Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Epidemia strachu w gminie Bestwina, czyli nie taki straszny koronawirus jak go media malują


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Annaa napisał:

Ze strony MSW Austrii:

Osoby, które chcą wjechać do Austrii z tych krajów, muszą mieć przy sobie zaświadczenie lekarskie o swoim stanie zdrowia, które potwierdza ujemny biologiczny test molekularny na                   SARS-CoV-2. Certyfikat nie może być starszy niż cztery dni od wejścia.Osobom, które nie mogą przedstawić takiego certyfikatu, odmawia się wjazdu.

Czyli antygenowy i serologiczny odpada. Trzeba robić PCR w labolatorium, a na wyniki na ten test czeka się dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ziemowit napisał:

Nawet jeśli się da samemu zrobić PCR za 580zł, to przeszkadzają restrykcje co do aktualności. Austriackie przepisy co do aktualności testu w praktyce oznaczają, że test trzeba zrobić tuż przed wyjazdem i bardzo szybko mieć wynik. Da się tak?

Cieńko to widzę, innymi słowy spodziewam się cyrku z tym testowaniem, chyba muszę odwołać albo poprzesuwam wyjazdy... :(

Da sie to zrobić prywatnie i w praktyce wiem - testowane przez dwie osoby - ze wynik otrzymały w ciągu 2 dni.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Osoby, które chcą wjechać do Austrii z tych krajów, muszą mieć przy sobie zaświadczenie lekarskie o swoim stanie zdrowia, które potwierdza ujemny biologiczny test molekularny na                   SARS-CoV-2. Certyfikat nie może być starszy niż cztery dni od wejścia.Osobom, które nie mogą przedstawić takiego certyfikatu, odmawia się wjazdu.

Ciekawe kiedy pojawią się certyfikaty "kolekcjonerskie" w ogłoszeniach ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz na poważnie. Znam faceta 50 lat z nadwagą (sama nadwaga u niego to już kalectwo) plus inne choroby związane z nadwagą. Zachorował na tego strasznego wirusa i już jest zdrowy. Nie ma żadnych powikłań, przeszedł to jak grypę. Oczywiście był w szpitalu.🤔

Ale od znajomego sąsiad 84 lata zmarł. Ale czy ludzie nie umierają, czy nie umierali zawsze z powodu grypy?

Jeszcze zastanawia mnie jedna sprawa. Nie było tajemnicą że wchodzimy w mega kryzys to dlaczego media pomijają ten fakt, dlaczego nie mówi się że jest źle, bo do kryzysu doszedł jeszcze wirus?

Czekam teraz na maj, już dawno dostałem informację że w Polsce mają otworzyć wtedy restauracje, lub część restauracji. Jestem ciekawy czy okaże się to prawdą. 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Edytowane przez waldek~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldek~ napisał:

 

Czekam teraz na maj, już dawno dostałem informację że w Polsce mają otworzyć wtedy restauracje, lub część restauracji. Jestem ciekawy czy okaże się to prawdą. 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Właśnie ogłoszono, że między 4-6 maja luzują szereg ograniczeń. Otwierają żłobki, przedszkola, w jakiejś tam mierze z tego co rozumiem galerie handlowe (tu są ciągle ograniczenia), biblioteki, muzea, hotele...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 12:34, surfing napisał:

Mamy dosyć niepotrzebnych negatywnych emocji, bo prawda jest taka że życie lokalne toczy się normalnie, ludzie rodzą się i umierają,

W tym wątku piszcie o pozytywach zauważonych wokół siebie lokalnie, włączmy myślenie bo wokół mamy nadmiar informacji zastraszających nas.

Zmień sobie formę wątku, bo zawaliłeś.

Pierwsze słowa nie wskazują by to był wątek o pozytywach.

p.s. u mnie na osiedlu nie jest normalnie .... np. dzieci nie mogą iść na plac zabaw czy do sąsiada, więc nie filozuj .. bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spiochu napisał:

Moja rodzina w Szwecji przeszła koronowirusa. (5 osób, potwierdzone testem)

Wszyscy już zdrowi.

A podejrzewali w ogóle, że przechodzą (tzn. mieli objawy), czy dopiero się przekonali jak zrobili testy? Wiem, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ALE... jestem po prostu ciekawy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarioJ napisał:

Pierwsze słowa nie wskazują by to był wątek o pozytywach.

p.s. u mnie na osiedlu nie jest normalnie .... np. dzieci nie mogą iść na plac zabaw czy do sąsiada, więc nie filozuj .. bez odbioru

Pierwsze słowa tego wątku

Cytat

Przeniosłem do osobnego tematu aby inni mieli szanse przeczytać, trochę ku pokrzepieniu serc.

Przykładem że wirus nie jest tak groźny jak go media przedstawiają będą wydarzenia w gminie Bestwina,

Wiadomo są obostrzenia i dotyczą one nas wszystkich, ale żyć jakoś trzeba. Mario trzymaj się, bo na osiedlu pewnie jest Ci ciężko, w małych społecznościach wygląda to trochę lepiej, ludzie sobie pomagają np.niektórzy zabierają dzieci znajomych na,,przechowanie" tworząc mini przedszkola, inni robią zakupy itp. 

Pozdrawiam

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

bo na osiedlu pewnie jest Ci ciężko

Ja też mieszkam na osiedlu, w Krakowie, blisko centrum. Tutaj mniej widać tej normalności. Wystarczy wyjechać za Kraków, żeby mieć inne odczucia. Mieszkam na trochę takim jakby małym osiedlu (3 bloki), zbudowanym obok dużego innego. Mam bardzo dużo zieleni. Z mojego okna widzę mnóstwo zieleni, mam ją na wyciągnięcie ręki, a to bardzo uspokaja. Co ma zrobić osoba która widzi betonową przestrzeń?

Ale pomijając zieleń, która jest oczywiście ważna. Największym problemem budownictwa mieszkaniowego, dużych polskich miast, w szczególności od połowy lat 80tych to brak zaplanowania przestrzeni architektonicznej w taki sposób aby zachęcała do komunikacji międzyludzkiej. Takie osiedla były projektowane w przeszłości. Polegały np. na takim zbudowaniu bloków, aby rodzice mogli kontrolować z okien budynków przestrzeń w której bawią się dzieci - poprzez ułożenie budynków. Tak samo to ułożenie wzmagało międzysąsiedzkie rozmowy. Może to wydawać się prozaiczne, ale działało. Jest na ten temat trochę publikacji. Jednak nasze miasta po 89 roku, to rozbuchana, chaotyczna deweloperka, gdzie przeżywanie zamknięcia w czterech ścianach to koszmar i rozluźnianie więzi społecznych.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Annaa napisał:

Ok. Mało...ale wzrosło. 

Pewnie gdyby zrobili  wybiórczo testy zdrowym osobom to wyszłoby dużo więcej osób które mają ten wirus. Nie jest tajemnicą że 80% ludzi może przejść to bezobjawowo. Może Ty a może ja też mamy ten wirus i też u nas by wyszedł pozytywny test. Zasada taka sama jak przy grypie, dlatego ja dalej uważam że to jest zwykła grypa. To co działo, dzieje się w Polsce to dla mnie jest trochę abstrakcja. Od początku tej szopki  u nas życie płynie w miarę normalnie, ludzie spacerują, jeżdżą na rowerach, wszędzie pełno starszych osób, nawet takich które ledwo chodzą, z balkonikami i bez masek. Media straszą i to jest fakt, to że manipulują liczbami i faktami to fakt, to że tak naprawdę nic złego wokół nas się nie dzieje to fakt.

Poza tym zrobiło się ciepło, zbliża się lato i przypadków jest coraz mniej (a było kiedyś inaczej) czytałem wypowiedź jakiegoś ministra który powiedział że już przy (było to chyba) 22 stopnie, wirus na słońcu po dwóch minutach ginie. Ale maski trzeba nosić bo gdzieś w cieniu, pod kamyczkiem może przeżyć. To dlaczego w Brazylii i innych krajach gdzie jest gorąco ludzie siedzą w domach, jest ten sam cyrk?
I dalej, jest coraz cieplej, przypadków coraz mniej a władza przypisze to sobie, powiedzą że to przez maseczki.
Następne jasnowidztwo, na jesień znowu będzie więcej zachorowań, oczywiście do tej pory tak nie było.

Wszyscy wiedzą że Niemcy otwarły sklepy do powierzchni 800 metrów kwadratowych. A kto wie że rząd przegrał sprawę w sądzie ponieważ zamknięcie tych sklepów było nie zgodne z prawem. W tym dniu co przegrali to ogłosili że otwierają. I to jest problem że robią z nas idiotów, ograniczają naszą wolność, jakieś chore pomysły obowiązkowych szczepień (co jest nie zgodne z prawem) i to mnie martwi ponieważ mam dzieci i martwię się w jakim świecie będą żyć.

Zobacz ile pozytywnych rzeczy jest napisanych w tym temacie, nie wirusem musimy się przejmować. Korzystaj z pogody, słońca i nie przejmuj się liczbami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża funeralna nie wierzy w zabójczy efekt epidemii koronawirusa w Polsce. W ostatnich tygodniach spada liczba pogrzebów. W niektórych regionach kraju nawet o 40 proc.

- Podchodzimy bardzo ostrożnie do przypadków zgonów osób ze stwierdzeniem obecności COVID-19 jako głównej przyczyny śmierci. W zdecydowanej większości przypadków zmarli mieli tzw. choroby towarzyszące. Liczba pogrzebów w niektórych częściach kraju w marcu spadła nawet o 40 proc. - mówi WP Robert Czyżak, prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej.

Kto jak kto, ale przedsiębiorcy pogrzebowi są najbliżej wydarzeń związanych z tragicznymi konsekwencjami epidemii koronawirusa. Nawołują do powstrzymania się od straszenia zabójczym wirusem.

- Paradoksalnie spadek liczby pogrzebów, a tym samym zgonów wynika z ograniczonego działania szpitali. Jeśli odwołane są zabiegi planowe, to jest mniej przypadków śmierci na salach operacyjnych. Ze względu na mniejszy ruch drogowy jest mniej tragicznych wypadków - komentuje Robert Czyżak.

Trzecie zjawisko, które przywołuje na podstawie własnych obserwacji, to mniejsza śmiertelność wśród "lekożerców". Przy ograniczonym dostępie do lekarzy (funkcjonują jedynie teleporady) Polacy mający tendencję do nadużywania leków , w mniejszym stopniu trują się tabletkami.

Dyrektor szpitala w Łukowie: "Ludzie, włączcie myślenie"

Do pokonania strachu przed epidemią i włączenia myślenia zachęcał niedawno Mariusz Furlepa, dyrektor powiatowego szpitala w Łukowie (lubelskie). W tym powiecie w pierwszym kwartale 2020 roku śmiertelność spadła o 30 proc. W lokalnej telewizji dyrektor Furlepa pokazał tabelę z danymi Urzędu Stanu Cywilnego. Apelował, aby przestać oglądać niektóre programy w telewizji, które "służą zastraszaniu ludzi, wywoływaniu leku i emocji, a zaburzają logiczne myślenie".

- Pomyślmy, ile osób choruje w najbliższym otoczeniu, a ile z nich przechodzi chorobę ciężko? W naszym powiecie zachorowało 7 osób, dwie są ozdrowieńcami, a pozostałe są w stanie dobrym. Nie zmarła ani jedna osoba z powodu koronawirusa. Podczas gdy z powodu grypy sezonowej nie żyją trzy osoby. Nie ma u nas jakiegoś stanu pandemii - powiedział rozmowie z lokalną telewizją Master TV.

Wbrew obawom służb epidemiologicznych i wielu komentatorów na razie nie mamy rekordowej fali zgonów. Rocznie w Polsce umiera 400 tys. osób (około 1100 dziennie). Nowotwory odbierają życie 110 tysiącom osób, a choroby krążenia kolejnym 180 tysiącom. Prawdziwy obraz śmiertelności podczas epidemii poznamy dopiero za kilka miesięcy. Dane Głównego Urzędu Statystycznego o przyczynach śmierci Polaków w trakcie epidemii znajdą się w analizach, które urząd planuje opublikować dopiero na początku 2022 roku.

A co ja cały czas pisze!

 

Cały artykuł

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-branza-funeralna-nie-wierzy-w-zabojczy-efekt-epidemii-spadek-liczby-pogrzebow-6504770253785217a?amp=1&__twitter_impression=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 29.04.2020 o 21:27, surfing napisał:

103-letnia pacjentka pokonała koronawirusa i opuściła jednoimienny szpital zakaźny w Kędzierzynie-Koźlu. 

Pacjentka przechodziła chorobę stosunkowo łagodnie, nie było konieczności podłączenia jej do respiratora, wystarczyło podanie tlenu.  Była u nas tak długo ze względu na czas oczekiwania na negatywny wynik drugiego testu  Ordynator zaznaczył, że nie stosowano specjalnych metod leczenia,  myśmy jej po prostu nie przeszkadzali - stwierdził.

Według zastępcy dyrektora szpitala Jacka Mazura, pacjentce najbardziej dokuczała samotność i brak rozmów z innymi podopiecznymi.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...