Narty - skionline.pl
Jump to content

W oparach minimalizmu. - skitury na lekko

Recommended Posts

Poważnie będziesz chodził w takich grzmotach?

Lepiej uberz lekkie spodnie soft na toury, a jak wrócisz na wyciąg to załóż sobie jakieś ocieplacze.

Druga sprawa, że to nie ten wątek. Załóż lepiej temat "mundury ciężkiej piechoty"

• Haha 1

13 godzin temu, Spiochu napisał:

Lepiej uberz lekkie spodnie soft na toury, a jak wrócisz na wyciąg to załóż sobie jakieś ocieplacze.

Druga sprawa, że to nie ten wątek. Załóż lepiej temat "mundury ciężkiej piechoty"

:D :D

17 godzin temu, Spiochu napisał:

Poważnie :)

Rozmiar pasuje, więc zostają Marmoty. Waga podaje 750g, strasznie się nadźwigam - poprzednie skiturowe ważyły 555g, ten ocieplacz ważyłby więcej niż 200g.

Szczerze nie polecam tych Wedze. Ich przewiewność ze strony to bzdura, jest tak jak napisali na metce - przewiewność przy pomocy suwaków. Po kilku minutach w temperaturze pokojowej i pot się pojawił na nogach. W Marmotach spędziłem ponad 10 minut i suchutko.

Edited by AndRand
  • Like 1

Ocieplane spodnie narciarskie nie nadają się do chodzenia powyżej -10°C, a już chodzenie i siadanie potem na wyciągu to kiepski pomysł.

Myślę, że w wysokich goretexowych będę miał większy zakres temperaturowy - z bielizną powinny dać radę do -15°C, a wiosną ogrodniczki nie będą przeszkadzać do maja. Więc zamiast dwóch par będę mógł używać jednej.

• Like 1

Ja na zjazdówki zakładam bieliznę termiczną o różnej grubości w zależności od warunków i na wierzch HS i uważam, że jest to lepsze rozwiązanie niż zwykłe spodnie narciarskie. Jak są grzane kanapy to można cieńsze kalesony założyć.

Na skiturach za wiele nie chodziłem, jak na razie zakładałem SS i było ok, ale nie jeździłem na wyciągu. 

7 godzin temu, AndRand napisał:

Ocieplane spodnie narciarskie nie nadają się do chodzenia powyżej -10°C, a już chodzenie i siadanie potem na wyciągu to kiepski pomysł.

Myślę, że w wysokich goretexowych będę miał większy zakres temperaturowy - z bielizną powinny dać radę do -15°C, a wiosną ogrodniczki nie będą przeszkadzać do maja. Więc zamiast dwóch par będę mógł używać jednej.

Ponieważ jazda przywyciągowa (powiedzmy 2 godziny podejścia w ciągu dnia) to dla mnie to zupełnie inne zagadnienie jak skitury to ciuchy też mam inne. Używam dokładnie takich ogrodniczek jak opisałeś, z bardzo dobrą wentylacją, z bardzo dobrą membraną ale zdecydowanie wytrzymalszą tkaniną i podobną kurtkę. Po prostu ciuchy skiturowe są zdecydowanie za delikatne na las, a w ON bardzo często najlepszy warun jest między drzewami na północnej wystawie. Jak się uprę to zrobię w tym do 1000 m vertical, bo buty są też solidne i narta również jakkolwiek oczywiście w miarę lekkie.