Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Author napisał:

Co to znaczy "będą się przemieszczać"? Wszyscy gdzieś się przemieszczamy no chyba, że ty siedzisz jak mysz pod miotłą w domu i nie wychylasz nosa. Znam sporo ludzi co co dziennie dojeżdzają do pracy z Limanowszczyzny czy rejonu Suskiego, Wadowic. Jedną nawet z Sędziszowa do Karkowa. O mniejszych odległościach to nawet nie wspominam. Chyba mieszkam w jakiejś alternatywnej rzeczywistości bo jak słowo daję nie pojmuję co tu niektórzy wypisują. Porównywanie śmietniska w każdym znaczeniu czyli najwyższej góry świata do spokojnej wędrówki gdzieś po lesie. Serio ma to sens? Ale będzie beka jak ten wirus będzie z nami jakiś czas i będzie trzeba te wszystkie pomysły odwoływać. Daję miesiąc no w porywach półtora. 

Jednak widać, że nie ma co liczyć na choć minimum myślenia u niektórych. Tylko pała i policjant dadzą radę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

Taka ciekawostka z 2012 roku. O wirusie jest od 3:50. 

😲

No Gates przecież w 2015 albo 2016 dawał TEDa o tym jak nie poradzimy sobie z kolejną wirusową epidemią.

Co więcej, na Netflixie jest takie show "Explained" i tam jest odcinek o epidemiach z listopada 2019 (msc przed koroną) i opowiada dokładnie o tym co się teraz dzieje, w dodatku sugerując, że nowy wirus przyjdzie z azjatyckiego rynku dzikich zwierząt. (podobnie jak oryginalne SARS)

To zaskakujące jak dobrze było wiadomo, że to nadejdzie, a jak słabo w świat był na to przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kbe napisał:

ale prawa wyborcze mają...

Tak jak jedni myślą o drugich, tak drudzy o tych pierwszych. Zawsze tak było, jest i będzie, niezależnie od tematu dyskusji. Wykazujmy proszę gdzie ktoś się myli w swoich wypowiedziach i odnośmy się merytorycznie (to prośba do wszystkich), bo teksty o byciu głupim (bez uargumentowania) to poziom przedszkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koliber napisał:

Tak jak jedni myślą o drugich, tak drudzy o tych pierwszych. Zawsze tak było, jest i będzie, niezależnie od tematu dyskusji. Wykazujmy proszę gdzie ktoś się myli w swoich wypowiedziach i odnośmy się merytorycznie (to prośba do wszystkich), bo teksty o byciu głupim (bez uargumentowania) to poziom przedszkola.

mam wrażenie, że jedni myślą o drugich ale czasem ci drudzy niekoniecznie o tych pierwszych. Tekstów o byciu głupim nie zapodawałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Jednak widać, że nie ma co liczyć na choć minimum myślenia u niektórych. Tylko pała i policjant dadzą radę.

Jak pijesz w moim kierunku to ja uważam, że powinien być pełen reset czyli zamykamy wszystko na jakiś czas i faktycznie siedzimy w damach. Tylko niech to jasno powiedzą jaki mają plan, na ile i co potem. A tak obijamy się jak pijany od ściany. Wspomniane zamknięcie granicy jest tylko drobnym przykładem. Jak ktoś sądzi, że to będą tylko 2 tyg przy takim podejściu to ja jestem ksiądz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że wojsko w Polsce powinno się na coś przydać, czyli stać i psikać ludziom na rączki płyn dezynfekcyjny przed każdym supermarketem i na każdym dworcu kolejowym i autobusowym. Po 4-rech żołnierzy z maskami i w kombinezonie przed każdym wejściem do marketu. Może nie trzeba by aż tyle restrykcji wprowadzać. Uważam też, że każdy na zewnątrz powinien mieć maseczkę chirurgiczną co by jak się mu kaszelek zdarzy nie roznosił zarazy.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ziemowit napisał:

Ja uważam, że wojsko w Polsce powinno się na coś przydać,  stać i psikać ludziom na rączki płyn dezynfekcyjny

"Płyn dezynfekujący" za chwilę będzie wielokrotnie droższy niż litr ropy czy benzyny o gazie nie wspomnę. Wszyscy siedzą w domach, nikt nie jeździ a pryskać trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

👍

Mam nadzieje że choć raz zalajkujesz mój post.

Ze względu na kwarantannę - przestaję pisać na okres kwarantanny (nie wiadomo czy liczyć to w miesiącach czy latach). Innym też polecam, żeby się nie zarażać (paniką). Nie ma tu już na forum o czym - bo pomimo tego że nawet jakieś ON chciałyby działać, to warunki śniegowe są bardzo złe.

Ponadto wirus może się roznieść przez sieć tutaj, nie chcę kogoś zarazić.:D

W domu nie zostanę, bo wracam po 1,5 miesiąca z ciut rozwalonym kolanem - pewnie nie skonsultuje się z ortopedą w ogóle, bo nie będą pracować. W mojej firmie pracuje się bez względu na takie zagrożenia (tu ferdek321 możesz dać strzałkę w dół mojej firmie).

 

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy wprowadzili stan wyjątkowy ale ośrodki narciarskie mogą działać.
Červenohorské sedlo ogłasza że nadal działa.

 

Poniżej auto tłumaczenie z http://www.aldr.cz/doc/provoz-ceskych-lyzarskych-stredisek-kvuli-koronaviru-neomezen:

Wiadomości: Zamknięcie obiektów sportowych nie dotyczy terenów zewnętrznych - CENTRA NARCIARSKIE POZOSTAJĄ OPERACYJNE

Obecny stan wyjątkowy ogłoszony przez rząd Republiki Czeskiej w dniu 12 marca 2020 r. O godz. 14:00 kończy się jako jeden ze środków przeciwko publicznym obiektom sportowym koronawirusa. Ograniczenie to nie dotyczy boisk sportowych na świeżym powietrzu ani ośrodków narciarskich, które nadal działają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Akartman napisał:

No co Ty. Tu chodzi o przetrwanie. Teraz jest złoty czas by skonsolidować grupę. Przeczekać trudne momenty. Potem zwołać ekipę. Z buta pokonać przewyższenia i zjechać....... na sam dół!!!

Po tym okresie, jeśli tak to nazywasz, jeśli się skończy przed wakacjami - zacznie mi się najgorszy okres w pracy w którym i tak tutaj nie piszę. Więc przeczekam ten jak to nazywasz "trudny" moment, i zacznie mi się jeszcze trudniejszy. A zeszło roczny był koszmarny. Biorąc pod uwagę coroczny wzrost temperatury co rok, ten będzie gorszy (okres letni).

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaufajmy mądrości matury, selekcja naturalna w czystej formie, tylko dlaczego Zbyszek Boniek chce zabronić tej selekcji przez organizację rozgrywek bez publiczności? Nie potrafili się pozabijać nawet maczetami, to może wirus im pomoże ;) :

 

Kibole na mecze piłkarskie i nie zapomnijcie pluć na kiboli drużyny przeciwnej ;) .

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, JC napisał:

To tak trochę, nieśmiało, nawiąże do tematów narciarskich - wszystkie ośrodki w Austrii zostają zamknięte po tym weekendzie.

Podpowiem, że możemy zacząć rozmawiać o sprzęcie, o nowościach... jest dużo tematów.

No nie wiem, właśnie dostałem informację o przeniesieniu pewnej imprezy targowej z kwietnia na listopad, w przypadku imprez z nowościami narciarskimi prawdopodobnie będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JC napisał:

To tak trochę, nieśmiało, nawiąże do tematów narciarskich - wszystkie ośrodki w Austrii zostają zamknięte po tym weekendzie.

Podpowiem, że możemy zacząć rozmawiać o sprzęcie, o nowościach... jest dużo tematów.

Ale weekend jeszcze przed nami, a nasze ośrodki wciąż działają. Na Czarnej Górze już pierwsi śmiałkowie jeżdżą (choć tylko kilku), na Szrenicy kompletne pustki, no ale tam się na sam dół nie da zjechać (tylko Śniezynka i Hala), więc Karkonosz-Express działa tylko transportowo i pewnie widok z kamerek zniechęca.

Tak podsumowując osobiście mój sezon... w połowie grudnia pomyślałem sobie: "no dobra, przez pierwszą połowę miesiąca temperatury 7-8 stopni, zdarzało się i tak w przeszłości - w drugiej połowie, by średnia miesięczna wyszła "w normie", musi być -7/-8". Nic z tego, cały czas na plusie. W styczniu to samo. W lutym to samo. W marcu to samo. To jeszcze nic - obserwuję nasze stoki (głównie sudeckie, bo od tego roku mieszkam w tym rejonie) - i na kamerkach, i kilka razy osobiście (Ricky, Dolni Morava, Czarna Góra, Szrenica) i nie pamiętam takiej zimy, by ilość w pełni słonecznych dni można było policzyć na palcach jednej ręki. To pogodowe zjawisko jest dla mnie czymś bardziej niesamowitym niż ten cały koronawirus. (zresztą takie anomalie też podobno sprzyjają wirusom). O tym, że wyjazd do Austrii zarezerwowałem sobie z 2-miesięcznym wyprzedzeniem akurat od tego weekendu, od którego zamknięte zostają wszystkie ośrodki, to już wolę nie wspominać, bo jeszcze uwierzę we wrodzonego pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek321 napisał:

Temat ewentualnego zamknięcia granic ma być jednym z tematów, który będzie w agendzie piątkowego spotkania rządowego zespołu zarządzania kryzysowego - poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.

Mnie martwi brak skoordynowanych działań krajów unii. Każdy sobie rzepkę skrobie. Co więcej dziś głównym tematem włoskich gazet są informacje, że unia utrudnia zamiast pomagać. Mam nadzieję, że to się zmieni i wprowadzimy jakieś wspólne standardy walki w wirusem.

Trochę nie wyobrażam sobie całkowitego zamknięcia granic bo import i eksport towarów to filar naszych gospodarek. Jeden kraj produkuje części, inny składa to na montażowni, jeden kraj zbiera plony, inny produkuje z tego żywność.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie martwi Cię brak wyobraźni poniektórych tutaj - zamknęli Włochy, to kombinują jak tu do Austrii jechać, bo jeszcze otwarta (przez ostatnie dni). Najwyraźniej wizja utknięcia na granicy nie jest dla nich przeszkodą - w sumie powinni pojechać, a potem spędzić w jakimś tanim tymczasowym hotelu kwarantanne :P

 

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ziemowit napisał:

Mnie martwi brak skoordynowanych działań krajów unii. Każdy sobie rzepkę skrobie. Co więcej dziś głównym tematem włoskich gazet są informacje, że unia utrudnia zamiast pomagać. Mam nadzieję, że to się zmieni i wprowadzimy jakieś wspólne standardy walki w wirusem.

Trochę nie wyobrażam sobie całkowitego zamknięcia granic bo import i eksport towarów to filar naszych gospodarek. Jeden kraj produkuje części, inny składa to na montażowni, jeden kraj zbiera plony, inny produkuje z tego żywność.

Nie wiem jak w Twojej branży, moja przestała istnieć od poniedziałku jest panika, wszystkie zlecenia są odwoływane/ zawieszane. Obawiam się że skutki gospodarcze będą największe w nowożytnej historii.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...