Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rowerowe eskapady - relacje


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Mitek. Wiadomo bolą, no i nogi bo trzeba pedałować po górkę, a potem ręce bo jazda ostro w dół. U nas tak już jest, góra a potem dół, po płaskim nie ma :). Mimo to mieszkam w tak cudownej okolicy, że aż żal by było z tego nie korzystać. Dzisiaj znowu z Andy-W zaliczyliśmy wspólne rowerowerowanie. Naprawdę było miło - dzięki Andrzeju. Dla zainteresowanych zapis gps ze Sports Trackera :

http://www.sports-tracker.com/workout/jarow/555a33e3e4b065a9aacb3e96

Pozdrawiam JaroW

Ps.

Edytowałem filmik bo w popełniłem błąd podczas wysyłania na yotube. Poprawiłem rozdzielczość do poziomu HD.

Dlaczego na sports-tracker pokazuje prawie 3 ray więcej zjazdów i podjazdów niż w rzeczywistości? Co jest powodem "zębów" na wykresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co pokazuje wykres, tylko są to nie prawdziwe dane ascent i descent ! co jest powodem tak dużego błędu?

Wg mnie różnica ta może wynikać z miejsca włączenia programu i miejsca wyłączenia, które mogły być różne, na różnej wysokości n.p.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś nie tak z tymi danymi ascent/descent. Ponad 800 m przewyższenia chyba tutaj nie było. Ja dzisiaj na Gubałówkę z Kir wjeżdżałem i Suunto pokazał 630 m na 30 km.

O ile rozumiem przewyższenie to suma wyjazdów w górę, a na pofalowanej trasie, tak jak jest na wykresie było to możliwe.

Wcześniej ktoś pisał, że na pagórkach o wysokości 150 m n.p.m. koło Szczecina jest mozliwe osiągnięcie przewyższenia 2000 m.

Jeżeli ciśniemy tylko w górę to przewyższenie może być zbliżone do wartości wysokości jaką osiągneliśmy ze startu do mety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jako wiodącej aplikacji na rower używam endomondo ,ale czasami "sprawdzam"tą aplikacje przejeżdżając ponownie tą samą trasę z aplikacją MotionX.Różnice w podstawowych parametrach-dystans,przewyższenia- są rzędu do 5% w terenie górskim lub z solidnymi pogórkami(o różnicy poziomów 100-150m).Wydaje mi się,że są to odczyty zgodne z rzeczywistością bo kilkakrotnie konfrontowałem odczyty z aplikacji z danymi topograficznymi (różnica poziomów miejsca start I zakończenia podjazdu wg mapy)przy długich podjazdach np na Jaworzynę,Prehybę czy Pustą ,jak I krótkich (Lasek Wolski Dolinki podkrakowskie)I były one bardzo zbliżone.Natomiast w mojej ocenie obie te aplikacje tracą znacznie swoją dokładność przy jeżdzie w terenie o małej różnicy poziomów.Wtedy aplikacje "wariują"I pokazują zdecydowanie większe osiągi w rubrykach w gore I w dół w stosunku do faktycznej wartości tych pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja jako podstawowej aplikacji na rower używam mapy rejonu w skali 1:50000. Nie ma praktycznie żadnych przekłamań natomiast ciężko o mapę z dobrą topografią bo większość jest robiona na starych podkładach. Mam nawet komplet pięćdziesiątek w wersji cyfrowej zorientowanych satelitarnie.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile rozumiem przewyższenie to suma wyjazdów w górę, a na pofalowanej trasie, tak jak jest na wykresie było to możliwe.

Wcześniej ktoś pisał, że na pagórkach o wysokości 150 m n.p.m. koło Szczecina jest mozliwe osiągnięcie przewyższenia 2000 m.

Jeżeli ciśniemy tylko w górę to przewyższenie może być zbliżone do wartości wysokości jaką osiągneliśmy ze startu do mety.

W którejs witrynie do 'składowania sladów gps' wyczytałem, że mozna w niej ustawic filtry wysokosci np. tak by program zliczał tylko podjazdy wieksze niz np. 2, 5, 10 m w pionie. Pozwala to unikać zliczania róznic wysokości w czasie przejazdu przez kałuże n a płaskiej trasie..... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Radomia

Sezon rowerowy w tym roku w zasadzie zaczął się na dobre dla mnie w maju.

Dotychczas przejechane ok 550km, głównie po pracy w okolicach domu.

Jedyna większa eskapada - ok 92km szlakiem mazowieckich rzek: Pacynki, Radomki, Mlecznej oraz Kozienickiego Parku Krajobrazowego w Puszczy Kozienickiej.

Poniżej kilka fotek z tego wyjazdu:

Morze kwiatów...

2828f114530c09a5med.jpg

Ruiny spiętrzenia rzeki Pacynki i będącego tutaj wiele lat temu młyna.

8317677fd68dc0bbmed.jpg

Do Radomia podróżować można również tak...

56c35e7ed3521e01med.jpg

Magiczna zieleń:

88cb0b52d123c830med.jpg

Bociek:

6c444304cf034866med.jpg

Do puszczy...

08faaa2427ee7820med.jpg

Park Krajobrazowy - super gratka dla cyklistów:

2d22d95267f3429dmed.jpg

Rower i "Tatanka"...

12bdc174c3439223med.jpg

Mazowsze jest piękne.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielsko-Biała Dębowiec rowerowe enduro

Od kilku dni stałem się posiadaczem prawdziwej rowerowej maszyny enduro. Od tego czasu staram się poznawać trasy w okolicach Bielska Białej. Jedną z nich jest trasa zjazdowa wzdłuż stoku narciarskiego na Dębowcu. Poniżej prezentuję filmik, który udało mi się sklecić :). Pogoda co prawda pod przysłowiowym "psem" jednak dla ludzi aktywnych nie stanowi problemu.

[video=youtube;zGB7Gc4LHW4]

Pozdrawiam JaroW

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru widzę, że kręcisz się u mnie po rewirach :D ja od jakiegoś czasu w Radomiu mieszkam :D Niedługo też wskakuję na rower, trzeba ruszyć z rehabilitacją :)

Grzegorz - cieszy mnie, to co piszesz, bo znaczy to, że powoli dochodzisz do formy po kontuzji.

Jeśli miałbyś ochotę razem pojeździć na rowerku, to daj znać chętnie Ci potowarzyszę :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - cieszy mnie, to co piszesz, bo znaczy to, że powoli dochodzisz do formy po kontuzji.

Jeśli miałbyś ochotę razem pojeździć na rowerku, to daj znać chętnie Ci potowarzyszę :happy:

chętnie ale to dopiero za jakiś czas. Póki co myślę, że ja tylko krótkie dystanse i w tempie spacerowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba go Górali Żywieckich I innych znawców tych Beskidów.

Beskidy te-wstyd przyznac-są mi prawie zupełnie nieznane I postanowiłem w tym zakresie uzupełnić swoją edukację.Chodzą mi po głowie dwie jednodniówki rowerowe I stąd moja prośba o propozycje i sugestie dotyczące tras którymi mógłbym dojechać na Pilsko -punkt programu obowiązkowy-I inne gory warte tego wg Waszych sugestii.Poszukuję tras z możliwie ograniczoną ilością odcinków które trzeba pokonać z buta`i to zarówno w gore jak I w dół.Moje ograniczenia to trasa do 60-70km z przewyższeniem do 2000-2200m.

Z gory dziękuję za wszystkie teksty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni stałem się posiadaczem prawdziwej rowerowej maszyny enduro.

Fajny film, fajna jazda. Trudny teren, więc chyba było sporo adrenaliny. Sam pewnie bym się nie odważył albo jechał na zaciągniętym hamulcu.

Gratuluję i pozdrawiam!

P.S. Czy możesz coś napisać o nowej maszynie? Kellys i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny film, fajna jazda. Trudny teren, więc chyba było sporo adrenaliny. Sam pewnie bym się nie odważył albo jechał na zaciągniętym hamulcu.

Gratuluję i pozdrawiam!

P.S. Czy możesz coś napisać o nowej maszynie? Kellys i co dalej?

Stałem się posiadaczem "budżetowej" maszyny rowerowej enduro z kolekcji Kellysa model podstawowy Swag 10 model 2015. Specyfikację znajdziesz na stronie producenta. Wrażenia po pierwszych jazdach, w porównaniu ze starym Krossem XC Level A4 koło 26 cali, są niesamowite. Przesiadka na rower z zawieszeniem pełnym i kołem 27,5 cala daje ogromne nowe spektrum możliwości pokonywania tras w górach. Prędkość i amortyzacja roweru dają ogromną pozytywną energię. Sam rower wykonany bardzo porządnie. Zawieszenie oparte na łożyskach maszynowych, piasty i korba to samo, Amortyzacja choć z niższej pułki, na moje możliwości wystarczająca. Pedały oryginalne, do wyrzucenia, tymczasowo zastosowałem swoje stare SPD Shimano. Na dzisiaj w pełni zaspakajają moje oczekiwania, choć w przyszłości na pewno pomyślę o modyfikacjach. Dopiero zacząłem zgłębiać tajniki rowerowego enduro, i jeszcze sporo mam wydatków z tym związanych. Kask FF ochraniacze na kolana, to podstawa dla narciarza jakim jestem od "podszewki".

Dziękuję i pozdrawiam JaroW

Edytowane przez JaroW
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...