Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! 

Zaczne od krótkiej historii wypadu na Chopok  w grudniu w 2014 roku.
Pewnego razu byłem w hotelu JUNIOR  ktory kilka miesiecy później pamiętam ze spłonął - miejsce bylo mega old schoolowe, ale przystepne cenowo i praktycznie na samym stoku.Warunki były super. Ceny wiadomo ze troche przesadzone ale tak jak piszecie wczesniej w porównaniu z cen naszych górali to spokojnie można sobie pozwolić na odwiedziny u sąsiadow. 

Teraz planuje wyprawę na południową stronę sczytu Chopok - chcialbym Was zapytac czy ktos był w zeszłym sezonie w MARCU, własnie na zamkniecie?
Szykuje pobyt zaraz po feriach Słowackich okolice 16.03, bede wdzieczny za info czy ktos był w podobnym terminie 20/21 i moze cos doradzic i pomoc w decyzji :)  
Czy nie ma jazdy po kamieniach i czy decydując sie na 7 dniowy pobyt nie umocze sie po pachy w wodzie i cos pojeżdżę :)

Bede też wdzieczny za obecnie COVIDOWE info - można podobno wejść na stok z testem AG badz PCR? 
Czy rejestracja wjazdu na Słowację jest obowiązkowa (gov.sk) i czy mozna tam załaczyc wynik testu zrobionego zaraz po przyjezdzie do "miejsca pobytu" w najblizszym punkcie laboratoryjnym? 

Dzieki za wszystkie pomocne uwagi! 

Pozdrawiam i życzę sztruksu! 
ABIKS :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, ABIKS said:

Teraz planuje wyprawę na południową stronę sczytu Chopok - chcialbym Was zapytac czy ktos był w zeszłym sezonie w MARCU, własnie na zamkniecie?
 

Chopok zazwyczaj zamyka się w drugiej połowie kwietnia. Zdarza się, że można tam pojeździć w trakcie majówki.

W każdym razie połowa marca, to najlepszy czas na Chopoku (oczywiście jeśli nie wystąpią jakieś anomalie pogodowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ABIKS napisał:

Bede też wdzieczny za obecnie COVIDOWE info - można podobno wejść na stok z testem AG badz PCR? 
Czy rejestracja wjazdu na Słowację jest obowiązkowa (gov.sk) i czy mozna tam załaczyc wynik testu zrobionego zaraz po przyjezdzie do "miejsca pobytu" w najblizszym punkcie laboratoryjnym? 

Co do covidka.

Od 2 dni nie widziałem że by sprawdzali "covipasy" , nie spotkałem się by ktoś przy meldunku żądał od meldujących się testów, chyba że są to hotele TMR-u.(tak było jeszcze 2 tygodnie temu w obecnej chwili nie wiem).

Obsługa z gondolek przestała sprawdzać , wymagać masek(wcześniej była bardzo rygorystyczna).

Ponoć testy można robić w szpitalu na przeciwko kauflandu 5 jórków .

Zarejestrować się warto bo pokuta jest spora(nie słyszałem by od kogoś wymagano).

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, toppaner napisał:

Co do covidka.

Od 2 dni nie widziałem że by sprawdzali "covipasy" , nie spotkałem się by ktoś przy meldunku żądał od meldujących się testów, chyba że są to hotele TMR-u.(tak było jeszcze 2 tygodnie temu w obecnej chwili nie wiem).

Obsługa z gondolek przestała sprawdzać , wymagać masek(wcześniej była bardzo rygorystyczna).

Ponoć testy można robić w szpitalu na przeciwko kauflandu 5 jórków .

Zarejestrować się warto bo pokuta jest spora(nie słyszałem by od kogoś wymagano).

 

 

Coś się musiało zmienić w przepisach. Ja dziś na basenach w Vrbov-ie, nikt nie sprawdzał czegokolwiek, obsługa bez maseczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie fajnie, też mi się dzisiaj widoki podobały ale niestety tłumy były tragiczne. Miałem nadzieję, że jak jeszcze nie ma słowackich ferii, to będzie przyzwoicie ale jednak nie. Korkowało się nawet krzesło na oślej łączce na Biela Put i czwórka w Jasnej. Na Priehybie dramat niemal cały dzień. Przyzwoicie dało się pojeździć na południu. O dziwo na Luckach też katastrofy nie było. Na Chopok trzeba jednak jeździć na antypogode. 

Ale chyba wszędzie tak dzisiaj było. Podobno w Łomnicy też tłumy jakich dawno nie widziano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tresor napisał:

No fajnie fajnie, też mi się dzisiaj widoki podobały ale niestety tłumy były tragiczne. Miałem nadzieję, że jak jeszcze nie ma słowackich ferii, to będzie przyzwoicie ale jednak nie. Korkowało się nawet krzesło na oślej łączce na Biela Put i czwórka w Jasnej. Na Priehybie dramat niemal cały dzień. Przyzwoicie dało się pojeździć na południu. O dziwo na Luckach też katastrofy nie było. Na Chopok trzeba jednak jeździć na antypogode. 

Ale chyba wszędzie tak dzisiaj było. Podobno w Łomnicy też tłumy jakich dawno nie widziano.

Odpowiem tak jak klasyk ; 

Ja wiedziałem że tak będzie ,ja wiedziałem (Chalama-tekst}

I dlatego uderzyłem od razu na południe. 

Na Krupowej do gondoli trzeba było podjeżdżać  od strony 36 ,a na kosodrzewinie przejść dołem na drugą stronę.

I ojt cały sekret omijania kolejek.

Na północ z jechałem dopiero po pierwszej na zmianę nart i było bardzo ok na trasach i przy wyciągach.

A ludzi cóż mniej nie będzie.

 I nie zanosi się by uruchomili moją ulubioną 7 i dołożyli krzesło Otupne-Łukowa, które też było jakąś "ucieczką od tłumów"

Przecież to TMR czyli nie można chcieć za wiele , ważne jest tylko byś kupił skipass.

Ale i tak co by nie mówić Chopek pozostaje najlepszą górką do jeżdżenia w okolicy , potem to już tylko Eldorado 

A co do kolejek to jestem po "szczyrkowskim" przygotowaniu i naprawdę nie wiele  mnie tu może zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, toppaner napisał:

 A co do kolejek to jestem po "szczyrkowskim" przygotowaniu i naprawdę nie wiele  mnie tu może zaskoczyć.

Żaden polski narciarz przetarty po Szczyrkach, Białkach i Jaworzynach nie będzie zaskoczony kolejkami gdziekolwiek:)

Dzisiaj jednak lekki szok był. Na Chopoku przepis na kolejkową dramę to były zwykle pogodne weekendy i słowackie ferie. A tu klops. W weekend też będzie ciekawie. Pogoda miodzio, więc zjedzie się pół Słowacji, a do tego Warszawa jeszcze nie wyjechana do domu, a Katowice już z feriami:)

TMR wiadomo, byle po kosztach. W Łomnicy też dzikie tłumy, a niebieskiej ósemki dla rozładowania ruchu nawet nie ruszyli. Nie wiem w sumie po cholerę ją stawiali, jak chodzi od wielkiego dzwonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kojoteq napisał:

Jednodniowy karnet zakupiony online na konkretny dzień da się zwrócić lub przynajmniej zmienić dzień? 

Tak, jest tam jednak przy okazji jakaś opłata manipulacyjna - kilka euro, nie pamiętam dokładnie ile. Zwrócone środki do ponownego wykorzystania w formie przedpłaty na koncie.

Niestety zwrot w Euro to i późniejsze wykorzystanie też w Euro. Czyli Słowacja ON i baseny, ewentualnie jakaś alpejska opcja.

Edytowane przez lika
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 10.02.2022 o 20:45, tresor napisał:

No fajnie fajnie, też mi się dzisiaj widoki podobały ale niestety tłumy były tragiczne. Miałem nadzieję, że jak jeszcze nie ma słowackich ferii, to będzie przyzwoicie ale jednak nie. Korkowało się nawet krzesło na oślej łączce na Biela Put i czwórka w Jasnej. Na Priehybie dramat niemal cały dzień. Przyzwoicie dało się pojeździć na południu. O dziwo na Luckach też katastrofy nie było. Na Chopok trzeba jednak jeździć na antypogode. 

Ale chyba wszędzie tak dzisiaj było. Podobno w Łomnicy też tłumy jakich dawno nie widziano.

Gdy bym wstawił same  bez bez paru słów była by to manipulacja w stylu wiadomości czy faktów (każdy nie se wybierze w-g uznania).

Gdy bym ich nie zrobił osobiście to myślał bym ,że to jakieś cwaniactwo jednak to jest prawda z tym że,do  11 chodziło  z Zahradek tylko jedno krzesło ,Funitiel zamknięty, krzesło na Łukowa również.

Więc to co się działo w Zahradkach ,można opisać tylko jako patologiczny nowotworowy guz narciarski, niestety ,albo raczej stety nie robiłem zdjęcia by nie wpaść w depresję narciarską.

Jednak do końca dnia tak to mniej więcej wyglądało na północy i południu.

IMG_20220220_114339.thumb.jpg.949fbb9553c40e1691c53f04647d1b48.jpg

IMG_20220220_114335.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie, mam zamiar wybrać się na Chopok w terminie od 23 do 27 marca. Wybieram się na Chopok pierwszy raz, tak więc proszę o radę na co szczególnie zwrócić uwagę ? Na którą stronę najlepiej wyruszyć z rana, które trasy szczególnie polecacie? Za wszelkie uwagi będę wdzięczny i z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jakie warunki będą aktualnie Twoim zdaniem. Może ktoś z Was był w ostatnich dniach na Chopoku ?

Jestem uczulony na kamienie na stoku...różne opinie słyszałem o tej górze.  Planowałem w sumie trzydniowy wypad do Austrii gdzieś niezbyt daleko, ale Chopok mam w odległości 200 km. To nie jest 500 km czy 600 km do Austrii, a zapowiada się dobra pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, nie wiem.

Nie byłem na Chopku od 2019. Teraz się wybieram, więc dlatego zerknąłem do tego działu.

 

Więc przy okazji pytania:

Czy megaubytovanie.sk wciąż działa i oferuje dobre ceny?

Co z darmowymi parkingami pod Chopkiem? Wszystkie są już płatne?

i co się generalnie zmieniło ostatnio?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aleksander G napisał:

Ja się wybieram pierwszy raz, tak więc za dużo to nie wiem.....

Warunki będą na pewno ok, nawet pomimo mega ocieplenia w najbliższych dniach. To znaczy ok będą rano, przy mocno dodatnich temperaturach jako to zwykle bywa, około południa na wielu odcinkach będzie kartoflisko. Chopok jest dosyć kapryśny pogodowo. W styczniu czy lutym naprawdę ciężko tam trafić słoneczną pogodę, w marcu jest lepiej. Szczególnie w tym roku świeci nieprzeciętnie. Trasy każdego rodzaju do wyboru i koloru. Nieco bardziej wymagające są po mniej uczęszczanej południowej stronie, gdzie standardowo mało kto zaczyna, bo główne parkingi i noclegi są od strony Litptowskiego Mk. Łatwiej jest na północy, ale i tam dobrze jeżdżący znajdzie coś dla siebie. Dla początkujących najlepsze są trasy na Biela Put i Otupne. Gastronomia w porządku, ale na jakieś rewelacyjne apres ski nie licz:). Poza tym ceny w gastro na poziomie alpejskim:)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkingi w tym sezonie wszystkie są płatne, chyba że ktoś jest posiadaczem sprytnej sezonówki. Ewentualnie pozostaje darmowy parking przy wjeździe do Doliny Demianowskiej (Zachytne Parkovisko) i skibus. Na parkingu w pobliżu Hotel Grand Jasna było 10 euro za parking. Warto też być wcześniej bo szybko się zapełniają.

Edytowane przez redinne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, redinne said:

Parkingi w tym sezonie wszystkie są płatne, chyba że ktoś jest posiadaczem sprytnej sezonówki.

Jak to sprawdzają? Trzeba odbić karnet przy wjeździe na parking? Z tego co widzę, to parkingi są również bezpłatne dla klubu akcjonariuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Plywak napisał:

Jak to sprawdzają? Trzeba odbić karnet przy wjeździe na parking? Z tego co widzę, to parkingi są również bezpłatne dla klubu akcjonariuszy.

Wjedżając na parking jest szlaban, pobierasz bilecik, przy wyjeździe wystarczy przyłożyć gopassa do czytnika przy szlabanie i się otwiera bez opłaty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...