Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Objechałem dziś Ustroń, Wisłę i Szczyrk na rowerze. Główny cel wyprawy to przyjrzeć się jak tam naśnieżanie... Czas miałem ograniczony, bo dzień krótki, ale co nieco rozpoznałem. Miałem cichy plan, żeby może do Białki uderzyć, ale ze względu na ograniczony czas, zrezygnowałem.

No to po kolei. Czantoria jeszcze nie śnieżyła, bo nie widać czapek śniegu. Przypuszczam,że na pozostałych stokach w Ustroniu też się nic nie działo, bo nie widać śniegu z daleka. Pierwszym miejscem, gdzie coś się działo na mojej trasie jest Skolnity. Śnieżyli, ale chyba tylko na próbę...

P1130503.JPG

Dalej Nowa Osada - tutaj się starali,bo jest co nieco!

P1130507.JPG

Kolejne miejsce to... skocznia im. Adama Małysza. Oczywiście tutaj nie pojeździmy, ale widać, że skoczkowie prawie mają warunki do zimowego treningu.

GOPR1133.JPG

Następne stoki to Cieńków i Klepki - na pierwszym nic się nie dzieję, ale dostrzegłem jakieś rury na parkingu. Na drugim, tj. Klepki, jest spora czapa! Wygląda jakby chcieli choć skróconą wersję przy orczyku otworzyć...

G0131140.JPG

GOPR1139.JPG

 Po stronie Wisły to koniec moich obserwacji, czas na wspinaczkę na Salmopol. Po drodze jest jeszcze coś takiego jak "Wyciągi Narciarskie Extreme" - ciekawe czy to jeszcze działa? Nikt tu nie śnieżył,ale jeden wyciąg wygląda na sprawny...

Niestety krótki dzień daje znać o sobie i już podczas wspinaczki zaczyna się ściemniać. Oznacza to, że ostatni stok jaki uda mi się jeszcze sfotografować, to Biały Krzyż. W półmroku, ale widać co trzeba. Wczoraj zakończyli chwilowo działalność, bo ulewy + temperatury zdewastowały stok.

GOPR1201.JPG

Czas włączyć szperacz i rura na dół! Do Szczyrku. Po drodze zaglądnąłem jeszcze na Pośrednie:

GOPR1204.JPG

Tam śniegu nie widziałem,nie śnieżyli.

Na koniec jeszcze chciałem zobaczyć Golgotę,ale było już tak ciemno, że zdjęcie nie wyszło. Na szczęście Darek - Góral już tam był... ;)

Podróż powrotna była wyjątkowo fajna! Nie dość,że z góry, to jeszcze z wiatrem! Prędkości były niezłe,ale wiatr potrafił też niemiło zaskoczyć. Rozpędziłęm się na ścieżce rowerowej wzdłuż rzeczki i mały Zonk! Skocznia nie była w ogóle oświetlona, tak jak i ścieżka w tym miejscu. Mając co najmniej 40 km/h ,niemal nie wpadłem na bramę! To ostatnia przygoda na trasie. Później już Bielsko-Biała i przyjemna jazda, dale z wiatrem... Ostatni posiłek pod Klimczokiem i do domciu! 

GOPR1206.JPG

W sumie piękny dzień! Niesamowicie ciepło: +15st i mocny wiatr...   

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/\/\ Pewnie za duże koszty i zbyt mała wydajność jak na ich ośrodek.

A czy ktoś wie co z magazynami śniegu w BSA, bo coś mi się wydaje, że to będzie najsłabszy punkt, w ich eksperymentach, przy różnych wariantach jak najlepszej możliwości utrzymania/produkcji śniegu.

Edytowane przez artkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, artkas napisał:

A czy ktoś wie co z magazynami śniegu w BSA, bo coś mi się wydaje, że to będzie najsłabszy punkt, w ich eksperymentach, przy różnych wariantach jak najlepszej możliwości utrzymania/produkcji śniegu.

Zostało im 10 tys. m3 śniegu - stan z 25 października.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artkas napisał:

/\/\ Pewnie za duże koszty i zbyt mała wydajność jak na ich ośrodek.

A czy ktoś wie co z magazynami śniegu w BSA, bo coś mi się wydaje, że to będzie najsłabszy punkt, w ich eksperymentach, przy różnych wariantach jak najlepszej możliwości utrzymania/produkcji śniegu.

Mają zacząć rozpakowywać pod koniec listopada albo na początku grudnia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi magazynami bardziej chodziło mi o to jakie wnioski mają w ośrodku po upływie określonego czasu i wynikach jakie były zakładane, a jakie osiągnięto w rzeczywistości.

Na początku była mowa o zmagazynowaniu 15 tys. metrów sześciennych i planowanym ubytku do rozpoczęcia sezonu w wysokości 20-25%. Jak piszesz keisyzrk zostało im niecałe 10 tys., ale na koniec września a nie października, czyli już wtedy ubytek wynosił ok. 35%. Dziś minęły kolejne 2 miesiące i założyć należy, że pewnie ubytek jest jeszcze większy i wobec tego dwukrotnie przekracza zakładany wcześniej poziom. Stąd moje pytanie, czy jest sens tworzenia takich magazynów na wysokości npm jak w BSA, jeśli jeden z magazynów praktycznie zniknął w całości od momentu ich powstania.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będąc na Podhalu i mając pare minut wolnego czasu postanowiłem zaglądnąć do Zakopanego i sprawdzić jak się mają przygotowania do sezonu narciarskiego na tamtejszych stokach. Jak wiemy większość Podhalańskich ośrodków ponad tydzień temu rozpoczęła próby śnieżenia swoich tras z lepszym lub gorszym skutkiem.
Wtedy to wszyscy zaczęliśmy liczyć ze w końcu ta zima będzie lepsza od tych poprzednich.
Patrząc na to co dziś zobaczyłem i na pogodę która się utrzymuje od paru dni, tak kolorowo już nie jest.
Dziś w Zakopanym +16C i halny który wieje już piąty dzień.
Na pierwszy ogień wyciągi pod Nosalem
0831e5addcf35e9b887cbec1add85b54.jpg
Stok Gigant pod Wielką Krokwią, tu sytuacja wyglada trochę lepiej, choć na skoczni nadal prowadzone są prace remontowe i śniegu brak
5c809dec8719cfad588ee98f2106205c.jpg
f7c57d5bdf856470af6747796f6528e9.jpg
Dalej zaglądam na Polanę Szymoszkową, jeszcze tydzień temu armatki pracowały tu pełna parą
4160b714b39102dcf59cdb94f112f177.jpg
Na parkingu stoją nawet nowe TF10 gotowe do pracy, ale cóż można zrobić w tej temperaturze?
43a5bd19a27399888ae5ee51276bea37.jpg
Wyciąg na Harendzie, tu sytuacja nie wyglada najlepiej
4f891af44d606d9fbcacc5e32e53c247.jpg
Najlepiej sytuacja wygląda w Suchym, tu dzięki północnemu położeniu stoku śniegu jest najwięcej i topnieje najwolniej
8e53dddd1f43bc9a612ba3fe53198bde.jpg
Pozostałe wyciągi w okolicy albo nie rozpoczeły jeszcze śnieżenia albo śnieg
znika w ekspresowym tępie
0bbd51b5edc78c01257d349211d54bdf.jpg



Pozdrawiam
Paweł

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, zlotyck said:

Witam.
Był już ktoś w Białce? Jak tam jest z warunkami? Rozważam wyjazd w weekend na narty ale biorąc pod uwagę pogodę jaka panuje w Polsce nie wiem czy jest warto. 
Z góry dziękuję za informację.

Byłem w niedzielę, wrzuciłem krótką relację stronę wcześniej. Generalnie, to ciepło, miękko i jedna trasa. Pojeździć się da. Szału nie ma.

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...