Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

W dniu 16.09.2020 o 10:34, Mitek napisał:

Cześć

Co to znaczy: jak jedzie???

Próbuje w trudnych warunkach bawić się jazdą śmigiem. Wszystko jest nawet napisane.

Pozdrowienia

Co jest napisane to wiem, chyba radzę sobie ze składaniem liter 🤔 Natomiast dość często piszesz jak ktoś jedzie oceniając jazdę po filmie. Zapytam w takim razie inaczej. Na ile w skali forumowej oceniasz jazdę/zabawę widoczną na tym filmie ?

Cześć

Stawiasz mnie w trochę kłopotliwej sytuacji bo... znam doskonale Michała Rażniewskiego i uważam za jedną z ikon polskiego narciarstwa. Bez jego a przede wszystkim jego ojca, całej rodziny pasji narciarstwo jeleniogórskie i w ogóle dolnośląskie i polskie wyglądałoby inaczej. W związku z tym ciężko oceniać kogoś kogo uważasz poniekąd za mistrza.

Śmig jak śmig widać, że jest trochę za płasko i za wolno więc stara się wyrywać narty siłową rotacją przez co nawale delikatnie synchronizacja. W takich warunkach tak właśnie jazda wygląda.

Pozdrowienia

• Like 2
  • 1 month later...
W dniu 7.09.2020 o 08:14, Mitek napisał:

Cześć

Teza z tytułu tematu, krótko mówiąc nie istnieje. Nie ma takiego rozróżnienia i nigdy nie było. W narciarstwie zjazdowym nie ma stylów - to nie pływanie - są tylko techniki oraz różne sposoby ich wykonania. Mechanika skrętu i sterowania nim nie zmieniło się od lat i identycznie jechało się skręt na narcie nietaliowanej (takich nart właściwie nigdy nie było) jak i taliowanej.

Film pokazuje, że styl jak najbardziej istnieje :)

Trochę charczący język ;) ale prezentacja bardzo ładna. Dokładnie - taliowane krótkie narty o małym promieniu pozwalają na śmig w dwóch stylach: wąski i rotacyjny (klasyczny) lub szeroki i cięty (carving). Kiedyś to było niemożliwe na nartach o promieniach powyżej 30 metrów.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By marboru
      Hipnotyzuje Tadeusz 😮
      Jeśli miałbym odpowiedzieć, kogo najbardziej lubię oglądać w jeździe, to właśnie jego. 
      Kosmos! 
      Ted Ligety Giant Slalom (GS) Perfect Turns - Skiing Follow Cam (2020) - YouTube
      Warto popatrzeć.
    • By lski@interia.pl
      Sprzedam nową komorkę gigantową 183 cm/30 m.Taka jak na zdjęciu,tyle że bez płyty.Nie ma się co bać promienia,jest bardzo łatwa przez rockera,porownywalna z 21-23 m .

• By karoo
      Witam, nie znalazłem nic o tym temacie więc zapytam forumowiczów.
      Chciałbym pojechać na tydzień jak w temacie do Kaprun a dokładniej kitzsteinhorn, byłby to mój pierwszy wyjazd w Alpy zimą stąd moje pytanie : Czy od 7 grudnia jest już na tyle śniegu że cały ośrodek będzie otwarty albo bynajmniej tyle że warto jechać tak wcześnie? Pozdrawiam.
    • By gregor_g4
      Witajcie, sezon już od dawna za nami niestety, a na tapecie korona a nie narty.
      W ramach odskoczni od pandemii, wrzucam filmiki moich synów, którzy w tym sezonie zaczęli swoją przygodę z nartami.
      Filip 5 lat i Kuba 3 lata(chociaż rocznikowo już 6 i 4) zaczęli na oślej łączce w Korbielowie w okresie po 3 Króli. Starszy po 2 dniach złapał zajawkę i zasuwał góra dół do upadłego. Młodszego niestety bardziej interesowały bałwanki, sanki i kotki.
      Pod koniec lutego udaliśmy się na Sihelne i stamtąd są filmy.
      Obaj sobie poradzili, chociaż o mlodszego się obawiałem, bo na oślej łączce ani razu sam nie zjechał z góry na dół. Na Słowacji po 2 zjazdach, w końcu zaskoczył i zjeżdża z całej górki samodzielnie, zaczyna skręcać.
      Starszy poradził sobie bez problemów, jeździ, skręca, ale dość zachowawczo. Dopóki z czymś się dobrze nie oswoi, jeździ, ale nie szaleje, taka jego natura.
      Długa droga przeda nimi, ale najważniejsze, że im się podoba, ja jestem dumny i zadowolony
      Pozdrawiam i mokrego dyngusa
      Kuba: 
      IMG_3831.MOV

Filip:
      IMG_4032.MOVIMG_3824.MOV
    • By Sportego360
      Cześć,
      Jak korona się nie wzmoże to pod koniec marca chciałbym się wybrać do Austrii i poeksplorować teren między Schladming a Saalbach. 
      Będę szukał stacji średnich, do zjeżdżenia i sfilmowania w ciągu jednego dnia. Wstępny koncept już ma ale chętnie posłucham dobrych rad i zrobię korekty.
      Wyjazd na tydzień - ambitny plan jeżdżenia od soboty do następnej niedzieli. Przy czym pierwszy i ostatni dzień to jakieś pół dnia na stoku.
      Plan:
      - sobota - Hochkar 
      - niedziela - Flachauwinkl
      - poniedzialek - Obertauern
      - wtorek - Zell am See
      - środa - Kaprun
      - czwartek - Saalbach
      - piątek - Kitzbuhel
      - sobota - Kitzsteinhorn
      - niedziela - Schladming
      Dajcie znać co myślicie o tym planie.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...