Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, andy-w said:

Udało się dzisiaj wykorzystać jeden z pięciu "darmowych" skipassów dołączonych do Sprytnej Sezonówki.

Chopok przywitał nas (mnie, Rafała i kolegę poza forumowego) lekkim mrozem oraz brakiem słońca (co wcale nie przeszkadzało)

Po kilku zjazdach w dolnych partiach góry spotkaliśmy się z Jaśkiem i tak prawie do 15 godz. jeździliśmy razem. Ja w zeszłym sezonie na Chopoku nie byłem i byłem mile zaskoczony sporymi zmianami na plus. Wiele odcinków jest znacznie poszerzonych i wyprofilowanych, jest nowa gondola na południu. Odniosłem wrażenie, że jakośc naśnieżenia jest na prawdę wysoka. Dzisiejsze przygotowanie tras było niemal perfekcyjne, zero kamieni, twardo, równiutko.  Pół legalna jazda po górach sztucznego śniegu pod lancami także była przyjemna. Śnieg ten nic, a nic nie hamował, był suchy i szybki. 

To był mój najlepszy dzień na Chopoku. Warunki niemal doskonałe do końca dnia, dobra pogoda, prawie bezwietrzna, Dobre towarzystwo oraz jedzonko w Route 66 w Mikulaszu. Nic więcej nie trzeba.

20171220_102124.jpg

20171220_104838.jpg

20171220_105030.jpg

20171220_131707.jpg

20171220_134321.jpg

20171220_135013.jpg

20171220_142814.jpg

20171220_142918.jpg

20171220_142944.jpg

20171220_164809.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam talie pytanie. Czy jak kupię karnety na 4 dni przez internet to czy jak odbije się na bramkach 27.12. o godzinie 13.00 to czy mogę jeździć do 30.12 również do 13.00. Czy naliczanie jest dzienne. Dodam że po zakupie udam się do kasy z wydrukowanym potwierdzeniem i dopiero otrzymam kartę chipową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tytus Atomicus napisał:

Czy oprócz ferii warszawskich są jeszcze jakieś inne ferie w drugiej połowie stycznia? Znaczy słowackie albo czeskie?

Ferie warszawskie? Co to takiego? Wydawało  mi sie, ze ferie ma kilka województw polskich - dolnośląskie, mazowieckie czy zachodniopomorskie - ale dla niektórych Polska to tylko Warszawa.

Eczeski Wołomin i słowacki Pruszków maja tez w tym terminie.

 

Edytowane przez wojgoc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2017 o 13:09, remus74 napisał:

A ja mam talie pytanie. Czy jak kupię karnety na 4 dni przez internet to czy jak odbije się na bramkach 27.12. o godzinie 13.00 to czy mogę jeździć do 30.12 również do 13.00. Czy naliczanie jest dzienne. Dodam że po zakupie udam się do kasy z wydrukowanym potwierdzeniem i dopiero otrzymam kartę chipową.

Jeśli pierwszy z czterech dni sam sobie skrócisz, to już ponosisz stratę paru godzin - czemu jeszcze ostatni dzień miałbyś mieć skrócony? Zwyczaj jest taki, że karnet 4-dniowy obowiązuje przez 4 całe, kolejne dni, bez względu na godzinę pierwszego skasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, wojgoc said:

Ferie warszawskie? Co to takiego? Wydawało  mi sie, ze ferie ma kilka województw polskich - dolnośląskie, mazowieckie czy zachodniopomorskie - ale dla niektórych Polska to tylko Warszawa.

Eczeski Wołomin i słowacki Pruszków maja tez w tym terminie.

 

Dzięki za odpowiedź (jakkolwiek wydaje mi się że cierpisz na jakąś warsofobię - ja tam jakoś nie widzę nic złego w określenieu 'ferie warszawskie')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 
Od 22 stycznia do 27 stycznia organizuję szkolenie narciarskie dla dzieciaków na Chopoku. Więc jeśli ktoś się wybiera w ferie z całą rodziną i nie ma co zrobić z dziećmi a sam chce pojeździć to zapraszam 5h na stoku z instruktorami, w tym 4-4,5h szkolenia.
2 grupy - dzieci młodsze (5-6 latki), druga grupa dzieci starsze.

Tel. 794629585
Mail: skisurfwawa@gmail.com

Pozdrawiam,
Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Akurat poszerzenie 5ki dało bardzo dobre efekty. Zwykle o 14 były muldy za kolana, teraz są lekkie odsypy. Ilość ludzi do druga sprawa, po prostu na Chopoku jest teraz sporo uczących się... 

Nie wątpię, jednak wystarczy połowa początkujących i reszta też już nie ma za bardzo jak jeździć w takim tłoku.

Dawniej jadąc na narty, brałem pod uwagę długość tras, urozmaicenie, warunki śniegowe itp. Dziś pierwsze co, to sprawdzam właśnie przepustowość wyciągów, przypadająca na trasę. I ten "rachunek" dla Chopoka wygląda katastrofalnie - trasą 1a z Lukovej zjeżdżają narciarze wysiadający z Funitela (2480 os/h), 4-osobowej kanapy z Jasnej (1800 os/h), orczyka z Jasnej (840 os/h), kanapy z Otupnego (1200 os/h) - razem 6320 os/h!!! Nawet jak ruszy czarna 7-ka, to odciągnie max. 1500 os/h. Południowy Chopok "wymienia się" z północnym, więc się równoważy. 

W Zahradkach/Luczkach jest podobnie - 2 kanapy razem to 5140 os/h, z czego większość wybiera niebieską 5-tkę.

Dawniej w Zahradkach kursowało podwójne krzesełko, więc na każdą trasę przypadało 450 os/h - to byłą jazda! Może trasy ciut węższe, może wjazd dłuższy, ale jechało się pięknymi serpentynami wśród niezniszczonych świerków. Jednak odpuszczam Chopok na rzecz Szczyrku - 1,30h drogi z Gliwic zamiast 3,45h to też dodatkowy argument.

Edytowane przez koliber
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...