Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Właśnie zobaczyłem przed chwilą komunikat, zamieszczony na słowackim skiforum, że będą czynne lanovki od północnej i południowej strony, ale sugerują jeździć głównie po stronie południowej (lepsze warunki, bo jednak Kosodrevina jest nieco wyżej niż Priehyba).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, koliber napisał:

Właśnie zobaczyłem przed chwilą komunikat, zamieszczony na słowackim skiforum, że będą czynne lanovki od północnej i południowej strony, ale sugerują jeździć głównie po stronie południowej (lepsze warunki, bo jednak Kosodrevina jest nieco wyżej niż Priehyba).

Na kamerkach widać, że pogoda dzisiaj wyborna. Śniegu w bród. Zresztą sam byłem w Tatrach 7 maja, i śniegu było od groma do jazdy, tak powyżej 1500. Do tego wyjątkowo przyjemny śnieg do jazdy, o niebo lepszy niż w styczniu.

Niestety na szybko sprawdziłem prognozy - te na weekend są kiepskie....

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon oficjalnie zakończony, ale nadal można jeździć po południowej stronie do Kosodrzewiny, ciekawy temat 🙂

Odnośnie cen niestety po stronie Słowackiej chyba trzeba się pożegnać z tańszymi gopassami nawet w mniej popularnych terminach - dodatkowo obawiam się przyszłego sezonu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, korylcio napisał:

Odnośnie cen niestety po stronie Słowackiej chyba trzeba się pożegnać z tańszymi gopassami nawet w mniej popularnych terminach - dodatkowo obawiam się przyszłego sezonu.

Na Słowacji narciarstwo zrobiło się wyraźnie droższe niż w Polsce.
Nawet nieduże stacje obsługiwane przez 1-2 orczyki tatrapomy, z jedną lub dwiema trasami poniżej 1km długości to wydatek przy 4h skipassie około 100zł (około 20e w górę).

Stacje TMRu to już w ogóle inna ranga cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak naprawdę im zależało na jak najpóźniejszym zakończeniu sezonu, to uruchamialiby stare krzesło 2-os. na Konsky Grun i trasę 11a, bo tam śnieg utrzymuje się najdłużej - prawie cały rok (jak w skalistych żlebach).

(mapa-turystyczna.pl)

chopok.jpg.5ece0063c18062709833bb145f7c07f2.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2023 o 15:08, pawelb91 napisał:

Jednak co do ceny mogli by się bardziej ukłonić w kierunku klientów, 29e średnia opcja jak na te możliwości zjazdów.

image.thumb.png.81349d61da987001ce3f9bffac317b89.png

Winietę słowacką mam ważną co prawda do 19 maja, ale raczej nie skorzystam...

Faktycznie, jak na zakup karnetów na trasy to trochę żart. Ale jak na katowanie żlebów i nie tylko, to całkiem fajny wiosenny śnieg może być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

Chciałbym delikatnie wznowić temat Chopoka/Chopoku.

Chcę zafundować dzieciakom i żonie, a także sobie ferie. Termin przełom stycznia i lutego 2024, aby zdążyć przed feriami czeskimi i słowackimi. Na Alpy jeszcze trochę za wcześnie, a Vysokie Tatry już mi się znudziły.

Zakup karnetów i dojazd nie jest problemem, natomiast ceny noclegów przyprawiają mnie o zawrót głowy.  Najważniejsze dla mnie aby kwatera miała swój aneks kuchenny i aby nie ruszać auta na dojazd z kwatery na stok. Wiem, że cena rośnie ale jestem skłonny więcej zapłacić za tą wygodę. Mam już za sobą dosyć długie poszukiwania (google, booking i parę innych www),  ale za 6 noclegów cena 8000 (bez wyżywienia) to jakieś absolutne minimum.

Może ktoś z Was ma jakieś zapamiętane sprawdzone miejscówki z tego rejonu?

Pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Slavko napisał:

Witam

Chciałbym delikatnie wznowić temat Chopoka/Chopoku.

Chcę zafundować dzieciakom i żonie, a także sobie ferie. Termin przełom stycznia i lutego 2024, aby zdążyć przed feriami czeskimi i słowackimi. Na Alpy jeszcze trochę za wcześnie, a Vysokie Tatry już mi się znudziły.

Zakup karnetów i dojazd nie jest problemem, natomiast ceny noclegów przyprawiają mnie o zawrót głowy.  Najważniejsze dla mnie aby kwatera miała swój aneks kuchenny i aby nie ruszać auta na dojazd z kwatery na stok. Wiem, że cena rośnie ale jestem skłonny więcej zapłacić za tą wygodę. Mam już za sobą dosyć długie poszukiwania (google, booking i parę innych www),  ale za 6 noclegów cena 8000 (bez wyżywienia) to jakieś absolutne minimum.

Może ktoś z Was ma jakieś zapamiętane sprawdzone miejscówki z tego rejonu?

Pozdrawiam

A sprawdzales chatki i Apartmenty przy Tatralandii, w sezonie jest skibus do Jasnej. A dlaczego na Alpy za wczesnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jeeb napisał:

A sprawdzales chatki i Apartmenty przy Tatralandii, w sezonie jest skibus do Jasnej. A dlaczego na Alpy za wczesnie?

Toż to 20 km.  Przy sposobie jeżdżenia moich Kobiet odpada. A na Alpy za wcześnie bo młodsza córka 2 lata temu pierwszy raz zaczęła samodzielnie jeździć, a rok temu miała przerwę. Dla pozostałych Lomnica/Pleso jest wystarczajace i nie chcą dalej jeździć. Rozważam jeszcze Stuhleck, ale od mnie z domu to ponad 1000 km. Naraz takiego dystansu, jeszcze w zimie nie pokonam. Mam tylko tydzień czasu do wykorzystania.

  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Slavko napisał:

Zrozumiałem aluzję ale szukam zwykłej kwatery z aneksem kuchennym blisko stoku. Nic więcej. Nawet nie patrzę na liczbę gwiazdek.

 

https://www.airbnb.pl/rooms/589636008021375332?adults=2&category_tag=Tag%3A5348&children=2&enable_m3_private_room=true&location=Jasná%2C Demänovská Dolina&photo_id=1368607783&search_mode=flex_destinations_search&check_in=2024-01-28&check_out=2024-02-03&source_impression_id=p3_1699906062_v4zwjoVGORltfP1Q&previous_page_section_name=1001&federated_search_id=2d504baa-24b9-4d20-b7d9-15efb3821559

Nie mówie że akurat tutaj ale poszukaj może w tym serwisie..

Edytowane przez Lexi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slavko napisał:

Witam

Chciałbym delikatnie wznowić temat Chopoka/Chopoku.

Chcę zafundować dzieciakom i żonie, a także sobie ferie. Termin przełom stycznia i lutego 2024, aby zdążyć przed feriami czeskimi i słowackimi. Na Alpy jeszcze trochę za wcześnie, a Vysokie Tatry już mi się znudziły.

Zakup karnetów i dojazd nie jest problemem, natomiast ceny noclegów przyprawiają mnie o zawrót głowy.  Najważniejsze dla mnie aby kwatera miała swój aneks kuchenny i aby nie ruszać auta na dojazd z kwatery na stok. Wiem, że cena rośnie ale jestem skłonny więcej zapłacić za tą wygodę. Mam już za sobą dosyć długie poszukiwania (google, booking i parę innych www),  ale za 6 noclegów cena 8000 (bez wyżywienia) to jakieś absolutne minimum.

Może ktoś z Was ma jakieś zapamiętane sprawdzone miejscówki z tego rejonu?

Pozdrawiam

Popatrz na noclegi w miejscowości Pavčina Lehota (jak nic sensownego nie znajdziesz, daj znać na priv, wyślę Ci namiary) tylko może być już dość późno, atrakcyjne kwatery schodzą dość szybko. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slavko napisał:

Na Alpy jeszcze trochę za wcześnie

Parę lat temu też żyłam w takim przekonaniu - w rzeczywistości jest odwrotnie! Żałuję, że się dałam namówić dopiero po 3 sezonach jeżdżenia w Polsce...

Masz dużo tras, które najczęściej są szersze niż w Polsce, czy Słowacji. Są też lepiej przygotowane, dzięki czemu nauka, czy szlifowanie techniki przychodzi o wiele łatwiej. Przez to jest także bezpieczniej, bo masz mniejszą ilość ludzi przypadającą na odpowiednią powierzchnię stoku.

Jeśli chodzi o ceny, to jak piszesz "6 noclegów cena 8000" znajdziesz w Alpach bez problemu nocleg NA stoku, często z jakąś opcją wyżywienia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Slavko napisał:

Witam

Chciałbym delikatnie wznowić temat Chopoka/Chopoku.

Chcę zafundować dzieciakom i żonie, a także sobie ferie. Termin przełom stycznia i lutego 2024, aby zdążyć przed feriami czeskimi i słowackimi. Na Alpy jeszcze trochę za wcześnie, a Vysokie Tatry już mi się znudziły.

 

W każdym razie nie trafiaj w termin 20-21. stycznia, bo tam kobiety jadą Puchar Świata. W Jasnej było zawsze drogo, w Liptowskim Mikulasu jest zakwarterowanie 3 razy tańsze. Ja na twym miejscu bym wziął Hotel Grand **** zaraz obok stoku. 2.281 EUR pokój dla 4 osób, wrzuciłem 2 osoby dorosłe 1 dziecko (0-5 lat) + 1 dziecko (5-11 lat). Termin 25.1.-1.2.. Wprawdzie drogo ale jest w tym śniadanie i przede wszystkim jest już w tym karnet narciarski dla wszystkich na 6 dni. Albo jak nie wykorzystasz w dany dzień narty to możesz se pojechać na ten karnet do Tatralandii lub Besenovej. Ty możesz nartować a żona z córką se pójdą do basenów termicznych. Jedyne czego tam nie ma to aneksu kuchennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...