Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Powtórka z rozrywki. Pilsko lub Szczyrk.


artix

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marboru napisał:

....Paula na Mosornym złamała obojczyk :(

Niech to szlag :(

Teraz mam wyrzuty sumienia. Wczoraj na orczyku gadałem z Pauliną właśnie o Mosornym. Mówiłem, że niezły. :(

Sama się wywaliła czy ktoś w nią załadował?

Pozdrów ją ode mnie i Hani.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jechałem za Paula, widziałem upadek i pozbierałem narty.  Nie przypuszczałem że będzie aż tak źle.  

Paula mówiła,  tak jak ty Artur w Zillertal,  potłukłam bark.

Ja upadłem  chwilę wcześniej, troche wyżej,  na wyrwie z giganta który właśnie zwineli przed naszym ostatnim zjazdem i dla tego byłem z tyłu grupy. 

Zjechala sama więc myślałem że będzie dobrze 😟

Edytowane przez artix
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jechałem za Paula, widziałem upadek i pozbierałem narty.  Nie przypuszczałem że będzie aż tak źle.  
Paula mówiła,  tak jak ty Artur w Zillertal,  potłukłam bark.
Ja upadłem  chwilę wcześniej, troche wyżej,  na wyrwie z giganta który właśnie zwineli przed naszym ostatnim zjazdem i dla tego byłem z tyłu grupy. 
Zjechala sama więc myślałem że będzie dobrze [emoji45]
Jak to się stało? [emoji44][emoji46][emoji20]

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mifilim napisał:

Jak to się stało? emoji44.pngemoji46.pngemoji20.png

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem dokladnie, ale gorny stok byl podzielony na gigant i dla gosci. Mozna powiedziec ze po zakonczeniu zawodow zostalu cztery pasy na stoku. Odsyp na boku, slizgawka w srodku , odsyp i slad po gigancie. To byl wlasnie zjazd zaraz po demontazu slalomu. Moze Paula wpadla  w mulde i potem upadla na twarde...?

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wszystko wiadomo, ale opiszę bieg zdarzeń. 

Tego dnia wydzielono część stoku do zawodów, w których startowało mnóstwo młodzieży. Było to uciążliwe zwłaszcza w górnej części, gdzie i tak stok był wąski bez tego ograniczenia. Trasą zawodów wykonano co najmniej 200 przejazdów, patrząc po ilości zawodników. Naturalną koleją rzeczy, przy bramkach były spore żleby i po bokach odsypy, widoczne nawet z krzesełka. Kiedy panowie pozbierali Slalom i wszelaki sprzęt, ludzie masowo ruszyli na tą część stoku, licząc na lepsze warunki niż na części dotychczas jeżdżonej. Choć dla mnie one były super! To znaczy ta lodowa, dość szeroka rynna. @artix ujechał kilka skrętów i zaliczył efektowną glebę. Zatrzymałem się ja i Paula. Na szczęście nasz "Szwed" nie ucierpiał i szybko wstał o własnych siłach z uśmiechem na twarzy. Ufff... Ruszyłem pierwszy z naszej trójki, dojechałem do wypłaszczenia, gdzie stała sobie Iwonka i tam się zatrzymałem. Chwile za mną sunęła Paula, która na ostatniej ściance przed tym długim wypłaszczeniem w środku trasy, chyba musiała najechać na muldę, może wyżłobienie. Natychmiast straciła narty, a sama mocno przywaliła w lodowatą glebę. Wyglądało to groźnie i się zmartwiliśmy z Iwonką... Paula leży skulona i przez chwilę się nie porusza. Pomyślałem: "straciła przytomność". W tej sekundzie poczułem taką mocna bezsilność i złość na siebie, że po upadku Artixa, mogłem jechać razem z nimi, a nie ruszyć wcześniej. Teraz byłem zbyt daleko, żeby szybko do niej dotrzeć i udzielić pomocy. Kamień z serca kilka następnych sekund później, kiedy widzę jak Artur podjeżdża do Pauli, a ta wstaje na nogi, choć dość ocieżale, jakby jednak coś było nie tak. Uważnie przyglądamy się z Iwonką co będzie dalej. Paula wstała, ubrała narty, choć jakby ociężale. Chyba nie jest najgorzej. Ponieważ @marboru czekał na nas na dole, pognałem jak najszybciej, żeby wiedział co się dzieje. Oboje niecierpliwie czekamy na Artura i Paulę. Artur dojeżdża pierwszy i przekazuje niepokojące wieści - Pulę mocno boli bark. Stojąc już za bramkami, przechodzimy z powrotem i czekamy... Jedzie Paula, ale od razu widać, że nie jest dobrze. Po prostu się zsuwa, byle dojechać do końca trasy. Dojeżdża do nas, trzymając się za bark. Już wiem, że na dziś to koniec nart. Ale kto by się tym teraz przejmował? 

Mariusz zabrał Paulę do Goprówki, gdzie szybko ją zbadano. Niestety ma złamany obojczyk! Wszyscy dół na maksa! Jeszcze Mariusz coś wspomniał o wystającej kości... Przerażenie... Paula została opatrzona wstępnie przez GOPR i po konsultacji, zostaliśmy skierowani do szpitala w Suchej Beskidzkiej. Tam oczywiście od okienka do okienka, od jednej pani do drugiej, aż w końcu znajdujemy właściwe miejsce. Paula dostaje skierowanie i już tylko czekamy. Niestety Paula czuję ból, widać po grymasie na twarzy, choć sama jest twarda i raczej nie daje znać po sobie. W końcu przychodzi czas na nas,tj. Paulę. Prześwietlenie, "nastawianie", gipsowanie. Dokładnie to mieli nastawić kość, ale nic takiego nie zrobili, bo Paula nadal ją wyczuwała tak jak wcześniej... Została jedynie "zabetonowana". Najważniejsze, że już nie czuję bólu, ale to pewnie z powodu "głupiego jasia", tj. odpowiedniego zastrzyku... ;) Udaliśmy się do samochodu i czas wracać do domu, a dokładnie to do jakiejś knajpy po drodze, bo od ok. godz. 11 nic nie jedliśmy, a jest po 17-ej! Dokładnie to do Pizzeri w Kaniowie. 

Ostatecznie @marboru z Paulą opuszczają mnie ok. 20.00 i teraz jeszcze ze 4 godziny jazdy do domu, żeby rano prosto do szpitala... Paula zamiast gipsu chciała usztywniającą opaskę, którą można dostać za dopłatą, ale jej nie mieli w weekend. Powiedzieli, że może jutro podjechać do szpitala,gdzie jej ściągną gips i założą opaskę. Ale pocieszenie... Zapewne Paulę czekają ciężki dni. Niecierpliwie czekam na wieści co dalej. Pewnie jutro się dowiemy. 

@marboru , opiekuj się Paulą! Ona teraz potrzebuję dużo twojej pomocy i wsparcia. To będą ciężkie dni dla niej, choć twarda jest! Wierzę w Was obojgu! ;) B|

Miałem pisać piękną relację, z tak smutno się zakończyło... :( 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...