Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Nikomu z nas nie chodzi o system produkcji śniegu jak w Soczi. Tym razem zabrakło kilku dodatkowych armatek. Wody jest wystarczająco dużo (na drugiej kamerce widać zbiornik). Zarządzający ośrodkiem wiedzą jednak lepiej. Na FB napisali "Nie wypada nam krytykować komentarzy, ale widać, że w Polsce są sami mądrzejsi albo najmądrzejsi...ale i tak Was wszystkich zapraszamy jak uruchomimy narciarstwo." Nikt w Jontku nie przyjmuje żadnych uwag w żadnej sprawie. Przekonałem się o tym rok temu. Ze ze względu na wielki sentyment do tej góry przyjeżdżam ponownie, ale ilu ma taki sentyment.....

Może lepiej, bo na pustych stokach jeździ sie najfajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne to wszystko. Po przejeciu osrodka od GAT-u mialem nadzieje ze Pilsko wreszcie sie odrodzi. Owszem nowy wlasciciel stawia hotel, dwie lawki tylko pytanie po co ???? Czy ubiegly sezon nic nie dal do myslenia ??? Tylko idiota chce robic biznes na osrodku narciarskim bez sniegu. Jak COS robil zapytanie ofertowe o armatki to wygrala oferta jakos za 45 tys. To czy wlasciciel nie posiada 200 tys na 4 armaty ??? Chyba kupil to dla hotelu a nie osrodka narciarskiego :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Korbielowie, żeby zobaczyć co się zmieniło od ostatniej wizyty. Odpowiedz jest smutna - NIC.

Mamy początek grudnia, a lina nowej kolei dalej jest na bębnie obok dolnej stacji.

No to małe szanse, że do stycznia wystartują :( Zanim powieszą linę, na niej krzesełka i potem przeprowadzą testy obciążeniowe, to minie minimum miesiąc, a po 16.12 zapowiadają lekkie ochłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to wkurza mnie najbardziej, o czym zresztą pisałem na fb ośrodka, ale jednak osoba prowadząca ten profil, nie przyjmuje żadnych uwag do wiadomości.

Napisali śmieszne tłumaczenie, że im 1 nocy zabrakło by odpalić wyciąg. Wg mnie to jest jawna kpina z ludzi, w mediach właściciel ludziom opowiada, że Pilsko ma być najlepszym, najnowocześniejszym ośrodkiem. Ale z drugiej strony jak na to popatrze, ostatni sezon pod władaniem GAT to 11/12. Zima była super, to fakt, ale kartnet całodzienny kosztował niecałe 60zł z tego co pamiętam, trasy pomimo wielkich opadów z rana zawsze przygotowane, parking bezpłatny, działały wszystkie wyciągi. Co mamy teraz, po 2 latach od przejęcia ośrodka? Karnet podrożał prawie o 100%, wyciąg orczykowy na Solisko, zastąpiła kanapa, więc zmiana na +, na ten moment wyciągu na Buczyne nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Parkingi również bezpłatne, trasa przed wieczorną jazdą w zeszłych sezonach nie była ratrakowana (GAT ratrakował). Powstały zbiorniki na wodę, ale co z tego skoro armatek brakuje....

Nie chce tutaj pisać, że jest gorzej, bo widać, że się sporo zmienia idzie ku lepszemu, ale niestety popełniane są podstawowe błędy. Armatki powinny być zakupione już w 2012 roku, tuż po przejęciu, to nie jest maszyna co się po sezonie zużywa i nową trzeba kupić. Do tego czasu one już by się zwróciły i zarobił na siebie.

Wczesne otwarcie sezonu to + z punktu widzenia marketingowego - bezpłatna reklama, piszą o tym ludzie na forach, portale internetowe informacje puszczają dalej ludzie na facebooku. Druga sprawa, że podkład z armatek jest bardzo ważny w kwesti długości sezonu. Gdy pada śnieg, pada już na gotowy podkład, każde 10 cm poprawia sytuację, nie trzeba czekać aż dowali 50 m na goły stok.

Sytuacja zapowiada się podobnie jak rok temu (z tym, że rok temu był bobnus w postaci 40 cm śniegu na przełomie listopada i grudnia) są mrozy, można naśnieżać, a tu guzik... gdyby rok temu armaty pracowały w grudniu, to śnieg byłby i na sylwestra i na początek ferii, bo halny by nie ściągał tego wszystkiego.

W tym sezonie o ile przed 20 grudnia nie trafi się śnieżny armagedon, wygląda na to, że czynny będzie 1 wyciąg, na Solisko, oraz standardowo niezawodna Baba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się denerwować. Pozostaje liczyć na naturę lub Pana Boga (jak kto woli). To co robi ośrodek na FB to najczystsza postać arogancji. Ale czemu się dziwić. Rok temu napisałem list do właściciela. Wiesz jakie wnioski wyciągnął - opierniczył kelnerki i sprzątaczki, do których nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy wziąć przykład z Białki... Ośrodka z niewątpliwie najlepszym w Polsce systemem naśnieżania.

W nowej inwestycji - 2 trasy, przewidziano następujący system naśnieżania (cytat za supersnow.pl):

  1. zbiornik na wodę o pojemności 55000 m3 wraz z systemem schładzania,
  2. pompownia niskiego i wysokiego ciśnienia z układem filtrującym 1000 m3/h,
  3. w pełni automatyczny system naśnieżania wyposażony w 52 armatki śnieżne oraz 40 wysięgników

Te 2 trasy na Pilsku są zapewne porównywalnej powierzchni. (Nie chce mi się sprawdzać dokładnie, szkoda mojego czasu dla "fachowców z Pilska".)

Porównanie druzgocące.

1.

Zbiornik pewnie 100 !!!!! razy mniejszy, choć piszę to tylko na podstawie pamięci fotografii, ale nie przypuszczam, by miał więcej niż 10x10x5 metrów . Poprawcie mnie, jeśli pamięć mnie myli!

Taka kałuża wystarcza na 20 godzin pracy ze średnią mocą 10 armatek. A nie jak ktoś pisał na 2 tygodnie.

2.

Nie wiem jakie mają pompy na Pilsku, ale na pewno nie większe niż 100 m3/h. Czyli z 10 razy mniej!

3.

W Białce 40 stałych i 12 ruchomych armatek, do tego automatyka systemu - co tu porównywać????

Tadek

PS. Nie wchodzę na fb z założenia, ale możecie to porównanie zamieścić (z podaniem źródeł oczywiście :smile:)

Edytowane przez Tadeusz T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, przecież śnieżą wszędzie, te kilka tras w Polsce takie jak na Pilsku, Skrzycznem czy Kasprowym potrzebują przede wszystkim zimy. Cierpliwości, nie można przecież ciągle pożyczać pieniędzy, zarobią coś to coś zrobią.Na razie spokojnie napijcie się kawy, albo cóś........

WP_20141206_012[1].jpg

57da82bf8641c_WP_20141206_0121.jpg.9f741a0c068c7f472d6951b3eef2d310.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, przecież śnieżą wszędzie, te kilka tras w Polsce takie jak na Pilsku, Skrzycznem czy Kasprowym potrzebują przede wszystkim zimy. Cierpliwości, nie można przecież ciągle pożyczać pieniędzy, zarobią coś to coś zrobią.

Na razie spokojnie napijcie się kawy, albo cóś........

[ATTACH=CONFIG]17115[/ATTACH]

Ale tu chodzi o mentalność. Bo nawet jak coś zrobią, to naśnieżą warstwę 5 cm i będą uważali, że jest super...

Tadek

PS. Idę zrobić sobie kawę... :smile:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Zbiornik pewnie 100 !!!!! razy mniejszy, choć piszę to tylko na podstawie pamięci fotografii, ale nie przypuszczam, by miał więcej niż 10x10x5 metrów . Poprawcie mnie, jeśli pamięć mnie myli!

Taka kałuża wystarcza na 20 godzin pracy ze średnią mocą 10 armatek. A nie jak ktoś pisał na 2 tygodnie.

2.

Nie wiem jakie mają pompy na Pilsku, ale na pewno nie większe niż 100 m3/h. Czyli z 10 razy mniej!

3.

W Białce 40 stałych i 12 ruchomych armatek, do tego automatyka systemu - co tu porównywać????

Tadek

Ja pisałem o dwóch tygodniach. Nie wynika to z wyliczeń, tylko z obserwacji "śnieżenia" na Pilsku. Nie dostrzegłeś sarkazmu? Poza tym nie ma 10 armatek, przynajmniej nigdy tylu na raz na Pilsku nie widziałem.

Też idę puścić ekspres :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o dwóch tygodniach. Nie wynika to z wyliczeń, tylko z obserwacji "śnieżenia" na Pilsku. Nie dostrzegłeś sarkazmu? Poza tym nie ma 10 armatek, przynajmniej nigdy tylu na raz na Pilsku nie widziałem.

Też idę puścić ekspres :wink:

Fredzio - spoko, fakt, nie zauważyłem, ale tylko starałem się doprecyzować. Niestety bardzo nieprecyzyjnie! :biggrin:

Pomyliłem się o 1 zero! :redface:

Jeśli zbiornik jest taki jak oszacowałem (10x10x5) to ma 500 m3.

Jedna armatka zużywa w średnio dobrych warunkach powiedzmy 25 m3/h. Czyli wody wystarczy dla jednej armatki na 20 godzin pracy. :rolleyes::

Na szczęście jest jeszcze strumień, no i mam nadzieję, że ten zbiornik jest jednak większy.

Ma ktoś po ręką fotkę tego zbiornika?

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie!! Nie wylewajcie pomyj na ludzi nie znając powodów zaistniałej sytuacji być może chwilowej. Może jest to "działalność zielonych ludzików" z pod znaku znanej PRACOWNI zrzucającej jak zauważyliście "desant medialny" na poszczególnych forach narciarskich. Nie chcę być złym prorokiem, ale prawdopodobnie "urażona" Pracownia chce urządzić na Pilsku "drugą Rospudę"!! I obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadać...

Do tych wszystkich którzy krytykują obecnego właściciela ON Pilsko Jontek. Basen za mały - ktoś ma większą kałużę przed domem. Pomyśl człowieku, że ten basen to i tak cud. Pamiętaj o ograniczeniach prawnych, wojnie z ekologami itp. Co do naśnieżania - raptem w Korbielowie było tylko kilkadziesiąt godzin z temp. umożliwiającą naśnieżanie... Co do wyciągu - będzie jeszcze w tym sezonie pracował. Ostatnich 20 lat nic się na Pilsku nie działo, ale.... Nawet TMR zakłada inwestycje w Szczyrk na kolejnych pięć lat, ale gdyby to od Was zależało pewnikiem proces inwestycyjny byłby zakończony w pół roku....

Ośrodek narciarski w Polsce to trudna sprawa. Każdy Polak narciarz całe życie przyzwyczajony do najlepszych światowych standartów chętnie zapłaci dobre pieniądze za dobry serwis. Jakby tak było jak napisałem to można by było inwestować na całego. Ale o prawda o polskim narciarzu jest trochę inna. Super warunki i serwis, ale najlepiej za darmo i tak by jeszcze coś nie pasowało jak znam życie. Z ręką na sercu pomyślcie ile wydajecie w sezonie na narty...

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dalszej owocnej krytyki.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych wszystkich którzy krytykują obecnego właściciela ON Pilsko Jontek. Basen za mały - ktoś ma większą kałużę przed domem. Pomyśl człowieku, że ten basen to i tak cud.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dalszej owocnej krytyki.

Tak, tylko, że za kilka lat będą powiększać basen, więc lepiej od razu większy wybudować. Zgadzam się, że to cud. Kocham Pilsko i w tym sezonie 1 dzień pewnie tam będę, ale właściciel powinien myśleć bardziej perspektywicznie.

Również pozdrawiam. Co do krytyki, to konstruktywna krytyka jest lepsza od pochwał, które są na wyrost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie!! Nie wylewajcie pomyj na ludzi nie znając powodów zaistniałej sytuacji być może chwilowej. Może jest to "działalność zielonych ludzików" z pod znaku znanej PRACOWNI zrzucającej jak zauważyliście "desant medialny" na poszczególnych forach narciarskich. Nie chcę być złym prorokiem, ale prawdopodobnie "urażona" Pracownia chce urządzić na Pilsku "drugą Rospudę"!! I obym się mylił.

Jakie pomyje?

Kilka słów krytyki i trochę humoru jeszcze chyba nikomu nie zaszkodziło :)

A co do Rospudy, to gdyby jednak obwodnica przebiegałaby przez tamten fragment doliny, to nasza kochana i wielce dobroduszna Unia nałożyłaby na Polskę karę finansową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Łatwo krytykować! Mnie najbardziej się podobało zeszłoroczne otwarcie nowego krzesła z udziałem prezydenta RP! To wydarzenie określa idealnie cały profesjonalizm nowego właściciela! :smile:

Do tych wszystkich którzy krytykują obecnego właściciela ON Pilsko Jontek. Basen za mały - ktoś ma większą kałużę przed domem. Pomyśl człowieku, że ten basen to i tak cud. Pamiętaj o ograniczeniach prawnych, wojnie z ekologami itp. Co do naśnieżania - raptem w Korbielowie było tylko kilkadziesiąt godzin z temp. umożliwiającą naśnieżanie... Co do wyciągu - będzie jeszcze w tym sezonie pracował. Ostatnich 20 lat nic się na Pilsku nie działo, ale.... Nawet TMR zakłada inwestycje w Szczyrk na kolejnych pięć lat, ale gdyby to od Was zależało pewnikiem proces inwestycyjny byłby zakończony w pół roku....

Ośrodek narciarski w Polsce to trudna sprawa. Każdy Polak narciarz całe życie przyzwyczajony do najlepszych światowych standartów chętnie zapłaci dobre pieniądze za dobry serwis. Jakby tak było jak napisałem to można by było inwestować na całego. Ale o prawda o polskim narciarzu jest trochę inna. Super warunki i serwis, ale najlepiej za darmo i tak by jeszcze coś nie pasowało jak znam życie. Z ręką na sercu pomyślcie ile wydajecie w sezonie na narty...

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dalszej owocnej krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych wszystkich którzy krytykują obecnego właściciela ON Pilsko Jontek. Basen za mały - ktoś ma większą kałużę przed domem. Pomyśl człowieku, że ten basen to i tak cud. Pamiętaj o ograniczeniach prawnych, wojnie z ekologami itp. Co do naśnieżania - raptem w Korbielowie było tylko kilkadziesiąt godzin z temp. umożliwiającą naśnieżanie... Co do wyciągu - będzie jeszcze w tym sezonie pracował. Ostatnich 20 lat nic się na Pilsku nie działo, ale.... Nawet TMR zakłada inwestycje w Szczyrk na kolejnych pięć lat, ale gdyby to od Was zależało pewnikiem proces inwestycyjny byłby zakończony w pół roku....

Ośrodek narciarski w Polsce to trudna sprawa. Każdy Polak narciarz całe życie przyzwyczajony do najlepszych światowych standartów chętnie zapłaci dobre pieniądze za dobry serwis. Jakby tak było jak napisałem to można by było inwestować na całego. Ale o prawda o polskim narciarzu jest trochę inna. Super warunki i serwis, ale najlepiej za darmo i tak by jeszcze coś nie pasowało jak znam życie. Z ręką na sercu pomyślcie ile wydajecie w sezonie na narty...

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dalszej owocnej krytyki.

Nie widzisz, że nasza krytyka wynika z obawy o losy Pilska?

Ja rozumiem, że nie można wszystkiego zrobić od razu. Ale chodzi o kolejność. W naszym klimacie perfekcyjne naśnieżanie jest podstawą, fundamentem. Od niego trzeba zacząć. A nie budować dom od dachu.

Najgorsze jest to, że gospodarze Pilska uważają, że naśnieżanie jest super. Czyli uważają, że wystarczy te 5 cm śniegu na trasach.

Gdyby na krytykę odpowiadali - "wiemy że trzeba to poprawić, od przyszłego roku będą zmiany w systemie naśnieżania..."

to i nasze opinie by były inne...

Tadek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz, że nasza krytyka wynika z obawy o losy Pilska?

Ja rozumiem, że nie można wszystkiego zrobić od razu. Ale chodzi o kolejność. W naszym klimacie perfekcyjne naśnieżanie jest podstawą, fundamentem. Od niego trzeba zacząć. A nie budować dom od dachu.

Najgorsze jest to, że gospodarze Pilska uważają, że naśnieżanie jest super. Czyli uważają, że wystarczy te 5 cm śniegu na trasach.

Gdyby na krytykę odpowiadali - "wiemy że trzeba to poprawić, od przyszłego roku będą zmiany w systemie naśnieżania..."

to i nasze opinie by były inne...

Tadek

Brawo !!!

a tak co nam pozostaje ? jak nie krytykować kogoś kto żyje w nieświadomości że jest super ..... a jest żle ?

Podniecenie się że pagórki w Białce mają grubo ponad setkę armatek , wydajny system pomp do naśnieżania , Bałtyk obok stoku ... i ponad 4 km tras naśnieżą ( minimum 50 cm śniegu) w tydzień - się nudzi ..... jak się patrzy na taki Pilsk jego warunki naturalne , wysokość itp.... .... to śmianie się z tej kałuży zwanej zbiornikiem jest po prostu płaczem rozpaczy .....

a na koniec się czyta .... warunki się pogorszyły zabrakło 12 godzin mrozu .... a może zabrakło zdrowego rozsądku , 100 armatek oraz odrobiny chęci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...