Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

P. Igor Rattaj potwierdził w komentarzu na Facebook'u, że gdy będzie dość śniegu, to ratrakowana będzie również czarna trasa nr 3 z Lukovej (która nigdy w historii nie widziała ratraka). Kilka lat temu "oczyszczono" ją z krzaków, ale mówiło się, że ma być ratrakowana dopiero po wybudowaniu nowej kanapy/gondoli z Otupnego. Tak więc byłaby to kolejna miła niespodzianka.

(to ta na lewo od Lukovej przed i po wykarczowaniu - widok z góry)

 

lukova.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam takie troszkę nietypowe pytanie.

W najbliższy czwartek chcemy skoczyć pierwszy raz na Chopok na ok. Trzy dni.

Piatek oraz Sobota pokazuje mi silny wiatr, jest ktoś w stanie się wypowiedzieć czy przy takich prognozowanych warunkach będą wyciągi zamknięte i jak to może wyglądać.

Jedziemy tak po raz pierwszy, lub może ktoś polecić inny kierunek ? 
Dziękuje  

1CEC1C82-654C-4BD1-9F41-F7E80452565F.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kolorowy napisał:

Cześć. Mam takie troszkę nietypowe pytanie.

W najbliższy czwartek chcemy skoczyć pierwszy raz na Chopok na ok. Trzy dni.

Piatek oraz Sobota pokazuje mi silny wiatr, jest ktoś w stanie się wypowiedzieć czy przy takich prognozowanych warunkach będą wyciągi zamknięte i jak to może wyglądać.

Jedziemy tak po raz pierwszy, lub może ktoś polecić inny kierunek ? 
Dziękuje  

1CEC1C82-654C-4BD1-9F41-F7E80452565F.png

Ten wiatr to troche przegięty sie wydaje - na dole meteoblue takiego armagedonu nie pokazuje.

Na górze też spokojniej sie wydaje .. https://www.mountain-forecast.com/peaks/Chopok/forecasts/2024

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Kolorowy said:

 

1CEC1C82-654C-4BD1-9F41-F7E80452565F.png

Cześć.  W prognozy powyżej 3 dni nie bardzo wierzę i teraz nie ma wg mnie sensu na nie patrzeć. Bergfex w tym sezonie mnie w ogóle zawiódł z prognozami - rano pokazywał wiatr 30-40, chciałem pojechać na inny ośrodek, jednak zostałem i okazało się że praktycznie w ogóle nie wiało. Dużo lepiej wg mnie prognozuje snow forecast. 

W każdym razie życzę dobrej pogody i udanego wyjazdu. Jeżeli prognoza się sprawdzi to przy wietrze powyżej 60 km/h wyciągi będą raczej pozamykane.

Edytowane przez olo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za info.

Mam jeszcze pytanie dot. karnetów. Najkorzystniej jest zamówić na GOPASS (posiadam kartę) z wybranymi dniami jej użytkowania.

Co w przypadku zamknięcia ośrodka z powodu wiatrów, zwracają wpłatę czy przedłużają o jeden dzień, orientuje się ktoś ? 
 

Pod jaki wyciąg/parking podjechać najlepiej aby zacząć zabawę ?

Pozdrawiam 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz zwrot środków na konto gopass do wykorzystania w dowolnie wybranym czasie w ośrodkach w kraju zakupu karnetu, czyli możesz wykorzystać na zakup karnetu w Wysokie Tatry albo na Chopok kiedy będzie ci pasowało.

Co do parkingu to i z Lucky, z Zahradek i Biela Put jest fajnie, najważniejsze to być jednak wcześnie, sugerowałabym o 8 najpóźniej żeby na spokojnie znaleźć miejsce. Wszystkie płatne, chociaż już się chyba w tym temacie przewineły jakieś tipy że gdzieś w Lućkach można znaleźć darmowe miejsce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba zakupimy karnety i pojedziemy sprawdzić co tam ciekawego jest, ale po przeanalizowaniu mapki, myśle ze nudzić się nie będziemy.

 

Co do parkingu, chodziło mi o kwestie aby mieć dostęp do bliskiego wyciągu i nie stać w kolejce gdzieś przy kiepskim rozgałęzieniu ludzi na początku.

Na szczęście nie muszę się zastanawiać czy stawiać auto na „dzikusie” czy legalnie za 5-10€, zawsze wybieram opcje komfortową.

Mysle ze w czwartek będziemy i wieczorem wyślę relacje i pare fotek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kolorowy napisał:

Dzięki, chyba zakupimy karnety i pojedziemy sprawdzić co tam ciekawego jest, ale po przeanalizowaniu mapki, myśle ze nudzić się nie będziemy.

 

Co do parkingu, chodziło mi o kwestie aby mieć dostęp do bliskiego wyciągu i nie stać w kolejce gdzieś przy kiepskim rozgałęzieniu ludzi na początku.

Na szczęście nie muszę się zastanawiać czy stawiać auto na „dzikusie” czy legalnie za 5-10€, zawsze wybieram opcje komfortową.

Mysle ze w czwartek będziemy i wieczorem wyślę relacje i pare fotek.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest VIP Parking w garażu podziemnym pod stacja Biela Put, ale koszt 15 € .

Ale nie musisz się martwić że nie będziesz miał gdzie parkować,  bez względu o której przyjedziesz .

Szczerze polecam. Pełen luksus.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 07:38, bolek723 napisał:

Najlepszym rozwiązaniem jest VIP Parking w garażu podziemnym pod stacja Biela Put, ale koszt 15 € .

Ale nie musisz się martwić że nie będziesz miał gdzie parkować,  bez względu o której przyjedziesz .

Szczerze polecam. Pełen luksus.

ten parking ma ograniczenia wysokości auta, ale na Biela Put mozna też parkować za 10 euro no ale raczej z rana tak do 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dotarliśmy dziś na Chopok. Nawigacja pokazywała nam dojazd na 8:55 pod parking Lucki. Wcześniej ( 7km ) zostawiliśmy samochód i dotarliśmy Ski busem na Lucky, wyżej już brak miejsc.

 

Ludzi sporo w kolejce do godziny 12 się czekało od 10 do 15 minut. W dniu jutrzejszym kupujemy sobie Fast Go Pass, osobna wolna bramka do przejścia koszt plus 30€

 

Po 12 coraz luźniej na stoku, lecz z godziny na godzinę jakość stoku coraz gorsza i coraz mocniejszy wiatr.

 

Ośrodek bardzo wporządku idzie się wyjeździć posiadając przejście VIP za dopłata.

Poniżej kilka fotek i statystyki

F881318D-787E-4019-8EA0-0CF8F5A44FBD.jpeg

A804FD0E-F76F-450E-9AD9-D21FFDE14F7A.jpeg

9C8D6A41-69E5-4058-9E95-68E64EA5839E.jpeg

C7CC43D9-FB30-4B03-B9B9-2F5375B46F54.jpeg

9C7411AD-B32B-4078-A881-DAF2A309FEE8.jpeg

B776F338-F931-4F96-AA08-8EC7FEEF7788.jpeg

9FF1E1C4-7665-4A69-ACCB-E87171D2D655.jpeg

64C14AB1-9790-4C17-A162-1471C74CD0DC.jpeg

223453AF-D55C-4E57-BF35-E71C1DFA657C.jpeg

FF7E8AED-C296-4A20-B4BC-498B51700096.jpeg

279FD096-B130-4014-A201-5B73631C548C.jpeg

6A282A4D-0C97-4545-A996-2DFF593C6640.jpeg

5AE6D9AA-AC4B-46A9-B5B1-9214DEB393AB.jpeg

F7B55303-481C-432A-AEF8-3DA201003355.png

4ECCC78B-08FC-476D-A415-6F5AD44C6AC4.png

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kolorowy napisał:

Ludzi sporo w kolejce do godziny 12 się czekało od 10 do 15 minut. W dniu jutrzejszym kupujemy sobie Fast Go Pass, osobna wolna bramka do przejścia koszt plus 30€

 

TMR S.A. kocha takich klientów:). W ten sposób płacisz za 1 dzień na nartach jakieś 80-90 euro, naprawdę trzeba się mocno postarać żeby w Alpach znaleźć coś drożej. Może jakieś ekskluzywne resorty w Szwajcarii czy Francji?

Jak już będziesz stałym klientem gopassa, to masz sporą szansę, że będę wrzucali na twoje konto różne kupony rabatowe. Tydzień temu były naprawdę tanie fast passy na Chopok i Wysokie Tatry. Chyba 15 euro i to na więcej niż jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigamy od rana już dobre 1.5godziny zrobione 13km 

Dziś warunki zdecydowanie gorsze w porównaniu do wczoraj jest mgła i wiatr na górze 

@tresor

Widziałem wczoraj jak to działa i postanowiliśmy ze dziś kupimy, a koszt 30e jest dla nas akceptowalny, wzamian za ulgę w staniu w 10 minutowej kolejce.

Pozdrawiam 

77E93619-D384-440E-9FB9-B59A9EFF7AF6.jpeg

E3C53604-8503-470B-A6BD-A8EF44905CC0.jpeg

27679C2D-6C32-4D04-8410-5F919AFBFFCC.jpeg

43371F2F-93B5-49A1-BE7B-F7CE3466D829.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, laryzbyszko napisał:

90€ za dzień jazdy na Chopoku? :D :D :D 

No nieźle, jedyne znane mi ośrodki, gdzie jest drożej, to Sankt Moritz i Zermatt od strony szwajcarskiej (od strony włoskiej jest taniej).

Spoko spoko. Pan Igor Rataj jest wyznawcą znanej giełdowej teorii z hossy - sky is the limit. Moim zdaniem celem na najbliższe sezony jest dorównanie do Aspen. Tam jest 200$ za dzień🤣.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, laryzbyszko napisał:

90€ za dzień jazdy na Chopoku? :D :D :D 

No nieźle, jedyne znane mi ośrodki, gdzie jest drożej, to Sankt Moritz i Zermatt od strony szwajcarskiej (od strony włoskiej jest taniej).

No, ale tak działa monopol...

Aż się zaintrygowałem ...

I szczerze nie widzę takiej ceny nawet z Fast Pass 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, moloo napisał:

Aż się zaintrygowałem ...

I szczerze nie widzę takiej ceny nawet z Fast Pass 

A ja widzę. Na moim gopass, karnet na jutro z fast pass 89 euro. Kolega od którego zaczął się temat dokupił za 30 euro. Regularny karnet to teraz 58-59 euro i wychodzi ile wychodzi. Plus 10 euro parking i Panie, Szwajcaria się chowa.

Edytowane przez tresor
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...