.  

5 godzin temu, moruniek napisał:

A ja dzisiaj odbiłem się od bramek. Nie działały nasze sezonówki. I nie tylko nasze. Komunikat na bramkach "Błąd kodowania". Panu w systemie wszystko działało. Wiec udaliśmy się razem do bramek - błąd kodowania. Wróciliśmy do infocentrum.  Przekodował najpierw moją sezonówkę na nową kartę, pod bramki -  zadziałała. Potem do infocentrum, przekodować karty moich dzieci, tak jakby nie mógł tego zrobić jednocześnie (upierał się, że musi sprawdzić czy zadziała, bo jeszcze nie mieli takiego błędu w systemie). Cała operacja trwała około 35 minut.

Też mnie to spotkało po południu, dzięki za przetarcie szlaku ;)  u mnie to strata ok. 20min, żeby było śmieszniej druga sezonówka sk działała bez przeszkód, miałem uzasadnione podejrzenie że to kara za reklamacje :) 

Po południu zdecydowanie lepsza pogoda,1 na górze

IMG_20200220_142021.thumb.jpg.af6abe033448735b0a6d8f1e82f524b5.jpg

IMG_20200220_142331.thumb.jpg.a3da68f49c4374ec884c9792ad544172.jpg

1 mostek

IMG_20200220_142507.thumb.jpg.1d6add3664c552cbe503a771b998e8f5.jpg

Bieńkula

IMG_20200220_145537.thumb.jpg.4e1585ff2b74bbed23d6a6f3d4a2df03.jpg

na dole bez podkładu

IMG_20200220_145825.thumb.jpg.21d4ecb1d5e5b6e7f9f73cf3480d8331.jpg

• Like 12

Dziś lepiej. Rano: mgła i nieubity śnieg, ale super. Po południu słońce, ale i, hmmm, zepsute trasy.

Pytanie: Dlaczego ludzie jeżdżą zamkniętą trasą nr 3? Nie potrafią zjechać 1? Wstyd im zjechać gondolą? Nie szanują znaków i nart?

Pytanie też, na jak długo ten śnieg zostanie (prognozy niestety, są wujowe):

P1010173.JPG

P1010176.JPG

P1010179.JPG

P1010180.JPG

P1010181.JPG

P1010183.JPG

P1010184.JPG

P1010185.JPG

P1010186.JPG

P1010187.JPG

P1010188.JPG

P1010190.JPG

P1010193.JPG

P1010195.JPG

P1010201.JPG

• Like 12
  • Thanks 1

23 godziny temu, gruchauho napisał:

Pytanie: Dlaczego ludzie jeżdżą zamkniętą trasą nr 3?

bo jest!, i był na niej śnieg, na co czekać aż stopnieje?

po rozpoznaniu bojem okazało się że jest w lepszym stanie niż 1 (szczególnie na dole przed mostkiem),

poza tym, powinni ją konkretnie wygrodzić i po opadach wyratrakować tak aby  mniej doświadczeni mogli zjechać

IMG_20200220_141935_resized_20200220_080018623.jpg

• Like 3

4 minuty temu, DMM napisał:
23 godziny temu, gruchauho napisał:

Pytanie: Dlaczego ludzie jeżdżą zamkniętą trasą nr 3?

bo jest!, i był na niej śnieg, na co czekać aż stopnieje?

Możesz mi powiedzieć, skąd wziąłeś ten cytat?

7 godzin temu, moruniek napisał:

A ja dzisiaj odbiłem się od bramek

2 godziny temu, surfing napisał:

Też mnie to spotkało po południu,

Mnie też, po trzech wyjazdach do góry nagle nie działa, tylko mnie to dziś trafiło w Tatrzańskiej Łomnicy. Zjechałem do info ominąłem kolejkę i dopadłem gościa przy kompie. Zczytał kartę, coś kliknął i powiedział  że  już jest ok. I było.  Wczoraj cały dzień działało a dziś "Błąd Systemu" ;) Chyba ich algorytmy identyfikacji szwankują           i stąd te szykany. Od razu nasunęła  mi się myśl o dodatkowej osobistej weryfikacji. Ale z tego wszystkiego najgorsza jest ta koszmarna "narciarska frustracja" gdy odbijasz się od zablokowanej bramki. :(

• Like 3

Niefajne przygody "posiadacze" macie... Do tego stopnia że za każdym jak podjeżdżam pod Biela PuT, Czyrną mam ten dreszczyk emocji... Zakodowane? Czy aby na pewno?

PS. Wożę ze sobą pełną dokumentację transakcyjną ;)

Edited by lika

10 godzin temu, gruchauho napisał:

bla, bla bla ..................................................................................................................................... :D

To niestety bardzo proste. Wystarczy zacytować potem wykasować zawartość i wpisać co "ślina na język przyniesie".

Niestety jest to pole do nadużyć, szczególnie w tak rozbudowanym wątku, ale trzeba ufać ludziom ;)

Pozdrawiam

• Like 1

Widzę, że już kanapa B5 i orczyk C3 nie jeżdżą (wiatr). Ma się chyba pogarszać, więc na weekend nie ma się co chyba nastawiać...

Pzdr

Znowu chodzą kanapa i orczyk. Jaworzyna górna jedynie stoi.
I bądź tu mądry na weekend, właśnie anulowałem bilety😖

37 minut temu, lika napisał:

Znowu chodzą kanapa i orczyk. Jaworzyna górna jedynie stoi.
I bądź tu mądry na weekend, właśnie anulowałem bilety😖

Znowu B5 stop... 

Dziś pogoda dla maniaków. Albo kochasz narty, albo nie. Na hali Pośredniej wiało momentami tak, że mnie zawracało (a swoje ważę). Do tego podał śnieg, raczej mokry i ciężki. Bardzo mało ludzi na ośrodku (i słusznie, to nie pogoda dla każdego). Dziś moje dzieci miały wolne, jeździłem sam i wyjeździłem się jak głupi. Momentami słaba widoczność, ze względu na śnieg. Do 12:00 nie wyciągałem telefonu po tak padało i wiało, że nie miało to sensu. Najlepsze wg. mnie warunki na 8, 7 i zamkniętej 3. Na Kopie nie byłem (jak byłem na hali - ta kanapa zawsze była zamknięta). W pewnym momencie stanęła gondola i tak stała około 15 minut. Później rozstawili znaki na trasie, że gondola nieczynna i podawali komunikaty przez głośniki, że gondola może stanąć w każdej chwili, ale ona spokojnie sobie działała. 1 od rana w fatalnym stanie. Pierwsze 5 zjazdów na Pośrednim byłem praktycznie sam na trasie, dawno mi się to nie zdarzyło, nie mówiąc już o pustej kanapie. Przy ostatnich zjazdach zaobserwowałem, że instruktorzy jadą na zamkniętą trasę nr 3 z grupkami dzieci. W mojej ocenie, bezpieczniejsze niż zjazd do dołu gondolą, która może w każdej chwili stanąć. 1 tak zryta, że raczej wczoraj wieczorem i dziś rano, to ona ratraka nie widziała. Za to nieczynna 3 była wylizana. Na 4 trochę lodu i bardziej twardo niż na 3 czy 7.

Gondolka stoi i czeka na mniejszy wiatr.

spacer.png

W tym czasie ustawiono znaki a ona jednak ruszyła.

spacer.png

Instruktorzy na 3 z dziećmi.

spacer.png

spacer.png

Warunki na 3.

spacer.png

spacer.png

3 dół.

spacer.png

Kolej na Kopę nieczynna.

spacer.png

Warunki wyżej.